Kino, kino ...... i po kinie!

/ 30 odpowiedzi
Od 1 września mamy zmiany w naszym Socho: radio pod nowa nazwą i zamknięte Kino "MAZOWSZE". Czyżby po sukcesach kina na muszli i samochodowego władze miasta doszły do wniosku, że mieszkańcy muszą czekać na kulturę przez duże K do następnego lata? To już lekka przesada! Chodzę z koleżankami często do tego przybytku kultury i widzę, że jest tam coraz więcej widzów, premiery mamy w przyzwoitej ilości jak na nasze 38 tys. miasto. Kino pod względem jakości głosu i obrazu nie odstępuje od kin warszawskich. Co prawda nie ma tam uruchomionego bufetu, ale pojawił się automat z napojami i kawą. Czy ktoś chce,  aby kino spotkał taki sam los jak kawiarenkę Helmuta? Czy władze zapomniały, że za 2 miesiące są wybory? A może pani dyrektor Pędziejewska chce przenieść kino do powiatu? Chyba przyjdzie poprosić Stowarzyszenie Rozruszaj Miasto i wtedy rzeczywiście kogoś ruszymy z ciepłych posadek! Przeczytałam, że powstał Przyjazny Samorząd, który ma nam pomóc w Chodakowie. Proponuję, żeby dopisali do swojego programu OBROŃMY KINO!!! RUSZCIE TYŁKI SPRZED TELEWIZORÓW I NIE POZWÓLCIE ZAMKNĄĆ JEDYNEGO KINA W NASZEJ DZIELNICY I W CAŁYM MIEŚCIE!

Rzeczywiście, przykro, ale ludzie wolą chodzić do kina, niż na film. Stąd popularność kina pod chmurką, gdzie nic nie trzeba oglądać, bo wyświetla się to, co każdy doskonale zna. Trochę się pogada, wypije piwo i to tyle. 

(2014/09/01 22:57)
jeżeli ktoś zamyka kino to chyba znak że nie opłacało się go utrzymywać ,może inne powody to juz powinien się wypowiedzieć właściciel czy to ajent kina,zmiana nazwy radia co tu ma do rzeczy.

(2014/09/02 07:57)
I bardzo dobrze, po co dotować i utrzymywać coś co jest nierentowne?. Myślę i jest to udowodnione naukowe że cały ten kompleks ma takie możliwości i mógłby się utrzymywać sam gdyby go odciąć od publicznych pieniędzy tak aby musieli sobie radzić sami, wtedy by przetrwali.

(2014/09/02 09:12)
 Macie przecież Kino Letnie na Pdzamczu, sami tego chcieliście, do kogo teraz pretensja? Powalczcie co najwyżej o  koksowniki. Kino Zimowe też może być , hahahahahaha :))

(2014/09/02 09:15)
Zrozumcie w końcu, że kino letnie nie jest konkurencją dla kina Mazowsze!
1. Jest kilka seansów, w okresie letnim
2. Grane są filmy kilkuletnie, znane, które już każdy widział
3. Brak jest opłaty za korzystanie z nich
4. Brak foteli, i atmosfery ciszy jak w normalnym kinie
5. Ważniejsza jest klimat od tego co się dzieje na ekranie
6. Można wypić zimne piwko podczas seansu.

(2014/09/02 10:50)
Ciekawe. A swoją drogą, jeśli kino nie wznowi swojej działalności to ciekawe kto się będzie tłumaczył z tej inwestycji (z tego co pamiętam to całkiem spore nakłady poszły na remont, sprzęt, nagłośnienie, itp).
Inna sprawa, że to było do przewidzenia - kino by się mogło przyjąć ale w Sochaczewie (centrum) np. w MOKu albo lokalizacji typu stary Amor. Chodaków jest daleko, dojazd kiepski (szczególnie dla niezmotoryzowanych), a zostawienie samochodu na parkingu wiąże się z niemałym stresem (zdarzały się przypadki wybijania szyb, rysowania karoserii).
Dla mnie kompletnie nieprzemyślana inwestycja i utopiona kasa.

(2014/09/02 11:57)
kino-Teatr Mazowsze był przyzakładowym domem kultury zakładów Chemitex i Chemitex o to dbał. Po upadku chemitexu przekazano to pod miast które posiada trzy domy kultury, gdzie sens ilogika?. Jestem za tym aby  to było sprywatyzowane i funkcjonowało na zasadach rynkowych, a wtedy potencjał Mazowsza i możliwosci były by w pełni wykorzystywane, ewentualnie winno być prazem z Halą Sportowa własnością klubu Bzura Chodaków.
 Kiedy czytam teksty o dawnej świetności  pisane przez osoby ślepo zachłystnięte III RP i Unią Europejska ogarnia mnie śmiech. Bo w końcu  co PRL był dla nich świetnością? To niech się zdecydują bo sami sobie przeczą.
 Aczkolwiek sprawa wydaje się być tym bardziej dziwna i niezrozumiała że Kino Teatr w końcu nie tak dawno przeszło bardzo  kosztowny i gruntowny remont, to o co tu chodzi do jasnej cizemki?

(2014/09/02 12:32)
Czy nasze kino zostało zamknięte?

(2014/09/02 12:40)
co wy wiecie o kinie? nic !!,kiedyś się wchodziło,zawsze między rzędami facet szedł pierwszy (bo mogło w rzędzie być tylko jedne wolne miejsce,i koleżanka musiała siąść na kolanach :-))),potem powolutku ściemniano światło ,i ukazywał się obraz    https://www.youtube.com/watch?v=N5KA3o6v9Js,     a dzisiaj-reklama karmy dla kociąt,pampersów,podpasek i przede wszystkim  leków ,na to-na tamo-na owanto- a potem film, --w gazetach był program kinowy i zawsze zaznaczano-"kolor"-"panorama"-"czarno biały",ale zawsze ten sygnał kroniki filmowej ,zapowiedź czegoś-pomijając propagandę-tak jak trąbienie hejnału Mariackiego z Krakowa o 12.00 w południe,też utrącili tradycję bo grany był w południe -4 razy -przez ponad 70 lat i żadna rozgłośnia tego by się nie pozbyła --TRADYSZYN!!-a "nasi "-skasowali ,taka ich mać !!! dla młodych- na początku ukazuje się liczba  1/79-to jest sygnatura że pierwsza kronika (pierwszy tydzień -w 79 roku)

(2014/09/02 17:45)
ROBOTNIKU wróć ...

(2014/09/02 20:02)
no cóż,wygląda na to że moje wspomnienia są jak wspomnienia weterana wojen Napoleońskich nadsubiekta Rzeckiego z "Lalki" B. Prusa,dzisiaj internet informuje o wszystkim,ale co wspomnę to wspomnę,i to moje :-))

(2014/09/03 16:37)
Najlepiej zburzyć kino i w to miejsce postawcie magazyn,dajcie ludziom po 1300zł i GITARA.Co za gówniany kraj.

(2014/09/03 20:37)
A może temu panu operatorowi prowadzenie tego całego kina przestało się opłacać i kombinuje jak tu wykręcić się siankiem, gdyż zwyczajnie nasze społeczeństwo przestało chodzić do kina. I ot cała tajemnica. A pan operator przyzwyczaił się do zbierania śmietanki.

(2014/09/05 10:24)

Wszyscy nagle przypomnieli sobie o kinie, a jak byłam z dziećmi to były 2 osoby oprócz nas.

Ludzie, tam nikt nie chodzi, nie wiem o co ta walka

(2014/09/05 10:59)

chyba zalezy na co i kiedy. jesli graja cos pierwszy dzien i jest chodliwe to jest duzo ludzi.

(2014/09/05 11:26)
E tam kino, jakieś małe mgło by być, pamiętam jak Robotnik był kiedyś w remoncie to  było przeniesione  i w Domu Rzemiosła wyświetlano filmy, po byłym Robotniku mogli by tam jakieś Centrum Rozrywki zrobić , jakiś klub go go, sin klub itp. wesoło by było.

(2014/09/05 22:39)
http://youtu.be/1b-Y47Rx01I
Jak widać w małym mieście można zrobić kino, do którego chętnie chodzą ludzie. Jutro jadę do Łowicza na premierę Miasto 44 w dniu premiery w całym kraju. SOK bierzcie przykład z ŁOK-u. Weźcie sprawę w swoje ręce i nie oglądajcie się na agenta. Stwórzcie kino na poziomie!Z całego serca życzę żebyście za parę lat to wy zdobyli nagrodę w kategorii kino. A sochaczewscy miłośnicy dobrego kina żeby spotykali się w kinie w Sochaczewie, a nie w Łowiczu. 

(2014/09/18 20:57)
Olaf przestań ,od czegoś tą tzw.władzę mamy.Niech wykarzą trochę inicjatywy.

(2014/09/19 17:02)
Czyżby konto subara już zablokowali za obraźliwe komentarze?  :D

(2014/09/19 17:23)
Bo u nas w miescie zauważyłem że tylko tylko obiecują , co to ma nie być , i czego mialo nie być , a w innych miastach się otwiera a u nas ZAMYKA !!!!!!!!!!

Ostatnio byłem w Płońsku i poprostu byłem pod wrażeniem jak w ostatnich latach to miasto wypięknialo , i sie posunęło do przodu , aż poczułem się zazdrosny że inne mniejsze jeszcze miasteczka idą postępem , rozwijają się , otwierają kina , galerie , puby , dla młodzieży parki rozrywki u nas mmmm własnie wszystko marnieje i sie zamyka !!!!!!!!!!!!!

(2014/09/22 11:13)
Masz ZAMEK za 5000000 zł.i liczne plany na papierze po kilkaset tysięcy każdy .Wszystko to mało potrzebne i nierealne wizje tego miasta.Najpierw ktoś musi wymienić naszych wizjonerów architektów Sochaczewa,potem będziesz miał szansę aby podziwiać zmiany jak w Płońsku.Choć kasę wydaje się jak mało kto.

(2014/09/22 12:46)
Kurcze powinni zainwestować tu na miescie !!! lokal zajebisty stoi i marnieje !!!
Na pewno w tym miejscu bo to centrum miał by branie , nie trzeba marnować kasy na głupoty tylko zainwestować w coś co znów wruciło i ma się dobrze w każdym miescie tzn Kino !!! KINO wraca jak kiedyś , i po byłym Robotniku było by tu super , nie chodaków bo tam większośći nie chce sie jezdzić , jakoś tam byłem i mmmm szczerze lipa a tu na miescie pamietam jak chodziłem jeszcze wycieczki ze szkoły , kino było jak na tamte lata super i mogłoby być z powrotem dobre a nawet bardzo dobre tylko już czasy sie zmieniły trzeba zainwestować w dobry sprzet , fajny bar  jak to teraz w kinach tzn hot-dogi , popcorn , zapiekanki itd noo bez alkoholu bo tego w kinach nie ma !!!  I kino Robotnik by odżyło a może miasto powinno zgłosić ten obiekt jest firma bodajże Helios czy coś w podobie oni mają sieć kin w Polsce i dalej otwierają może miasto powinno do nich zgłosić ten budynek oczywiście i miasto też musiało by dołożyć sie do tego !!!

(2014/10/06 14:04)
Chciałbym żeby było w tym miescie kino z prawdziwego zdarzenia iść na jakiś dobry film z rodzinką !!!!!!!

(2014/12/09 19:42)
Miasto musiało by najpierw kupić ten budynek.Sochaczew ma zbyt mały potencjał aby sieć typu Helios tu zainwestowała,więcej realizmu.Mieszkańcy lecz kompleksy w Warszawie i to jest cała prawda.Nie liczyłbym na sponsoring korporacyjny.

(2014/12/10 14:07)