jazda MZK po peryferiach

/ 5 odpowiedzi
ale się zdziwiłam kiedy autobus linii 3A    jadąc z Chodakowa do szpitala zawitał na osiedle domów jednorodzinnych { ul. Lazurowa , Rumiankowa } , no cóż moje zdziwienie nie jest nieuzasadnione  - otóż nikt nie wsiadł , nie wysiadł ... ponownie po tygodniu jechałam tą trasą ale w innych godzinach  - i znów nikt nie wsiadł , nikt nie wysiadł ... dziwne kto zbiera statystki , zabiera się połączenia do Kozłowa { gdzie jest duży cmentarz } , skraca się trasę do Zajezdni zamiast na Chodaków po godz. 19 a tu gdzie mieszkają młodzi ludzie , gdzie na podwórkach stoją po dwa auta  rzuca się taką obstawę  autobusów -  gwarantuję ,że ta trasa przyniesie same straty !!!!!
Zgadzam się z medika_a w 100 procentach!!!
Jedna z najbogatszych dzielnic miasta, po 5 samochodów na podwórkach stoi, nawet im przez myśl nie przejdzie, żeby skorzystać z ZKM, ale chyba wice burmistrz tam mieszka, to autobus załatwił.
Jest wiele miejsc gdzie autobusów nie ma, a bardziej by się przydały.
Do Chodakowa w weekend się dostać nie tak łatwo, w tygodniu w niektórych godzinach również, albo rano gdzie bardzo dużo osób jedzie do szkoły puszczą jeden autobusik, czasem nawet się uczniowie nie mieszczą.
Mc Donald & Multishop - autobusu nie ma, teraz otwarcie nowej galerii Sonata gdzie sporo osób będzie zainteresowanych, a nie każdy ma samochód - autobusu nie ma.
Już nie wspominając o autobusach przyjeżdżających na PKP 2 minuty po odjeździe pociągu.
Myślę, że ta kwestia powinna się znaleźć w ulotkach wyborczych - kwestia ludzka, dotycząca każdego mieszkańca!!!

Pozdrawiam.

(2014/10/29 09:27)
ta rumiankowa to porażka. czy ludzie z rumiankowej nie mogą dojść do gawłowskiej? absurd. jak cała komunikacja w Sochaczewie. autobusów mało a ceny kosmiczne. bilet miesięczny jest nieopłacalny, a jego koszt jak w warszawie. i to za co? za autobusy co 2 godziny? jeszcze osob yz chodakowa powinny się cieszyć, bo do nich zawsze coś przyjedzie, a na szpital? tu jest mnóstwo nowych domów, nowych mieszkańców, a autobusów brakuje. zauważyłem ostatnio liczenie pasażerów w autobusach. cieszę się z każdej nowej inicjatywy, ale dostrzegam też wady. jechałem ze stacji autobusem nr 5, ale tylko dlatego, że nie zbyt rzadko kursuje 3a do szpitala. codziennie nie dość, ze wydaję te cholerne 2,8 na bilet do miasta to potem jeszcze muszę iść 15-20 minut przez most za bzurę. zwróciłem dlatego uwagę liczącym, że to liczenie nie będzie do końca odzwierciedlało jak i kiedy ludzie jeżdżą bo ja gdybym miał wybór pojechałbym innym autobusem, a to że wysiadam na placu nie znaczy, że to docelowe miejsce. wysiadam na placu bo nie mam innej opcji. poza tym nie trzeba tutaj dużej logiki i wystarczy dopasować autobusy do rozkładu jazdy. powiedziałem, że w przypadku autobusu do szpitala jest 1,5 godzinna przerwa mimo tego, że to godziny kiedy ludzie wracają z pracy. najpierw twierdzili, że to nie możliwe, a po sprawdzeniu, że jednak tak wówczas powiedzieli mi, że mogę jeździć przez chodaków do szpitala. zaśmiałem się, bo uwzględniając, że autobus skręca najpierw w Trojanowie, potem do żukowa, następnie zaś jeszcze wjeżdża w rumiankową podróż ze stacji pkp do szpitala może zająć 50 minut, a w tym czasie to ja już dojdę pieszo. dodałem, że z tego powodu ludzie tak też robią - idą pieszo albo ktoś po nich wyjeżdża. w odpowiedzi od pana liczącego pasażerów usłyszałem "dla mnie to możesz se pan jeździć i przez szczecin"!!! i z kim tu dyskutować o tym, że jest źle? to jak walenie głową w ścianę albo mówienie do słupa. władze totalnie olały transport. i dlatego zagłosuję w wyborach przeciwko nim. inaczej nic się nie zmieni. niekompetencja zkm mnie poraża. ułożenie rozkładu nie wymaga geniuszu w tak małym mieście jak Sochaczew. należałoby pomyśleć o całkowitej zmianie tras. moim zdaniem wystarczyłoby puścić autobusy częściej a niektóre linie zlikwidować, inne nieco zmodyfikować. często jest tak, że o tej samej godzinie odjeżdżają dwa lub trzy autobusy w tym samym kierunku, zazwyczaj chodakowa. a w innym kierunku zero.

(2014/11/03 22:29)

dodam, że chodaków jest zbyt uprzywilejowany jeśli chodzi o autobusy. tam odjeżdża 5, 6, 3, 4. na karwowo w zasadzie tylko 3a!!!! to jest sprawiedliwe? moim zdaniem nie. mieszkańcy terenów za bzurą są traktowani jak trzeci świat. a my też płacimy tu podatki i chcemy korzystać z tego, co sponsorujemy.

(2014/11/03 22:33)
zatem powiedz kiedy ostatnio Ty lub sąsiad korzystał  z MZK -bo jeżdżę tą trasą  i nikt nie wsiada i nie wysiada  a podatki płacisz więc żądaj mądrego ich zagospodarowania a nie wyrzucanie w błoto .. a ta gadka o podatkach jest żenująca

(2014/11/04 09:09)
to twoja ostatnia wypowiedź jest żenująca. jeżdżę codziennie na stację pkp i moi sąsiedzi także. nie mam samochodu i to jest dla mnie jedyny sposób by dotrzeć szybko na pociąg. to że ty nikogo nie widzisz to widocznie źle patrzysz. jesteśmy takimi samymi mieszkańcami miasta i mamy prawo być traktowani tak samo jak inni w tym mieście. twoja wypowiedź to czysta arogancja.

(2014/11/04 14:41)