KM - TLK od 1 lipca 2012

/ 11 odpowiedzi

Nie wiem czy wiecie ale od 1 lipca nie beda honorowane bilety okresowe laczone na przejazdy KM-TLK.

sytuacja jest taka ze jesli ktos na poczatku miesica kupil miesieczny (nie mowie juz o kwartalnym) to od 1 lipca sajonara! bilet masz kupiony w KM, w kasie KM z doplata do TLK a nie mozesz jezdzic KM !!

jak zwykle k...a nikt nic nie wie. w kasie w socho to juz kopletna zenada. w warszawie na zachodnim nie wiedza o zadnych zwrotach kasy za niewykorzystane przejazdy.

a co lepsze jak juz natracimy nerwy i moze odzyskamy kase, to trzeba wybrac czy jezdzimy TLK czy KM kupimy bilety a po 15 lipca powiedza za znow mozna kupowac z doplata bo sie dogadali a ty wyzygales juz zamiast doplaty 12 zlotych to kase na caly bilet jednego z przewoznikow.

KOLEJny przyklad jak KM maja pasazerow w dupsku.

Jak zwykle ......PKP. Kanary od poniedziałku będą mieli żniwa

(2012/06/28 10:20)

i to jest kolejny przyklad jak KM traktuja pasazerow!

nie wiem czy pamietasz identyczna sytuacja byla po zmianie ze na biletach trzeba samemu wpisywac nazwisko i nr dowodu... od pierwszego dnia obowiazywania tego postanowienia renoma kosila przez miesiac co dzien!! ile sie nachapali kasy za mandaty!

to jest kur.... podejscie pro klienckie!

(2012/06/28 10:39)

eff

Ja na szczęście będę stratna tylko 2-3 dni, ale mój narzeczony ma bilet do 17 lipca .... mamy w planach jutro oddać bilet do kasy. Teoretycznie nie ma prawa nie przyjąć go, ale różnie to bywa.

takie zmiany powinny być podawane minimum miesiąc przed, a nie tydzień :(

(2012/06/28 13:54)

dzwonilem w miedzyczasie na infolinie KM.. dzwonilem 7 razy nauczony doswiadczeniem :) i nie ma jednoznacznej odpowiedzi ale 4 do 3 mowia ze bedzie mozna wymienic i zwroca w 100% pieniadze.

tylko pytanie czy zwrot w 100% np umozliwi ci zakup nowego biletu od 1 lipca adekwatnie do ilosci dni jakie mialo by sie w lipcu. juz tlumacze.

np ja mam 10 dni w lipcu czy zwrot 100% pokryje mi 1/3 biletu miesiecznego

jak ktos ma np 15 dni w lipcu bo kupil 16 czerwca to czy zwroca mu 50% ceny biletu miesiecznego?

obawiam sie ze tak slodko nie bedzie.

(2012/06/28 15:48)
hm... ja mam bilet kwartalny na pociągi TLK kończy mi się 22 lipca. Czy dobrze zrozumiałem, że jak zdarzy mi się wcześniej wstać i będę chciał pojechać Mazovią do pracy to na tym bilecie już od poniedziałku jechać nie będę mógł? Do tej pory nie było problemu, ani kiedy zdarzy mi się dłużej zostać w pracy to i wracać Mazovią?

(2012/06/28 21:38)

szczawiu. od 1 lipca nie bedziesz mogl na tym bilecie jechac mazowszana.
opcje masz takie:

- pozostawic bilet i jezdzic tylko TLK ale bedziesz stratny kasowo. bo przeciez zaplaciles i za TLK i z KM

- do 1 lipca oddac bilet - dostaniesz zwrot pieniedzy za niewykorzystany okres i od 1 lipca kupic bilet osobno na TLK i/lub KM z tym ze za jeden i drugi placimy juz normalnie pelna kwote - NIE BEDZIE LACZONYCH BILETOW.

jesli chcesz miec komfort i korzystac z obydwu przewoznikow w ta i z powrotem to taka przyjemnosc bedzie kosztowac ok 600 PLN (bilet normalny w jedna strone na KM kosztuje 138,50 + ok 150 na TLK (tego ostatniego nie zweryfikowalem tak ze prosze sie upewnic).

(2012/06/29 07:59)

Ja mam obecnie bilet łączony na TLK i KM w obie strony. Niestety niedawno go kupiłam i miał być ważny do 17 września :-(

W związku z tymi "udogodnieniami" dla pasażerów, chyba zdecyduję sie na bilet wyłacznie na TLK.

Dzwoniłam do informacji KM i tam wyjaśnili mi, że bilety kwartalne i miesięczne można zwrócić na ul. Lubelskiej 1 w Warszawie, a nie w każdej kasie!!! Jak spojrzycie na mapę, to z pewnością złość na te zmiany i konieczność odbycia podrózy na ul. Lubelską będzie znacznie większa.

(2012/06/29 10:14)

o zesz! lobuzy no!

ja dzis probuje w kasie w socho. jak bede musial jechac na lubelska to skladam wraz z miesiecznym pismo o zwrot kwoty za dojazd. nie odpuszcze dziadom i nie daruje nawet zlotowki - bo dlaczego mam darowac? robia co chca. sytuacja jest calkowicie zawiniona przez nich i nie mam zamiaru na poczet wyjasnienia sprawy ponosic dodatkowych kosztow.

(2012/06/29 12:14)
Ja akurat nic nie będę zmieniał bo w 90% jeżdżę TLK i do i z Warszawy, ale czasem zdarzało mi się wstać wcześniej i jechać Mazowią ;/ a teraz lipa
Co do dojazdu na ul. Lubelską to nie jest tak źle, bo to wychodzisz ze Wschodniego i jesteś na Lubelskiej tylko, że sam fakt, że trzeba jechać i się bujać z tym. Nie każdy ma czas na takie wycieczki. Ja bym zaczął od wysłania reklamacji i zapytania co mam zrobić albo gdzie przesłać bilet itp. bo przecież nie sądzicie chyba, że od razu na miejscu dostaniecie pieniądze :)

Czemu oni się nie potrafią dogadać w sprawach dopłat? Od ilu lat już są spółki?

(2012/06/29 12:37)
Witam,
bilet można zwrócić w kasie w Sochaczewie. Dziś dostałem zwrot proporcjonalny do niewykorzystanego biletu.  Na lubelskiej można cokolwiek załatwić tylko do 16.

(2012/06/29 18:38)
potwierdzam. wczoraj w kasie w socho bez problemu zwrocili mi bez potracen za te 10 dni.

(2012/07/02 11:18)