KAMION-PRODUKCJA MĄCZKI KOSTNEJ

/ 63 odpowiedzi
WITAM CHCIAŁBYM ZAINTERESOWAĆ INTERNAUTÓW BUDOWĄ KOMPLEKSU MAGAZYNOWO-PRODUKCYJNEGO W KAMIONIE W LOKALIZACJI PO DAWNYM KÓŁKU ROLNICZYM.BĘDZIE TO PRODUKCJA MĄCZKI MIĘSNO-KOSTNEJ Z ODPADÓW POUBOJOWYCH INWESTOR UZYSKAŁ PODOBNO WSZYSTKIE POZWOLENIA ZARÓWNO Z GMINY JAK I ZE STAROSTWA -TAKŻE DZIĘKUJEMY TYM INSTYTUCJOM ŻE SERWUJĄ NAM W CENTRUM KAMIONA NIEWYOBRAŻALNY SMRÓD,NIEDALEKIE SĄSIEDZTWO STRAŻ ,BIBLIOTEKA , KOŚCIÓŁ,SZKOŁA A PRZEDE WSZYSTKIM MIESZKAŃCY -LUDZIE ALE JAK WIDAĆ DLA URZĘDNIKÓW TO NIE CZŁOWIEK JEST NAJWAŻNIEJSZY TYLKO PAPIERY BO W PAPIERACH JEST ŻE NIE BĘDZIE SMRODU-A WSZYSCY WIEMY JAK TO SMIERDZI.PROPONUJE ZMIENIĆ LOKALIZACJE PRZY URZĘDZIE GMINY ALBO OBOK STAROSTWA.DZIŚ MA BYĆ ZEBRANIE W TEJ SPRAWIE ALE CZY TO NIE JEST JUŻ ZA PÓŻNO .CO WY NA TO?
współczuje inwestycji,smród non stop,podobna firma była kiedyś w miejscowości Dachowa pod Sochaczewem ,istne piekło.

(2014/03/22 15:14)
no coz grunt to rodzinka z kasa wszystko da sie zalatwic a przyroda 2000 nie jest dla ludzi przerob 50 ton (sam bym rozladowal) tego swinstwa rocznie to tylko w papierach a reszta na lewo po nocach bo wiadomo w naszym kraju jak firma jedzie legalnie to wiadomo dlugo niepociagnie  inwestorzy zapewniaja ze ze nic nie czuc bedzie a ja czuje ze kiedys beda wejda w spolke z jakas firma i smrod zostanie nam do konca zycia

(2014/03/22 20:19)
Coś podobnego było w Stanisławowie k. Mińska Maz., potworny smród w promieniu ok.3 km. Kamieniacy muszą wyposażyć się w trzecią duszę.      P.S. a kto wie jak to jest z tymi "dwoma duszami"?

(2014/03/22 20:41)
Z DWOMA DUSZAMI U NAS TO JEST BARDZO CIEKAWIE ALE TO JEST DŁUŻSZA HISTORIA I NIE ZROZUMIE JEJ NIKT KTO NIE JEST RODEM Z KAMIONA.JEST TEGO POZYTYW ALE I NEGATYW.

(2014/03/23 13:35)
Widzę że najłatwiej jest pisać bzdury byle tytuł był chwytliwy. Nie ma tam być żadnej produkcji a jedynie magazynowanie. Na produkcję w takim obszarze nikt by się nie zdecydował niema warunków technicznych. Poza tym to wieś zabita dechami tu wszystko ginie co świadczy niezbyt dobrze o mieszkańcach, którzy nie garną się do pracy a jedynie do stania z piwem pod sklepem i plotkowania.    

(2014/03/24 18:51)
Nie ma pracy źle, chcą dać pracę też źle...

(2014/03/25 09:20)

SZANOWNY''ABORYGENIE'' BO TAK SIĘ PRZEDSTAWIASZ NIE MASZ RACJI Z TYM ŻE TO TYLKO MAGAZYNOWANIE Z TEGO CO WIEM TO GO GMINY TEN PAN WYSTĄPIŁ O CO INNE I DO STAROSTWA TEŻ O CO INNE I WŁAŚNIE TU JEST TA NIESPÓJNOŚĆ NA TABLICY INFORMACYJNEJ JEST JAK ''WÓŁ'' NAPISANE BUDYNEK MAGAZYNOWO-PRODUKCYJNY TAKŻE TO WYJAŚNIA WSZYSTKO ŻE PRODUKCJA BĘDZIE PODKREŚLIĆ TU PRAGNĘ WPIS ewa3150 o tym przerobie 50 ton rocznie świństwa co w papierach a co po nocach na lewo i z tym smrodem co inwestor zapewnia że go nie będzie-ze wszystkim się zgadzam A JEŚLI CHODZI O WARUNKI TECHNICZNE TO DLACZEGO PISZESZ ŻE ICH NIE MA ? TA KONSTRUKCJA CO STOI  TERAZ TO PEWNIE NIE KONIEC PONADTO OBOK BĘDZIE STACJA TRAFO Z PRZYDZIAŁEM MOCY TO POZA PAPIERAMI TO SZYBKO MOŻNA ZROBIĆ. DO NASTĘPNEJ CZĘŚCI TO TRUDNO MI SIĘ USTOSUNKOWAĆ BO NIE WIEM GDZIE ''TEN ABORYGEN'' ZAMIESZKUJE ALE SĄDZĄC PO NAZWIE TO NAWET DESKĄ SIĘ NIE ZASTAWIA TYLKO NA WOLNYM POWIETRZY EW. W DŻUNGLI TAM NIC NIE GINIE TYLKO WIĘKSZY ZJADA MNIEJSZEGO- TO TAK NA MARGINESIE.A O MIESZKAŃCACH STANIE Z PIWEM PLOTKOWANIE GARNIĘCIEM SIĘ DO PRACY TO I W WARSZAWIE ZAKICHANEJ STOLICY JEST TAK SAMO.I NIE MIERZ TĄ SAMĄ MIARKĄ WSZYSTKICH JAK NIE CHCESZ BYĆ SAM ZMIERZONY.JAK NAPISZESZ SKĄD JESTEŚ TO MOŻE TROCHĘ SIĘ WYJAŚNI ALBO ZAMKNIE CI TE PISANIE BO OPRÓCZ PISANIA DZIŚ TO TRZEBA JESZCZE MYŚLEĆ!TAKŻE PROPONUJE PRZEPROSIĆ MIESZKAŃCÓW KAMIONA-TAM TEŻ ŻYJĄ LUDZIE!    

(2014/03/25 13:09)

Tutaj nasuwają się pytania do władz, jeśli powstanie kompleks magazynowo-produkcyjny i spełni się czarny scenariusz o strasznym zapachu, to zysk dla gminy będzie pozorny(podatki), gdyż nikt nie będzie się chciał osiedlać w pobliżu takiego "cudu". Wydaje mi się, że gmina strzela sobie w kolano, ponieważ pomaga w zmniejszeniu atrakcyjności swojego terenu...oprócz zapachu trzeba pamiętać o ogromnym hałasie jaki będą wydawać maszyny utrzymujące niską temperaturę w takim magazynie. Kolejną stratą jaka będzie widoczna to sieć dróg, do omawianego miejsca prowadzą bardzo wąskie i nie nadające się do transportu ciężkiego drogi, czy gmina ma za dużo pieniędzy i będzie naprawiać zniszczenia powstałe przez ciężarówki? Nie wspomnę o Szkole Podstawowej, która znajduje się bardzo blisko, w tej chwili okolica jest bardzo spokojna i ruch umiarkowany, ciężarówki, które będą dostarczać/odbierać towar stworzą zagrożenie dla DZIECI.

(2014/03/25 19:44)
Żeby coś produkować to trzeba mieć przyłącze elektryczne a tam jest stara linia 15kV wodę a tam jest z tym słabo tylko 110 przyłącze, odprowadzenie ścieków i własną oczyszczalnie czyli jakieś 5 hektarów. Trzeba myśleć a nie tylko gadać co przyjdzie na język. Wystarczy sprawdzić na co jest zarejestrowana firma a WITEX nie ma w zakresie działalności produkcji mączki ani przetwórstwa odpadów. Ta firma to tylko transport i magazynowanie a że chcą się rozwijać i mieć solidny magazyn to już ich sprawa. Na produkcje maczki trzeba mieć specjalne zezwolenia, na przetwórstwo odpadów też żeby to takie łatwe było jak się ludziom wydaje. Co do mieszkańców to szkoda o nich gadać banda wyszczekanych darmozjadów i zdania nie zmienię ale to moja opinia jak ktoś ma inną to proszę bardzo. I jeszcze jedno na terenach odrolnionych przemysłowych każdy może postawić magazyn bez ogólnej aprobaty i zgody wszystkich dookoła prawa ludzie z wioski nie zmienią. Co innego gdyby tam miała być produkcja która była by produkcją w pełnym słowa znaczeniu czyli przetwórstwo procesy termiczne itp. ale w tym miejscu to niemożliwe. Warto zobaczyć jak to było w przypadku Mizerki gdzie jest prawdziwy syf ile wymogów musieli spełnić i jak to wyglądało i ile powierzchni zajmują a produkcje mają naprawdę niedużą. I jeszcze jedno a też ciekawe wszystko śmierdzi wszystko złe a magazyn był tam już od dawna i nikomu nić nie śmierdziało z tego co mi wiadomo od 3 lat były tam magazynowe w wyremontowanej części big-bagi i nikt się tym nie interesował ale teraz jak nowa hala to tragedia i śmierdzi tylko nie wiadomo co. Jak ludzie mieszkający obok szambo wylewają na pola i syf jak nie wiem co to pachnie ale magazyn śmierdzi.      

(2014/03/25 21:02)

"Co do mieszkańców to szkoda o nich gadać banda wyszczekanych darmozjadów i zdania nie zmienię ale to moja opinia jak ktoś ma inną to proszę bardzo."

Myślę, że mieszkańcy poziomem rozmowy nie byli dłużni osobom, które się uważają chyba za "Wyższych" tylko nie wiem w czym.. ,a sami zgotowali mieszkańcom "cyrk na kółkach" podczas spotkanie w OSP.

Nie rozumiem, dlaczego kompleks został zarejestrowany jako magazynowo-produkcyjny, skoro to wszystko jest takie proste i ma pełnić tylko funkcje magazynu.

Jeśli będzie chodź cieć prawdopodobieństwa stworzenia obiektu, który będzie działał na niekorzyść miejscowości, to nie dziwie się mieszkańcom, że protestują. Na pewno zrobią wszystko co w ich mocy, żeby to zatrzymać.

(2014/03/26 10:33)

czytam i widze ze co niektorzy sa po rodzinie z inwestorami albo to sami inwestorzy wypisuja te glupoty na mieszkancow Kamiona wiecie takie iwestycje robcie u siebie a wasi sasiedzi i tak was by wyrzucili z wiochy a co do urzedu w mlodzieszynie to chyba niedlugo bedzie dziedziczony wiecie o co chodzi

(2014/03/26 13:06)
Nie koniecznie są po rodzinie, może mają pro-rozwojowe poglądy. Nie zamykają się na nowych inwestorów wierząc w opowieści o starych śmierdzących zakładach, są pewne standardy które muszą być przestrzegane, przy tego typu obiekcie, a które nie były wymagane kiedy takie przetwórnie budowano 30 lat temu. Przy odpowiednim systemie filtrów zapach może być prawie nie odczuwalny dla mieszkańców. Pracowałem w Marsie, miałem do czynienia z mączkami i podobnymi półproduktami, więc wiem o czym mówię w przeciwieństwie do ludzi którzy nigdy nie widzieli czegoś takiego a już są na nie.

(2014/03/26 13:27)
Mam przed sobą warunki zabudowy owej inwestycji i jest jak byk produkcja...więc nie kłam.

(2014/03/26 14:40)
To jest toksyczna inwestycja, nie życzę nikomu takiej pracy bo nie dożyje emerytury.

(2014/03/26 14:41)
Najważniejsze sprawy to:
1 Kiedy powstała droga gminna dookoła działki na której powstaje inwestycja?
2 Czy decyzja o wytyczeniu tej drogi jest prawomocna , tzn czy wszyscy sąsiedzi zostali powiadomieni?
3 Czy zgadzają się daty, czy kwity do ochrony środowiska nie zostały wysłane po wydaniu decyzji o warunkach zabudowy?
4 Czy decyzja o warunkach zabudowy jest prawomocna, czyli czy mają potwierdzenia doręczeń do sąsiadów? 

Z mojej wiedzy wynika, że prawo zostało złamane min 3 razy.
Dlaczego w starostwie nie udzielili mi informacji publicznej dotyczącej wytyczenia drogi?Odmówiła Pani Beata Szymańska....zbieżność nazwisk?
Na marginesie, dlaczego policja odmówiła interwencji na zebraniu w sobotę, też jest umoczona?

(2014/03/26 14:53)
Tak, od wiatraków umierają ludzie a jak postawisz źle rower w piwnicy to mleko się w lodówce wyleje, co Ty opowiadasz człowieku, gdyby ludzie umierali przy produkcji mączek, to takie zakłady już dawno byłby pozamykane.

(2014/03/26 14:54)
Widzę że wiele osób mentalnie jest bliżej Ukrainy i bloku socjalistycznego, niż Europy. Nie bójmy się inwestycji przemysłowych.

(2014/03/26 15:03)
Wiesz co to sarkazm?... Nieważne. Jest tam tyle nieścisłości w kwitach, że warto spróbować to przyblokować. Podobno bardzo fajne fotki wyszły z wyrywania i wywożenia pni po bezprawnie ściętych drzewach, chyba jakieś potworne kary za to grożą... Miłego dnia.

(2014/03/26 15:04)

Panie Bartoszu, jedno, ale bardzo ważne pytanie: Będzie Pan mieszkał w sąsiedztwie tego komplesku??Jeśli nie, to proszę nie obrażać innych, jestem pewien, że ma Pan do tej inwestycji 20km. Ja się inwestycji nie boję, tylko konsekwencji jakie będzie trzeba ponieść, na tym, że ktoś będzie się bogacił kilkadziesiąt km od problemu.

(2014/03/26 16:30)
http://www.imp.lodz.pl/upload/kasia/maczka_miesnokostna2.pdf

(2014/03/26 16:42)

KAT
............ Pracowałem w Marsie, miałem do czynienia z mączkami i podobnymi półproduktami, więc wiem o czym mówię w przeciwieństwie do ludzi którzy nigdy nie widzieli czegoś takiego a już są na nie.

a jak wychodziles z pracy to pieski sie za toba nie ogladaly ???

(2014/03/26 16:51)

Mozna było się po Tobie kat, spodziewać tak żenująco słabego żartu, ale odpowiem na niego: nie, nie uganiały się za mną psy bo korzystałem z prysznica po pracy.

a co do inwestycji to w tej chwili mam do niej jakies 80-90km, co nie zmienia faktu że wg. mnie nie powinno się jej obawiać, oraz nikogo nie chciałem obrazić, jeżeli ktoś poczuł się fotknięty to przepraszam:)

(2014/03/26 18:08)

KAT
zapomniales dodac ze korzystales rowniez ze sluzy higienicznej zanim wszedles w rejon mlyna
 maczka miesno kostna ma swoj specyficzny zapach i juz,
a najbardziej jada maczki rybne - skoro tam pracowales to wiesz

(2014/03/26 18:24)
Drodzy Państwo, po co te swary głupie,
wszak i tak ... wszytko jest w dokumencie do którego został załączony link kilka postów wcześniej . Proszę się nad nim pochylić, mając w pamięci, że jest to teren zalewowy...
podrzucę go jeszcze raz

http://www.imp.lodz.pl/upload/kasia/maczka_miesnokostna2.pdf
Zastanawiające, że sanepid przymknął na to oko. strach pomyśleć co mogłoby się wydarzyć w razie powodzi.

(2014/03/26 19:40)
Właśnie teren zalewowy powinno tam nie być zabudowy proponuje wysiedlić mieszkańców :-) .
A co do inwestycji ja uważam że nie bał bym się mieszkać koło takiej inwestycji ale rozumiem obawy tych co nie rozumieją co tam ma być problem że nie chcą zrozumieć chcą postawić na swoim w myśl zasady chłop żywemu nie popuści. Ciekawe jest to że w takich sytuacjach zawsze znajdzie się ktoś kto udaje że jest głosem ludu a potem dziwnym trafem od zainteresowanej konkurencji w biznesie wpada kasa. Ciekawe ile kosztuje taki głos ludu o ile ktoś się na tym całym zamieszaniu wykorzystując ludzką niewiedze i głupotę wzbogaci.  

(2014/03/26 21:14)