Karta Dużej Rodziny

/ 6 odpowiedzi
Urząd Miasta Sochaczew i Burmistrz Pan Piotr Osiecki szczyci się wprowadzeniem w mieście Karty Dużej Rodziny 3+. Informuje mieszkańców jaki to wielki zaszczyt mieć taką kartę, ile to zniżek takie rodziny otrzymują . Brawo władze miasta , ale... niestety to tylko PR.  Jedyna prawdziwa zniżka jaką te rodziny otrzymują to 50% opłat za śmieci segregowane. I tu także spotkała mnie smutna niespodzianka. Opłata za I kwartał roku 2014 r to był 17 marca. Niestety w tym terminie moje gospodarstwo domowe nie mogło zrobić tej opłaty. W związku z tym opłata poszła tydzień później. I dziś przyszła niespodzianka z Urzędu Miasta . Ta niespodzianka to informacja, że muszę dopłacić do opłaty . Dlaczego ? Ano właśnie z powodu tego tygodnia spóźnienia. Panie Piotrze Osiecki koniec z PR-em. Pomoc miasta dla dużych rodzin to czysta fikcja. Z końcem roku prawdopodobnie ustąpi Pan ze stanowiska. Duże rodziny mają nadzieję , że nowy Burmistrz problem dużych rodzin potraktuje poważnie , a nie jako ładną reklamę.
Dziwny problem. Ja korzystam i nie mam takich problemów. Być może za późno złożył Pani wniosek o kartę. Fajnie by było, gdyby zmieściła Pani oficjalną odpowiedź UM. Lista udogodnień dla tzw. "dużych rodzin" jest na stronie UM. Warto by było się zapoznać. Na pewno znajdzie tam Pani coś z czego będzie zadowolona.
A tak przy okazji, ja nie słyszałem, żeby któryś z kandydatów deklarował nowe ulgi dla dużych rodzin. Może Pani coś wie na ten temat?

(2014/05/23 12:21)
Czas na edycje minął po 1 min? Admin, coś nie tak chyba?

Jeszcze jedno, czy w Regulaminie kart, odnośnie opłat za śmieci, nie ma mowy o "płatności w terminie"? Chyba tylko w takiej sytuacji ulga przysługuje niestety.

(2014/05/23 12:25)
Dokładnie w takiej.  Tylko jak jest  się dużą rodziną i ma się wybór zapłacić za śmieci czy nakarmić dzieci to co mam wybrać? Nie uchylamy się od zapłaty, przelew poszedł 25 , dokładnie 8 dni po terminie więc chyba to przesada. Zrozumiała bym gdybym była notorycznym dłużnikiem od którego komornik ściąga należność ale w opisanej przeze mnie sytuacji potrzeba po prostu zrozumienia. Inne przywileje Karty znam ale śmieci to jedyny przywilej z którego korzystają wszystkie duże rodziny, nie każdego stać na basen i nie każdy potrzebuje miesięcznego biletu MZK. Może dla burmistrza i jego pracowników te 80 zł które mam dopłacić to grosze ale dla mnie to są treningi dla dzieci za jeden miesiąc a znam takich dla których jest to suma za jedzenie na kilka dni. Czasami wystarczyło by po prostu pomyśleć formułując tekst uchwały a nie myśleć tylko o czubku własnego nosa . Co do ewentualnych ulg w przyszłości na pewno nie długo będą znane programy wyborcze kandydatów na burmistrza wtedy wszystko będzie wiadomo. 

(2014/05/23 16:17)
Reage77 razem ze znajoma myślimy o założeniu koła Związku Dużych Rodzin 3+ może masz ochotę się przyłączyć ?

(2014/05/23 16:20)
Szanowna Pani WiolcioPrzypomnę, że Sochaczew jest jednym z niewielu miast w Polsce, który wprowadził Kartę Dużej Rodziny. 
Przypomnę, że burmistrz Osiecki został zaproszony przez ministra Kosiniaka-Kamysza do zespołu opiniującego Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny, co jest ewidentnym dowodem, że nasza karta jest czymś realnym. 
To prawda, że zniżki za śmieci, zarówno dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, jak i Karty Seniora 75+ przysługują wtedy, gdy opłaty są wnoszone w terminie. Taki jest regulamin. I nie ma znaczenia czy spóźnienie jest jednodniowe, czy miesięczne. Pani pisze, że spóźniła się kilka dni, następna osoba powie, a ja tylko jeden dzień dłużej, kolejna a ja tylko jeden dzień dłużej od tej, poprzedniej. Kto miałby decydować, jakie spóźnienie jest ok. a jakie już za duże?
Lista ulg dla posiadaczy Karty Rodziny i Seniora ciągle się wydłuża, przystępują do niej kolejne podmioty. To nieprawda więc, że tylko ulga na śmieci jest wartościowa. 
I na koniec dwa pytania.
Czy przed wejściem w życie w Sochaczewie Karty Dużej Rodziny miała Pani jakiekolwiek zniżki na śmieci, bilety ZKM, czy basen? Czy wie Pani, że niedawno weszła w życie nowelizacja naszej karty i dla Pani i męża karta jest przyznawana dożywotnio? Będzie mogła Pani z niej korzystać nawet wówczas, gdy dzieci staną się dorosłe.
Z wyrazami szacunku Robert Małolepszy 
rzecznik prasowy UM 

(2014/05/23 22:55)
wiolcia81 czekam na szczegóły :)
Jak by co możesz pisać na priv z e-soch.

(2014/05/26 14:21)