Już wiem, o co chodzi PiS-owi

/ 11 odpowiedzi / 7 zdjęć
Dziś rano mnie olśniło. Pewnie to, co napiszę, to banał, ale może ktoś ze mną się zgodzi. Metoda PiS-u na Polaka: dać mu w łapę żywą kasę (500 zł na dziecko, darmowe leki dla emerytów), to choćby nam reżim i dyktaturę wprowadzili, i tak ich wybiorą. Prymitywne, ale pewnie super skuteczne (Putin ma tańszy sposób - niemal darmową wódkę). W tym sensie wydaje mi się, że nawet gdyby mieli dodrukować, to pieniądze na 500 + znajdą. Toż to gruba, ba, szynkowa, kiełbacha wyborcza. 
"Kwas" obiecywał mieszkania dla młodych na wiosnę-dla tego przez 8 lat nie było wiosny. Obiecanki to stara metoda darmozjadów. A wódę mamy na każdym rogu, więcej niż w Rosji. Wiadomo że pijany nie myśli i nie podskakuje.

(2015/11/27 12:40)
JAROSLAW POLSKE ZBAW I LUD W TO WIERZY BO IM PASTERZE TAK POWIEDZIELI, A WIADOMO PASTERZ RZECZ ŚWIENNTA DLA ŁOWIEC I BARANKÓW. 

(2015/11/27 13:01)

(2015/11/28 08:35)
Dziś rano mnie olśniło. Pewnie to, co napiszę, to banał, ale może ktoś ze mną się zgodzi. Metoda PiS-u na Polaka: dać mu w łapę żywą kasę (500 zł na dziecko, darmowe leki dla emerytów), to choćby nam reżim i dyktaturę wprowadzili, i tak ich wybiorą. Prymitywne, ale pewnie super skuteczne (Putin ma tańszy sposób - niemal darmową wódkę). W tym sensie wydaje mi się, że nawet gdyby mieli dodrukować, to pieniądze na 500 + znajdą. Toż to gruba, ba, szynkowa, kiełbacha wyborcza. 

Pani Klaudio może to nie zabrzmi to nie zbyt ładnie i grzecznie ale nie od dziś wiadomo że Polityka to raczej nie jest mocną stroną kobiet, aczkolwiek sama pani zdefiniowała swoje przemyślenia jako banalne, w moim przekonaniu niedorzeczne Po pierwsze owe 500 zł to nie będzie dla wszystkich posiadających dzieci, będzie kryterium dochodowe. Po drugie jest to ostatni dzwonek, ostatni ratunek dla ratowania Polskiej demografii, / skutek obłędnej i nieudolnej polityki lat 90-tych. Moim zdaniem jednak to i tak nie jest żadna recepta i czy złoty środek, poniekąd bez perspektyw na mieszkanie, stała w miarę dobrze płatną pracę to żadne 500 czy nawet 1500 nie wpłynie na szybką i znaczną poprawę tej sytuacji. Na dodatek dzieci które już się nie urodziły to już się nie urodzą! Powiem jeszcze tak" Nas nie stać żeby Nas na to nie było stać"-K. Marcinkiewicz, bo inaczej wszyscy będziemy łapę lizać i przymierać głodem na Emeryturach.

(2015/11/28 15:34)
@max-ton, zacytuję-wszyscy będziemy łapę lizać i przymierać głodem na Emeryturach.,a gdzie kasa z prywatyzacji? powiedziane było-prywatyzujemy i część  z przeznaczeniem na ZUS ?,sprywatyzowano po okazyjnych cenach--- """promocja 80 procent!!"",resztę rozdano wśród znajomych króliczka  , to i emerytury w przyszłości będą jak dla dziada co się dał wyroochać !, w Skandynawii  (Szwecja,Norwegia,Dania ,Finlandia )nie ma wcale szału z rodzeniem,też jest bardzo powolny  przyrost ale oni nie mają w rządzie idiotów i są zabezpieczeni,

(2015/11/28 17:47)

(2015/11/28 17:53)

(2015/11/29 09:26)
@max-ton, zacytuję-wszyscy będziemy łapę lizać i przymierać głodem na Emeryturach.,a gdzie kasa z prywatyzacji? powiedziane było-prywatyzujemy i część  z przeznaczeniem na ZUS ?,sprywatyzowano po okazyjnych cenach--- """promocja 80 procent!!"",resztę rozdano wśród znajomych króliczka  , to i emerytury w przyszłości będą jak dla dziada co się dał wyroochać !, w Skandynawii  (Szwecja,Norwegia,Dania ,Finlandia )nie ma wcale szału z rodzeniem,też jest bardzo powolny  przyrost ale oni nie mają w rządzie idiotów i są zabezpieczeni,

Zgadza się robroy, kasa ta pociągiem widmo wyjechała w świat i nie tylko Np. do Izraela :-). W Polsce inny system praktycznie nie funkcjonuje oprócz ZUSowskiego polegającego na zastępowalności pokoleń , także to co Oni teraz robią jest jedynym możliwym wyjściem z trudnej sytuacji. Nie jestem wcale zwolennikiem skracania wieku Emerytalnego, ale nawet wydłużanie tego wieku więcej niż 67 lat nic nie pomoże jeśli się nie zamartwimy kto na przyszłych Emerytów będzie pracował , jaki to będzie stosunek pracujących na pobierających

(2015/11/29 16:53)
O co im chodzi ? o kasę dla swoich panów wielebnych mentorów czyli biednych, wręcz ubogich księży co to wiążą koniec z końcem i tak ciężko pracują pisożytując na narodzie .

(2015/11/30 16:51)

Ogłupianie głupich to wydaje się głównym celem pislamistów. 

(2015/12/11 15:14)

I gdzie ten ich prezio ?

(2015/12/18 14:25)