Karta Ratunkowa Pojazdu

/ 22 odpowiedzi

wyznaje zasade ze jak cos nie szkodzi i nie przeszkadza a moze pomoc to czemu nie. ja zamowilem.

http://care24.pl/karta-ratunkowa-formularz

znacznym ułatwieniem dla służb ratunkowych jest Karta Ratunkowa Pojazdu- w Polsce jeszcze nieznana. Wystarczy ją umieścić w osłonie przeciwsłonecznej kierowcy a na szybie nakleić naklejkę informacyjną. Na takiej karcie odwzorowany jest rzut karoserii z góry i z boku z informacjami, w których miejscach należy ciąć samochód, gdzie można natknąć się na wiązki kabli pod napięciem, elementy pirotechniczne, gdzie umiejscowione są akumulatory, amortyzatory gazowe i inne ważne informacje istotne w czasie akcji ratowniczej. Karty zostały już wprowadzone w Niemczech.  Klub CARE24 zainteresował Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej pomysłem popularyzowania samochodowych kart ratunkowych wśród kierowców

ale co ,to do niczego nie zobowiązuje w stosunku do firmy wysyłającej takie karty,? dostajesz naklejasz i koniec czy może będą później czymś nękać.

(2014/02/07 11:23)
osobiście dla mnie to głupota,tu wypadek ,człowieka trzeba ratować a tu strażacy maja jakąś kartę czytać ,co ważniejsze wtedy kable ,czy życie.

(2014/02/07 11:40)
może w innych przypadkach dobre ale nie w czasie wypadku. 

(2014/02/07 11:40)

tak router tylko jak takie nozyce trafia na element wzmacniajacy i pekna,,, wtedy sobie poczekasz duuuzo dluzej niz zerkniecie na karte.. szczerze nie wiem ile razy to sie zdarzylo i czy wogole ale tak jak powiedzialem... jesli to nic nie kosztuje, nie zajmuje mi miejsca, nie trace czasu na zalatwianie tego a moze pomoc.. wolny wybor.

poza tym to samo mozna by powiedziec o karcie ICE.. po co tracic czas na jej czytanie jak trzeba pomagac? a jednak warto.

dragon czytalem polityke prywatnosci i jest takie cos (wiecej znajdziesz na ich stronie jak klikniesz na Wysyłając formularz akceptujesz politykę prywatności Care24

(...)W jaki sposób wykorzystujemy informacje pochodzące z formularzy zamówień klubu CARE24.

W naszym serwisie udostępniane są formularze zamówień, które umożliwiają złożenie zamówienia na informacje lub prośby o rozwiązanie indywidualnego problemu. Formularze te pozwalają na zbieranie danych osobowych. Informacje pochodzące z formularzy zamówień są wykorzystywane jedynie do realizacji w/w zamówień.
Zebrane w ten sposób dane osobowe są wykorzystywane jedynie w celu umożliwienia realizacji nagrody, a w przypadku wyrażenia dodatkowej zgody, w celu wysyłania informacji o naszej firmie oraz materiałów promocyjnych, w tym także od niektórych naszych partnerów (...).

(2014/02/07 12:07)

Według mnie, służby ratunkowe, jadąc do wypadku powinny wiedzieć, do jakiego pojazdu jadą i sobie w komputerku sprawdzić, jak zrobić "wycinankę".

Ps czy ta karta jest wykonana z niepalnego materiału?

(2014/02/07 12:26)
dobre spostrzezenie. zadalem im to pytanie :)

(2014/02/07 13:00)
Router, to nie głupota, to poprawia bezpieczeństwo podczas akcji ratunkowej zarówno strażaków jak i osób uwięzionych w aucie.
Nastro, przy wezwaniu do wypadku niema obowiązku poinformowania jaki samochód uległ wypadkowi, kobieta np. może nie mieć pojęcia co to za auto widzi, i nie wydaje mi się żeby strażacy mieli czas aby przed wyjazdem szperać w kompie w poszukiwaniu informacji o pojeździe.
Ja chyba tez zamówię coś takiego

(2014/02/07 13:02)
Router: Taka wiedza jest służbom ratunkowym niezbędna, szczególnie dla bezpieczeństwa samych ratowników.Nastro: głupoty opowiadasz, bardzo rzadko wiadomo co się zastanie na miejscu zdarzenia, a o tym, jakie auta brały w nim udział to już w ogóle się nie zdarza.Z tego co wiem, KG PSP mocno się tematem zainteresowała. Jednak biorąc pod uwagę, w jakim kraju żyjemy, pewnie potrwa kilka lat zanim to wejdzie w życie.

(2014/02/07 13:20)
wszyscy tu maja wiele racji,ale serio nie wyobrażam sobie straży pożarnej przy wypadku szukającej nalepki gdzie co jest,chyba szkolenia indywidualnych jednostek uświadamiają gdzie i jak używać nożyc czy innych tnących urządzeń.Nie wiem może się mylę ale takie jest moje zdanie,nie mniej jednak nie twierdzę stanowczo że to jest nie pomocne.

(2014/02/07 13:40)
Wydaje mi się, że taka karta będzie pomocna w przypadku jakiejś rzadko spotykanej marki lub np hybryd, aut z CNG itp...Na pewno nikomu nie zaszkodzi a może pomóc.

(2014/02/07 15:16)

Widzę, że u niektórych chęć posiadania nalepki przekroczyła granicę orgazmu.

Spójrzcie na to z innej strony...

Czy na nalepce są tak kosmiczne dane, że służby ratunkowe są kosmiczno-zielone w temacie niesienia pomocy - zdecydowanie uważam służby ratunkowe za profesjonalne

Dlaczego to producenci aut nie robią takich nalepek???

Czemu te nalepki nie są po prostu sprzedawane na stacjach paliw lub udostępniane przy okazji zakupu polisy OC AC? Ubezpieczyciel powinien Wam może wygenerować taką nalepkę.

Czy ta nalepka oferowana przez kogoś tam jest do końca darmowa? Czy, i ile razy podmiot oferujący obróci Waszymi danymi osobowymi?

Czy przyjdzie Wam zapłacić za cokolwiek przez niedoczytanie drobnego druku.

Szerokości, a dla 2oo lewa w górę.

(2014/02/07 16:58)
..."Zebrane w ten sposób dane osobowe są wykorzystywane jedynie w celu umożliwienia realizacji nagrody"...

Zdanie klucz.
Umożliwienie realizacji nagrody to może być na przykład sprzedanie twoich danych osobowych.

(2014/02/07 17:04)

WTF ! Jakiej nagrody ???

Słowo klucz "nagrody". I wszystko wydaje się być jasne. My tu gadu gadu o dupi maryni i wypadkach a tu się pojawia wątek nagród, konkursów i nie wiadomo czego jeszcze.

Kacperskyy, fanie nalepki, czy Ty już wygrałeś lub dostałeś swoją nagrodę?

(2014/02/07 19:14)
I w kolejnym wątku dyskusja zmierza w stronę du.py...

(2014/02/07 22:21)
nalepki,wlepki-samochód zgnieciony i co? kiedyś nosiło się ozdobny łańcuszek (na ręku,na szyi- Jezus albo Maryja dziewica z jednej a z drugiej wygrawerowana grup krwi),to już jest bardziej pomocne,w telefonie są zgrupowane numery do najbliższych-grupy-praca,znajomi,rodzina ICE-,aby powiadomić a nie szukać w ostatnich połączeniach i pytać się kto to?,pierwszą czynnością ogniomistrzów jest odcięcie akumulatora-i to wystarcza, 90 % samochodów przewozi gaśnicę (20 sekund gaszenia)w bagażniku,umieszczona w kabinie może zrobić więcej szkody jak pożytku(w razie wypadku),może na dachu umieścić lekko przymocowaną czarną (pomarańczową) skrzynkę która przy zderzeniu odpadnie i nie ulegnie zniszczeniu,znaleziona będzie zawierała dane do identyfikacji?a jaka jest nagroda za kartę?

I.C.E. lub ICE (ang. In Case of Emergency, pol. w nagłym wypadku) – skrót informujący ratowników, do kogo powinni zadzwonić w razie nagłego wypadku. Stosowany przeważnie w dwóch formach:

• w książce adresowej telefonu komórkowego – jako kontakt „ICE” wpisuje się numer telefonu wybranej osoby. Jeśli takich osób jest kilka, to oznacza się je hasłami „ICE1”, „ICE2” itd.
  • na karcie „ICE” wielkości wizytówki wpisuje się imię, nazwisko i numer kontaktowy najbliższych osób. Kartę powinno się nosić cały czas przy sobie.

W razie wypadku często służby ratownicze nie wiedzą, z kim się skontaktować w sprawie osoby poszkodowanej. Skrót ICE pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach, itp.)

(2014/02/08 16:25)
kacperskyy jak już ci przyślą tą kartę to weź tam napisz co i jak .

(2014/02/09 17:44)
Taką kartę można sobie wydrukować na kolorowej drukarce ze strony kartyratunkowe.pl 

(2014/02/09 19:58)
              taka akcja nie szkodzi a być może pomoże--KARTY RATOWNICZE

(2014/02/09 20:52)
za duże zdjęcie,mać-100 kb,100 kb,a jak ma 150 to wykop!?ale wcześniej stronkę podano,można obejrzeć

(2014/02/09 20:53)

Dlaczego to producenci aut nie robią takich nalepek???

w sobote byl kilkunasto minutowy program wlasnie o tych kartach - chyba w tvn.sorry nie pamietam. wypowiadali sie zarowno strazacy, policjanci jak i dilerzy samochodowi. producenci nowych aut wprowadzaja wlasnie ta zasade i juz niektorzy sprzedaja samochody wraz z karta ratunkowa.

(2014/02/10 08:43)
 W sumie nie jest to wielki kłopot ani żaden wydatek, w necie spoko można znaleźć i wydrukować, format a4. Ja do swoich znalazłem.

(2014/02/10 12:29)