Kilka pytań do radnych i lokalnych "polityków"

/ 15 odpowiedzi

PYTAŃ KILKA WRÓBLA ĆWIRKA DO RADNYCH ZARADNYCH I TYCH BEZRADNYCH I LOKALNYCH "POLITYKÓW"?!

Wgłębiłem się w forum, poczytałem głębiej „stare” wpisy te nowe także , a pytań i wątpliwości mam co nie miara, dziesiątki może nawet więcej ponad setkę. Może zacznę je zadawać??

„Z wyrazami szacunku
Mazowiecka Wspólnota Samorządowa - Sochaczew
Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej
Ruch Obywatelski "Teraz Sochaczew"
Przyjazne Miasto Sochaczew
Porozumienie Obywatelskie Sochaczew”

„Z wyrazami szacunku”?? szacunku do kogo lub czego ? bo na bank nie do ludzi – byłych waszych wyborców. Czyżby to właśnie z tych opcji państwo radni miejscy głosowali przeciw pozbawianiu mandatu radnej za podrobienie podpisu zmarłego człowieka?, czyli to ci radni z większości w/w opcji to sami „prawi, sprawiedliwi, uczciwi i bez skazy” popierający nieetyczne działania podlegające sprawom sądowym. Obrzydliwe, ohydne, haniebne!

Najbardziej dla mnie zaskakujące wręcz szokujące! jest to, że przeciw pozbawieniu mandatu głosowali Pan emerytowany oficer policji ścigający podczas służby przestępców oraz Pan emerytowany żołnierz – lekarz ?. Bóg – Honor - Ojczyzna Panowie ? Mam nadzieję, że nie jest to jak w przysłowiu – „ sumienia mamy czyste, bo nieużywane ” ?!

Szansa na rozwiązanie problemu kanalizacji Sochaczewa

Wkład własny mieszkańców nie może wynosić więcej niż 10% kosztu przy rozpoczęciu inwestycji. Większość obciążeń będzie musiał przyjąć na siebie samorząd oraz sochaczewskie wodociągi. Każdy kto zadeklaruje chęć wybudowania swojego przyłącza powinien otrzymać na ten cel 45% dotacji, a na kolejne 45% procent kosztów będzie udzielona preferencyjna pożyczka, którą mieszkaniec będzie miał możliwość spłacania spółce w niewielkich ratach.”

Szanowny panie radny, będzie pan uprzejmy odpowiedzieć na pytanka -  skąd, od kogo, od czego, z marsa, z USA, a może z Rosji ta 45%-wa dotacja. Dotacja bezzwrotna, bezprocentowa od Świętego Mikołaja ? Drugie 45% to preferencyjna pożyczka, a konkrety ? nieoprocentowana? Jaki bank ? jaka / która spółka ? Czyżby pan zakładał spółkę i zamierzał udzielać tych kredytów ? Ble, ble, ble, pisanie dla pisania, zero konkretów, zero przykładów, zero pokazanych podpisanych już dokumentów itp. TOTAL POPULIZM pod przyszłą kandydaturę własną na stołek „burmiszcza” Co druga sochaczewianka i co drugi sochaczewian, bez wykształcenia finansowego wymyśli lepsze przykłady rozdziału kosztów bez konkretów i dowodów, ale z konkretami to już inaczej …

P. s. Dalej pisze Pan o niezadłużaniu miasta ?! jak to się ma do pańskich słów tu napisanych Większość obciążeń będzie musiał przyjąć na siebie samorząd oraz sochaczewskie wodociągi. ? Przeczy pan sam sobie !

http://forum.e-sochaczew.pl/forum,ile-placi-starostwo,61428,0.html#61588

Marna321Ile płaci starostwoutworzono: 2013/11/13 09:34 „Czy ktoś wie ile płaci Starostwo i pani Pawlak za uprawianie kiepskiej polityki względem miasta radiu FAMA?

Panu radnemu G. starostwo płaci wg relacji zainteresowanej części społeczeństwa sochaczewskiego ponad 10 000 zł / miesiąc. Pani Urszula była radną powiatową i nic dla nas nie zrobiła , ale za to teraz będąc w opozycji do obecnego „burmiszcza” robi dużo ?! - wszystko krytykuje i zawsze jest na NIE, a to jest za pewne teczka pełna zasług patrząc ze strony zarządu powiatowego. Rzeczą co najmniej dziwną jest dla mnie nagły rozejm, współpraca pani Urszulki z panami byłym „burmiszcza”- właścicielem radia oraz z wrogiem politycznym dzięki któremu (na jego wnioski o sąd koleżeński, ludzie o tym mówią !) zostało usunięte z sochaczewskiej PO RP grono osób głęboko popierających panią Urszulkę, a przez którego to gro osób złożyło rezygnację z członkowstwa w szeregach PO w tym pani radna i dwóch panów radnych. Jak się okazuje dziś ściśle ze sobą współpracują w celu przejęcia władzy w mieście i powiecie, czyli władzy absolutnej. Mamy tu odpowiedź – właścicielowi radia też zależy na obaleniu obecnych władz miasta więc ani starostwo, ani pani Urszula radiu nic nie płacą, rozliczą się po obaleniu Osieckiego.

POPIERAM BURMISTRZA OSIECKIEGO

ArkadiuszM wysłano: 2013/11/06 22:13  - tu obrazek z tekstem pod nimUrząd Sochaczew nasza władza ogląda złotówkę z każdej strony i nigdy nie pije za swoje

Fakty same fakty !! - DPS MŁODZIESZYNl utworzono: 2013/04/29 19:05 Monini temat „DPS Młodzieszyn”.

Co mamy o tym myśleć, my zwykli zjadacze chleba a jak spożywający coś to wyłącznie za nasze?!  Fajna mentalność - jedni mogą innym nie wolno, bo ci inni to nie od nas !!

http://www.sochaczew.pl/home/wwwfragment/1238?title=Oswiadczenia-majatkowe&filterId=5&tabId=17&sochaczew&fragmentId=9

Oświadczenia majątkowe radych rady miasta Sochaczew

http://www.sochaczew.pl/home/wwwfragment/1238?title=Oswiadczenia-majatkowe&filterId=5&tabId=17&sochaczew&fragmentId=7

Oświadczenia majątkowe „buregomiszczunia” i Jego zastępców

http://www.sochaczew.pl/home/wwwfragment/1238?title=Oswiadczenia-majatkowe&filterId=5&tabId=17&sochaczew&fragmentId=8

Oświadczenia majątkowe osób w jednostkach podległych UM

http://sochaczewianin.pl/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=18936

30-07-2011 13:10 obecna kadencja.

http://sochaczewianin.pl/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=17373

02-03-2011 08:14   to także obecna kadencja !!

Jak  się mają oświadczenia majątkowe radnych powiatowych, zarządu powiatu oraz oświadczenia osób funkcyjnych w jednostkach podległych starostwu ? Gdzie je znaleźć ? Bo gazetce lokalnej jakoś nie ufam gdyż w prasie możemy napisać to co redaktorowi się spodoba a co nie,  popiera daną opcję to nie napisze co jest niewygodne, nie popiera to będzie dokładał bzdur! Oświadczenia powinny być ogólnodostępne podobnie jak te miejskie !

Informacja o nowym Zarządzie Koła PO RP Sochaczew

„…W swoich działaniach wspiera lokalną przedsiębiorczość oraz działa na rzecz zacieśnienia współpracy samorządów różnych szczebli.Wycinek z opisu jednej z osób zarządu koła PO.

Ja bym nie nazwał  działań typu - plucie jadem na rządzącą część Rady Miasta, niezależnie od rodzaju podjętych przedsięwzięć przez nich i tak z pełną nienawiścią publicznie przez pana krytykowane i opluwane, „działaniami na rzecz zacieśniania współpracy samorządów różnych szczebli”, ale  raczej działaniami na rzecz dezorganizacji, rozłamu i niedopuszczania do ewentualnej nawet małej możliwości współpracy pomiędzy UM a SP. Krótko całkowitej destrukcji współpracy oraz niedopuszczanie możliwości współpracy. NIE ODPOWIEDZIAŁ PAN NA PYTANIECO ZROBIŁ PAN OD 11.2011 DO DZIŚ DLA DOBRA LUDZI Z TERENÓW POWIATU I MIASTA ??

„…..Pracuje na rzecz wspierania inicjatyw w zakresie rozwoju powiatu sochaczewskiego oraz dzielnicy Chodaków. Jest pomysłodawcą i współrealizatorem wielu inicjatyw na terenie miasta Sochaczew w tym wprowadzenia Budżetu Obywatelskiego w Sochaczewie.” -  Druga osoba z zarządu PO. Jak rozumiem wspiera działania brata radnego.  Można wiedzieć jakich inicjatyw jest ten Pan pomysłodawcą i współrealizatorem ?

Założycielka stowarzyszenia „Kobiety FB” które działa na rzecz równości kobiet i mężczyzn, zwalczania dyskryminacji, upowszechnianiu wiedzy na temat praw kobiet oraz aktywnego rzecznictwa i inicjowania przemian, których celem jest wyrównanie szans i praw kobiet na terenie powiatu sochaczewskiego. „ – To kolejna jakże zasłużona osoba z zarządu PO w Sochaczewie

Stowarzyszenie Kobiety FB

Przy kawie ? całkiem mile te spotkania muszą być ?

http://www.polityka.pl/forum/1178524,szefowa-fb-kobiety-robcie-kariere-w-biznesie.thread   19 paź 2013

Szefowa FB: Kobiety róbcie karierę w biznesie Sheryl Sandberg jako menedżerka wspięła się na szczyt, rozejrzała dookoła i zauważyła, że otaczają ją mężczyźni. „Czemu tak mało kobiet sprawuje stanowiska kierownicze?” – pyta w bestsellerowej książce, która właśnie trafiła do Polski.”

– kto w końcu jest szefową, założycielką, inicjatorką itp. ?

Sochaczew na obligacjach - REPORTAŻ TV

Czy widoczna na filmie pani Urszula K. jest nadal radną , czy uczestniczy w głosowaniach RM a przede wszystkim czy pobiera pieniądze za funkcję radnej ?? Ja osobiście nie chcę placić podatku na dietę radnej skazanej wyrokiem sądowym.

Dziękuję za możliwość zadania pytań , bo nasi sochaczewskie i powiatowe VIP - y jakoś nie bardzo mają ochotę na spotkania z ich zdaniem plebsem i ciemnotą, wywieszą plakaty, banery, rozdają ulotki i „głosuj na mnie ciemna maso, potem i tak was oleję”.

Koniec  pytań na jakiś czas, poczekamy na odpowiedzi, ale jak przeglądam forum to pewnie Pan Jerzyk tylko coś odpowie, jedyny otwarty do wyborców radny – społecznik.

Ten społecznik napisz w cudzysłowiu a na wszystkie inne pytania i tak znasz odpowiedź WŁADZA....

Karol

(2013/11/26 13:03)
 Od 24 lat ciągle WŁADZA się zmienia ale polityka nie, ta farsa zwana demokracją została wymyślona tylko po to aby politycy zdjęli z siebie odpowiedzialność za złe decyzje i przerzucili ją na  wyborców czyli naród .

 Nie jest dobrze bo widocznie  źle zagłosowaliście w wyborach, proszę państwa to jest fenomen  psychologiczny robienia z ludzi durniów. Wybierzecie innych też będzie źle, potem znowu innych albo tych co wcześniej!

(2013/11/27 11:33)
"Tęczowy jago niech się wypowie na ten temat"

(2013/11/27 17:16)
"Tęczowy jago niech się wypowie na ten temat"

(2013/11/27 17:16)
Pytania do Stowarzyszenia kobiet FB, to pytania do stowarzyszenia kobiet, ja nie jestem kobietą. A swoją drogą inicjatywa fajna.Pytania do Polityków PO - nie do mnie, trzeba ich pytać.

(2013/11/29 09:33)
 No ba, wszak PO to zawsze lepiej niż jacyś  zieloni terroryści od ekologi.

(2013/11/29 11:04)
A pro po pytań, jak donoszą media - Radni Płocka nie pozwolili Prezydentowi na emisję obligacji na kwotę blisko 90 milionów zł., co zalecała doradcza firma Dragon i .............coś tam. 
     A tymczasem w Sochaczewie Koalicyjni Radni PIS, scedowali w tak ważnej sprawie decyzję na Burmistrza. Wcześniej każdy projekt  pożyczki czy kredytu, był omawiany, maglowany, wszystkie za i przeciw, najpierw spłacali jeden a dopiero brali następny. Drobne kroki i ostrożnie, dyskusje opinie wielu ekspertów, radni dyskutowali z Burmistrzem po kilka godzin. A tu radni PIS i SOFOS, sru lekką ręką i na blisko 30 milionów decyzja o emisji. No po prostu ............... Pan Burmiszcz wie co robi.    

(2013/11/29 11:20)
Mam taka nadzieję że wie. Płock to zupełnie inne miasto , o wiele większe i większych możliwościach i znacznie lepiej rozwinięte gospodarczo, widocznie radni Płocka uznali że niema takiej potrzeby,a  to nieścisłość z pańskiej strony  a nawet manipulacja  ta   sugestia że podjęli lepszą i  suwerenną decyzję.

 Niech rząd zrobi program dla samorządów i przeznaczy po 2 mld na każde województwo dla wsparcia wniosków  do UE w ramach funduszy  strukturalnych różnego typu, bo dzisiaj te wynegocjowane miliardy sa póki co wirtualne a miasta i gminy chociaż by chciały nie widzą szans skożystania z tego gdyz nie posiadają środków na wkład własny. To straszenie że przez Obligacje wzrosną koszty mieszkania w naszym mieście jest powielaniem nieprawdy bo to tylko gdybanie, a jeśli Burmistrz by tego nie zrobił wtedy koszty mieszkania tutaj  na pewno wzrosną.

(2013/11/29 11:55)
A przecież Płock ma znacznie pewniejsze perspektywy rozwoju i wskaźniki jej dynamiki niż Sochaczew. A mimo wszystko nie zdecydowali się na przyzwolenie Prezydentowi na emisję obligacji dłużnych, zwyczajnie dlatego że :
- chcą mu patrzeć na ręce co będzie robił i jak.
- jak będzie chciał pożyczyć i wydać choćby milionik to musi im o tym gruntownie opowiedzieć i mocno przekonywać dlaczego oraz kiedy i jak zamierza go spłacić;
- chcą monitorować sytuację na bieżąco;
A nasi przedstawiciele co, dają wolną rękę, hulaj dusza piekła nie ma . Tylko co powiedzą swoim wyborcom, zaufaliśmy Panu Burmiszczowi, a wyszło jak zwykle ?

(2013/11/29 14:55)
I powiedzą to co zwykle.

(2013/11/29 22:37)
Powiedzą że się pomylili i podziękują Panu Burmistrzowi, że miało być tanie miasto, a nie jest ? I tym razem wybiorą lepiej i staranniej.  

(2013/12/02 10:16)
jago chyba ci się kampanie pomyliły, tanie państwo obiecywał ten dureń Donald a nie Burmistrz, a  zresztą już mieliśmy kiedyś tanie za komuny, chcesz powrotu tego bo ja nie?

(2013/12/02 10:50)
Spokojnie Panie Olafie, na przypomnienie i analizę obietnic wyborczych Burymiszcza PO, przyjdzie czas. 

(2013/12/03 09:30)
 No bo ja to w sumie nie zgadzam się z założenia z tego typu obietnicami, jeśli dajmy na to w jakiejś dzielnicy  , osiedlu będzie się mieszkać taniej niż gdzie indziej to oczywiste że inni mieszkańcy za to zapłacą ze swojej kieszeni. Co w rzeczy samej oznacza tanie Państwo?:, czy tania siłę roboczą, tani złoty lub silny którego nie wielka ilość w postaci środków płatniczych stanowi dużą wartość w świecie? Można to różnie interpretować, wszak obecnie przeciętny Kowalski moze jechać w świat  za Polskie pieniadze i nie jest to 23$ na miesiąc jak za komuny, a i nie dajmy się zwariować , nie oczekujmy Socjalizmu od Kapitalizmu!

(2013/12/03 10:25)

Widzę, że nikt z państwa radnych żadnego ze szczebli , ani żadnej opcji nie raczy nic napisać w temacie, a są tylko dwa argumenty które nakazują im milczeć

1. milczenie oznacza zgodę - w tym przypadku to co w temacie to prawda.

2. nakazano milczenie by nie rozdrapywać tematów i nie brnąć dalej bo za dużo smrodu się wydostanie.

Może jest ten trzeci - 3. olać plebs, niech pisze a my robimy swoje !!!!

Jak się patrzy na starostwo i część naczelników w mieście , na obsady dyrektorskie w zakładach im podległych to można ciekawych rzeczy się dopatrzeć np. Pan dyrektor a żona Pana też Pani dyrektor ale poza miastem , dziadki w zarządzie (dziś jak pokazywali sejm Ukraiński to też same dziodki). Nasze miasto i powiat jest prawie jak Ukraina

Dobrej nocki

(2013/12/03 18:31)