"Jaki pan, taki kram"

/ 53 odpowiedzi / 5 zdjęć

ok, ty dalej swoje z tym atakowaniem i pokazywaniem prawdziwego oblicza. wytlumaczylem w jakich sytuacjach tak jest.

3 - ktos ich wybiera, czemu fuszerek aż tyle nie ma gdzie indziej?
4 - wliczasz te zaciagniete 25 mln przez obecnego burmistrza czy to juz suma? jak suma tzn ze poprzednie wladze zadluzyly gora 5 mln zlotych (to daje 30 mln w sumie o ktorych piszesz)
5 - chodzi o podejscie i szanowanie prawa. Jednym się mówi, że nie można a drugim się mówi - oczywiscie mozna - prawo dla wszystkich czy dla wybranych?
6 - komputery? burmistrz sam stwierdzil podczas wymigania sie z debaty internetowej ze to nie ma sensu bo ponad polowa mieszkancow nie ma dostepu do internetu!! (WTF?) zniżki na basen i na przejazdy komunikacją? dla kogo? dla podstawówek? przeciez to jest w USTAWIE o transporcie a nie dobra wola ZKM, nawet jakbyscie nie chcieli to i tak musicie dac te znizki. jesli mowa o karcie duzej rodziny ok mogliscie nie musieliscie ale to nie jest jakies dramatyczne obciazenie budzetu.
7 - nie wiem nie wypowiadam sie, jedynie co moge sie zapytac to po co te obligacje na 25 mln?
8 - co do SBO to remont kibli w podstawowkach lub zakup komputerow dla szkol to ma byc sukces tego projektu?? na szczescie w tym roku zbudowano plaze i to OK. ale to nie jest zadna zasluga wladz miasta. wiec czemu przedstawiasz to jako dobra karte?
9 - sluchaj, w koncu trzeba bylo zaczac cos robic. przez kilkadziesiat lat tu sie nic nie dzialo. widziales ranking powiatow za 2015? to mowi samo za siebie. z cyframi nie ma co dyskutowac

a tu: http://ranking.zpp.pl/index.php?action=ranking&ctl=ranking\Main&id=1
nawet nas nie sklasyfikowali albo nie bylo ludzi kompetetnych w promocji co by sie zainteresowali zeby wziac w tym udzial

a tytaj adas11111 oraz jarl sprawdzcie sobie plońsk :) a sochaczew dopiero zalapal sie w statystykach w kategorii "Ranking gmin miejskich i miejsko-wiejskich" wiec zanim zaczniecie kogos krytykowac i "jego" plońsk to poczytajcie troche wczesniej co kolwiek w temacie :)

http://ranking.zpp.pl/index.php?action=ranking&ctl=ranking\Main&id=5

dziekuje

(2016/07/19 15:34)

do jarl i 500+

twierdzisz ze rozdawanie naszych pieniedzy dla wybranej grupy ludzi jest dobra polityką? ja smiem twierdzic ze to jest wbrew podstawowym prawom konstytucji. preferowana jest jedna z grup spolecznych. dlaczego kasy nie dostaja rowniez starzy kawalerowie, lesbijki czy geje? nie podawaj tylko przykladow ze tak jest bo np sa emerytury czy renty. na to placi kazdy i kazdemu jak psu buda powinno sie nalezec (co innego ze panstwo i tak z tego kradnie). ale wracajac do tematu. 500+ dostaja wszyscy co maja dzieci? czy to jest jakas choroba? ulomnosc i potrzebuja wsparcia zarowno milionerzy jak i patologia? panstwo daje pieniadze wybranej grupie, uprzywilejowanej przez panstwo i to z naszych pieniedzy wspolnych i tyle. czy to jest zgodne z konstytucja? powiesz to zrob sobie dziecko jedno drugie to bedziesz mial... to tylko potwierdza jaka to patologia i ile ludzi tak wlasnie zrobi.. co potem? jakos to bedzie nie?

druga sprawa: zalozenia programu to 500+ na dziecko do 18 roku zycia? to czemu swiadczenia mi przyznane sa do dnia 20 kwietnia 2017? nagle dziecko skonczy 18 lat???

trzecia sprawa: co maja powiedziec matki wychowujace 1 dziecko? czemu one sa wykluczone z programu, znow klasywikujemy na lepszych i lepsiejszych. Matka wracajac z biedry z siatka zakupow na caly tydzien mija starsza pania w sukieneczce z kotenfilda i torebce za 1000 zeta smiejacej sie jej w twarz ze kupila ją sobie za 1000+ bo dostaje na 2 dzieci a sama zaraba po 8000 miesiecznie wiec moze przeznaczyc tą kaske na takie pierdoly

czwarta sprawa: mowisz o dlugofalowych inwestycjach.. rozumiem ze o tych kredytach ktore od kwietna zaczely byc brane na sprzet AGD oraz stare samochody? branie kredytow to dla ciebie inwestycja? co jak ten projekt je*nie za rok dwa a tak sie stanie. kto bedzie splacal za tych ludzi kredyty? co lepsze przyzwyczaja sie do lepsiejsego zycia i wroca realia.. a 500+ nie spowoduje ze ludzie zaczna szukac lepiej platnej pracy, cos zmieniac w swoim zyciu... nie kur*** nie zaczna! a wrecz przeciwenie.. mam 3 dziecii nie mam dochodow,, zarabiam na kasie 1300 a maz na budowie 2200 do reki - po ch** mam pracowac jak rzad mi da 1500 za nic! wole siedziec w domu i zajac sie dzieciakami.... i co po tym jak ten oprogram jeb***??? beda tragedie ludzie... kto wtedy im da??? ty? twoj rzad?

przywyczajanie ludzi do socjala a nie pobudzanie do zmian to porazka. ok szwecja, niemcy, anglia stac bylo na socjal i tam jest inna mentalnosc ludzi ktorą nota bene rozpie... polacy i system sie zachwiał. 

no i ostatnie: dlaczego panstwo cos komus daje dodatkowo jak nie ma na to pieniedzy i zabiera wszystkim innym? wroce do emertyur i innych swiadczen. to jest w zakresie zrozumienia: bieda, choroba, chore dzieci.. ok.. po to sie placi te pierd.... podatki ale wymyslanie kolejnych grup ktorym mozna rozdac pieniadze - grupa posiadajaca dzieci, moze bedzie grupa posiadajaca kredyt we frankach - ich tez dofinansujmy,,,,, co jeszcze? moze grupa ktora nie ma mieszkan, dajmy przez 30 lat po 800 zlotych.... dalej jedziemy w tym kierunku?

(2016/07/19 15:54)

3. Poczytaj sobie ustawy o przetargach publicznych. Wygrywa najtańsza oferta. Miasto nie ma możliwości wybrania wykonawcy.

4. Czytaj ze zrozumieniem, jest dług poprzednich włodarzy. Nie mniej jedak całe zadłużenie jest spłacane i miasto nie zaciąga nowych zobowiązań.

5. Wszystkie remonty i inwestycje są planowane w budżecie z wyprzedzeniem. Nie ma nic od ręki. Jeżeli budżet został zaplanowany na konkretny rok to wniosek mieszkańców zostanie odrzucony. Wniosek przecież można złożyć tak aby RM mogła go uwzględnić w budżecie, który będzie budowany na następny rok. ( nie trzeba być samorządowcem aby takie oczywiste sprawy zrozumieć )

6. Komputery - nastąpiłą zmiana dostawcy internetu, zniżki nie ustawowe ale programu miejskiego dla dużych rodzin i posiadaczy karty mieszkańca itp.

( nie pisz do mnie mogliście, bo gdym tam pracował w profilu byłyby moje dane, interesuje mnie co się tu dzieje ponieważ mieszkam w tym mieście)

7. Wydanie obligacji zmniejszyło koszty obsługi zadłużenia, krótko mówiąc miasto zaoszczędziło na odsetkach .

8. SBO- to że jakaś grupa społeczna zmobilizowała się aby przegłosować projekt to nie jest wina miasta.

Są to projekty obywatelskie, więc to od ludzi zależy . A że znalazły się grupy które wykorzystały to na swoją korzyść (szkoły) , to czemu autorzy innych projektów nie zmobilizowali się i nie zbierali podpisów ? Ludzie z natury nie idą głosować bo uważają że ich głos nic nie zmieni i tak wygrywają projekty z których korzystają wybrane grupy społeczne :) 

9. I tu masz rację, zaczyna coś się dziać. Ale trudno wymagać aby po jednej kadencji i wielu latach zaniedbań zrobić utopię z Sochaczewa. To jest dopiero 2 kadencja obecnych włodarzy i w mojej ocenie wszystku idzie w dobrym kierunku.

" a tytaj adas11111 oraz jarl sprawdzcie sobie plońsk :) a sochaczew dopiero zalapal sie w statystykach w kategorii "Ranking gmin miejskich i miejsko-wiejskich" wiec zanim zaczniecie kogos krytykowac i "jego" plońsk to poczytajcie troche wczesniej co kolwiek w temacie :)"

Przypominam CI, że osoba poddana krytyce miała w Sochaczewie 8 lat. Więc przytyki są jak najbardziej na miejscu :) 

(2016/07/19 16:00)

Kacperskyy, program 500+ jest socjalem który od dawna funkcjonuje na zachodzie który jest tak ubóstwiany. Tyle że tam są na to inne określenia. Polska wprowadziła podobny program jako jeden z ostanich krajów członkowskich. A co do konstytucji , to przypomnij kiedy ona powstała ?

(2016/07/19 16:03)

jarl jal weszliśmy juz na poziom porownywania sie z innymi panstwami, to podaj prosze w jakich jest ten socjal? I żeby byc konsekwentnym podaj prosze srednie zarobki netto, cenę paliwa za litr i pkb tego państwa

A nie socjal porownujesz do szwecji i twierdzisz ze jest a zarobki do kazahstanu i stwierdzisz ze w polsce zle nie jest :)

(2016/07/19 16:29)

Nie porównuję Polskiego socjalu do wysokości socjalu innych państw. 

Ale jeżeli dla Ciebie 500 zł przy średniej krajowej "2016 – Styczeń 4 101,36" to duża kwota,  to jest twoje subiektywne odczucie. 

Zarobki w niemczech:

Średnie miesięczne zarobki w Niemczech według Statistisches Bundesamt (niemiecki odpowiednik naszego GUS-u) to 3,527 euro miesięcznie (ok 14 tys. zł). To samo źródło podaje, że bezrobocie w marcu 2015 r. wyniosło 9.8 proc., a średni poziom w ubiegłym roku to 10,2 proc. (źródło: http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/pensje-w-niemczech-ile-zarabia-sie-za-odra_596320.html)

Zasiłek rodzinny w niemczech

Wysokość zasiłku stanowi zwykle 65 % naszych wcześniejszych dochodów. W przypadku, gdy nasze dochody były niewielkie, mamy możliwość podwyższenia zasiłku do 100 % dochodów. Jeśli nasze dziecko jest starsze, możemy wystąpić o podwyższenie zasiłku do 70 % dochodów. Przeliczając procenty na euro: zasiłek rodzinny wynosi od 300 do 1800 euro, w zależności od wysokości dochodów. 
Dolna stawka zasiłku -300 euro wypłacana jest osobom niepracującym, pobierającym zasiłek dla bezrobotnych lub zasiłek z opieki społecznej. A jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami bliźniaków, trojaczków otrzymamy następne 300 euro na kolejne dziecko. Zasiłek rodzinny możemy otrzymywać przez 12 miesięcy, czas ten może ulec przedłużeniu o kolejne 2 miesiące w przypadku, gdy drugi partner ograniczy swoją działalność zarobkową i w tym czasie zajmie się wychowaniem dziecka.

(źródło: http://www.ubezpieczenie.com.pl/zasilki_socjalne_w_niemczech/96,5005.html) 

(2016/07/19 17:02)

Mało? 

http://goniecpolski.nl/w-niemczech-tez-istnieje-dodatek-do-zasilku-rodzinnego-kinderzuschlag/comment-page-1/

(2016/07/19 17:05)

Nie zadziałałą edycja.

Każda osoba, która pracuje (lub prowadzi własną działalność gospodarczą) w Niemczech i ma tam miejsce zamieszkania, ma prawo do starania się o zasiłek rodzinny na dzieci. Nazywa się on Kindergeld i przysługuje on na dzieci poniżej 25 roku życia, które się utrzymuje.

Warunkiem bazowym otrzymywania tego świadczenia jest pozostawanie dzieci w gospodarstwie domowym, czyli w skrócie wspólne przebywanie pod jednym adresem (na przykład w Polsce). W przypadku dzieci starszych (powyżej 18 roku życia) należy także spełnić dodatkowe warunki – dzieci te muszą kontynuować naukę oraz ewentualnie osiągać relatywnie niski dochód lub nie osiągać go wcale.

Warto wspomnieć, że jeśli ktoś do tej pory nie starał się o to świadczenie, może to zrobić w każdej chwili – niemieckie urzędy wypłacają Kindergeld nawet do czterech lat do tyłu! Osoba, która złoży wniosek o zasiłek rodzinny, uzyska go za okres, w którym występowało prawo do pobierania zasiłku, nie więcej niż do 4 lat wstecz. A jest o co się starać. 

(źródło: http://goniecpolski.nl/w-niemczech-tez-istnieje-dodatek-do-zasilku-rodzinnego-kinderzuschlag/comment-page-1/)

(2016/07/19 17:12)

Teraz czekam na twoje argumenty poparte linkami do źródła. 

(2016/07/19 17:24)

(2016/07/19 19:33)

Jerzyk, dlatego tak rzadko z wami rozmawiam. 

(2016/07/19 19:38)

Poziom samorządowca jerzyka :) 

Brakuje argumentów to wstawia demoty, na dodatek nie są jego autorstwa (ctrl+c , ctrl+v ) :)

(2016/07/19 19:40)

ah rozumiem... czyli nas tak samo jak niemcow stac na rozdawanie pieniedzy? kur.. ja chyba ogladam inną telewizje niz ty :) czy ja jestem slepy i nie widze tej przepasci miedzy nr 7 a 23? ale dzieki za taki opis co i jak w niemczech.. to popatrzmy jak to wyglada np w estonii jestesmy na tym samym poziomie wzbogacenia... a wiec

W Estonii Na pierwsze i drugie dziecko dodatek wynosi 19,18 euro (84 PLN). Na trzecie i więcej - 76,72 euro.(336 PLN)
spojrzmy na Wegry: Miesięczne świadczenie dla rodziny z jednym dzieckiem wynosi ok. 40 euro (175PLN), dwójką - ok. 48 euro (210PLN), trójką i więcej - ok. 52 euro (227 PLN)

A Tak wygląda czołówka rankingu, czyli najbogatsze kraje UE i twierdzisz ze nas stac tak jak niemcy po PIŃCET na dziecko a nie stac nas na 3500 euro zarobkow? :) koncze dyskusje w tym temacie. to jest bez sensu.

1. Luksemburg 271%

2. Austria 131%

3. Irlandia 129%

4. Holandia 128%

5. Szwecja 128%

6. Dania 125%

7. Niemcy 121%

8. Belgia 119%

9. Finlandia 115%

10. Wielka Brytania 110%

Ranking pokazuje, że różnice w ramach UE wciąż są olbrzymie. Widać to dobrze jeśli spojrzymy na dół listy:

21. Litwa 70%

22. Estonia 68%

23. Polska 66%

24. Węgry 66%

25. Łotwa 62%

26. Rumunia 49%

27. Bułgaria 47%

(2016/07/19 21:45)

Szkoda mi czasu na wymyślanie demotów dla jakichś lokalnych awanturników. Oczywiście skorzystałem z fajnego gotowca, który świetnie pasuje do sytuacji. Ja tylko zasłoniłem co nieco, aby nie było zbyt swojsko.

A teraz już kieruję moje słowa do właściwych adresatów. Co to za władza samorządowa, która nie potrafi zareagować właściwie na słuszną krytykę? Czy była słuszna, świadczy dzisiejsza fotografia. Nie ma już śladu po dorodnych chwastach. Reakcja więc była właściwa. Dlaczego decydenci powiatowi zamiast podziękowania i dobrego przykładu kulturalnej reakcji, schowali głowę w piach i akceptują troli dzielnie mnie zwalcząjących rzekomo w ich obronie. Czy to nie ta sama ignorancja, która pozwalała Wam nie zauważać takich oczywistych i wstydliwych faktów z najbliższego, codziennego otoczenia?

Czy teraz front starostwa nie komponuje z zadbanym otoczeniem Ogrodnika? Proszę pamiętać o podjeździe. Wątek interwencyjny uważam za zakończony.

(2016/07/19 21:56)

no i jest sukces,teraz pare fotek z mostu ,rondo chodakow rondo żyrardowska i remonty za tydzień ukończone.

(2016/07/20 09:40)

Gieniuszu samorzadowy co to za były wicestarosta i nadburmistrz, ktory sie tu wymądrza a nie potrafi napisać co dokonał podczas swoich rzadów poza dycdującym swoim głosem na zatrudnienie etatowego członka zarządu powiatu obecnie skazanego wyrokiem sądu pierwszej instancji, wspieranie siwego w działaniu Domu Pomocy Społecznej w latach 2010 - 2014, zadłużaniu powiatu w poprzedniej kadnecji, stopowanie przebudowy ul. Staszica i wielu innych,  niepotrzebnych zatrudnieniach w powiecie..... a śmie Pan krytykować obecne dokonania zarządu powiatu. Może krytyka wynika stad iż zwolnili kolesia z etatowego członka zarzadu powiatu  a może dlatego że zwolnionych zostało kilku wicedyrektorów z ogrodnika zatrudnionych niepotrzebnie w poprzedniej kadencji to pan wtedy był jedenastym decydujacym głosem w radzie powiatu i o tym trzeba pamietać.

(2016/07/20 10:20)

A to jak zwykle bredzi , to P. z jedynkami . Chłopie dla ciebie jest forum Ziemi Sochaczewskiej , tam się może burmistrz cię dostrzeże . 

(2016/07/20 12:41)

Kurcze, dawno mnie tutaj nie było :)
Ale się kółko filozoficzne zawiązało, że hu,hu

@kacperskyy - Ty to masz zdrowie :)))

A nie lepiej do ściany pogadać?
Ta przynajmniej nie będzie Cię obrażać.

(2016/07/21 20:48)

Dzień dobry !

Watek/temat : "Jaki pan, taki kram"

Kolejny raz założył Pan wątek nie wnoszący NIC KONSTRUKTYWNEGO do życia Mieszkańców miasta, gminy i powiatu  Sochaczew, ale za to mocno próbujący ich podzielić i nastawiać ludzi przeciw sobie, jątrzyć i robić z nich wrogów, a samemu próbować to wykorzystać w następnych wyborach samorządowych – taki tam sobie planik na czasy kiedy dostałeś Pan czerwoną kartkę ! Do tego moim skromnym zdaniem JAKZE CZĘSTE OBRAŻANIE i WYZYWANIE oponentów w dyskusji świadczy o pańskim poszanowaniu dla człowieka np. mniej wykształconego lub mniej zamożnego, ewentualnie nie samorządowca  (myślisz Pan, że te kwitki ze studiami i kursami dodały Panu IQ ?  nie, nie, to się ma wrodzone, zaś kulturę i szacunek do KAŻDEGO CZŁOWIEKA ! wynosi się z domu rodzinnego – powiększyłem słowa „każdego człowieka” gdyż szacunek należy się biednemu i bogatemu, wykształconemu i temu po podstawówce, temu co uprawia politykę i temu co ciężko haruje na budżet, by ten pasożyt polityczny miał z czego kasę brać, szacunek należy się dziecku, dorosłemu i staruszkom, tej Pani co zamiata ulicę i Panu Burmistrzowi czy Prezydentowi, także  tym Ludziom co mają ten sam światopogląd i tym z innym światopoglądem  – KAŻDEMU CZŁOWIEKOWI – Pan zaś o tym już zapomniał, co skutecznie Pan tu na forum udowadnia w niejednej wypowiedzi!).

jerzyk2205 (2016/07/18 21:30)  blockquote: @Edyta80Podnoszone tendencyjnie przez Panią wątki - notabene tzw."nieświeże kotlety" dowodzą, że gdzieś dzwonili. Ponieważ rozpowszechnia Pani nieprawdę, zasługuje więc na moją polemiczną odpowiedź.

Nieprawdę ? Nie był Pan w zarządach miasta i powiatu ? Ad. szczegółu tematu – chwastów, czy chwastem nie był płatny parking przy szpitalu (od 01.08. br. chwastem też będą płatne parkingi wokół targu, ale o tem potem)? czy chwastem nie jest to co działo się wokół DPS ? dużo tych patologicznych chwastów zostawiliście po sobie – stąd ta czerwona kartka dla was, a jak Pan wie czerwona kartka dyskwalifikuje z meczu, was zaś z kadencji i byłoby miło byśmy coś konkretnego przeczytali nie tylko banialuki które nasilać próbują podział społeczności miasta, gminy i powiatu.

jerzyk2205  (2016/07/19 19:33)- obrazeczek, jakież to dziecinne, takie foteczki wklejają dzieciaki na fejsie jak chcą sobie dokuczyć. W pana wydaniu takie coś świadczyć może tylko o jednym – o braku szacunku do formowego oponenta!

jerzyk2205  (2016/07/19 21:56) kolejny blockquote :”Szkoda mi czasu na wymyślanie demotów dla jakichś lokalnych awanturników. Oczywiście skorzystałem z fajnego gotowca, który świetnie pasuje do sytuacji. Ja tylko zasłoniłem co nieco, aby nie było zbyt swojsko.”.

Nie chcę się zniżać do pańskiego poziomu by wypowiedzieć się co naprawdę pomyślałem o powyższym napisanym przez jakże wykształconego i przemądrzałego jaśnie wielmożnego Pana i o samej osobie Pana, ale przyznam jest Pan coraz bardziej czytelny i przewidywalny ?!
Dowodem potwierdzającym że posuwa się Pan bardzo często do obrażania niech będzie także wpis mojego przedmówcy z  dnia 2016/07/21 godz.  20:48, cytuję : @kacperskyy - Ty to masz zdrowie :))). A nie lepiej do ściany pogadać? Ta przynajmniej nie będzie Cię obrażać.”

Miałem do Pana szacunek , ale po kolejnych takich wpisach szacunek zniknął podobnie jak pęka bańka mydlana ! Zniechęcił mnie (myślę, że już nie tylko mnie?) do swojej osoby, wręcz ją obrzydził.

Jestem ciekaw, czy na przyszłych spotkaniach wyborczych (bo przecież obaj wiemy, że Pan nie odpuści !) też Pan powie do potencjalnego wyborcy stojąc przed nim twarzą w twarz „trollu”, „idioto”, „kłamco” ? a może więcej i ostrzej ? Zaczyna Pan być już żałosny.

Nic to, takie ludziki też muszą być, są zielone na Ukrainie, a my mamy na forum byłego lokalnego zdesperowanego samorządowca, rządnego władzy i przez blisko 2 lata nie mogącego pogodzić się z polityczną porażką. Nie rozumie Pan że SOCHACZEW Pana już NIE CHCE !?

Soreczka za kolejny długi wpis, ale uważam, że lepiej rzadziej, a treściwiej, by nie paplać co ślina na jęzor przyniesie. Miłego tygodnia wszystkim forumowiczom życzę !

(2016/07/25 10:39)

Popisy jakiejś zjawy, która "ceni wykształcenie, ortografię i wierzy własnej logice", pozostawię bez komentarza.

Tytuł tego wątku pasuje również do rosnącej na portalu aktywności troli obronnych lub też trola pozorującego, że jest ich cała drużyna. Troli, których jedynym celem jest oblewanie treścią jelitową każdego, kto ma zastrzeżenia do obecnych decydentów samorządowych. Nawiasem mówiąc, czy któraś wcześniejsza władza samorządowa korzystała z takich metod? Decydenci zaś siedzą cicho, nie polemizują merytorycznie na portalu i nie próbują odciąć się od obrzydliwych praktyk portalowych troli. Milcząco je akceptują? Swojego wizerunku pilnują w większości lokalnych mediów, które wspierane są finansowo w zamian za publikowanie życzliwego przekazu. Na krytykę niech reagują trole. Im wszystko wolno. To jest propagandaowa nowość, która też była głównym orężęm obecnego układu w wyborach samorządowych. Władza opłacana z pieniędzy publicznych, tolerująca sytuacje, których wizualnym symbolem były owe chwasty przed głównym wejściem do urzędu, czy nadal śmieci, nie może być głaskana. Trole tego nie muszą rozumieć. Mają atakować bezpardonowo.

Hej trolujący, mnie nie zniechęcicie. Uważam, że niestety jesteście immanentną częścią trawiącej samorząd lokalny choroby. Nie ma zgody na takie dziadostwo. Włożyłem w samorząd dużo pracy i serca. Potrzeba nam normalności, bez picu. Powinniście zniknąć z samorządu wraz ze swoimi mocodawcami. 

(2016/07/25 18:36)

Przykre jest jedno Panie Jerzy, mianowicie to, że albo Pan udaje, albo rzeczywiście nie rozumie pisanego języka polskiego. Powyższym wpisem kolejny raz podkreśla Pan ignorancję i okazuje brak szacunku internetowemu adwersarzowi. Może pracy Pan włożył i sporo, ale z tym sercem to bym polemizował, lepiej by dodał Pan "i przejadłem tysiące złotych z podatków mieszkańców miasta" W moim wpisie nie chodzi o obronę obecnych władz, ale o banały jakie Pan wypisuje na tym forum zamiast przedstawic konkrety. Gra Pan na ideał, ale ideałów nie ma nie było i nie będzie. Widzę , ze rzeczywiście dyskusja z Panem ma się jak dyskusja ze ścianą i to betonową grubą ścianą !

(2016/07/25 20:34)

Ponoć ściana nie obraża, a Pan trol domaga się szacunku?

Czy poniższy blockquote z Pańskiego wcześniejszego trollowania nie dowodzi schematyczności? No właśnie, a propos "męskiej odwagi". Proszę się może przedstawić i przestać zgrywać jakiegoś "niezależnego". 

"Tadeusz może w swojej "męskiej odwadze" wreszcie się przedstawisz? a wówczas wymienimy się poglądami twarzą w twarz, przy kawie, bo jak masz się za demokratę to powinieneś wiedzieć, że w demokracji się rozmawia nie tylko pluje jeden na drugiego, a plucie zarówno dziś jak i w kampanii samorządowej wychodzi ci idealnie. 
Ja mam MĘSKĄ odwagę się z tobą spotkać i porozmawiać, a czy ty masz ? Wątpię bo kolejny raz próbujesz mnie obrazić swoimi plugawymi wpisami, ale czytający cię znają już z tego, ze tylko potrafisz krytykować, szczuć i jątrzyć, ale by coś konstruktywnego zaproponować to niestety nie zdarza ci się. Po raz ostatni kieruję wiadomość do ciebie, gdyż coś co przedstawia się za "mężczyznę" a nie ma męskiej odwagi stanąć twarzą w twarz nie jest mężczyzną lecz tylko zwykłym tchórzliwym szczurem, a przez neta dziś takich nazywają hejterami, zaś jeden z Panów tu na es nazywa takich jak ty tchórzy trollami. Widzę, że chwilowo przestałeś się w kolorowanki bawić. Zauważam też twoje zainteresowanie moja skromną osobą, co po raz kolejny dowodzi, ze możemy znać się osobiście, lecz ty skutecznie ukrywasz się pod tajemniczym nickiem "tadeusz", a spotkać się nie chcesz bo fajniej i wg. ciebie skuteczniej i bezkarnie jest pluć i obrażać anonimowo. Stanąć twarzą w twarz, omówić problem, wypić kawę czy piwo z adwersarzem potrafi tylko prawdziwy mężczyzna ! byle tchórzliwa cioteczka chowa się jak szczur za internetowym nickiem. Już ci kiedyś pisałem - w 2014 roku byś miał odwagę stanąć twarzą w twarz oraz, że twój mocodawca przyznał się, że dla niego nick „tadeusz” mocno pracuje, co zawęża krąg możliwych osób chowającch się pod „tadeuszkiem” (MM). Od blisko trzech lat anonimowo szczekasz na wszystkich których się boisz (PIES CZEKA JAK SIĘ BOI), na władzę, na jakiegoś robert-cika, na mnie i na inne osoby które nie popierają twojego wąskiego horyzontu światopoglądowego, który próbujesz narzucić innym. Dziś też boisz się czego ? nie ma kampanii wyborczej! 
Twoja metoda działania to nie merytoryczna dyskusja tylko plucie na kogoś, jątrzenie przeciw komuś, próba zdyskredytowania innych, zero rozmów na argumenty. Twoje retoryka jest już znana aż na wylot, taki internetowy, anonimowy cwaniaczek i tchórzliwy ciota. 
Kobieta potrafi stanąć twarzą w twarz podyskutować, bo więcej jaj i odwagi ma niż ty podający się za mężczyznę. Nie wysilaj się na ocenę mojej osoby, jak zastrzegałeś wcześniej – nie znamy się, więc twoja ocena mojej osoby jest niemiarodajna i nierzeczywista – bywaj cioteczko!
Przepraszam normalnych państwa forumowiczów, że się musiałem ustosunkować po raz ostatni do nie merytorycznej wypowiedzi tego czegoś co ukrywa się pod „tadeusz”."

(2016/07/25 22:40)

Poznaliśmy się kilka lat temu. Zaskakuje mnie pańska postawa? Poswiecił Pan czas na szukanie moich wpisów by zacytować, czas na szukanie wpisów byle "trolla" ? nie szkoda Panu czasu (choć czego się nie robi by upokorzyć oponenta, prawda?) ? OK, to może jednak po priv omówimy (kiedyś pisałem jak będę radnym, wickiem, a moze inną osobą publiczną to w miejscu obrazka pojawi się fotka mordeczki z danymi moimi, poki co jestem osobą prywatną i jeżeli nie naruszam regulaminu anonimowość gwarantuje mi Ustawa i po tylu kursach Pan ją zna lepiej niż ja za pewne) czas i miejsce spotkania i wymienimy poglady twarzą w twarz, ale na argumenty i fakty ? Jest Pan gotów ? Dodam jeszcze, ze rożnica pomiędzy mną, a cytowanym nickiem z forum jest znaczna - ja nie obrażam, nie wyzywam, nie bawię sie na codzień we wklejanie obrazków (tym bardziej obrażających kogoś), a co do osoby ukrywającej sie pod w/w nickiem mam 90%-ą pewność, po rozmowie z jednym z panów w trakcie kampanii i jego słowach "moi ludzie pracują" wymieniając właśnie ten nick, a porownując wypowiedzi z fb i tu mam nawet 99%-ą pewność. Milego weekendu życzę forumowiczom !

(2016/07/29 09:22)

Noooooo, dialog Szanownych Panów pachnie solówą :)

Ale @niezalezny odnośnie:

(2016/07/25 10:39) "NIC KONSTRUKTYWNEGO do życia Mieszkańców miasta, gminy i powiatu  Sochaczew" - otóż przedmiot wątku został przywrócony ze stanu "dziadowskiego" do porządku przystojącemu obiektowi, w którym lokalizację ma zacna jednostka samorządowa  - to jest konstruktywne.
Poza tym nie każdy wpis musi być konstruktywny (zupełnie tak jak mój ;) obecny). 

(2016/07/25 10:39)"Nie rozumie Pan że SOCHACZEW Pana już NIE CHCE !?"  - nic mi do rozumienia lub nie @jerzyka2205, ale czy mógłbyś się wypowiadać za siebie, a nie z założeniem, że @niezalezny=Sochaczew=Polska=Świat=Kosmos. Na razie kwestia "chcenia lub niechcenia" jest jałową, ale kto to wie co do wyborów może się wydarzyć. Wspólmieszkańcy mogą nie podzielać Twojej niezależnej myśli i co wtedy? 

I jeszcze jedno @niezalezny.
Ostrzegam - będzie atak ad personam :).  Jak już niechcesz używać swojego oblicza to przynajmniej nie nadużywaj oblicza Orła Białego, bo Twój patchworkowy awatar zaczyna wyglądać nieco groteskowo (a Orzeł Biały to nasze Dobro Wspólne). Myślisz, że im więcej symboli wkleisz tym większym patriotą będą Cię postrzegać, a i więcej racji "twojszej" wtedy będzie? To nie na tym polega.

@jerzyk2205 przepraszam za nieproszoną adwokaturę, ale tak jakoś nie mogłem wytrzymać - tak mnie ten dialog wzruszył :)

Panowie, jeśli będziecie potrzebować sekundanta ..... albo może lepiej nie, nie kontynuujmy.

A tak w ogólne również miłego weekendu życzę.

(2016/07/29 15:16)

Panie "wbienko" , pozwoli Pan, że zaczne od końca. Jak zauważył Pan słusznie Orzeł Biały to nasze Wspólne Dobro, więc zarówno ja jak i każdy inny Polak mogę sie nim tak czy inaczej posłużyć w formie avataru, nie czynie tego w sposób obraźliwy ani nie wykorzystuję symbolu do niecnych celów czy podżegania itp. Co do słów "...Sochaczew już Pana nie chce..." moze rzeczywiście powinienem napisać " społeczność, wyborcy biorący udział w wyborach samorządowych w tej kadencji Pana nie chciel;i widzieć we władzach"  - to jest prawdziwe stwierdzenie ! Zdążyliśmy Panie "wbienko" wymienic się kilkoma spostrzeżeniami na rożne tematy, dochodząc dość szybko do wspolnego zdania i przyznam, iż ten badź co bądź atak na mnie z pańskiej strony mnie mocno zdziwił, ale rozumiem że wiatry zaczynaja z innej strony dmieć. Czytając sporo wpisów pańskich jestem na milion procent pewien, ze doskonale Pan wiedział, że mam na myśli obecną kadencję, ale trzeba było sie określić. Co do "niezalezny" to nie równa się ani miastu, ani krajowi ani wyższym czynnikom, "niezalezny" to po prostu nick na forum, skad taki nick, wystarczy wykonać jednko klikniecie i odpowiedź jest widoczna, a co mojego oblicza to nie nie chcę, ale nie muszę ! dlatego z tego "nie muszenia" korzystam. Ani moje oblicze nie stanowi jakiejś atrakcji, ani nie straszy, zwykła przeciętna mordeczka, jak mężczyzny po 40-ce, nic interesujacego, mało istotne, a jeszcze mniej ciekawe. Co do solówy ? nie ma mowy z mojej strony, chyba, ze Pan Jerzy zechce mnie prać, to wtedy uruchamiam charakter w nogach :), nic z tego - przemoc w moim wydaniu zawsze była ostatecznością ! jak nie było innych metod i za szczawika. W moim poprzednim wpisie nie chodzi o solówę, a o romowę oraz o to by Pan Jerzy nie musiał nazywać mnie inaczej jak człowiekiem, ponieważ póki co ja go jeszcze nie wyzawałem od niczego ani razu, a jak każdy potrafię posłać wiąchę, choćby w obronie własnej. W trakcie pisania tego posta dla pańskiej satysfakcji postanowilem zmienić avatar, na jaki pomyślę jeszcze. Miłego weekendu życzę aktywnym na forum.

(2016/07/29 18:04)