jak odzyskać kontakty na komórce

/ 33 odpowiedzi / 4 zdjęć
mam model XPERIA J kiedy rozładował sie telefon , po naładowaniu baterii zniknęły wszystkie numery , nie mogę odtworzyć książki kontaktów , w salonie pani rozłożyła ręce , próbowałam w komisie też pan się nie podjął .Szukam pomocy ... może ktoś  z Was to potrafi ....

No tak... Sony...

Miałaś skonfigurowane konto Gmail na komórce i włączoną synchronizację kontaktów?

Jeśli tak to powinnaś mieć kontakty na koncie Gmail.

Jeśli nie to możemy chyba tylko połączyć się z tobą w bólu po nieodwracalnej utracie danych ;)

Ewentualnie spróbuj popytać jeszcze na forach androidowych. Tam pewnie znajdziesz lepszych fachowców ;)

(2014/09/15 15:34)
Mnie jeszcze kolega podpowiedział, ze o ile przy konfiguracji telefonu nie usuwałaś ustawień automatycznych, to kontakty powinny i się automatycznie skopiować. Niestety, osobiście jestem mało techniczna i podaję tylko to, co mi kolega powiedział....

(2014/09/15 16:22)
Może po prostu przestawiła się domyślna wyświetlana pamięć kontaktów z karty sim <=> pamięć telefonu. Wejdź w kontakty, ustawienia i pamięć domyślna.

(2014/09/15 19:40)
dziękuję za podpowiedzi , dalej leżę  a może  jakiś kontakt prywatny z Tobą " KAMILS " ? -będę wdzięczna

(2014/09/16 09:45)
właśnie wróciłam z punktu przy ul. Warszawskie , tam można kupić telefon i akcesoria , przemiły pan poinformował mnie ,że te dane są do odzyskania ale to koszt około 100 zł na dwa , trzy dni oddaje się aparat - liczyłam trochę mniejszą sumę , a zanik tych numerów to wina oprogramowania ANDROID podobno takie rzeczy się dzieją ..

(2014/09/16 16:15)
Android sam z siebie nie usuwa danych użytkownika w tym kontaktów, zdjęć czy wiadomości SMS. Na warszawkskiej wciskają kit klientom. Pamięć telefonu to jak dysk twardy w komputerze. Jeśli dane nie zostały nadpisane to są do odzyskania. 
Jak chcesz jakiś kontakt to odezwij się na prywatną wiadomość.

(2014/09/16 18:30)
warto było pożalić się na forum , człowiek zdobywa jakieś  informacje , wie ,że nie jest sam z problemem dzięki wszystkim za pomoc ...

(2014/09/17 14:49)
A ja wszystkim (mimo tego że zaraz zjedzą mnie użytkownicy apple i androida) polecam windows phone, system niesamowicie stabilny i szybki, a po ostatniej aktualizacji do wersji 8.1 pozbawiony prawie wszystkich wad poprzedników. Użytkuje od roku Lumię 920 bardzo powiedziałbym intensywnie, i ani jednej zawiechy, system mimo wielu aplikacji nie muli, świetna synchronizacja z komputerem i powiązanymi kontami, niesamowicie twardy (dzięki jednobryłowej konstrukcji) przetrwał wiele upadków, częste aktualizacje, robi bardzo dobre zdjęcia i ma darmową nawigację prawie całego świata, czasami warto wydać na telefon więcej niż 1 zł w promocji...

(2014/09/17 15:00)

(2014/09/17 15:47)
hehe, bartosz pozdrawiam ;)

(2014/09/17 15:48)
Na szczęście jest pozbawiony bolączek windowsa znanego z PC :)

(2014/09/17 19:00)

Ja miałem to nieszczęście i byłem zmuszony do używania telefonu z Windows (HTC Windows Phone 8s). I powiem tak: nigdy więcej w życiu nie dotknę się do telefonu z tym systemem.

Po przesiadce z Androida było to twarda szkoła życia.

Pomijając fakt bardzo małej ilości dostępnych darmowych aplikacji (a jeśli już się znajdzie coś ciekawego to okazuje się, że po ściągnięciu i instalacji z Windows store aplikacja po prostu nie działa) pod względem użytkowym nie dorasta do pięt Androidowi.

A więc po kolei:

1. podłączam telefon przez USB do kompa z Windows 7 i.... "wykryto nieznane urządzenie". No więc myślę sobie pewnie trzeba  ściągnąć jakieś sterowniki. Googlam, szukam... i d...a wszędzie piszą, że nie potrzeba żadnych sterowników i telefon powinien zostać rozpoznany automatycznie. Niestety nie został. Do końca użytkowania tego badziewia nie udało mi się go podłączyć do kompa (próbowałem na różnych kompach z Windows 7). Na szczęście był to telefon zastępczy i musiałem się z nim męczyć tylko 3 miesiące. Tak dla porównania: kiedy podłączam telefon z Androidem od razu wszystko się instaluje, nie trzeba ściągać żadnych sterowników, można swobodnie przeglądać sobie pliki.

2. Połączenie przez Bluetooth. W przypadku Androida, kiedy "sparuje" telefon z kompem mogę sobie przeglądać zawartość telefonu, ściągać zdjęcia wgrywać pliki, nie wyciągając telefonu z kieszeni. W przypadku Windows Phone jeszcze do tego nie doszli. Przez bluetooth można co najwyżej podłączyć sobie słuchawkę.

3. Czy w Windows Phone można sobie jako dzwonek ustawić dowolną muzykę MP3? :) Nie bałdzo :) w Androidzie nie ma z tym najmniejszego problemu.

4. Generalnie mało intuicyjne i uciążliwe menu. np. jak android wykryje darmowego hot spota to mogę się z nim połączyć dwoma ruchami palca. W Windowsie musiałem włazić w menu, konfiguracja, ustawienia wifi... pół godziny i już ;)

5. Brak możliwości przenoszenia aplikacji na zewnętrzną kartę pamięci. Co z tego, że miałem kartę 32GB jak w wbudowana w telefonie miała tylko 4GB i zapełniłem ją w ciągu tygodnia i koniec. Nic więcej nie dało się zainstalować.

6. Po trzech miesiącach użytkowania, średnio 3 razy dziennie musiałem go restartować bo się zawieszał. Pewnie trzeba by było przywrócić ustawienia fabryczne, tak jak w PCecie jak nie przeinstalujesz systemu raz na jakiś czas to non stop bluescreeny łapiesz ;)

Może Nokia z Windows 8.1 działa lepiej ale ja się tak sparzyłem, że na pewno prędko nie wrócę do telefonu z Windowsem. Z resztą z Androida jestem tak zadowolony, że na razie nie potrzeba mi nic lepszego.

(2014/09/18 10:21)
Htc 8s działał na windowsie 7.8 i/albo 8.0, niema co porównywać, moja nokia po, miałem wcześniej lumię 800 której system powiedzmy to sobie szczerze był mocno niedopracowany, z komputerem synchronizowałs się przez zuna i było to niewygodne, obecne nokie sa wykrywane jak android czyli pamiec masowa, wszystko mozna bez problemów przenosić. Dzwonki też ustawisz jakie chcesz. Przy okazji sprawdzę synchronizacje przez BT. Z siecią łączysz się błyskawicznie, bo jest zsuwana od góry belka jak w androidzie. Androida używałem długo jednak teraz mając służbowego galaxy s3, widzę że windows mi bardziej odpowiada. Co do aplikacji w marketplace jest ich mniej niż w google play ponieważ microsoft weryfikuje każdą apke przed dodaniem do sklepu dzięki temu nie masz szans na zainstalowanie wirusa, wszystkie najpotrzebniejsze aplikacje sa za darmo, a co do płatnych to wydanie 10 pln na jakąś dobrą gierkę bez reklam chyba nie jest tragedią:)

(2014/09/19 08:20)

No jak Microsoft zaczął ściągać rozwiązania z Androida to Windows Phone zaczął być bardziej użyteczny :P

Co do weryfikacji wszystkich aplikacji w marketplace to coś słabo im idzie ta weryfikacja bo kilka aplikacji po ściągnięciu stamtąd w ogóle nie chciało się uruchomić.

Co do użytecznych aplikacji to wielu potrzebnych rzeczy nie mogłem znaleźć. Teraz tak na szybko pamiętam, że nie mogłem znaleźć np. żadnego odpowiednika androidowego "Wifi analyzer"

(2014/09/19 09:56)
Nie korzystałem nigdy z tego typu programu, bo w sumie nigdy nie był mi jakoś niezbędny. Powiem szczerze, być może ściągałeś aplikacje ponad możliwości twojego HTC, tak jak np, jakiejś wymagającej gry nie odpalisz na samsungu budżetowym. Jeżeli będziesz miał okazję to sprawdź sobie nowego WP, bo jest wart zainteresowania, i nie trzeba się zrażać nieudanymi początkami. Najśmieszniejsze jest to że kiedyś na forum dotyczącym telefonów czytałem opinie gościa który psioczył, że czegoś tam niema, coś tam nie działa, a najzwyczajniej w świecie nie umiał włączyć pewnych rzeczy. Chyba jest tylko jeden system do którego się nigdy nie przekonam :P

(2014/09/19 11:51)

Może kiedyś zaryzykuję ;)

Ale raczej nie prędko. Na razie nie widzę potrzeby przesiadania się z Androida.

Jeszcze co do aplikacji to niektóre aplikacje, które są i na Androida i na Windows Phone w wersji WP są bardziej okrojone. Np. Endomondo na Windows ma dużo mniej funkcji niż na Androidzie (np. z poziomu telefonu nie można było przeglądać rywalizacji).

(2014/09/19 14:53)
Hyhyhy to powiedz jakiego masz androida, i kiedy dostałeś ostatnią oficjalną aktualizację od motoroli? Chyba że sam sobie romy wrzucasz:) dodam tylko że niedawno samsung zapowiedział że nie da kit kata do s3, co jest słabe że do niedawnego flagowca nie dają aktualizacji. Dobra zamykamy temat bo to jałowa dyskusja ja was nie przekonam :) każdy system ma swoje plusy i minusy i każdy ma swoje preferencje i co innego jest mu potrzebne więc dobrze że jest w czym wybierać.

(2014/09/19 21:37)

moje doswiadczenie jest takie: mialem przez jakis czas htc z widnowsem.. smigala na prawde plynnie ale tak samo smiga android jak nie jest napakowany aplikacjami :) wiec trudno rozstrzygnac to na jakas korzysc.. fakt personalizacja telefonu z windowsem pozostawia wiele do zyczenia ale jak pisze bartosz w nowych wersjach systemu zostalo to zmienione.

android jest otwartym systemem i wg mnie to jego zaleta. a ogolnie mysle ze to kwestia przyzwyczajenia po prostu. na szczescie mamy wolny wybor... no chyba ze wujek google wykupi MS :)

poza tym panowie to juz nie sa telefony. to urzadzenia multimedialne ktore posiadaja funkcje GPS, BT, telefon :) i to jest ich najwieksza wada.. na andku zawiechy zdarzaja sie co jakis czas.. w gierkach to nie problem ale podczas rozmowy to juz kiszka...

wyslalem bluescreena z widnowsa to teraz moze cos z andka:) i tak dzieje sie co jakis czas z aparatem, galeria no i z funkcja telefon :)

(2014/09/23 10:04)

sorry za post pod postem ale fota nie chce przejsc w poprzednim.

(2014/09/23 10:08)

No jak widać każdy ma inne doświadczenia :)

Mój HTC po 3 miesiącach używania zaczął się zawieszać 3 razy dziennie. Aplikacji było bardzo mało bo raz, że miał tylko 4GB pamięci wbudowanej a na kartę zewnętrzną nic się nie dało przenieść, a dwa, że wielu potrzebnych rzeczy nie mogłem znaleźć :P

Teraz używam LG L9 z Andkiem już od ponad roku, aplikacji poinstalowane całe mnóstwo (lubię wykorzystywać możliwości smartfona na maksa ;) ) i telefon zawiesza się raz na kilka tygodni albo jeszcze rzadziej.

(2014/09/24 17:40)
Dziś byłem na pewnej konferencji, gdzie swoje stanowisko miał polkomtel (plus gsm), i miałem okazję pobawić się trochę LG G3... nie miałem jeszcze w swoich rękach galaxy 5, ale chyba nie jest w stanie przebić tego telefonu, jeżeli macie możliwość kupna w dobrej cenie, lub przedłużacie umowę z operatorem, radzę się zastanowić, chociaż to nie będzie raczej telefon za złotówkę :)

(2014/09/24 21:03)

noo powiem bartosz9, warte zastanowienia faktycznie.. bateria w G3 ma minimalnie wieksza pojemnosc, ekran wiekszy, tylko nie wiem jak ma sie jakosciowo IPS LG do super amoleda S5? pamiec wbudowana tyle samo, procki tez, reszta parametrow tak samo.. generalnie chyba walka jest na ekrany.. S5 ma ciut lepszy aparat choc generalnie do domowego uzytku to powyzej 5Mpx - rozdzielczosci juz nie maja znaczenia.

sczegoly na:

http://www.mgsm.pl/

(2014/09/25 08:06)

Powiem tak: odkąd zacząłem używać LG stałem się fanem tej marki.

Możliwości i wydajność podobne z Samsungami a cena o połowę mniejsza (biorąc pod uwagę porównywalne modele).

Jedyne do czego mogę się przyczepić to że LG jest bardzo delikatne. Od razu trzeba zakładać silikonowe etui i folię ochronną bo inaczej po miesiącu już będzie cały podrapany. Ale i tak stosunek cena/możliwości ma chyba najlepszy na rynku.

(2014/09/25 08:33)

jeszcze jedna wielka zaleta LG:

wymiana potłuczonego ekranu w LG L9 (przekątna 4.7") w AUTORYZOWANYM serwisie: 180PLN łącznie z robocizną.

wymiana ekranu w Samsungu wielkości 3.8" to koszt ok. 600PLN

(2014/09/25 09:00)

jeszcze jedna wielka zaleta LG:

wymiana potłuczonego ekranu w LG L9 (przekątna 4.7") w AUTORYZOWANYM serwisie: 180PLN łącznie z robocizną.

wymiana ekranu w Samsungu wielkości 3.8" to koszt ok. 600PLN

czuje sie przekonany :)

(2014/09/25 09:17)