JEDNO NIE DLA POMNIKA JP2

/ 20 odpowiedzi / 4 zdjęć

Jedno NIE dla pomnika JP2, jeden głos rozsądku Marcina Podsędka w radzie miasta i ogromne podziękowania z mojej strony dla tego Radnego. Moje zdanie jest jednak trochę inne w sprawie tego pomnika, powinniśmy robić wszystko, aby pomnik w formie jaki uznał Sąd pozostał we Francji krzyż jest  ostentacyjnym symbolem religijnym i łamie zasadę świeckości państwa w pełni sie z tymi słowami zgadzam. W Polsce zasada świeckości państwa został podeptana i mamy już prawie terror religijny, kłania sie nam Konstytucja, a dokładnie Art. 53, ust. 5 "Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób."  I tyle w temacie.

Wolę taki terroryzm religijny jaki jest od wiek wieków w Polsce niż taką "wolność" jak we Francji, Niemczech.... ;)  W wolnej chwili polecam świadectwo Leszka Dokowicza, długie ale warto posłuchać. https://youtu.be/U3P7M_YMsjs 

(2017/11/27 13:06)

halinka widze wpadlas w kleszcze manipulacji jaka serwują na nas media... wpojono ci do glowy ze masz wybor albo islam albo katolibany.... why?? nie chciala bys ani tego ani tego? no wlasnie!! maszy wybór, pamietaj! to nie tylko te dwie opcje tak sprytnie wbijane nam do glowy ze jesli nie chcecie bomberów to musicie miec mocherów. gówno prawda. mozna zyc normalnie bez wszedzie sie wciskających macek kosciola katolickiego, od polityki po pieniadze jak i zdziczałych skrajnych islamistow

(2017/11/27 13:20)

Każdy fanatyzm jest grożny, religijny też.

Co do głosowania to nawet nie fanatyzm a raczej podlizywanie władzy.

(2017/11/27 13:41)

Każdy fanatyzm jest groźny, laicki również:) 

(2017/11/27 21:32)

ojojooooj oj ooooj ale boli ojjjjjj oooojo ooooj 

(2017/11/28 10:11)

meta ,podlizywanie to w pewnym sensie na pewno,ale biorąc pod uwagę sytuacje jaka ma miejsce we Francji to ja jestem za sprowadzeniem pomnika ,czy akurat Sochaczew sprawa dyskusyjna .

(2017/11/28 13:19)

To sprowadź. Masz prawo tyle że na własny koszt.

(2017/11/28 18:57)

gaj

Nie masz racji Dragon. Zważywszy kim był Karol Wojtyła. Na Jego działalność dla ludzi. Otwartość na nich. Ten pomnik powinien zostać we Francji. Ponieważ jest nie tylko pomnikiem wielkiego człowieka. Jest też symbolem wychodzenia poza granice. Swoich ograniczeń. 

(2017/11/28 21:39)

Powinniśmy robić wszystko, aby pomnik  JP2 pozostałw formie jaki uznał Sąd we Francji, Francuski Sąd stoi na straży świeckości Państwa, i właściwie zgodnie z prawem reaguje. Ponieważ krzyż to znak religijny w rozumieniu ustawy z 9 grudnia 1905 r., jego obecność w miejscu publicznym jest sprzeczna z prawem. W Polsce w  nocy z  19 na 20 pazdziernika 1997 posłowie AWS I UW. nocą samowolnie powiesili krzyż na ścianie Sali Posiedzeń Sejmu. I błędem było że nikt w tamtym okresie nie zaprotestował być może reakcja Sądu byłaby taka jak we Francji... Ale po odzyskaniu wolności kościół zrobił wszystkim wode z mózgu i dziś mamy efekty że posłowie śpiwają pieśni miesięcznicowe, a nawet dochodzi do coming outu...

https://wiadomosci.wp.pl/matka-boska-nie-pierwszy-raz-pojawila-sie-w-sejmie-zaprasza-ja-posel-kukiz15-6190819219937409a

(2017/11/28 22:40)

Powinniśmy robić wszystko, aby pomnik  JP2 pozostałw formie jaki uznał Sąd we Francji, Francuski Sąd stoi na straży świeckości Państwa, i właściwie zgodnie z prawem reaguje. Ponieważ krzyż to znak religijny w rozumieniu ustawy z 9 grudnia 1905 r., jego obecność w miejscu publicznym jest sprzeczna z prawem. W Polsce w  nocy z  19 na 20 pazdziernika 1997 posłowie AWS I UW. nocą samowolnie powiesili krzyż na ścianie Sali Posiedzeń Sejmu. I błędem było że nikt w tamtym okresie nie zaprotestował być może reakcja Sądu byłaby taka jak we Francji... Ale po odzyskaniu wolności kościół zrobił wszystkim wode z mózgu i dziś mamy efekty że posłowie śpiwają pieśni miesięcznicowe, a nawet dochodzi do coming outu...

https://wiadomosci.wp.pl/matka-boska-nie-pierwszy-raz-pojawila-sie-w-sejmie-zaprasza-ja-posel-kukiz15-6190819219937409a

Lewackie pierd...e. bo pomnik JP2 Bee bo katolicki, a to jest bee, zróbmy świeckie państwo blablalba bo francja taka suuuuper bo jest świecka, a nie taka zaściankowa i zacofana jak Polska. No ale meczet czy inne ustrojstwo to trzeba zbudować bo musimy tolerować, bo nie jestesmy rasistami, homofobami, gównofobami, ufofobami itd.  Podwójne standardy  tolerancji w wykonaniu przedstawiciela antify

Korzystając z sytuacji... jako, że jesień się już kończy, a zima nadchodzi:

".... a na drzeeeewach zaaaamiast liści, będą wisieć...."

(2017/11/28 23:30)

Aha, Shitmonster czyli popierasz publicznie palenie kukły żyda na wrocławskim rynku, atak na centrum kultury muzułmańskij na warszawskiej ochocie, zakatowywanie Igora Stachowiaka przez policje itp. ????? może sie myle, ale twoje podsumowanie postu cyt. ".... a na drzeeeewach zaaaamiast liści, będą wisieć...."  

https://tvs.pl/informacje/katowicach-narodowcy-powiesili-szubienicach-zdjecia-politykow-opozycji-wideo/

(2017/11/29 00:37)

I jeszcze jedno Shitmonster wytłumacz może forumowiczom co to jest "Lewackie pierd...e." bo kulturką na forum rozwalasz wszystkich ;-) 

(2017/11/29 00:51)

Aha, To masz czyli popierasz publiczne palenie kukły J. Kaczyńskiego  przed sejmem. 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21114750,spalili-kukle-jaroslawa-kaczynskiego-dajemy-wyraz-naszemu.html

(2017/11/29 22:26)

@Shitmonsterze

Tam stoi napisane:

"Palenie kukły to nowa inicjatywa Konfederacji (Konfederacji Rodziców WTF???). Ma być m.in. wyrazem solidarności z Zygmuntem Miernikiem i Piotrem Rybakiem. Ten pierwszy podczas procesu rzucił tortem w sędzię Annę Wielgolewską, a drugi - podpalił kukłę Żyda we Wrocławiu. "
Raczej "lewakami" to oni nie są. Widać to u "prawaków" takie obyczaje obowiązują.

I palenie kukły kogokolwiek, i wieszanie zdjęć kogokolwiek na szubienicy, i to co widać na zamieszczonym obrazku jest czynnością obrzydliwą. 

Tumaczyć kto jest na obrazku chyba Ci nie muszę?

(2017/12/01 19:57)

gaj

dziwne

chcą być Polakami a są tylko krajanami

chcą być patriotami a są tylko ziomalami

i dlatego nie chcą być ludźmi

(2017/12/01 23:45)

@Shitmonsterze

Tam stoi napisane:

"Palenie kukły to nowa inicjatywa Konfederacji (Konfederacji Rodziców WTF???). Ma być m.in. wyrazem solidarności z Zygmuntem Miernikiem i Piotrem Rybakiem. Ten pierwszy podczas procesu rzucił tortem w sędzię Annę Wielgolewską, a drugi - podpalił kukłę Żyda we Wrocławiu. "
Raczej "lewakami" to oni nie są. Widać to u "prawaków" takie obyczaje obowiązują.

I palenie kukły kogokolwiek, i wieszanie zdjęć kogokolwiek na szubienicy, i to co widać na zamieszczonym obrazku jest czynnością obrzydliwą. 

Tumaczyć kto jest na obrazku chyba Ci nie muszę?

Yyyy  Ty z to maszem ?

(2017/12/02 09:49)

@Shitmonster

Czy aby odnieść się do komentarzy muszę być z kimś lub przeciw komuś?

Napisałem tylko, że tego rodzaju manifestacje budzą u mnie obrzydzenie. Grożenie komuś śmiercią jest karalne i powinno być ścigane "z urzędu". NIe da się takich czynów usprawiedliwić, a z pewności trzeba je ganić. To nie jest tylko sprawa gustu (lub bardziej jego braku), czy też wolności wypowiedzi. To zwykły terror. Jeszcze bez fizycznej przemocy. Jeszcze z użyciem zdjęć, kukieł, martwych zwierząt. Jeszcze. 

(2017/12/02 17:35)

Żeby wrócić do tematu wątku, na temat dlaczego jestem przeciwny pomnikowi JP 2 w Polsce.

(2017/12/05 17:05)

To masz coś ode mnie.

(2017/12/05 17:17)

Giordano był geniuszem i wizjonerem, jak wielu innych niepokornych zapłacił życiem za odwagę walki z kościelną ciemnotą .Dzisiaj nie grozi spalenie na stosie a trzódka w dalszym ciągu truchleje na samą myśl o sprzeciwie wobec religijnych szamanów

(2017/12/05 17:57)