Jak jeździć ?

/ 13 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam. Czy ktoś z Państwa może wyjaśnić z jaka prędkością należy poruszać sie samochodem osobowym na drodze krajowej nr 50 na odcinku od ronda w kierunku Zyrardowa ? Zwłaszcza interesuje mnie odcinek drogi kontrolowanej przez odcinkowy pomiar prędkości. Od czasu gdy namalowano na tej drodze oś jezdni, ustawiono znaki ograniczające prędkość do 50 km/godz. Wcześniej obowiązywała tam prędkość do 90km/godz. Jeżdżę tą droga dość często i to co zaobserwowałam to nikt z kierowców nie stosuje sie do ustawionych znaków pionowych. Próbowałam uzyskać informacje od Generalnej Dyrekcji Dróg ale oni sami nie sa zorientowani co sie tu dzieje.
foto 1

(2018/03/13 10:38)
"ustawiono znaki ograniczające prędkość do 50 km/godz. Wcześniej obowiązywała tam prędkość do 90km/godz."

jeśli jest znak to on to co było wcześniej kasuje, więc na tę chwile przepis mówi że musisz jechac 50 km/h nie więcej. Wielu to olewa, bo ten odcinkowy pomiar prędkości nadaje sie do tego samego co fotoradary :) Nie działa to to zgodnie z prawem a poza tym tam pewnie nie wiedzą, że są znaki więc on mierzy 90 km/h :)

(2018/03/13 13:03)
no i masz informacje z GDDKiA :)

https://e-sochaczew.pl/n/dodatkowe-ograniczenia-predkosci-na-dk-50/56920

(2018/03/13 14:12)
Dzięki. Jeżdżę z prędkością 50 km ale wszyscy na mnie trąbią i wyprzedzają uważając ze jestem fajtłapa a nie kierowca.

(2018/03/13 16:46)
na trasie Sochaczew-Żyrardów ustawiono 37678 znaków ograniczenia do 50 km/h,niektóre podparte są tablicą "roboty drogowe",a po jakie cholere to wie tylko idiota który te znaki kazał postawić,nawigacja ich nie widzi ale policja może egzekwować,taka jego motyla noga

(2018/03/13 18:22)
.

(2018/03/19 19:22)
Czy prawdą jest że odcinek drogi Sochaczew - Wiskitki jest płatny dla samochodów ciężarowych?
Czy odcikowy pomiar prędkości kończy się w Bielicach w obszaarze zabudowanym?
Czy któś wie ile wystawinomandatów za przekroczenie średniej prędkości?

(2018/03/20 06:57)
jazda na światłach w dzień to jeden z bardziej debilnych pomysłów jaki mógł powstac i co gorsza został wprowadzony w zycie.
  1. zwiekszenie kosztów dla kierowcy - akumulatory, paliwo, żarówki
  2. kolejny powód dla "poborców" czyt. policji do zbierania haraczu
  3. SMOG? samochod na swiatlach spala promil benzyny wiecej, 1 000 000 samochodow na swiatlach spala.......? no własnie...
  4. pogorszenie bezpieczeństwa, tak tak, zgadza sie. ile razy ostatnio słyszeliscie o wypadku z pojazdem uprzywilejowanym lub motocyklistą? Kiedys na swiatłach jechał tylko motor, pojazd uprzywieljowany lub jadacy szybko szybki i wściekły... juz z 3 km go widziales i byłes przygotowany, ze na to masz zwracac uwage.
  5. Rząd stwierdzi, ze osoba zdrowa -w pewnym momencie (nie wiem kiedy wprowadzono jazde na swiatlach) - przestała widzieć samochody jadące bez swateł przy dobrych warunkach pogodowych od switu do mierzchu? WTF?? czy to jakis lekarz stwierdził czy kto?
  6. Nie ma opcji zeby przy warunkach normalnej przejrzystosci potwierza od switu do zmierzchu nie widziec drugiego pojazdu co najmniej z odleglosci zapewniajacej bezpieczne manewry! jesli ktos nie widzi ma przymus jazdy w okularach korekcyjnych i tyle.
  7. Jazda na swiatlach zdegradowała to co niby miala na celu.. taki przyklad, w tłumie czarnych sweterkówidzie jedna osoba z czerwonym sweterkiem - jak szybko ją dojrzysz? a teraz sprobuj dojrzec tak samo ubraną osobę w tłumie ludzi z czerwonymi sweterkami? kumasz?

(2018/03/20 14:17)
kiedyś jazda na swiatłach była nakazem w złych warunkach-duże zachmurzenie,deszcz-z tego co pamiętam każdy się do tego przystosowywał (może bez maluchów 126 p bez alternatora-i poza miastem,po co swiecić w miastach-w korkach,,na ulicach gdzie szlajamy się 30km/h?,no ale już rocznie wzrosła sprzedaż żarówek o 30 % (oficjalne dane),o kłopotach z wymianą żarówek i związanymi z tym kosztami- nie wspomnę

(2018/03/24 17:09)
Jeśli nie wiesz jaką prędkoścìą można jeżdzić to za co dostałaś prawo jazdy? Chyba za dupę, albo miód i jajka. Dla reszty ekspertów i znawców każdego tematu na forum wypisujących głupoty. Prędkość na danym odcinku drogi określają znaki drogowę i są podyktowane bezpieczeństwem, a nie fotoradar, obecnie na tym konkretnie odcinku dopuszczalana prędkość to 50 km/h.

(2018/03/29 22:27)
złotousty - tak mowili na ciebie koledzy z celi? druga ksywa słyszałem odkurzacz... dlaczego? to kazdy chyba sie domysli :)

(2018/03/30 07:40)

gaj

Zlotousty
"......................................................................................................................Chyba za dupę, albo miód i jajka. Dla reszty ekspertów i znawców .........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................."

Aż się prosiło... Soorrry czytelnicy E-Sochaczew.

(2018/03/30 14:53)
kacperskyy jak widzę nie tylko jesteś pseudo ekspertem wypisującym głupoty na forum, to jeszcze w pierdlu siedziałeś. Prostując to Ty ciągniesz ( wiesz komu ) i dzięki temu pracujesz tam gdzie pracujesz.

(2018/04/02 22:49)