ISO 27001 - certyfikat ochrony danych osobowych

/ 2 odpowiedzi

  • konto usunięte

Jak to jest z procedurą wdrożenia certyfikatu ochrony danych osobowych w jednostce administracyjnej. Certyfikat ten jest potrzebny z różnych względów - ale chcielibyśmy również wzmocnić ochronę danych osobowych. Czy ktoś już go może wdrażał wcześniej? Czy jest to skomplikowna procedura?
Gdyby to była łatwa do wrożenia procedura, gdyby certyfikat o który pytasz można było kupić za pieniądze, to szybko by się zdewaluował - podobnie jak było z wieloma innymi certyfikatami np "Rzetelna firma", który nie jest wiele wart.
Wdrożenie obejmuje przygotowanie dokumentacji, szkolenia pracowników, przpeprowadzenie niezależnego audytu.
Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić pod linkiem: https://pakulaconsulting.pl/ISO-27001


(2019/01/04 13:44)
Certyfikat któeym piszesz dot. zarządzania bezpieczeństwem informacji - więcej o nim możesz poczytać tutaj:https://www.imqpoland.pl/zarzadz-bezpieczenstwem-informacji-iso-27001My mamy już wdrażanie za sobą - ogólnie wydaje my się, że dużo zależy od załogi - jeżeli jest silna i stablilna, fajnie może wypracować przestrzeganie zasad, jeżeli jes w tzw. rozsypce to trudno jest zadbać o to, by te zasady (których jest sporo) były przestrzegane. Powiem tak - certyfikat wiele uczy i pomaga zachować standardy, ale zarazem sprawia, że powinniśmy od siebie wiele wymagać.

(2019/06/25 15:01)