Kandydaci Rada Miasta Rada Powiatu

/ 23 odpowiedzi
Piszemy, kłócimy się, walczymy z trollami etc na temat wyborów na burmistrza. Jednak zbliżające się wybory to nie tylko wyboru na burmistrza. I tu moje pytanie, jakie macie zdania na temat list poszczególnych komitetów zarówno do rady miasta jak i powiatu?Na jednych widać sztuczne zapychanie dla głosów na innych widać ciekawe twarze sochaczewskiego miasta jednak z reguły daleko za top 2 :) 
wymieńcie te mocne osoby i te słabe.
tylko proszę trolle Czubackiego, Korysia, Ciury, Szostaka, Połcia, Osieckiego idźcie gdzie indziej pisać dajcie dorosłym porozmawiać!!!

Powiem tak, na wielu listach są osoby dotąd w naszej lokalnej polityce nie znane .Stąd nie wiadomo co powodowało nimi ,że podjęli się kandydowania . Jestem przekonany ,że dobro miasta i powiatu.Jest też i to budzi nadzieję na lepsze, dużo ludzi młodych a do tego wykształconych.Są jednak na niektórych listach osoby , które stanowisko ,radnego traktują już jako zawód i przekładają to swoje kandydowanie na stronę materialną.Są w radach od kilku kadencji , i tak na prawdę nie wnosząc nic w ożywienie życia czy to w mieście czy powiecie . I na takich radnych radziłbym nie głosować , bo stagnacja pewna. Jacy to radni i z jakiego komitetu to wszyscy wiemy, więc reklama ich osób jest nie potrzebna.

(2014/11/01 09:47)

Chodzi ci o porozumienie ziemi sochaczewskiej:)

No jeżeli taki to zgadzam się  z Toba:)

(2014/11/01 12:52)
Jest wśród kanydatów wiele ciekawch osób.Gdyby tak  chciało się Sochaczewianom poczytać trochę o nich. Spojrzeć na ich wykształcenie, czy takie właśnie będzie potrzebne do pracy w radzie, na zawody jakie wykonują, gdzie pracowali i jakie mają w związku z tym doświadczenie.Na listach są lekarze, którzy walczą z uzależnieniami, są pedagodzy, logopedzi, prawnicy, są przedsiębiorcy, którzy głową i pracą do czegoś już doszli.To nie mogą być tylko osoby sprytne, które chcą dorobić dietą do emerytury.To powinni być ludzie, którzy spełniają się zawodowo, ale chcą poświęcić czas dla tego kawałka ziemi, na którym żyją.Są radni, którzy  tylko siedzą na radach, nie odzywają się, bo nie wiedzą często o co chodzi.Po dwadzieścia lat w radach.Potrzeba nowego ducha, przecież oni już tylko kimają na sesjach.Mamy w mieście dużo wspaniałych ludzi.Dajmy im szansę. 

(2014/11/01 23:37)

I tu się zgadzam.

Kandydatura powinna być podparta doświadczeniem zawodowym.

Rownierz w polityce krajowej powinni być ludzie, którzy na gruncie prywatnym osiągnęli sukcesy.

Ale dopóki będą profity za "stołki" nic się nie zmieni.

Uważam, że  w polityce krjowej i samorządowej  zajmowanie stanowisk powinno być nieodpłatnym przywilejem.wówczas polityka koncentrowalby się na gospodarce, a nie portfelu urzędnika. Bo gdyby zarządzający źle gospodarzyl sam ucierpiał by na tym.

Mo,e osobiście nie popieram pewnych frakcji politycznych, ale też wiem że są tam Ludzie  ze względów ideologicznych a nie finansowych.

polityka to pieniądze i władza. W każdej frakcji czy to lewicowej czy prawicowej są Ludzie dla mamony i do ideologii.

Dlatego piszę, ze należy oceniać fakty, a nie opinię. Czyny nie słowa!

(2014/11/02 02:04)
średnia wieku kandydatów Porozumienie Obywatelskie Sochaczew w skrócie POS TO 39 LAT
Chcemy zmiany pokoleniowej !!
co do programów to jako prezentuje swój:

- po pierwsze, jeżeli uzyskam mandat radnego zamierzam natychmiast zrzec się diety 

wynoszącej 800 złotych i przekazywać ją na inwestycje w okręgu nr, 2 z którego     kandyduje.

- po drugie, jeżeli wyborów na burmistrza nie wygra Pani Urszula Pawlak to natychmiast 

rezygnuję z funkcji radnego. Nie jestem w stanie być w jakiejkolwiek opozycji lub 

wymuszonej koalicji to jest tylko strata mojego cennego czasu.

- po trzecie nazywam się Kandyduje z okręgu nr 2

(2014/11/02 15:14)
Przykro mi Irku ale Pani Ula mimo swojej sympatyczności nie ma szans na fotel burmistrza Sochaczewa ;/ i nie jestem leśnym trollem opozycji ale trzeźwo patrzę na poparcie konkretnych kandydatów i tą kadencję wszystko wskazuje na to że wygra ponownie Osiecki, szkoda że opozycja nie potrafi się zjednać i wystawić jednego dobrego kontr kandydata tylko wystawia się ileś osób które wezmą po ileś set głosów... a kumulacja tych głosów mogła by oznaczać fotel :)

(2014/11/02 15:51)
Nie sądzę aby wybory rozstrzygnęły się w pierwszej turze a w drugiej turze zobaczymy . Jestem pewien że gdyby do drugiej tury weszła Ula to na pewno nigdy nie poprosi innych kandydatów o poparcie za jakiekolwiek stołki . Chcecie popierajcie  nie chcecie to trudno.
 W przypadku Urszuli Pawlak te wybory to nie jest konkurs że albo wygrasz albo znikniesz z polityki to jest alternatywa dla miasta. Przez dwa lata namawiałem Ule do tego aby zechciała kandydować  ale nie za wszelka cenę. My Nic Nie Musimy !!
Propozycja dla miasta jest jedna jesteśmy uczciwi, mamy najmłodszy wiekiem skład kandydatów na radnych miejskich i mamy  program który opublikowaliśmy .
Żyjemy w państwie demokratycznym i niech wyborcy wybiorą kogo chcą.

pozdrawiam i liczę ze do rady miasta dostanie się 21 kandydatów z Porozumienia Obywatelskiego Sochaczew w skrócie POS A BURMISTRZEM ZOSTANIE PANI URSZULA PAWLAK

(2014/11/02 17:59)
No, nie wiem. Wodotrysk na Placu Kościuszki szemrał, że tak naprawdę, to wybór jest między SFS+PiS a PZS. Chyba, że stanie się cud i wygra p. Czubacki. Nie czarujmy się, że tak wytrawny gracz jakim jest p. Ciura, odpuścił sobie jakieś pole. Nie uwierzę. Nieprzypadkowo wspomina się tu dość często o dogadaniu się liderów. Oczywiście, ci zaprzeczą, ale coś musi być na rzeczy. Wystarczy zerknąć na wspólne fotografie na różnych uroczystościach.

(2014/11/02 20:04)
Zapoznałem się z kilkoma kandydatami i co widzę Pani wykształcenie wyższe w wieku 25 lat i już duże doświadczenie w zawodzie....pytam, gdzie? Następna Pani wykształcenie średnie pracuje własna działalność i co ma tak dużo czasu by reprezentować i zajmować się sprawami mieszkańców, litości o czym my tu piszemy, czego oczekujemy? W całym tym pędzie widać tylko Gaika, ten jest wszędzie aż bije po oczach, z rodziną i grupą wsparcia z po,. A czy to dobry kandydat, ja wątpię. Czekam na następne otwarcie i oczywiście debatę z której już dwóch kandydatów zrezygnowało nie dając sobie szans na przedstawienie swoich propozycji. Panowie dobrej baletnicy nie przeszkodzi nawet rąbek u spódnicy więc nie stawiajcie swoich warunków, co to jest teatrzyk dla dzieci??? CYRK????

Karol

(2014/11/02 20:21)
Już jutro debata , zobaczymy co reprezentują kandydaci , i kogo wybrać.Ludzie myślą i albo chcą zmian , ale konkretnych , albo nie chcą i chcą zastoju . I zgadzam się z Panem Irkiem Oni nic nie muszą . Pani Ula jest szanowanym pracownikiem i szefową od zdobywania środków unijnych , i za to ,że zgodziła się kandydować należy jej się szacunek , a ludzie , ludzie wybiorą najlepszego.I tego życzę Wam i sobie.

(2014/11/02 20:52)
To kto według Pana ma czas na pracę społeczną. Chyba tylko emeryt i to jak już wnuki odchował.Proszę  Pana w wieku 25 lat ludzie teraz są nawet milionerami. Świat przyśpieszył i często maja duże doświadczenie. Ktoś, kto mając nawet tylko wykształcenie średnie, prowadzi własną działalność gospodarczą i jakoś sobie radzi, to człowiek godny polecenia na radnego. Na pewno mają czas na pracę w radzie pracownicy samorządu. Wychodzą z gabinetu i się nie martwią, bo czy sie robi czy się leży.....podatnicy zapłacą.Jeśli będziemy dyskryminować kandydatów w wieku 25 lat to nie będa indentyfikować się z miastem.Oni zakładają tu rodziny, tu będą kształcić swoje dzieci.Czy lepsze są emerytowane stare panny, siedzące na stołkach już po 20 lat.Czas na wymianę pokoleniową.

(2014/11/02 21:00)
Debata potwierdzi przygotowanie do misji społecznej nowego burmistrza jest jedynym z możliwych sposobów aby przesiać niekompetencję, arogancję, brak wiedzy, i umiejętności... Ci którzy tchórzą sami się eliminują... będziemy widzieć braki osobowości, braki charyzmy, braki wiedzy... Debata potwierdzi który z kandydatów jest najlepszy!!! Na którego z nich nie ma mocnych !!!   

(2014/11/02 21:09)
Panie Karolu , a co chce Pan wybierać tych samych , którzy diety traktują jako dodatek uzupełniający do emerytury.Tych którzy w tej radzie siedzą już trzecią , czy czwartą kadencję jak np Pani D ( jej córka została zatrudniona w urzędzie , a potem skakała na skoczni). Czy chce Pan aby to miasto nie ruszyło z miejsca , jeżeli tak to Nam nie po drodze. Postawmy na młodych , Oni łapią wszystko lepiej i szybciej.

(2014/11/02 21:29)
Potrzeba wymiany "kadry".Oni sami nie zejdą ze sceny.Trzema przerwać ten marazm.

(2014/11/02 21:50)
Rozpatrzę wszystko ale metasekwoja poleciałaś o tych 25 letnich milionerach, chyba po pradziadkach i dziadkach z NRF...:) bez przesady trochę wiem coś o tym skąd biorą się te słupy..z łapanki. Oczywiście, że nie popieram obecnego stanu i tych urzędniczych podróbek, tylko nie wpadajmy w skrajności.

Karol

(2014/11/02 22:03)
16 listopada do urn wyborczych pójdą sami patrioci... lokalni patrioci którzy wybiorą dla siebie przyjazny samorząd który kierując się misją społeczną całkowicie niezależnie będzie dbał o swoich wyborców w imię misji nadanej najlepszym z pośród wybranych z grona kandydatów wszystkich opcji i wszystkich tych którzy za najszczytniejszy cel działania skłania do walki o dobro mieszkańców naszego miasta... 

(2014/11/02 22:11)
Jak we wszystkim, najlepszy jest złoty środek, czyli młodzi i starsi,bo taki jest przekrój społeczeństwa. Niektórym powinno się pomóc zejść ze sceny, sami tego nie zrobią.Dwadzieścia lat to chyba wystarczy.Co do milionerów, to są też tacy, którzy nie mieli bogatych rodziców, ale to tylko tak na marginesie.

(2014/11/02 22:53)

A ja uważam, że pani Urszula nie wytrzyma tej stawki. Sochaczew jest tylko dla niej noclegownią. Jako radna wcześniej powiatowa a teraz miejska nic dla sochaczewian nie zrobiła, przynajmniej nic nie było o tym słychać. Owszem była w opozycji do burmistrza i to chyba jest tylko jej jedyna zasługa, no może jeszcze kilka tekstów na blogu, z których też nic nie wynikało - sukcesów nie było!

(2014/11/02 23:28)

A ja uważam, że pani Urszula nie wytrzyma tej stawki. Sochaczew jest tylko dla niej noclegownią. Jako radna wcześniej powiatowa a teraz miejska nic dla sochaczewian nie zrobiła, przynajmniej nic nie było o tym słychać. Owszem była w opozycji do burmistrza i to chyba jest tylko jej jedyna zasługa, no może jeszcze kilka tekstów na blogu, z których też nic nie wynikało - sukcesów nie było!

Za to największym sukcesem Osieckiego jest emisja obligacji na 27 000 000 zł, które będą kulą u nogi miasta przez następne lata i wyłożenie znacznej części miasta kostką brukową. Przez ostatnie cztery lata Urszula musiałaby być Jezusem Chrystusem, żeby coś zrobić, bo przy tej radzie robić coś mógł tylko Osiecki. No i zrobił - wyemitował obligacje. 

(2014/11/02 23:45)
Szanowny ''Gąsior'' choć twoje ksywka nasuwa skojarzenia z minionymi latami 90tymi kiedy w mieście rządził inny ''Gąsior'' nie sposób w chwili obecnej się z tobą nie zgodzić... Magistrat i jego Rada jest opanowany przez ludzi bez kręgosłupa moralnego... ludzi bez charyzmy... widzących wyłącznie etaciki dla swoich znajomków co z kolei uniemożliwia sprawne jego funkcjonowanie... Jaki ma być Magistrat w NOWEJ kadencji pokarzą nam wyborcy 16 listopada... 

(2014/11/03 00:36)

tantal, z twojej wypowiedzi wynika ze nie do konca rozumiesz jak dziala caly system. sa glosowania na projekty, ustawy itd.. trudno by bylo zrobic cos jednemu radnemu.. nie patrz co pani ula zrobila... przyjzyj sie na co glosowala, jakie projekty itd.

zrobic to dopiero zrobi jak zostanie burmistrzem a w radzie miasta bedzie miala wiekszosc swoich ludzi. czego jej zycze.

(2014/11/03 08:08)
Szanowny ''Gąsior'' choć twoje ksywka nasuwa skojarzenia z minionymi latami 90tymi kiedy w mieście rządził inny ''Gąsior'' nie sposób w chwili obecnej się z tobą nie zgodzić... Magistrat i jego Rada jest opanowany przez ludzi bez kręgosłupa moralnego... ludzi bez charyzmy... widzących wyłącznie etaciki dla swoich znajomków co z kolei uniemożliwia sprawne jego funkcjonowanie... Jaki ma być Magistrat w NOWEJ kadencji pokarzą nam wyborcy 16 listopada... 

Nie był to taki "zupełnie inny Gąsior", gdyż był to mój stryj. :-) 

(2014/11/03 08:24)
Tantal
Albo jesteś całkowicie niezorientowany, albo tak zaślepiony , że nie wiesz , że w obecnej kadencji , kto myślał inaczej niż Osiecki , to dla niego i jego ekipy był wrogiem nr.1 . Każda próba zmiany czy ulepszenia czegoś, spotykała się z negatywną oceną opozycji , by po kilku dniach okazać się , ze to pomysł władzy i jest najlepszy . Utrudnianie wszystkiego , brak odpowiedzi na wszystkie pytania , oto  charakterystyka tej władzy.A ja Ci mówię , że Pani Pawlak to najlepsze rozwiązanie dla Sochaczewa i nikt nie ma takich kompetencji w znajomości tematu finansów jak Ta Pani.I jeszcze jedno jeżeli uważasz , że z tekstów umieszczanych  na forum nic nie wynikało , to wybacz, ale dyskusja z Tobą mija się z celem . A teksty otwierały ludziom oczy, na ukrywane problemy miasta przez obecną ekipę. 

(2014/11/03 08:55)