Już słychać kolędy, już pachnie świętami…

/ 10 odpowiedzi
A Starostwo boi się komentarzy ...... dlaczego?
Widocznie blokująca komentarze miejska propaganda rządzi teraz zarówno miastem, jak i powiatem.

(2014/12/16 23:26)

klika ktora rozpostarla swoje macki jeszcze bardziej... to jest dopiero paradoks.. gosciu ktory dla dziecka nie ma na podreczniki poszedl na wybory i zaznaczyl "tak zgadzam sie na dojenie mnie jeszcze bardziej"

(2014/12/17 09:12)
Widocznie blokująca komentarze miejska propaganda rządzi teraz zarówno miastem, jak i powiatem.

Tak, też zauważyłem TO NIEPOKOJĄCE ZJAWISKO w działaniach powiatu. Warto byłoby, aby dyżurny bloger na e-sochaczew, niedoszły radny miejski, napisał rozbudowany esej o cenzurze oraz łamaniu wolności słowa i publicznie poinformował Helsińską Fundację Praw Człowieka o ewidentnych białoruskich praktykach władz w Sochaczewie ;)

A tak na poważnie - artykuł jest dostępny również na innych sochaczewskich portalach (m.in. na sochaczewianin.pl), gdzie można go swobodnie komentować. Akurat środowisko e-sochaczew nie jest zbyt przyjazne obecnej władzy (miałem napisać wrogie, ale użyłem eufemizmu;), więc dla mnie jest to logiczne, że powiat nie chce mieć artykułu „obklejonego hejtem" i wyłączył funkcję komentowania.

Swoją drogą jakoś Panowie nie protestowali jak administracja e-sochaczew tuż przed wyborami REGULARNIE CZYŚCIŁA WPISY NA FORUM. Więc jak to było z tą „krową i Kalim”? ;)

(2014/12/17 09:27)
@Zirgu2

A po co ja mam się szwędać po "obcych" portalach. "Hejt" to problem "hejtującego". Jeśli dotyka Cię to, co jakiś anonimowy "hejter" myśli o  Tobie, to mówię  - NIE WARTO się tym przejmować. Ale odbieranie możliwości komentowania zdarzeń, szczególnie jeśli dotyczą lokalnej społeczności, to rzecz niepokojąca. "Władza" nie jest tylko po to, aby ludziom oznajmiać, obwieszczać i się samowychwalać. W takim wydaniu to "władza" ułomna. "Władza" powinna też słuchać. I nie ma co obnosić się z obrazą bo kiedyś, ktoś tu wyraził się nieprzychylnie lub twierdzić, że sami tu wrogowie, więc na pewno chcą zaszkodzić.

A "hejt"? Cóż jest to patologia, nad którą nie warto się pochylać, a w szczególności nie należy podejmować dialogu z "hejterem", bo w tym przypadku nie ma na to szansy. Spróbuj jednak przyjąć taką opcję: krytyka nie oznacza "hejtu", a "hejt" nie jest krytyką, tylko anonimowym wylewaniem kompleksów. "Hejterowi" dopiero jak kogoś zelży żyje się lżej. 

I zawsze będę pisał słowo "władza" w cudzysłowie, bo dla mnie w takim kontekście jest to służba.

(2014/12/17 10:40)
"Uderz w stół, a nożyce się odezwą".
Panie Zirgu2, jeśli przeszkadza Panu hejt, to proszę wrócić do swoich personaliów. Z pewnością będzie Pan bardziej powściągliwy i ważący słowa. Nurtuje mnie myśl, czy Pan nie wyjada z ręki pewnego rzecznika?
W poprzedniej kadencji zdarzyło się powiatowi kilka razy blokowanie komentarzy. Nie akceptowałem tego. Z dobrym skutkiem prosiłem starostów o rezygnację z takich praktyk. Uważałem, i zdania nie zmieniłem, że władza, która tak postępuje jest niewiele warta.

Panie Waldemarze, gratuluję celnych spostrzeżeń. Z przyjemnością się czyta Pańskie wpisy.

(2014/12/17 14:42)
Pewnie sochaczewianin.pl nie daje opcji blokowania komentarzy. Admini e-sochaczew także powinni tą opcję zlikwidować.

(2014/12/17 15:24)
Panie Jerzy krótko:
- 4 lata „powściągliwości i ważenia słów” przez lokalne media w sprawie patologicznych sytuacji w Powiecie, który Pan nadzorował z racji zasiadania w Radzie Powiatu zdecydowanie wystarczy!
- 90% komentatorów na tym forum to osoby anonimowe i niech tak pozostanie, a Pan skoro jest osobą publiczną to jest naturalne, że posiada oficjalny profil.
- to Pan wciąż otrzymuje pensję z moich podatków, a nie odwrotnie.
- z Rzecznikiem i UM łączy mnie dokładnie tyle ile w tym archiwalnym wątku:
Osiecki: mieszkańcy będą dla mnie najważniejsi

Panie Waldemarze – proszę się nie dać podejść „głaskaniem” – to czysta socjotechnika ze strony lokalnego polityka walczącego o każdy głos ;)

(2014/12/17 16:10)
Zigru2 ty to od miejscowego hip hopu,lepiej zapuść jakiś swój kawałek.

(2014/12/17 17:36)

gaj
...Nie raczej obnażam niespójności (łagodne określenie na kłamstewka)... Twoje słowa Zirgu

Widzisz  - Ty masz to prawo. 
Mogę się z Tobą nie zgodzić. Możesz się ze mną nie zgadzać. 
Możesz napisać, że nie piszę prawdy. Mogę napisać, że nie piszesz prawdy. 
Dajemy sobie te prawo tu, w tym miejscu. 

Mogę się z Tobą zgadzać. Możesz się ze mną zgodzić. 
Dajemy sobie te prawo. Tu. W tym miejscu.
Każdy kto ośmiela się opublikować swój pogląd musi mieć świadomość możliwej krytyki.

Kali ukraść krowę.
Krowa ukraść Kali.

Taka sytuacja (przynajmniej tak mi się wydaje) miała tu miejsce ;) 

Wiem że w komentarzach czasami jest dużo przesady. Ale czy to wystarczający powód by je blokować?

(2014/12/17 20:23)
@gaj
Powiat przyjął taką politykę i nie mnie to oceniać. Na ich miejscu zostawiłbym możliwość komentowania i niech piszą. Ale obie strony nie są bez winy. Sam jestem świadkiem jak "czyszczone" były fora z wpisów tuż przed wyborami. Czyli taka dwustronna wojna partyzancka. Mnie po prostu "fascynuje" jak grono mędrców/blogerów z tego forum potrafi długo i namiętnie rozprawiać nad takimi "pierdołami" i wyciągać z tego "bardzo głębokie wnioski". A taka przesadna egzaltacja wyjątkowo mnie irytuje ;)

(2014/12/17 22:24)