Jakiego smacznego jedzenia brakuje w Sochaczewie ?

/ 33 odpowiedzi / 3 zdjęć
witam serdecznie, planuję otwrzyć w Sochaczewie restaurację. Na etapie planowanie menu chciałabym zapytać mieszkańców naszago Miasta co mieliby ochotę ...zjeść.
pozdrawiam, wszystkich którzy zechcą wpisać swoją propozycję :))
Coś z kuchni dalekowschodniej, ale nie zwykły kebab, tylko coś co dają np. w Sheeshy na Jerozolimskich, lub fenicji na świetokrzyskiej, coś innego niż te wszystkie pizzy, pasty, i kotlety z kurczaka które można zjeść w Sochaczewie. Jakieś ciekawe zupy, bo pomidorową rosół czy barszcz to mogę w niedzielę u babci zjeść, dobra zupa cebulowa, czosnkowa, lub zupy krem jarzynowe tego wg mnie brakuje. No i fajnie gdyby można było w środku np fajkę wodną zapalić i mecz obejrzeć, myślę że przy rozsądnych cenach miałoby szansę wypalić to w Sochaczewie.

(2014/06/02 13:23)
Trudno powiedzieć bo jest teraz tego tyle, najlepiej to coś czego niema kuchnia Tajska,Meksykańska,Wietnamska, a może Polska,  raczej nie Chińska,wiesz np. w Skierniewicach w Tesco jest Bistro nawet całkiem całkiem to zależy też co umiesz gotować. A w każdym razie co byś nie otworzyła to najważniejsze aby było "Smacznie jak u Mamy" -jak mówi pani Magda
Gessler
 Są takie bardzo smaczne potrawy które lubię a stosunkowo jeszcze mało znane w Polsce:
 Chilli con Carne,Risotto,  curry,Ratatouille,shoarma,Ragu, przepisy raczej znajdziesz w necie.

(2014/06/02 13:38)
Rozsądne ceny jak najbardziej ale z umiarem  nie za tanio, szczególnie przy trunkach bo ci się żulernia naschodzi.

(2014/06/02 13:44)
mi strasznie brakuje dobrego sushi.

(2014/06/02 14:03)
O ten bollywood odwiedze może w środę bo wygląda ciekawie, też właśnie o taką kuchnię mi chodziło, nie chińczyk i nie włoskie, ale ciekawie, smacznie i każdy znajdzie coś dla siebie. A co do polskiego jedzenia to ostatnio dałem trzecią szansę prosiakowi w Nieborowie i niestety ale 3 raz mnie zawiedli, nie wiem czemu mają tylu klientów, i stolik czasem z kilkudniowym wyprzedzeniem trzeba tam rezerwować, ceny przystępne, klimat tez może być, ale jedzenie porażka, stare ziemniaki w dodatku zimne, kotlet schabowy, smakował jak odgrzewany w mikrofali, pierogi z mięsem były ciepłe i w zasadzie poprawne, a spodziewałem się czegoś więcej po tej restauracji. A zaskoczyło mnie fresco, wiem że jakis czas było zamknięte, byłem ok miesiąc temu i było naprawdę spoko, jedzenie dobre, porcje odpowiedniej wielkości, świeże, i w racjonalnej cenie.

(2014/06/02 14:55)

powiem ci ze w prosiaku to jem zurek i ostatnio tez mieli jakies fatality z tym :( nigdy wczesniej sie nie zawiodlem. z reszta zawsze mieli dobre jedzonko... a szkoda by bylo jakby taki lokal sie popsul :(

fajna miejscowka jest jeszcze w lodzi - kompania kuflowa, nie wiem jaki nr ma lokal ale przez okno widac priotrkowska 99 :)

jedzenie palce lizac, duze porcje, bardzo smaczne, obsluga zarabista, szybko podane a i ceny bardzo przystepne. zurek :) drugie danie cala micha, salatki, browar 0,4 - 35 zeta a i na koniec kielonka wisnioweczki mozesz sie spodziewac :)

(2014/06/02 15:42)
niektóre przepisy takie że wydaje się że piszący gdzieś to czytał! wygłupiajcie się z orientalnymi potrawami -jakieś Shessey,Chili con Carne,Risto,curry,Ratatouile,Ragu- to już lokal będzie miał wzięcie przez pierwszy tydzień,specjasliści mać,naoglądali się bzdur w TV gdzie co rano jakieś sieroty gotują na śniadanie,dzieci się napatrzą i syte idą do szkoły a co niektóre nawet kanapkę dostaną,jak naukowcy mówią je się to co jest w promieniu 500 km.,aby było świeże i zdrowe , np. do takiego Sushi trzeba produktów świeżych,ryby nie mogą dłużej być przechowywane jak 24 godz.,,reasumując-nie chcę barów mlecznych (chyba że na dworcach i stacjach benzynowych-w podróży-świeża bułeczka ser,kakao)a lubi się to co się zna-czyli naleśniki pod różnym nadzieniem,kopytka otłuszczone i ze skwareczkami,goloneczka,schabowy na wiele sposobów,zupy o których wspominał BARTOSZ9,potrawy takie że kiedy pójdę z 4 osobową rodziną nie wydam grubej kasy a zjem uczciwie i mogę dalej spacerować,takie czasy że ceny regulują popyt,a i znajdźcie i zatrudnijcie dobrego kucharza do tych "egzotycznych "potraw,podam wam coś na talerzu,ogłoszę- RATATOUILE -a wy zjecie podróbę nieudaną,ogólnie życzę smacznego(właśnie zjadłem obiad-gulasz wołowy z kaszą czarną,do tego liście sałaty w śmietanie , kompot z rabarbaru ,za chwilę na zakąskę truskawki z makaronem

(2014/06/02 16:55)
dopisek-do liści sałaty w śmietanie dokrojono plasterki rzodkiewki ze szczyptą posiekanej zielonej naci cebuli nazywanej przez ignorantów szczypiorkiem,a jutro będę miał małe młode ziemniaczki posypane szczodrze koperkiem ,ze zsiadłym mlekiem

(2014/06/02 17:29)
Kuchnia orientalna wcale nie jest taka skomplikowana tylko fakt trzeba miec dobre produkty i ogarniętego kucharza, dzis np jadlem w sheeshy na lunch cos na kształt kotleta mielonego tylko ze z wolowiny i w środku byl ser feta i pomidory do tego sos tzatzyki i chlebek naan czyli taka bardziej pulchna pita od kebaba. Danie banalnie proste w wykonaniu a bardzo dobre i w okolicy Sochaczewa raczej ciężkie do spotkania. Czasem do zwyklej grillowanej karkówki wystarczy dodac mniej pospolite produkty i juz się robi ciekawe danie i taka właśnie kuchnia mi odpowiada najbardziej:)

(2014/06/02 17:34)
do-bartosz9-cieszy mnie że z mojego trochę sarkastycznego postu wyowileś najważniejsze-kucharza i produkty-kapusta Chińska czy Brazylijska nie nadaje się na kapuśniak ani na bigos i tam zrobione potrawy nie bedą takie same jak z naszej,pozdrawiam

(2014/06/02 17:47)
Ale strasznej ochoty mi narobiłeś na mleko zsiadłe :P

(2014/06/02 18:47)
                       NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIENIEM TEN KTO TEGO NIE LUBI                          WYOBRAŹCIE SOBIE-NA DWORZE SKWAR,SIADAMY W CHŁODNYM MIEJSCU,BIERZEMY ŁYŻKĘ......

(2014/06/02 19:34)
Robroy, nie prowokuj ;) Kamieniem nie, ale taką śnieżną pigułą bym Cię rzuciła :)

Nie lubię młodych ziemniaków, a z koperkiem już wogóle nie przejdzie :)

(2014/06/02 20:29)
Kuchnia wegańska, bez mleczna, bez jajeczna i bezglutenowa!To nie tylko moda, ale konieczność. Ponad 60% społeczeństwa czy to wie czy nie wie ma nietolerancję glutenu szczególnie pszennego, więc myślę, że warto iść w tym kierunku.

(2014/06/02 20:43)
Dobry Ostry Meksykanski smak tego brak

(2014/06/02 21:00)
 Robroy widać że nie bywasz w świecie, tam gdzieś na Budach Wiejska Chata ale też nie jestem pewien czy podaja przaśne, swojskie jadło. Napisałem trochę na wyrost bo byłoby nieporozumieniem gdyby próbowała gotować  z przepisu nie  znając jak to wygląda i smakuje. Jak widzę w Sochaczewie każdy by miał ochotę zjeść co innego więc najlepiej jak będą różne Bary i Knajpy.

(2014/06/02 21:55)
do -Metro- może nie jestem światowcem jak Ty,ale w świecie bywam-ostatnio w Skierniewicach,pół roku temu w Łowiczu,przez Wiskitki też przejeżdżałem a co do knajp-jest w Socho kilka pizzerni,kilka orientalnych ,można wybrać

(2014/06/03 05:22)

KAT
to co pokazal robroy  nazywa sie roztrzepaniec z ziemniakami
dawno temu w jadlodalni kolo kosciola serwowane bylo takie danie.

(2014/06/03 08:15)
Ja do takiego ,,roztrzepańca'' jakieś mięsko bym jeszcze dodał (schab, karkówka) tylko przyprawione i usmażone lub grillowane, bez żadnych panierek i innych głupot :D

(2014/06/03 09:34)

Kuchnia azjatycka, meksykańska,włoska , francuska......... przesyt i za bardzo oklepana.

Teraz jest moda na 'słowiańszczyznę" , proponuję szerokopojętą kuchnię staro -słowiańsko-bałkańską....

(2014/06/03 10:30)
Bardzo dziękuję za liczne wpisy, to miłe wiedzieć że tyle osób jest zainteresowanych dobrym jedzonkiem :) powiem otwarcie, ze raczej pojde w stronę tradycyjnego jedzonka :). Bywałam w Prosiaku nie dobrze jakby sie popsuł fajne miejsce z klimatem. Cenny jest wpis o portawach bezglutenowych - musze to uwzględnić.Dam znać jak ruszę i wszystkich zaproszę :

(2014/06/03 16:08)
nooo to jak bedzie dobry zurek to bede stalym klientem :) powodzenia!

(2014/06/04 08:43)
Brakuje KFC bo czasami ( nie często bo nie jestem za żarciem fast foodów )  ale czasami mam chęć zjeść dobrego kurczaczka w chrupiącym cieście !!!!!

Podejrzewam że co nie którzy to na pewno skomentują bo zapewne to nie realne w naszym mieście  ale Pizza HUT !!!!!!

Są dobre pizze u nas ale ostatnio jadłem w pizzy Hut  z zaje....stym ciastem zrobione ciacho coś w podobie jak sie robi szarlotkie !!   Takie wywijane chrupiące na brzegach mmmmm super zaje...sta pizza ..!!!!!

Na A2  kolo Łodzi tez wpadłem ostatnio po raz 1-szy do Burger-King tez dobry KING !!!!!

(2014/06/05 09:44)
KFC albo Pzza Hut mogłaby powstać w tym nowym parku handlowym, bo i jedno i drugie od czasu do czasu jest dobre.

(2014/06/05 11:30)