KM Sochaczew - Warszawa - komunikacja zastępcza

/ 13 odpowiedzi
W sierpniu będzie zatrzymany ruch pociągów między Gołąbkami a Włochami. Prace nad budową metra - przebijanie tunelu pod torami. obecnie PKP chce wstrzymać ruch pociągu i uruchomić zastępczą komunikacje - autobusy. Podobną atrację mieli mieszkańcy Żyrardowa. Pociągi pospieszne mają jeździć przez dworzec Gdański.

eff

dzwoniłam dzisiaj do KM i powiedzieli, że na chwile obecną nic o żadnym zamknięciu ( czy też opóźnieniach ) na trasie Warszawa Gołąbki - Warszawa Włochy nie wiedzą. Mają rozkład do 10 sierpnia i jego się trzymają ... czyli jak zwykle dowiemy się dzień przed o wszystkim :(

(2012/07/12 12:16)
ja w pociągu wczoraj słyszałem, że to tylko między 16 i 18 ma być tor zamknięty :)

(2012/07/12 12:33)

wracalem wczoraj pospiechem i akurat moja rozmowe na ten temat uslyszal jakis kolejarz po cywilu :) powiedzial ze plan jest taki ze maja jezdzic jednym torem.

co to za roznica przy tych pracach czy jezdza jednym czy dwoma? - nie pytajcie. nie wiem.

mysle ze zamknac nie zamkna tej linii - przy takim natezeniu pociagow bedzie ciezko. ile ich jezdzi ta trasa to widac jak sie stoi samochodem na przejezdzie w bloniu albo teresinie - 20 min lekka reka :)

(2012/07/12 12:56)
no i też niezbyt jasna informacja

- Aby umożliwić wykonawcy, firmie Strabag wybudowanie tunelu, zostaną rozebrane tory. Z tego powodu przez 14 dni ruch pociągów na tym odcinku zostanie całkowicie zawieszony – tłumaczy Jan Telecki, dyrektor warszawskiego Zakładu Linii Kolejowych.
Prowadzone prace nie będą miały wpływu na ruch pociągów dalekobieżnych. Szacunkowo, dla tych składów czas jazdy wydłuży się o około 10 minut.

to jak pospiechy będą jeździć jak będą rozebrane tory? Przecież Pośpiech tamtędy jedzie tym samym torem co osobówka.
Ciekawe jak z Mazovią bo ona w sumie osobówka ale jedzie jak pospiech.

(2012/07/12 15:24)
Czy ktoś wie jak będzie wyglądało to finalnie. Pociągi okrojone totalnie na maxa, o komunikacji zastępczej nic nie słychać , znając życie - tylko 1 skład.
Z gdańskiej pociągi kursują co 30 min na zachodni.

(2012/07/28 10:53)
zawsze mogą otworzyć bramki przy metrze, z tym chyba nie ma problemu

(2012/08/12 22:42)

sprawa wyglada tak ze z socho pociagi omijaja juz golabki jada przez odolany i laduja na zachodnim - dalej normalnie. mazovia opozniona jest o okolo 15-20 min.

(2012/08/13 08:22)

Co do metra, to na stronie jest informacja o możliwości poboru bezpłatnych wejściówek do metra, dalej są honorowane  bilety KM.

A czy Mazovia po południu odjeżdża normalnie z Centralnego?

(2012/08/13 09:31)

taki komunikat jest przy mazovi:

KM 44121  (Warszawa Gołąbki - Warszawa Zachodnia) : Utrudnienia w ruchu pociągów
Z powodu prac z miasta przy budowie wiaduktu nastąpi przerwa w ruchu pociągów.Pociągi będą kursować przez st. Warszawa Główna Towarowa, Warszawa Czyste z pominięciem przystanków osobowych Warszawa Gołąbki, Warszawa Ursus Północny,Warszawa Włochy. wawa glowna towarowa jest za odolanami czyli trasa zmienia sie dopiero od zachodniej.

(2012/08/13 10:13)
Jeśli chodzi o pośpiechy to rzeczywiście niewiele się zmieniło. Rano GOPLANA do Warszawy Centralnej wjechała zgodnie z rozkładem czyli 10 minut dłużej niż do tej pory. W Gołąbkach pociąg odbija w stronę Gdańskiego i gdzieś tam przy Odolanach odbija na Zachodni.

(2012/08/13 12:40)
Dla mnie akurat wysiadka na Gdańskim jest idealna, mam 5 minut do pracy i nie muszę się tłuc żadnym tramwajem :)

(2012/08/13 14:49)