Klonowanie...

/ 14 odpowiedzi

Co myślicie o klonowaniu człowieka. Z jednej strony to nie jest "moralne" ale z drugiej można uratować wielu chorych, zapewnić potomstwo bezpłodnym parom. Ale kościół się nie zgadza...
Pozdro
Myślę, że wszystko może być dobre! Klonowanie też. Jest jednak jeden warunek. Wszystko musi mieć swoje granice, poza które nie można wychodzić. Jak każdy zna te granice i się do nich stosuje, to myślę, że problemu być nie powinno.
Pozdrawiam!

(2002/04/10 11:04)
A co sądzicie o eutanazji? Powinna być dopuszczalna czy nie?

(2002/04/10 12:01)
Ciężko na to odpowiedzieć... Każdy ma prowo do śmierci... ale...

(2002/04/10 12:13)
Myślę, że eutanazja jest tematem dyskusyjnym i sama nie potrafię się wypowiedzieć na ten temat, bo zupełnie inaczej podchodzą do niej Ci, którzy cierpią a nie chcą już więcej ani cierpieć ani skazywać swoich bliskich na cierpienie swoim niedołęstwem, a zupełnie inaczej Ci - którzy mają do końca (chociażby złudną) nadzieję na wyzdrowienie i chcą walczyć z chorobą. Gdybym to ja miała podjąć decyzję o tym czy mam żyć, a właściwie, to o tym czy walczyć o życie (pomimo opinii lekarskiej nie rokującej żadnej nadziei na ozdrowienie)czy też mam poddać się eutanazji, to (gdybym miała taką prawną możliwość i zdolność) zdecydowałabym się na to drugie rozwiązanie. Gdyby zaś któryś z moich bliskich był w takim stanie, to ... myślę, że jednak starałabym się przekonać zarówno siebie jak i ją/jego o tym, że walczyć należy do końca, o tym, że zawsze jest nadzieja! Może to egoistyczne z mojej strony, nie wiem ...

(2002/04/10 13:21)
No właśnie. Gdzie jest granica do wolności jednostki i prawa człowieka do samostanowienia? Czy można pozwolić człowiekowi robić ze sobą co zechce, czy też są granice, wedle których można mu te prawa ograniczać pod przymusem prawnym?

(2002/04/10 13:45)
Myślę, że nie mamy prawa dyskutować za kogoś; eutanazja dotyczy osób, które cierpią i to one powinny decydować, czy wybierają śmierć czy bezsensowny, w ogromnej większości przypadków, ból. Moim zdaniem wola człowieka w tak tragicznym przypadku nie powinna być w ogóle przedmiotem dyskusji.

(2002/04/10 14:29)
Najlepiej by było, gdyby Kościół przestał mieszać się w codzienne sprawy ludzi, księża powinni się modlić a nie aktywnie uczestniczyć w życiu gospodarczym i społecznym.

(2002/04/10 15:09)
Moim zdaniem księża mają prawo wyrażać swoje zdanie - jak każdy człowiek. Chciałabym aby ich rola się nie kończyła na modlitwie. Powinni aktywnie uczestniczyć w życiu każdego społeczeństwa. Ale nie tak jak do tej pory. Powinni zająć się biednymi, problemami dzieci i młodzieży a nie kto jest cacy a kto be. Nie powinni nakazywać, zakazywać a tylko wskazywać właściwy kierunek drogi aby każdy mógł ją swobodnie wybrać.

(2002/04/10 15:19)
zgadza się ale trzeba wziąć pod uwagę fakt , iż czasami ten ból jest tak duży że ludzie traca nad sobą kontrolę i nie są w stanie podjąć jakichkolwiek decyzji i musi ktoś to zrobić za nich.

(2002/04/10 16:02)
A ja uwazam ?e nikt nie ma prawa podejmowaç decyzji za nas. Tym bardziej jesli ból jest nie do zniesienia. Ka?dy ma prawo do podejmowania wlasnych decyzji. Je?li kto uznaje ze nie wytrzyma juz cierpienia i chce odej?ç w godno?ci to nie powinno sie mu tego zabroniç.

(2002/04/10 16:48)
a powiedz w jaki sposób ma podjąć decyzję osoba której ból jest tak duży że z tego wszystkiego posdradała zmysły i jakikolwiek kontakt zewnętrzny jest z nią niemożliwy.
to na pewno są sporadyczne przypadki , ale są i ktoś musi lub nie tę decyzję podjąć.

A jak ma podjąć decyzje niemowa a w dodatku głuchy?
może ten ostatni przykład ten jest już przesadą ale bywa i tak.

(2002/04/11 07:59)
Zyzio!
Nie irytuj si´ tak bardzo:-)
My?le po prostu, ?e poza ma?ymi wyjatkami o ktorych wspaminasz w swoim po?cie, ludzie powinni mieç prawo podejmowania decyzji. Je?li kiedy? b´de bardzo chora, chce mieç prawo zrobiç z reszta swojego ?ycia co tylko zechce.

(2002/04/11 10:35)
BASIU NIKT TU SIĘ NIE IRYTUJE:)

(2002/04/11 11:12)
oj nieladnie nieladnie mnie tak demaskowac:-))))

(2002/04/11 11:19)