"Jaki pan, taki kram"

/ 53 odpowiedzi / 5 zdjęć

Czy rolą powiatowych decydentów nie jest również dbałość o najbliższe otoczenie? "Jak cię widzą, tak cię piszą".

"Jaki pan, taki kram" w refleksyjnej piosence Michała Wiśniewskiego:

https://www.youtube.com/watch?v=D-pyi7384qs

a czego tu się czepiać? wszystko normalnie jak wszędzie.

(2016/07/18 10:21)

"Jak wszędzie" - owszem, ale jesli to ma być normalnie.....

No, ale skoro dokładnie naprzeciwko budynku sochaczewskiej komendy policji "rowerzyści" zasuwają sobie z pełną prędkością środkiem chodnika, to co - chwasty przy budynku Starostwa mają dziwić? Burdel, jak wszędzie. Normalnie.

(2016/07/18 12:18)

oj margot widze nie odpuszczasz tym rowerzystom, nie odpuszczasz... :)

czas po prostu w starostwie powyrywać chwasty :)

ale racja panie jerzy, miejscowy to nie zwroci uwagi ale przyjedzie taki pan inwestor z emiratow i ..... wstyd, wstyd, wstyd.

(2016/07/18 12:42)

a tak na marginesie to po co to całe starostwo?,wyczyścić schody,a potem dalej sprzątac i dalej ,i dalej,.

(2016/07/18 14:06)

pow

(2016/07/18 15:03)

A to się porobiło!!! Chwasty przy budynku sobie rosną??? Toż to tragedia i czyn haniebny? Jeśli to problem obecnej władzy, to jak nazwać można to, co działo się w czasach kadencji 2010-2014, kiedy to Pan Jerzy Żelichowski zasiadał w gronie powiatowych decydentów i to wtedy niezbyt mądrze Pana koledzy, Panie Jerzy, oszacowali liczbę uczniów w powiatowych placówkach oświatowych, efektem czego jest teraz przeogromny dług, który pozostawiliście „w prezencie” obecnej władzy? Do zwrotu jest prawie 6 mln złotych (!!!) subwencji oświatowej za lata 2011, 2012, 2013 i 2014. Za te pieniądze można by zmodernizować wiele kilometrów dróg, zrealizować wiele inwestycji, a przede wszystkim doposażyć czy wyremontować szkoły, w tym Pański ukochany „Ogrodnik”. Ale dla Pana widać problemem są jakieś tam roślinki. Takimi postami mydli Pan oczy ludziom, próbując stawiać w totalnie złym świetle obecne powiatowe władze. Czemu ma to służyć? Ma Pan jakiś kompleks, bo tym razem nie znalazł Pan poparcia wśród wyborców? To może lepiej zastanowić się nad przyczyną, że elektorat Pana zawiódł, a nie bawić się w przewlekłego krytyka. Chwasty pewnie zaraz znikną, dług niestety będzie ciążył na kolejne długie lata.

Pyta Pan - „Czy rolą powiatowych decydentów nie jest również dbałość o najbliższe otoczenie?" Oczywiście, że tak. I o tym właśnie Pan i Pana koledzy zdaje się zapomnieli w swojej kadencji, bo szkoły i cała oświata to też pewnego rodzaju otoczenie, a tu na pięknie wypielęgnowany chwast w postaci 6 milionowego długu „randap” już nie pomoże.

Mam wrażenie, że przytoczone przez Pana hasło „Jaki pan, taki kram” jest w stanie doskonale odzwierciedlać działania poprzedniej kadencji Pana i Pana kolegów radnych, ale niestety nie w obliczu pozytywnych wartości tym razem.

A na koniec taki wniosek mi się nasunął – skoro zwraca Pan uwagę na kilka chwastów rosnących sobie przed budynkiem Urzędu nadając temu jednocześnie tak dużą wagę problemu, to sobie tak myślę, że nasz powiatowy samorząd naprawdę dobrze sobie radzi, skoro nie ma się tam do czego przyczepić, tylko do roślinek przed budynkiem. Doceniam jednak Pana zainteresowanie i wiedzę ogrodnictwem no i troską o wizerunek Urzędu. Zdjęcia fachowo oddają tę niezwykłą problematykę. Przyznam, że ja w natłoku moich codziennych obowiązków pewnie nie byłabym w stanie zwrócić uwagi, czy gdzieś, przy jakimś publicznym budynku ludzki wzrok atakują te „złośliwe owoce przyrody”. Ale na tak wielkie problemy finansowe będące owocem przeszacowania liczby uczniów w powiatowych szkołach za czasów poprzedniej kadencji Rady Powiatu to i owszem. Szkoda tylko, że o tym jakoś Pan milczy. Pozdrawiam!

(2016/07/18 15:14)

Brawo Edyta. Trza ucierać nosa temu "geniuszowi samorządowemu"

(2016/07/18 17:57)

Odezwał się największy debil wśród popleczków nieudaczników .

(2016/07/18 21:25)

@Edyta80

Podnoszone tendencyjnie przez Panią wątki - notabene tzw."nieświeże kotlety" dowodzą, że gdzieś dzwonili. Ponieważ rozpowszechnia Pani nieprawdę, zasługuje więc na moją polemiczną odpowiedź.

Najpierw jednak odniosę się do Pani wniosku. Rozumiem, że natłok codziennych obowiązków nie pozwoliłby dostrzec kilku dorodnych chwastów przed głównym wejściem do starostwa, ale obserwacja 4 zdjęć pozwala dostrzec dużo poważniejszy problem. Podjazd dla osób niepełnosprawnych powinien być sprawny. Fakt? Więc rzeczywiście powiat dobrze SOBIE radzi.

W kwestii braku poparcia u wyborców? Nie narzekam. Od 2006 roku uzyskuję w kolejnych wyborach samorządowych (2010; 2014) w granicach 300 głosów (267; 367; 305). Elektorat mnie nie zawiódł, a ja staram się o okazanym mi zaufaniu nie zapominać. W ostatnich wyborach ustąpiłem pola Koledze - wieloletniemu burmistrzowi miasta i ten wynik był dla mnie oczywisty, nie sprawił mi zawodu. Poza tym dla mnie jako lidera Wspólnoty liczy się najpierw wynik zespołowy i moje środowisko nie ma co do tego wątpliwości.

W kwestii zasiadania w gronie powiatowych decydentów? Dementowałem już wcześniej podobne kłamliwe insynuacje. Byłem jednym z 21 radnych - organu uchwałodawczego. Decydentami byłi radni wchodzący w skład Zarządu Powiatu (5 osób). Nie zabiegałem o członkostwo w tym gremium. Wcześniej podziękowałem za propozycję stanowiska dyrektora szpitala. Nie chciałem się uzależniać od koalicji. Zależało mi na termomodernizacji Ogrodnika i cel osiągnąłem. Głosowałem razem z koalicją większościową (nie będąc formalnie jej członkiem) w sprawach, które nie budziły moich wątpliwości.

W kwestii szacowania ilości uczniów w powiatowych szkołach? Koledzy radni nie szacowali ilości uczniów. Robili to dyrektorzy szkół, a zbiorowo weryfikowali pracownicy Powiatowego Zespołu Edukacji. Przez cztery lata kadencji konsekwentnie zgłaszałem na sesjach i namawiałem radnych do likwidacji tej "czapy nad dyrektorami szkół". Uważam, że pod bezpośrednim nadzorem skarbnika powiatu takie błędy w szacunkach byłyby mniej prawdopodobne. Pewnym usprawiedliwieniem może być późniejsza informacja, że podobne szacunki zdarzyły się w kilkudziesięciu powiatach w kraju, które prowadziły ośrodki szkolno-wychowawcze. Nie zamierzam być złośliwym i tokiem Pani rozumowania, nie mając ze sprawą nic wspólnego, przerzucać ewentualnej odpowiedzialności za błędne szacunki na radnych będących członkami Komisji Oświaty. Nawiasem mówiąc, przewodniczący tej komisji odpowiada dzisiaj za oświatę powiatową. I co z tego? A no nic!!! Poza tym, że teraz Zespół Powiatowy Edukacji już mu się podoba.

Chwasty znikną, a dług nie? Mam nadzieję, że wstydem byłoby dla decydentów powiatowych robienie z siebie fitofilów i ignorantów. Wierzę, że w trybie pilnym zlecą naprawę podjazdu dla osób niepełnosprawnych. A dług trzeba rozłożyć jak najrozsądniej w czasie i nie dusić całej oświaty powiatowej. Karygodnym jest zwalnianie pracowników placówek oświatowych (zwłaszcza tych o niskich zarobkach) bez solidarnego rozłożenia obciążeń na cały budżet powiatu, w tym również na decydentów!!! Rzeczywiście 6 mln dług potrzebuje nie herbicydu, a rozsądnego podejścia.decydentów.

Piosenka Michała Wiśniewskiego "Jaki Pan, Taki Kram" okazuje się bardzo aktualna. Proszę się wsłuchać w jej słowa. Jest taka na czasie!!!

(2016/07/18 21:30)

Negatywy, które słusznie Pani Edyta wytkęła "geniuszowi samorządowemu" to jego nie dotyczą - to inni są winni nie geniusz. Zadałem proste pytanie aby "geniusz samorzadowy" wymienił co udało się zrobić przez 8 lat jego nadburmistrzowania to jest cisza. To, że nie został radnym powiatowym w obecnej kadencji uważa za sukces - bardzo interesujace myślenia. Nie czepiaj sie Pan powiatu wszyscy pamietają pańskie Pana jako wicestaroste w pierwszej kadneji i bałagan jaki Pan tworzył w powiecie potem 2010 - 2014 jako radny popierał pan wszystkie działania zarządu powiatu łącznie z funkcjonowaniem Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie i inne podobne działania poprzedniego zarzadu i zostawiony bałagan i olbrzymie długi w powiecie, to Pan był tym 11, który powołal m.in etatowego członka zarzadu obecnie skazanego przez sąd I instancji i to sa pana najwieksze sukcesy.

(2016/07/19 08:22)

żadne dyskusje na forum nie dorastają do rozmów w maglu,gdzie wałek prostował pościel a kobitki włączały serwis informacyjny-kto? gdzie? z kim? jest parę pubów gdzie można się spotkać i pogadać

(2016/07/19 09:20)

A obecny burmistrz , jako wicestarosta co dobrego zrobił w temacie DPS Młodzieszyn i szkolnictwa w powiecie , obraził się na zarząd powiatu i przez dwa lata brał wysokie uposażenie nic nie robiąc > Adam 11111. swoimi głupimi komentarzami nie zkrzyczysz tematu , rządzą nami nieudacznicy z forum samozatrudnienia . 

(2016/07/19 09:35)

Następny poplecznik geniusza albo on sam

(2016/07/19 09:41)

Nie jestem niczyim poplecznikiem , tylko tacy debile ... ,   mogą być polecznik nieudaczników 

(2016/07/19 10:20)

adam11111 zamknij juz morde bo pieprzysz kocopoły nie odnosisz sie wogole mertorycznie do wyvpowiedzi tylko z twojej obrzydłej geby na kzady argument strzelasz jak z automatu populizmami: zostawil dlugi, nie potrafil, nie zrobil... co to ku.. ma byc? albo dyskutujesz konkretnie albo spier.. stad.. tchorzu.. nawet nazwiskiem pod tym sciekiem ktory zostawiasz na tym forum sie nie podpiszesz.

jak to mowi twoj guru: "spieprzaj dziadu"

(2016/07/19 11:23)

Dobra te haszcze przy starostwie to kaszana ok - ale zobaczcie jakie chaszcze rosną sobie przed Parkiem w Żelazowej Woli. To jak by nie było wizytówka Sochaczewa/Mazowsza/Polski. To zdaje się teren gminy jest...

(2016/07/19 11:40)

I jeszcze jedno...

(2016/07/19 11:40)

A ty   masz nazwisko bohaterze zas....y. Walisz w każdego piszesz głupoty moze o swoim guru napiszesz ale korespondencja moze byc utrudniona mogą przeszkadzac kraty. Kolejny raz powtarzam. Miasto pięknieje a dla was jest to nie do przyjecia coraz bardziej bedą widoczne nerwy ale nic wam nie pomoże miszakańcy doceniaja co obecnie robi burmistrz i starosta i tak niech zostanie na następne kadencje. A ode mnie wal się szma.....

(2016/07/19 11:49)

miasto pieknieje,ludziom sie żyje dostatniej polska rośnie w siłe,ogólnie wszystko jest super.

(2016/07/19 11:55)

adam11111 zamknij juz morde bo pieprzysz kocopoły nie odnosisz sie wogole mertorycznie do wyvpowiedzi tylko z twojej obrzydłej geby na kzady argument strzelasz jak z automatu populizmami: zostawil dlugi, nie potrafil, nie zrobil... co to ku.. ma byc? albo dyskutujesz konkretnie albo spier.. stad.. tchorzu.. nawet nazwiskiem pod tym sciekiem ktory zostawiasz na tym forum sie nie podpiszesz.

jak to mowi twoj guru: "spieprzaj dziadu"

Kacperskyy i ty piszesz o merytorycznej dyskusji ? 

Przeczytaj co sam napisałeś. 

Z wami nie da się rozmawiać merytorycznie. Trzeba pisać tak abyście zrozumieli, czyli w waszym stylu :) 

(2016/07/19 12:07)

Kacperskyy narzekasz, że są ludzie anonimy nie podpisujący się swoim nazwiskiem

Pamiętacie Olafa, Dobry ? 

Podpisywał się nazwiskiem, tak go zaszczuliście i szkalowaliście że człowiek stąd zniknął.

Wyciągnęliście jego adres, pracę zawodową na forum publiczne!!! 

Wiesz co to jest OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH.

Jeżeli ktoś nie zajmuje stanowiska publicznego i regulamin forum nie wymaga ujawniania takich danych, to po co sapiesz? 

Zebrała się tu grupka PRZEGRANYCH SAMORZĄDOWCÓW i szkaluje wszystko i wszystkich.

Wszyscy są głupi, wszyscy robią wszystko źle, jak podoba ci się ze coś jest zrobione to jesteś poplecznikiem rugbisty ?!

WTF ?

(2016/07/19 12:20)

poczekaj poczekaj, jarl kwila.... wszystko w swoim poscie zagmatwales i poplatales aby tylko nie wyciagnal ktos z tego sensu co za tym idzie nie odnosisz sie senstownie do calej sprawy. sporbuje to naprostowac

1) "ty piszesz o mertytorycznej dyskusji?" i czepiasz sie ze rzucam miesem - kazdy bywalec tego forum zauwazy ze nigdy nie wyzywam, nie jade jak po szmacie po czlowieku ktory zdecydowal pisac sie pod imieniem i nazwiskiem, uwazam ze to nie fair. moge sie niezgadzac ale pisze argumenty a nie obelgi. Druga sprawa nie szanuje osob ktore pisza pod nickiem i wlasnie obrazaja lub atakuja chamsko osoby piszace pod nazwiskiem - stad moja retoryka w stosunku do adama11111, czlowiek ktory nie szanuje piszacych pod nazwiskiem i nie ma odwagi podpisac sie wlasnym nie ma u mnie szacunku. Czlowiek ktory dostal od przelozonego w urzedzie rozkaz jechac po kims pod 4 nickami nie ma u mnie szacunku. niech pisze takie farmazony pod nazwiskiem swoim a badz pewien ze moje wypowiedzi sie zmienia. poszukaj sobie innych moich postow i zobacz ze z ludzmi ktorzy maja cos do powiedzenia nie uzywam takiego jezyka, nawet jak pisza pod nickami.

2) "bo nie podoba sie ze jest robione" - mylisz sie dla mnie nie istnieje PO PIS PSL,, to tylko nalepki, oceniam osoby i ich styl zarzadzania i to co robia a to co by mogli zrobic. waląc w burmistrza czy rade nie wale w PIS gowno mnie obchodzi skad oni sa ale obchodzi mnie kiedy to:

- ulice w chodakowie czekaja na wylanie asfaltem od 30 lat i nic sie nie dzieje bo droga jest nie uzbrojona i nic nie mozna zrobic a dzis wylewa sie asfalt na takiej samej nieuzbrojonej drodze w innym mniejscu bo na jej koncu mieszka kacyk polityczny.

- rada podejmuje uchwaly o ograniczaniu konkurencji dla ZKM co jest totalnie sprzeczne z wolnym rynkiem i ideą polepszania zycia naszym mieszkancom

- parkingi platne ktore nie rozwiazuja problemow

- kolesiostwo ponad miare i trzymanie w lapach urzedow instytucji bez wzgledu na koszty ale aby ktos mial stanowisko (nie bede wchodzil w szczegoly)

- remonty? przypomniec ci wiadukt i 2x ten sam remont a co poniektorzy chrzcicli ze to ich sukces a nie zmarnowane 8 mln PLN? spojrz na staszica i wszystkie smieszki rowerowe w miescie - MA SA KRA. to nie chodzi o to zeby zrobic byle bylo, bez pomyslenia.

- kramnice i fuszerki? iluminacja podzamcza - patrz pkt wyzej nie o to chodzi aby zrobic cos aby bylo. nikt nie mysli na tyle aby cos wymyslec odpowiednio tylko wali fuszery po calosci

- urzad promocji? pamietasz express sochaczewski jak sprawdzil jakie tam osoby kompetentne pracuja... nie? to wygooglaj.

- plecewice dolina krzemowa? chyba glinowa. powtarzam nikt nie mysli, nikt nie wie jak i co powinno sie zrobic sprawdzic. robia to ludzie niekompetetni.

- chcesz wygooglaj sobie obietnice naszego burminia.. to sie zdziwisz jakie eldorado mialo byc w sochaczewie

- wydzierzawiony bezprawnie zalew?

co chcesz jeszcze? wiecej merytorycznej dyskusji?

ale wiem jak jest, rozmawialem z pewna osoba w pociagu, po studiach itd. pytam sie czy zdaje sobie sprawe ze 500+ to lekka masakra i trzeba bedzie to spalcac a w przyszlosci moze to zlikwiduja.. a ona: co z tego. po co sie martwisz co bedzie za 5 lat? teraz mam dobrze, mam prace, trzeba sie cieszyc... a ja pytam a czy planujes dzieci.. ona: tak......o czym my gadamy? 

(2016/07/19 13:54)

ALE GŁUPOTY WYPISUJESZ. SZKODA SŁÓW NA TAKIE BZDETY. NIE MASZ POJECIA O TYM CO SIĘ W NASZYM MIEŚCIE DZIEJE. JA NIE PARACUJĘ W URZEDZIE ALE BYĆ MOŻE TY W POWIECIE LUB MIEŚCIE ZA POPRZEDNIEJ WŁADZY I STAD PŁACZ I LAMENT. ALE JAK W PIOSENCE  " NIE WRÓCĄ TE LATA.............

(2016/07/19 14:11)

1.Masz argumenty aby nie popierać obecnych władz samorządowych. 

2. Anonimowe konta nazywasz poplecznikami władz, ale sam zachowujesz się jak poplecznik przegranych samorządowców. 

3. Fuszerki w remontach są sasługą wykonawców. Remont kramnic miał gwarancję na pewien okres, i poprawki były wykonane na koszt wykonawcy. 

Wiele umów podpisanych przez miasto ma zapis o gwarancji.

4. Mamy około 25-30 mln zadłużenia wygenerowanego za poprzednich włodarzy, które jest sukcesywnie spłacane.

Zadłużenie zostało zamienione ( o ile dobrze pamiętam) na obligacje, co zmniejszyło koszty obsługi zadłużenia.

5. Remont drogi na której mieszka jak to opisałeś "kacyk polityczny" , mieszkańcy wybrali sobie człowieka po to aby zadbał w pierwszej kolejności o okolicę którą zamieszkują, na łuszczewskich na wniosek mieszkańców składany poprzez radnego zrobiono chodnik. Może zamiast baiadolić, należałoby aby mieszkańcy spotkali się z radnym wybranym przez siebie i ustalili dalszy przebieg negocjaji inwestycyjnych w danym regionie.

6. Budżet miejski ma około 100 mln zł , na co oprócz pensji wchodzą utrzymanie dróg, oświetlenia, czystości, dopłaty do ZKM, BEZPŁATNY WSTĘP do dworku Chopina dla mieszkańców Sochaczewa, programy szkolno-rozwojowe np. Komputery z dostępem do internetu dla ubogich rodzin z dziećmi (w ramach projektu są szkolenia z podstaw obsługi komputera itp), zniżki na basen , zniżki na przejazdy komunikacją, stypendia no i co najważniejsze REMONTY DRÓG.

7. Miasto nie zaciągnęło nowych kredytów, z własnego budżetu i pozyskanych środków prowadzi remonty, a na dodatek WYPRACOWAŁO NADWYŻKĘ ( jeżeli się nie mylę) około 1,5 mln zł. 

8. Miasto prowadzi budżet obywatelski, który podobno wymyślił pan z wyrokiem i szczycił się że miasto ukradło jego pomysł :) 

9. Są przygotowywane projekty rewitalizacji wielu miejsc w Sochaczewie, na które miasto zbaezpiecza ( bądź zabezpieczy) środki finansowe, np. rewitalizacja amfiteatru położonego u stóp wzgórza zamkowego czy park garbolewskich. 

A teraz możesz obrzycać mnie mięsem, jestem tu anonimowo więc pokaż po raz kolejny swoje prawdziwe oblicze .

(2016/07/19 14:30)

Odnośnie programu 500+. 

Schemat jest prosty, a wypłacone pieniądzę nie są realną stratą dla budżetu. 

Mam 500 zł ekxtra i co robię ? 

Wydaje więcej w sklepie (vat w produktach) -> wzrasta sprzedaż (podatek dochodowy, obrotowy itp) -> wzrasta popyt -> wzrasta produkcja -> wzrasta zatrudnienie ( ZUS, podatek dochodowy) .  

Jest to proces długofalowy. Aby zarobić trzeba zainwestować. 

(2016/07/19 15:16)