Jakie auto i gdzie najlepiej kupić?

/ 24 odpowiedzi
 Mam takie pytanie, bo interesuje mnie opinia mieszkańców w sprawie gdzie najchętniej kupujecie auta i dlaczego, czy:- Na Giełdzie Samochodowej?
                            - W Autokomisach?
                            - Od Handlarza?
                            - Z ogłoszenia od właściciela?
 Druga część pytania czy wolicie kupić auta zarejestrowane i jeżdżące w Polsce czy auta bezpośrednio sprowadzone z zagranicy?
 Odnośnie tych ostatnich chyba droższy jest koszt rejestracji bo dochodzi opłata Recyclingowa, a jeśli chodzi o akcyzę to mam na myśli auta opłacone przez sprowadzającego

No wiadomo iż chodzi o to aby auta były jak najbardziej sprawne, bezwypadkowe i bez korekty licznika kilometrów, bo nie dość że to jest oszustwo to  nabywca potem nie zna historii samochodu, co kiedy ma wymienić w aucie, przeglądy robić, wymiana np. rozrządu, koła dwu masowego itd.

Możecie też napisać: Kogo Nie Polecacie!
 Czy powinna być w Sochaczewie firma sprzedająca pewne auta i gwarantowane?
własnie kupno auta ,loteria jakich mało,komisy ,handlarze ,oszuści jakich wiele,najlepiej nowy ale to koszt nie dla każdego osiągalny,sprowadzone z zagranicy najlepiej ale jak już to Niemcy ,wlosi brudasy ,nie dbają tak o samochody Holandia podobnie,zawsze pytać sprzedającego o książkę nie zawsze do końca prowadzona ale można się wiele dowiedzieć,dobrze kupić coś od sąsiada ,znajomego,a czy powinno być typowe biuro gdzie można iść i zamówić auto sprowadzone i zarazem w większym stopniu pewne to na pewno tak,zdecydowanie odradzam handlarzy którzy auta maja warszawskie niby super a tak naprawdę wyrąbane jak bęben murzyński.

(2014/04/12 15:03)
Router, zgadzam się ale tez mam nadzieję że tzw. niewidzialna ręka rynku zrobi swoje i ci wszyscy nieuczciwi sprzedawcy znikną z rynku, tylko że zanim to się stanie nabiorą jeszcze trochę ludzi, niestety, kupno samochodu w tzw. G2  gwarantowanego jest obwarowane wyższą ceną, domniemam iż koleżance chodzi o kupno pewnego auta ca cena rynkową, niewygórowaną, a ponadto to jest to zawsze spory wydatek i nikt nie chce być zrobiony w jajo, więc jak najbardziej popieram aby powstała jakaś firma o standardach Europejskich.

(2014/04/12 15:36)
Auto najlepiej kupic od pierwszego wlasciciela takie 2-3 letnie. Najlepiej, zeby byla to osoba starsza. Oczywiscie auto z malym przebiegiem z pelna ksiazka serwisowa (serwisy robione w autoryzowanych salonach), wiesz wtedy kiedy gdzie i co bylo robione (przewaznie sa to tylko serwisy , ewentualnie wymiana jakis drobiazgow bo w tak nowym aucie nie ma sie co popsuc). Co prawda takie auto kosztuje sporo, ale zawsze taniej niz nowe, a jak trafisz na sprzedajacego spelniajacego w/w kryteria to masz auto prawie jak nowe, za nizsza cene niz z salonu, ktore posluzy Ci na dlugo. Bedziesz robic serwisy i tankowac paliwo i jezdzic. Jesli zas nie bedziesz sie trzymac tej zasady to bedziesz jezdzic od mechanika do mechanika. Powodzenia bo latwo nie jest. Aha i jeszcze marka tez wazna jest. Ja preferuje japonskie auta - trwalosc i niezawodnosc.

(2014/04/13 11:16)
co do wieku autka-2-4 letnie zgadzam się,prawie nowe i tańsze,serwisowanie też ale nie zwracać uwagi czy w ASO czy w serwisie firmowym,nawet nowe nie musi być prowadzone do serwisu firmowego Unia tako rzekła,biorą kasę dwa razy większą i czasami buble odstawiają,co do wieku sprzedającego-jak babcia szatan albo wnuków maja kowboi? na osłodę filmikhttp://www.youtube.com/watch?v=qG4IaHgqH00

(2014/04/13 12:21)
patio to są stereotypy na których bazują handlarze,  mały przebieg  cóż za problem, mówisz  i masz,/ laweta z samochodami zjeżdża w Bolimowie na parking, podjeżdża koleś z laptopem a klient kupuje auto prosto z lawety, dałby se głowę uciąć że nikt z przebiegiem  mu nie grzebał auto od dziadka, od kobiety pełno takich sloganów na allegro, inna sprawa kiedy na  te po flotowe auto wystawia ci w serwisie fakturę za naprawy na 2/3 tysiące. Poza tym te młode auta naszpikowane elektroniką, filtry DPF, EGR, zawieszenia wielowahaczowe kiepskiej trwałości obalają te mity. Inna sprawa są stare auta z dużym przebiegiem które się praktycznie nie psują a jeśli nawet to samemu można naprawić a te najnowsze naszprycowane elektroniką to czarna magia i poza serwisem niewielu mechaników w ogóle chce się z tym paprać.

A jeszcze jedna sprawa to sprowadzanie aut powypadkowych dla zwiększenia zysków, wszak nie każdy się  na tym zna czy nawet posiada miernik do badania powłoki lakieru.

Dla wielu ludzi dylemat też stanowi to czy kupić młode auto tzw. tanie dla ludu czy lepiej starsze markowe, ja np. wolę markowe auta choć nieco starsze.

Troche mnie rozśmieszyłaś o na końcu: Kiedyś sobie żartowano w ten sposób:"taky ładny Amerykansky", teraz będzie się mówić, Ładny bo  Japonsky.Leżę i kwiczę :)))

(2014/04/14 11:27)
Ufam od lat Niemieckiej Technologi Bawaria Motor Werke , no bo w końcu Bóg Mnie Wybrał :)

(2014/04/14 11:31)
metro: kompletnie mnie nie zrozumiales. Nie mialam na mysli auta sprowadzonego np. z Niemiec, tylko kupione od wlasciciela, ktory kupil nowe auto tu w Polsce (sa przeciez takowi). To Ty myslisz sterotypowo czego dales przyklad w kazdym zdaniu.I to marne przekonanie ze lepszy staroc pordzewialy, ale BMW, niz np. zadbana bez rdzy Toyota lub Nissan. I kolejny stereotyp, ze co niemieckie to musi byc dobre. Z takim mysleniem to tak jak mowilam bedziesz jezdzil od mechanika do mechanika. Oczywiscie kazdy zrobi jak zechce. I jeszcze jedno nie przecze, ze Audi lub BMW to sa zle auta, oczywiscie, ze sa dobre tyle tylko, ze bardzo drogie. Ze stara bmk-a bedzie mial wydatek poza tym one nie sa tak ladne dopiero te nowe modele.

(2014/04/14 11:55)
Tak jak każdy samochód, weź stara Toyotę czy Hondę to masakra i mistrz brzydoty, a i nie każdemu musi się podobać to samo. Ja biorę głównie pod uwagę zalety trakcyjne i niezawodność auta. BMW już w latach 90 na początku stosowało ocynk blach to nie musza być wcale zardzewiałe. I tu się zaczyna historia wg. której klienci wola kupować auta bezpośrednio sprowadzane z zagranicy dlatego iż w większości tych krajów nie stosuje się NaCl  do posypywania dróg zimą, maja bogate wyposażenie, jeżdżą po lepszych drogach co skutkuje niezużytym zawieszeniem i ogólnie bogatsi obywatele Niemiec czy innych krajów bardziej dbają o swoje auta. Generalnie z doświadczenia wiem że auto najpewniej jeszcze kupić od handlarza sprowadzajacego auta z zagranicy ale trudno mi się wypowiadać który kantuje a który nie. Komisy raczej odradzam, na Giełdzie samochodowej obecnie trudno coś uchodzić bo tam prawie też sami handlarze, więc już lepiej chyba kupić ze swojego podwórka.

(2014/04/14 17:16)
 No i ty jesteś naiwna, auto salonowe, 3 letnie kto ci takie sprzeda? Raczej szukanie igły w stogu siana.

(2014/04/14 17:18)
Kto szuka ten znajdzie. Zapewniam, ze zdarzaja sie takie perelki. Poza tym zakup auta to nie jest taka prosta sprawa.

(2014/04/14 18:03)
 No i właśnie o tym mowa, i podstawowa sprawa że każdy kupuje wg. swoich potrzeb i możliwości finansowych, jedni ulegają różnym modom, trendom, inni są np. pasjonatami wiernymi jakiejś konkretnej marce samochodów. Wydaje mi się iż chodziło tu autorce tematu o zakup tzw. auta roboczego które ma być funkcjonalne i niezawodne na co dzień i od święta. Po prosu żeby kupić dobre auto bezwypadkowe i pewne w którym  sprzedający udziela rzetelnych informacji kupującemu, co było robione, co trzeba zrobić itd. Na zasadzie kupujesz na co cię stać i wiesz co masz, żeby nie było potem przykrych niespodzianek w trasie itp.

(2014/04/14 21:39)

z pamietnika mlodego forumowicza:

zespoly muzyczne – wchodze, a tam olaf.
wysokie obcasy – wchodze, a tam olaf.
naprawa tapicerki – wchodze, a tam olaf.
sprzedaz samochodow – wchodze, a tam olaf

od pewnego czasu mam lęki zwiazane z wejsciem... do WC

:D :D

(2014/04/15 09:58)
 Mam takie pytanie, bo interesuje mnie opinia mieszkańców w sprawie gdzie najchętniej kupujecie auta i dlaczego, czy:- Na Giełdzie Samochodowej?
                            - W Autokomisach?
                            - Od Handlarza?
                            - Z ogłoszenia od właściciela?
 Druga część pytania czy wolicie kupić auta zarejestrowane i jeżdżące w Polsce czy auta bezpośrednio sprowadzone z zagranicy?
 Odnośnie tych ostatnich chyba droższy jest koszt rejestracji bo dochodzi opłata Recyclingowa, a jeśli chodzi o akcyzę to mam na myśli auta opłacone przez sprowadzającego

No wiadomo iż chodzi o to aby auta były jak najbardziej sprawne, bezwypadkowe i bez korekty licznika kilometrów, bo nie dość że to jest oszustwo to  nabywca potem nie zna historii samochodu, co kiedy ma wymienić w aucie, przeglądy robić, wymiana np. rozrządu, koła dwu masowego itd.

Możecie też napisać: Kogo Nie Polecacie!
 Czy powinna być w Sochaczewie firma sprzedająca pewne auta i gwarantowane?

1. Z ogłoszenia właściciela2. Zarejestrowane
Z mojej strony mogę Ci polecić auta marki Audi, samochody solidne i mało awaryjne :)

(2014/04/15 10:21)

audi potwierdzam i dozuce japonczyki: mazda, honda nie zajezdzisz..

(2014/04/15 11:07)
 O krystian prawda, są ładne i  maja dobre opinie, a co do zakupu trudno powiedzieć gdzie lepiej, ja mam swoje źródła gdzie kupuje dobre auta

(2014/04/15 11:11)
 Niedługo kacperski zaczniesz pisać po japońsku bo po polsku już ci nie bardzo wychodzi.

(2014/04/15 11:12)

oko
Witam. Ja mam pytanie do kolegi/koleżanki SUBARA., a mianowicie o co Ci chodzi (bo dla mnie jest to temat odwracający uwagę albo temat troll!!!) Nie wiem jaki jest cel tych wszystkich  (3 i pół pytań). Nie stać Cię na badania publiczne?  - bo mam wrażenie że o to chodzi, wiem że raz w dyskusji z tobą - subara i olafem anulowano część komentarzy - przypadek?. Ludzie nie wypowiadajcie się... Kolego Krystian25 zaraz Cię zjedzą bo lubisz Audi, a drugi Honde, BMW - bo taki polaczek jest, nie liczy się czyjeś zdanie i opinia...   Mam pytanie do panów: jak lubicie sikać, na stojąco czy na siedząco - na stojąco bolą nogi, na siedząco za dużo roboty......... Litości,  co mnie to obchodzi...... Zobaczcie że ten temat to typowa ściema, aby tu wracać. Od jakiegoś czasu wchodzę  tu rzadko. To wszystko to jest manipulacja, są to media zależne od samorządów, niewygodne tematy mają blokadę komentowania, wszystko jest och ach... i trollowanie przez nie które osoby (sami dobrze wiecie jakie), które wszystko wiedzą i wszędzie byli, są po prostu najmądrzejsi.... Czuje że usuną mojego posta ale mam to gdzieś.... Pozdrowienia dla zwykłych normalnych forumowiczów...  Dajcie sobie spokój, każdy musi dostać porządnego kopa, aby coś w ogóle zrozumiał!!! i wtedy jest o wiele silniejszy....

(2014/04/15 11:58)
Na pytanie "jaki samochód kupić?" ciśnie mi się tylko jedna odpowiedź : "Taki, na jaki Cię stać". Osobiście, jak zamierzam zmieniać samochód, to wiem co mi sie mniej więcej podoba. Patrzę na ceny części, które się w aucie najczęściej wymienia, kalkuluję czy mnie będzie stać na utrzymanie takiego auta. Czytam też opinie na różnych forach na temat danego modelu. Co do takiego podziału, że np. marka X jest super, a Y to już do bani, to się tak do końca nie zgadzam. Z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że nie kupiłabym już Fiata ani Forda. Natomiast całym sercem jestem za Oplem i Toyotą. Obecnie jeżdżę takim "ładnym Amerykanskym" i dobrze mi z nim ;)

(2014/04/15 13:56)
Oko ty to lepiej zamilcz jak masz tu zarażać swoim jadem.
 Kacpersky na przełomie 22 lat jak jeżdżę to zmieniłem 14 samochodów i to nie jest tak że wszystko robiłem przy jednym. Moja praca polega m.in. na tym iz robię rocznie jakieś 60 tyś rocznie po całym kraju, to uważam że warto zrobić to czy owo aby jeździć pewnym i sprawnym samochodem, i tak w przypadku turbiny czy common reila, oszczędności  w spalaniu 15 zł na każdych 100 km reasumujac wydatek ok 4 tysi zwraca się, można policzyć.  Jesteś czy udajesz CKMa?

Z reszta jak ktoś ma auto za 40, 60 czy 80 tysi i żyłuje się  na ewentualne naprawy, przeglady itp. to niech się lepiej przerzuci na rower albo autobus.

(2014/04/15 22:22)

a jezdzisz w obcasach czy na plaskim? hahahhaha

twoja praca? jaka praca lapsusie? ty nawet juz nie grasz do kotleta czlowieku... :D

(2014/04/16 08:20)
 No oczywiście że nie gram, a pracować każdy musi a gdzie i co robię nie muszę ci się tłumaczyć, dla mnie ważne że dobrze na tym wychodzę.
 Ty jak zwykle musisz rozmydlać wątek i to nie moja wina że wchodzisz wszędzie tam gdzie widzisz mój login, lecz się człowieku bo nie piszesz na temat a wszędzie się mądrzysz i szukasz zwady, a może ty jesteś homo nie wiadomo?

(2014/04/16 11:46)

zgadles jestem homo-olafomo :)

z drugiej strony.. jestes dla mnie pewnym rodzajem bohatera. w koncu nie kazdy ma tyle odwagi zeby... zalogowac sie na nowy login i wlasne posty ocenic jako "stek bzdur" "skladnia z kosmosu" "absurdalne" i "idiotyczne" hehehe:

OLAF pod nowym loginem METRO:
"Przepraszam właśnie wróciłem z Komisariatu  po rozmowie z Komisarzem Policji który powiedział że znają  login Olaf oraz dziecinnie proste hasło, które w nikczemny sposób ktoś skradł, włamał się i perfidnie wykorzystał. Ja nie miał bym żadnych powodów pisać czegokolwiek przeciwko panu Szostakowi aczkolwiek jak pamiętam zawsze z staliśmy po tej samej stronie barykady, mniej więcej. Poza tym maturę zdałem z wynikiem B.db. z języka Polskiego i ten stek bzdur pisany w tamtym poście  jakąś składnią z kosmosu i pomieszaniu kilkunastu wątków   jest absurdalny. Ja nie potrafiłbym tak idiotycznie napisać. Możecie mi wiele zarzucić to fakt ale nie jestem muzułmaninem ani żadnym innym kamikadze."

rozbawiasz mnie na kazdym kroku :)

(2014/04/16 15:48)
Ale ty jesteś upierdliwy, jak z tobą rodzina wytrzymuje?

No i może pisz w końcu na temat albo załóż sobie oddzielny wątek!

(2014/04/16 16:17)
Osobiście polecam wam Mini Countrymena, to auto które jest małe i zgrabne, moja żona je ma i fajnie jej się jeździ, chwaliła nie raz ten samochód. Teraz w Bawarii Motors Mini w Jankach mają wyprzedaż z tego co wiem więc warto zajrzeć i sprawdzić ofertę.

(2019/01/17 14:59)