jaki zespół na wesele?

/ 157 odpowiedzi / 5 zdjęć
Witam wszystkich. Szukam zespołu na swoje wesele. Czy ktoś z Was był na weselu gdzie grał zespół EXELL? Czy warto jest brać ich pod uwagę? A może polecicie mi jakiś dobry(sprawdzony) zespół. Z góry bardzo dziękuje za wszystkie opinie.
Niestety nie byłam na weselu gdzie grał zespół EXELL, ale swojego czasu przygrywali nam na studniówce i zabawa była całkiem niezła. Z całą pewnością mogę polecić zespół Dance4ever. Z nimi każde wesele się udaje! Sama zamówiłam ich już na swoje :-)

(2009/01/12 08:39)
Witam,
nie znam EXELA, ale mogę polecić TRATATATA 506198121, IRIS 603225017,

(2009/01/12 16:27)
Witam. Ja też nie znam Exela, ale bardzo polecam zespół Bravo, który grał u mnie na weselu i wszyscy goście byli zachwyceni, parkiet był pełen od 20:30 do 6 rano. :)

(2009/01/15 10:48)
ja też polecam zespół Tratatata byłem na kilku weselach gdzie grali i świetnie się ubawiłem

(2009/01/15 15:43)
Exsel gra fajnie...ogólnie ok, byłem na weselu jak grali. Było fajnie ale bez zachwytu, robili bardzo częste przerwy, po północy to i czeste i długie, a poza tym niestety jak większość zespołów "grali" z playback-u. Decyzja nalezy do Ciebie.

(2009/01/16 14:20)
Trochę dziwi mnie dyskusja i swoista bezradność w kwestii oprawy muzycznej na wesele. W dobie Internetu nie ma problemu z dotarciem do profesjonalnych (grających live!) i niezbyt drogich zespołów – rzecz jasna nie z Sochaczewa. Można wybrać polowców, rockowców, jazzmanów, klezmerów itd. – do wyboru do koloru. W Internecie można odsłuchać nie tylko pliki mp3 (które są często robione w studio), ale również pliki video zrealizowane na konkretnych imprezach. Myślę, że jeśli ludzie w Sochaczewie są w stanie zapłacić 3,5 – 4 tys. złotych za „stanie na scenie”, to kwota 5 – 5,5 (z dojazdem) za granie live nie jest wygórowana. Tym bardziej, że muzyka na tego rodzaju imprezach jest jedną z najważniejszych atrakcji. Angażując kapelę zawsze warto się też dokładnie dowiedzieć: o ogólny repertuar danej kapeli, o sprzęt jakim dysponuje (nagłośnienie) oraz czy jest w składzie tak zwany wodzirej. Płaćmy prawdziwym muzykom, a nie parodystom! Trzeba też pamiętać, że część zespołów tylko posiłkuje się „gotowcami”, co jest jakoś tam dopuszczalne. Alternatywnym rozwiązaniem jest zaangażowanie nieknajackiego DJ-ja z dobrym sprzętem, być może też spoza Sochaczewa...

(2009/01/16 15:02)
kolejny głupol, szukanie przez internet zespołu jest bez sensu na dodatek spoza sochaczewa. Wogle ludzie sa dziwni , osobiście jak szukałem zespołu na swoje wesele to wybrałem zespół który widziałem na weselu w akcji jak grają i jak bawią gości. Takie tam szukanie przez internet oglądanie plyt , itd uważam za głupie bo to naprawde nie odzwierciedla realnych możliwości zespołu. A pozatym jaki problem niedawno był sylwester trzeba było iść gdzieś i posłuchać jak gra grupa którą ewentualnie jesteście zainteresowani, teraz jest karnawał są bale z udziałem kapel to ruszyć tyłek i wszystko

(2009/01/18 20:53)
A gdzie można Pana posłuchać? Czy poziom Pańskich umiejętności muzycznych jest porównywalny do językowych? Z chęcią ruszę tyłek :-)

(2009/01/19 13:56)
Reklama dźwignią handlu! Myślę, że nie można już mieć najmniejszej wątpliwości przynajmniej kogo można spokojnie pominąć w kwestii wyboru zespołu na wesele:)

(2009/01/19 14:08)
Jeśli nie podoba się Panu moje pytanie to proszę nie tracić swojego cennego czasu i na nie nie odpowiadać. Zresztą Pan Dobry odpowiada nie na temat. Panie Dobry moje pytanie nie dotyczyło tego w jaki sposób szukać, tylko czy jest jakiś zespół który zdaniem forumowiczów zasługuje na zainteresowanie. Nie pozdrawiam:/

(2009/01/19 17:38)
Szymon krytykuje tzw pseudo zespołu grające z tzw. gotowców. Ale powinien pan wiedzieć i odróżnić są zespoły grające i są tzw MASTER OF CEREMONY -mistrzowie obsługi imprez którzy nie kłamią ani nie oszukuja lecz jawnie i całkowicie legalnie śpiewają do podkładów muzyczny i prowadzą imprezy. Agresja wobec nich wynika z tego ich jakość muzyczna , sposób prowadzenia imprezy oraz cena jest znacznie bardziej konkurencyjna od cen zespołów z których niestety część oszukuje i zamiast grać odtwarza playbecki.Pani anulo chyba trochę niechcący rozłościłem panią aczkolwiem nie miałem takich intencji.Jeśli chodzi o sochaczew to niema tu kogo polecić .Jeśli zecydowała by się Pani na mistrzów ceremoni to polecam rewelacyjny Maximus z Ciechanowa , są naprawdę świetni www.maximus.xx.pl, oraz zespół Selen z Przasnysza.Tak samo nie pozdrawiam jednak życzę trafnego wyboru.Odnośnie pana Gąsiora prosiłbym jednaj o zaniechanie wycieczek i insynuacji osobistych ,pan może pisać potrafi ale przydało by się jeszcze odrobinka kultury.Vo do polecania mojego zespołu nikomu się nie narzucam, a roboty mi nie brakuje, mamy zajęte terminy do końca września i częściowo też przyszły rok także na pojedyńczych imprezach wcale mi tak nie zależy , kiedyś też musze odpoczywać

(2009/01/19 22:55)
Sorry jest jeden świetny zespół w sochaczewie na wesele grali u mojej siostry , nazywa się FLESZ

(2009/01/19 23:13)
No rzeczywiście, ktoś, kto nazywa człowieka głupolem, tylko dlatego, że wyraził odmienne zdanie, może uczyć kultury. Może to właśnie w tym kierunku powinien Pan skierować Swoje dzialania...

(2009/01/20 08:01)
Bo czy szukanie zespołu przez internet z odległej miejscowości może być mądre? Przecież pani chodzi o zespół który ładnie gra i bawi gości . W tym przypadku rozpatrując miejscowe zespoły ma większą szansę na zebranie obiektywnych opini na temat różnych zespołów jak i też posiada możliwość przesłuchania ich osobiście aby dokonać odpowiedniego wyboru. Głupie jest dla mnie krytykowanie grup za granie z podkładów, Otóż powszechnie jest to dopuszczalne o ile zespół robi to oficjalnie . Fakt jednak iż udawanie że ktoś gra podczas gdy tak naprawdę tego nie potrafi i podkłada playbecki jest totalną głupotą. Co do cen tu podanych, uważam iż są wygórowane bo ci ludzie grają dla zysku. Mój zespól to grupa ludzi dla których muzyka jest pasją i nie robimy tego głównie dla kasy.My jak i wiele innych podobnych zespołów w sochaczewie zadowalamy się niższym honorarium niż podawane tutaj

(2009/01/20 13:25)
Wiem, że to trochę komicznie zabrzmi ale proponuję ci swoje usługi wraz z moimi kolegami. Przede wszystkim zapraszam na próbę abyś mógł usłyszeć jak gramy. Z datą możemy się dogadać. Jak coś to podaję numer: 605248911 Pozdrawiam

(2009/01/20 16:13)
maleństwo twojego zespołu nie polecam, hehe tu już kolega coś wspominał o parodystach:)))))

(2009/01/20 20:49)
witam, niestety ja też ci nie pomogę bo nie byłam na weselu gdzie grał Exell, wiem że poszukiwania to trudna sprawa, my dlugo nie mogliśmy się zdecydować, ale wybraliśmy Legal-Band z Sochaczewa, ale o nich też ci nie mogę za dużo napisać, byliśmy u nich na próbie i bardzo nam się podobało, ale jak wygląda wesele prowadzone przez nich - nie wiem. Mi zależało aby wokal był damsko-męski, ale mogę polecić ci z Żyrardowa zespół Fanatic - skład samych Panów. Ale zespół lubiany w Żyrardowie.
Jeśli będziesz chciała nr - postaram się załatwić.
Ktoś napisał wyżej że poleca Dance4ever - również słyszałam że są dobrzy. Pozdrawiam

(2009/01/21 09:52)
Wybór kapeli na weselicho wymaga niekiedy więcej wysiłku niż wytypowanie reprezentanta RP na konkurs Eurowizji ??! Jednak wg mnie o wiele ważniejszy jest weselny rosół, schabowy i wychylane co chwilę 25 g „gorzkiej wódki” okraszonej często „salonowymi” gadkami-plotkami i spojrzeniami spode łba. Dobra kapela musi więc przed wszystkim: nie spożywać nadto (aby za bardzo nie chwiać się na scenie), grać (nawet z playbacku) hity polo (styl integrujący na ogół wszystkich gości), biesiadę za tzw. stołami oraz poprowadzić w ramach oczepin całą serię tzw. gier i zabaw. Gdzieś tak około godz. 22 większość biesiadników i tak jest już z reguły otumaniona wódką – co nie wszystkim jednak upośledza percepcję dźwięków i rytmu. Dodatkową atrakcją staje się niekiedy weselne MMA – gdyż czasem niektórzy po prostu nie przypadną sobie do gustu. Nie pomoże wtedy nawet „hymn weselny”: Wszyscy Polacy to jedna rodzina. Zdarza się też, że walka wręcz przeradza się w dalekowschodni styl Kendo. Za kij bambusowy może służyć wtedy sztacheta od płotu np. sosnowa. Podobno nawet niekiedy lepiej się sprawdza na polu walki, gdyż skuteczniej neutralizuje przeciwnika. Przypomina mi się w tym momencie doskonały film W. Smarzowskiego pt. „Wesele”. Istny country-style.

(2009/01/21 13:45)
W każdym razie wysiłek, jaki Polacy, wkładają w wesela, godzien jest lepszej sprawy. A same małżeństwa... Cóż, często kończą się z hukiem nie mniejszym, niż się rozpoczęły. Wojna postu z karnawałem trwa, ale nic tu więcej do Kaczmarskiego powiedzieć nie można. "Dusza moja pragnie postu, ciało karnawału".

(2009/01/21 13:52)
Czytam i omal nie oniemiałem sami znawcy.Gram na imprezach już jakieś 17 lat.Ludzie przecież na weselu nie potrzeba wirtuozów ani żadnych popisów wokalnych czy w postaci solówek gitarowych i innych . Wesele to po prostu rytmiczna muzyka , ładne miłe śpiewanie, i bawienie gości , łaącznie wytworzenie dobrej i milej atmosfery, musi być wszechstronny rytmiczny repertuar aby trafić do wszystkich gości ,aby wszyscy się ubawili na weselu. Wiem ze dobry prezenter ,dj czy zespól potrafi już pierwszą piosenką porwać wszystkich do wspólnej zabawy, Najważniejsze aby kapela nie przynudzała grając jakieś ambitne kawałki , ktore jednak nadają się bardziej na koncert do słuchania a nie na dance party.pozdro

(2009/01/21 22:57)
Z sochaczewskich zespołów moge polecic Eldorado. Nazwa może i mało zachęcająca, ale naprawdę warto. Grali na moim weselu i byliśmy bardzo zadowoleni. Oprócz muzycznej oprawy wesela zajęli się także nami - pomagali nam na każdym etapie wesela, a muszę przyznać, że bylismy trochę zagubieni ;)
Polecam także zespół Vertus, bodajże z Mszczonowa, już nie pamiętam dokładnie. Byłam na czterech weselach prowadzonych przez tę kapelę, każde wyglądało inaczej i na każdym wszyscy goście bawili się świetnie. W skład zespołu wchodzi wodzirej z prawdziwego zdarzenia, który wprowadza klimat świetnej imprezy na poziomie, nie ma mowy o uzywaniu wiochowatych chwytów. Co jeszcze ważne w tym zespole - zajmuja się także dziećmi. Na życzenie młodych robią półgodzinną przerwę na zabawy skierowane generalnie do najmłodszych, ale przy współudziale reszty gości. Po takim bloku zabaw dzieciarnia jest tak umęczona, że siedzi sobie grzecznie juz do końca i nie plącze się pod nogami gości ;) Uff, napisałam się trochę, mam nadzieję, że mój wywód bedzie chociaż odrobinę pomocny ;) Oczywiście, jeśli coś Panią zainteresowało - mam namiary na wymienione zespoły.

(2009/01/22 09:23)
Nie mogę powstrzymać się od komentarza jednego z forumowiczów DOBRY, który twierdzi że nie graja dla pieniędzy ,zastanawiam się więc dlaczego graja? Nie wiedziałam że z pasji można wyżyć:)

(2009/01/24 19:04)
Poproszę o kontakt do Ciebie Artis jeśli grywasz na weselach:)? Pozdrawiam

(2009/01/24 19:07)
Witam
serdecznie zapraszam do odwiedzania strony zespołu www.dance-4ver.pl.tl
zapraszamy do współpracy 100%zadowolenia,posiadamy jeszcze kilka okienek na 2010r.

(2009/01/27 12:05)
Jako zawodowy muzyk mogę jeszcze przestrzec panią przed dużymi składami. Zespoły które udają że grają na żywo a w rzeczywistości gra 2 a reszta to tzw."stojaki" a jeszcze ciekawiej jak muza leci z mp3, perkusista do tego nakłada rytm, perkusję, nie rozumiem przecież to słychać na kilometr jeśli zespół nie gra na żywo a tylko udaje . Gdyby szukałaPani zespołu naprawdę grającego na żywo oferuję pomoc w tej kwestii bo sam grałem kilkanaście lat na żywo 100% i potrafię po kilku taktach ocenić jak zespół gra. Acha jeszcze jedno teraz zespoły tłumaczą że tylko demo jest do podkładu a że na imprezach to niby na żywo, nieprawda to tylko taka ściema

(2009/01/28 11:35)