jaką lodówkę warto wybrać?

/ 20 odpowiedzi / 2 zdjęć
mam duży problem - nie mam zielonego pojęcia, jaką wybrać lodówkę. co warto kupić? najlepiej klasa aa, wysokość do 140cm
polecam firmę bosch

(2013/10/24 22:57)
Ja kupowałem ostatnio i wybrałem firmę INDESIT , i jestem jak na razie zadowolony !!!

(2013/10/24 23:48)
ja mam indesita 5 lat i już muszę wymienić ,teściowa ma indesita 4 lata i  rdzewieje jej już.

teraz kupię  siemensa /bosch

(2013/10/25 11:53)
samsung

(2013/10/25 12:32)
Jakieś 3 miesiące temu szukałem lodówki: Założenia były takie:
cena: do 1500 zł
kolor: inox/srebrny
inne: duża, jaknajprostsza, bez nofrost'a itp.

Każdy producent chwali swój produkt, a każdy sprzedawca to co akurat ma w sklepie. Ceny wszędzie są podobne. W dużych sklepach typu mediaexpert czy avans jest większy wybór niż w małych, ale niekoniecznie jest taniej. Często mały sklep może sprowadzić wybrany model w ciągu maksymalnie 7 dni za nieco mniejszą kwotę. Warto napisać kilka maili z prośbą o wycenę. Opinie na forach są przeróżne. Dużo pozytywnych opinii mają lodówki Electrolux, Bosh i Siemens (Siemens i Bosch to te same podzespoly i jakość, tylko inny wygląd/stylistyka, wiele bliźniaczych modeli). Z kolei kupując Bosha w tej cenie proszę nie liczyć, że podzespoły będą produkowane, a lodówka składana w Niemczech. W konsekwencji rozważałem trzy modele różniące się szczegółami:

Bosch KGV36NL20
Bosch KGV36VL30E
Siemens KG36VVL30E.

Wybór padł na Bosch KGV36VL30E, zadecydowała klasa energetyczna A++. Kupiłem w małym sklepie w Sochaczewie. Agregat jeden, tak jak wspominałem wcześniej "made in Turkey"- świadomy wybór. Narazie nic się nie dzieje ale to tylko trzy miesiące użytkowania.

(2013/10/25 16:18)
o jeny, dziękuję wam za odpowiedzi, ja chyba też zdecyduję się na boscha choć teściowa twierdzi, ze indesit lepszy. z ciekawszych rzeczy, bo wciąż szperam i nie mogę się zdecydować, polecam ten artykuł: http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-lodowke/296/ - pozwala określić łatwiej czego się szuka, a to już pewne ułatwienie

(2013/10/26 18:43)
Tak jak pisałem kupiłem indesit i jak na razie jest w domu 6 miesięcy i chodzi super ( gwarancja na 5 lat )

Brat ma indesit i ma już dwa lata i wszystko OK .

(2013/10/26 22:09)
 Teraz jest wiele dobrych firm, ale też mam Bosch, to uznana marka i jak na razie bez zarzutu biorac pod uwagę np. porównawczo części samochodowe Bosch do innych marek to najlepszy stosunek jakości do ceny, mam nadzieję że w przypadku sprzętu AGD jest tak samo.

(2013/10/26 23:51)
polar nie zastąpiona,a już Mińsk to chyba ze 30 lat jak w piwnicy jest i działa.

(2013/10/27 11:25)
ech dragon 36,mój Mińsk  pracował ze 20 lat,oddaliśmy potrzebującym (nie powiem,za litr spirytu),po prostu żonie się opatrzyła lodówa (baby tak mają)

(2013/10/27 11:52)
 Nie tylko baby, a ty jeździsz autem jednym 10 albo więcej lat, chociaż dobrze zadbane i utrzymane po 30 lat chodzą?

(2013/10/27 22:35)
Warto zainwestować więcej na początku niż potem narzekać ze się kupiło małą i mało pojemną lodówkę:) i Od razu do tego upiększające magnesy na lodówkę które wcale nie są takie drogie. Magnesy na lodówkę możemy kupić na stronie internetowej. Ale jak będziemy chcieli sprzedać lodówkę to zawsze można ściągnąć magnesy na lodówkę

(2014/07/30 17:17)
jakbym był bogaty i mieszkał w "willi",zbudowałbym tzw. --ziemiankę--,dwa -trzy metry pod ziemią,oczywiście murowaną,latem czy zimą 5-7 st. C,ludzie setki lat tak przechowywali swoje zaopatrzenie, a w domu mała chłodziareczka do piwa,niestety jestem skazany na bloki i mam dużą lodówkę ,za 5-7 lat  spodziewam się -że trzeba będzie ją wymienić, na każdy produkt oferują (za dopłatą,nawet sporą)przedłużenie gwarancji do 5 lat,WSZĘDZIE ,NA WSZYSTKO 5 LAT,bo tyle ma chodzić

(2015/09/26 06:25)
oczywiście wejście od strony północnej,zapobiega nagrzewaniu

(2015/09/26 06:29)

Dokładnie wszytsko zależy od wymagań użytkownika. Polecam zerknąć tutaj http://tech-store.com.pl/ranking-jaka-lodowke-kupic/ masz tam mnóstwo ciekawych informajci oraz ranking lodówek, który może Ci się przydać!

(2017/01/22 11:28)

Tych lodówek mieliśmy już chyba ze trzy odkąd się wprowadziliśmy do naszego domu, ale najabrdziej jesteśmy zadowoleni z obecnej lodówki - Kernau KFRC 18161 NF EX, aż specjalnie znalazłam nazwę w internecie bo nie pamiętałabym :P. To lodówka wolnostojąca, dosyć wyysoka bo ma koło 180-190 centymetrów, jest bardzo pojemna, chodzi cichutko, jest energooszczędna, a i w kuchni ładnie się prezentuje :)

(2017/07/20 08:24)