Kierowca ZKM w SOR z podejrzeniem zatrucia spalina

/ 12 odpowiedzi
Wczoraj około godz.23:45 do SOR zgłosił się kierowca ZKM z podejrzeniem zatrucia spalinami, wydostającymi się z webasto pieca służącego do ogrzewania autobusu JELCZ M11 który ma czy mają po 27lat.Jak słyszałam z jego wypowiedź,prawdopodobnie podtruł się podczas jazdy autobusem gdy chciał podgrzać przestrzeń pasażerską by było ciepło i podgrzać również silnik który wystudzał się podczas krótkiego postoju gdzieś na pętlach.Zobowiązany był do przestrzegania pisemnych zaleceń przełożonych Kierownika który czuwa nad normami zużycia paliwa i wypisywania uzasadnień przepałów w zimę. Konsekwencją nie uzasadnionych przepałów ma wpływ na premiowanie do wynagrodzenia.Dyrektora który przypominał o wcześniejszym wchodzeniu do autobusu na postojach. Jak widać było kierowca wypowiadał się ospale,miał silny ból i zawroty głowy potwierdzający zatrucie podtrucie spalinami.Prawdopodobnie wyszedł o 7:00 
Pytanie do Burmistrza i Dyrektora ZKM dlaczego nie jeździ nowy autobus,dlaczego jest brak Solarisów które są cieplutkie zimą.A dlaczego Dyrektor wypuszcza stare Jelcze które zatruwają kierowców,pasażerów mieszkańców naszego miasta .Proszę o zajęcie stanowiska włodarzy tego miasta.
Pozdrawiam sympatycznego poszkodowanego kierowcę.Mieszkanka.
Prawdopodobnie Pan Burmistrz przeznacza pieniądze na swój PR a nie tam na jakiś nowy sprzęt.Wybory kochana , wybory. 

(2014/02/01 20:30)

KAT
panie Burmistrzu zlamam mi sie paznokiec
nie bede przez to na pana glosowal :)

kuc300 wypowiedz sie choc raz negatywnie o ludziach z powiatu

(2014/02/01 20:42)
Do kata 
Jak sobie życzysz . Parking powinien być dłużej czynny, to duży błąd powiatu.

(2014/02/01 21:52)

KAT
 o ludziacg z powiatu sie wypowiedz

(2014/02/01 22:01)
Ten jelcz powinien być dawno zezłomowany, wielokrotnie podczas jazdy było czuć spaliny w części dla pasażerów.

(2014/02/02 12:06)
kuc to klakier i w dodatku zwykły beton, ma jakiś swój prywatny interes przez który to tak włazi w tyłek ludziom z powiatu
 Daremno mówić że system Ustroju Demokracji Socjalistycznej/III RP /doprowadził do zubożenia naszych samorządów, zestarzenia się taboru i ogólnej zapadłości gospodarczej naszego i wielu innych regionów.

 Ci panowie się tylko ośmieszają jak pan Jerzyk który był w spół włodarzem tego miasta i też wtedy  pieniędzy brakowało na wszystko.Teraz twierdzą że Burmistrz jest winny temu że brakuje pieniędzy a jak Oni dojdą do władzy to będą je mieli.Ciekawe skąd? Czary mary czy co?

(2014/02/02 23:41)

Dlaczego, tym faktem nie zinteresowala sie Prokuratura, сzy Inspekcja Pracy?

Jak wiemy olej opalowy jest jest szkodliwy dla zdrowia i nie powinien byc uzywany jako paliwo do ogrzewania autobusow. Zastosowanie oleju opalowego naraza zdrowie kierowcow i nas pasazerow.

Dlaczego Dyrektor i Burmistrz nie raczyli ustosunkowac sie do tego tematu?

GDZIE MY ZYJEMY???

(przepraszam za brak polskich znakow.)

(2014/02/05 22:19)

KAT
z tego co mi wiadomo to mozna uzywac oleju opalowego do ogrzewania webasto
o ile pojazd jest wyposarzony w oddzielny uklad zasilania paliwem.
choc moze sa jakies odmienne przepisy przy transporcie ludzi.

(2014/02/05 22:54)

Skąd wzięło się przypuszczenie, że autobus używa oleju opałowego? Złotousty masz na ten temat jakieś informacje to zgłoś je do ITD lub prokuratury.

Mówicie, że w autobusie od dłuższego czasu śmierdzi spalinami. To dlaczego nikt nie zadzwonił na 997 i nie zgłosił, że jedzie bądź jechał autobusem o rejestracji XYZ i we wnętrzu śmierdziało spalinami co wskazuje na to, że układ napędowy bądź ogrzewanie postojowe jest niesprawne?

(2014/02/06 12:45)
WitamCzytałam powyższe posty i dochodzę do wniosku że mieszkańcy Sochaczewa zaczynają dostrzegać społeczny problem.  Proponowałabym napisanie listu otwartego do Dyrektora ZKM i Burmistrza Piotra Osieckiego by ZKM nie truł obywateli i nie zatruwał naszego waszego miasta.
My mieszkańcy i konsumenci Komunikacji Miejskiej oczekujemy stanowczych kroków do usunięcia usterki i wyciągnięcia wniosków na przyszłość z zaistniałej sytuacji.
Czyli wydostawania się spalin z webasta do naszego przedziału pasażerskiego jak pisaliście wyżej i kierowcy we wszystkich autobusach tylko nie kosztem braku ogrzewania.Zauważyłam jeszcze jedno te autobusy strasznie dymią,czy tak ma być,są chyba jakieś normy ograniczające takie dymienie trucie. Piszcie i dzwońcie gdzie tylko się da,to my musimy coś zrobić bo samo jak widać się nie zrobi.
No chyba że wam to nie przeszkadza jeśli tak to przepraszam za całe zamieszanie.A co tam jednego może mniej,a dobrze mu lub im srają i odlewają się na koła bo jak słuch niesie nawet sraczyka nie mają ,więc traktować jak psy w schronisku i jak psów trzeba z nimi postępować micha taniego psiego jedzenia i jeszcze muszą cieszyć się że mają chociaż pracę no ba.Na miłość boską.  

(2014/02/06 19:04)
k

(2014/02/11 16:11)
Witam.
Cytat jednego z komentarzy oddaje wszystko.

''Jest takie powiedzonko, że nieustające oszczędności niechybnie prowadzą do dziadostwa. I taki właśnie stan osiągnęło to miejskie - "przedsiębiorstwo komunikacyjne". Autobusy nie mają chyba zadania wozić mieszkańców tylko jeździć, gdyż dostaje dotację z podatków do wozokilometra, a nie jak nakazuje logika do sprzedanego biletu pasażerowi, czytaj klientowi i podatnikowi. Ale są to wyraźnie pojęcia obce dyrektorowi tej firmy,jak i nadzorującym go samorządowcom.  ''

To jest najprawdziwsza prawda o Sochaczewskich autobusach.

(2014/02/16 19:27)