Jak odbyć staż zawodowy?

/ 3 odpowiedzi
Witam,
chciałbym się mniej więcej dowiedzieć jak dzisiaj w tym mieście bez perspektyw można odbyć staż zawodowy po ukończeniu studiów. Ja sam zaliczyłem roczny staż w naszym Urzędzie Miejskim już parę lat temu, pamiętam, że po zarejestrowaniu się w PUPie zostałem olany i po 4 miesiącach oczekiwaniach na jakąkolwiek pomoc z ich strony, staż załatwiłem sobie przez znajomego, który akurat wtedy był radnym.
Pytam o sytuację obecną, ponieważ koleżanka ukończyła studia magisterskie i rozpoczęła starania tak jak ja, czyli w PUPie, gdzie podobnie jak ja została spławiona ze stwierdzeniem, że nie ma żadnych ofert stażu dla dziewczyn! Rozumiem, że PUP szuka stażystów do ciężkich prac fizycznych dlatego dyskryminuje płeć żeńską?
Domyślam się, że bez znajomości inaczej się nie da.
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, kontakty będę wdzięczny.

na tym właśnie polega wolny rynek ...

zdobyłeś stosowne wykształcenie ... teraz kolejny krok.. , zrób research rynku (proponuję w-wę) i zdobądź pracę - licz na siebie nie na PUP ,nie będzie łatwo, ale rynek jest dynamiczny i  gdzieś trzeba się wślizgnąć :) na początek gdziekolwiek,  a potem przechodzić do następnego pracodawcy...

powodzenia

(2014/07/05 22:43)
Do dzisiaj nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o PUP. Jak sam sobie nie załatwisz, to oni Ci nie pomogą. Młodej osobie świeżo po studiach ciężko znaleźć pracę i tu POWINNY pomagać PUPy, bo to między innymi ich obowiązek.

(2014/07/07 08:50)
Urzędy Pracy to w ogóle jedna wielka kpina - absolutnie żadnego pożytku, nie znam osobiście nikogo komu PUP by w czymkolwiek pomógł. Jeśli chodzi o mnie to uważam, że Urzędy Pracy i Agencje Pracy powinny być zlikwidowane - żadnego pożytku, tylko czerpanie korzyści na biednych ludziach. 

(2014/07/07 18:42)