Koleje mazowieckie.....

/ 25 odpowiedzi / 2 zdjęć
czy wy tez uwarzacie jak niektórzy że opóżnienia pociągów to wina ludzi? to że pociągi sie opóżniają to nie jest wina ludzi tylko pociągów ze są w takim stanie i sie psują jedynie moze to być wina ludzie którzy zaopatrują nasz kraj w pociągi i nie stac ich na nowe... najlepiej kogoś oskarżyć jeśli nawet sie nie zna tej osoby i nie jest sie wtajemniczony. idz jeden z drugim i zobacz jak ludzie tam pracują że nie mają czasu usiąść a wy wozicie sie tymi pociagami i jeszcze żle bo trzeba poczekać albo że klimatyzacji nie ma. kiedyś nie było pociągów, telwizji, radia, telefonów i ludzie żyli i mało tego byli szczęśliwi a teraz tylko zawiśc i nienawiść.,..... 
Niezłe zdanie zbudowałaś. Pała z ortografii.

(2015/08/16 12:27)
jak to kobieta-szybko i jednym tchem żeby nikt nie przerwał

(2015/08/16 13:27)

(2015/08/16 13:31)
Witam dawno nieobecnego ''subara'' vel ''olaf'' Nowa kiecka??? raczej nie pomoże hehehe   

(2015/08/16 15:59)
Post nie jest na temat ortografi 

(2015/08/16 17:45)
to ludzie ludziom zgotowali ten losw kolejach mazowieckich :)
@ katarzyna9006i wez czlowieku nie bredź

(2015/08/16 18:16)
scenka z dworca centralnego-jakiś burak opierdwala kobitke w kasie że pociąg opóźniony,a tego dnia akurat warunki pogodowe sprawiły że na torach leżało ogromne drzewo,i co czyja wina ?,dlatego tu katarzyna 9006,ma racje w tym co napisała  

(2015/08/17 08:23)
a powiedziec ci dlaczego?

powiem ci dragon

dlatego ze poniedzialek: pociag opozniony 25 min, ch? wie dlaczego, wtorek pociag stoi przed teresinem 10 min ch&& wie dlaczego, sroda - brak klimatyzacji a do tego kibel nie dziala, czwartek - OK, piatek pociag opozniony 15 min... 

i jak kolejny raz przychodzisz do kasy i kolejny raz pociag jest opozniony to kur&& cie trafia normalnie!

ludzie juz sa sflustrowani tym wszystkim. ten kraj to nawet 100 lat za murzynami nie jest bo tam pociagi przy 50C jezdza normalnie, tylko tu -15 po 350 min poopozniane, +35 po godzinie opoznione

ludzie maja tego dosyc.

roczna suma opoznien pociagow w japoni - 6 sekund
polska - 34 405 minut!!!http://www.hotmoney.pl/nabiezaco/34-tysiace-minut-spoznienia-pociagow-w-tym-roku-I-tylko-na-jednej-trasie-a34695

co innego gdyby w roku suma opoznien pociagow wynosila tak jak w japonii, wtedy sam takiego goscia wziałbym za klapy i z bani mu pociagnal za brak kultury ale wyje&ka z czola to w takim wypadku nalezy sie kasjerce a niech ona to przekaze dalej az w koncu trafi to do osob odpowiedzialnych za  taki stan zeczy.

(2015/08/17 09:53)
W styczniu br. roku w okolicach Londynu temperatura spadła do -5 st. do tego nad ranem ociepliło się i padał śnieg z deszczem - efekt na trasy nie wyjechało 300 pociągów.

W Niemczech podoba sytuacja. We Francji w wyniku wichur na północy kraju na trasy nie wyjechały pociągi TGV, pociągi podmiejskie miały kilkudziesicio minutowe opóznienia.

Ale Kacpersky jak zwykły Polak - maruda - nudziarz - jak zwykle pisze co za kraj.
Zawsze można wyjechać do kraju gdzie pociągi jeżdżą jeżdżą niezależnie od pogody zgodnie z rozkładem jazdy - JEST TAKI KRAJ ????

TAKI K---WA MAMY KLIMAT.

Jeżeli jakiemuś głupkowi przyjdzie do głowy myśl ( chociaż nie wydaje mi się żeby taka osoba myślał ) że za czasów pis-u, pociągi się nie spóżniały, to przed napisaniem takiego zdania, niech ten jegomość j .... nie się w coś twardego .... głową - a raczej w tym przypadku częścią ciała, na której zimą nosi czapkę.

(2015/08/17 13:21)
nie mam teraz czasu ale sprawdze statystyki ile to w angili czy niemczech w ciagu roku jest opoznien, bo z tego co piszesz to sugerujesz ze tyle samo.. co wydaje mi sie nieprawda.
teoretyzujac ze tak jest to kolejny strzal dla tego ciemnogrodzkiego, sto lat za murzynami kraju: w niemczech czy anglii przynajmniej wyplacaja odszkodowania dla pasazerow za opoznienia a tu jedynie co mozesz dostac to w ryj albo kubek cieplej herbatki od ochroniarza na zachodnim... to jest wlasnie roznica miedzy cywilizacja i gownem jakim jest ten kraj.

(2015/08/17 14:20)
Drażni mnie jak ktoś moją ojczyznę nazywa ''gównem''... przeproś ''kacperskyy''!!!Kraj jest taki jak jest rządzony... to ludzie są gówniarzami nieodpowiedzialnymi dupkami!!!Ludzie kierujący naszym życiem którzy nieodpowiedzialnie sterują naszą ojczyzną. Ona sama nie może być obrażana ''kacperskyy'' popraw się lub zrób edit... 

(2015/08/17 14:34)
dzięki dragon za poparcie. ludzie nie rozumiecie to że sie pociągi opóżniają nie jest wina ludzi którzy je wysyłają ani tych którzy je naprawiają. bo nie ich wina że sa one w takim stanie że sie psują. i nie jest ich wina że warunki atmosferyczne są jakie są. najlepiej zwalic na kogoś chociaż nie ma się o tym zielonego pojęcia tylko narzekać że sie pociąg opóznił. za popsucie samochodu masz do siebie pretensje? o przecież nim jeżdzisz wszystko sie zużywa tak samo i pociągi,

(2015/08/17 14:45)
skoro Ci sie ten kraj tak nie podoba to sie wyprowadz do tej Japnii czy Angli droga wolna... 

(2015/08/17 14:47)
Są nawet tacy "polacy" co to nie wiedzą że w języku polskim zdanie zaczyna się z wielkiej litery.

(2015/08/17 22:34)
no niestety ten kraj jest wlasnie taki przez takich ludzi, ktorzy zaslepieni , juz pomine czym, zeby nie odchodzic od tematu watku, widza kraj miodem i mlekiem plynacy.
"to nie wina ludzi".... usmialem sie hoho :)) a czyja? oswiec nas tu prosze wszystkich ciemnych. :)
@tadeuszniestety patrioty we mnie nie zobaczysz.. z reszta nie sadze zeby wiekszosc na tym portalu nie mowiac juz w tym kraju byla patriotami. no oprocz kiboli oczywiscie :P to prawdziwi patrioci ;)
ilu z was bylo na jakich kolwiek wyborach? aktywnie uczestniczy w zyciu spolecznym i politycznym?oddal bys zycie pod harkowem z okrzykiem na ustach "za polske!"?jakie znasz chwalebne wydarzenia z naszej historii - ooo juz widze leci google :)flaga na samochodzie i w oknie w kazde swieto narodowe?w jaki sposob rozwijasz lokalna spolecznosc? jakies inicjatywy?z jakich prywatnych korzysci zrezygnowales na rzecz dobra spolecznego?

patrioci....... w gadce glupiej na forum.

(2015/08/18 09:05)
Komuś tu się wydaje że jest lepszy od innych.
Gratuluje samopoczucia !!!

(2015/08/18 11:10)
Są nawet tacy "polacy" co to nie wiedzą że w języku polskim zdanie zaczyna się z wielkiej litery.

"Wielka literą" jak już :) "z wielkiej litery" to rusycyzm :)

a co do tematu to w końcu już nie wiem czyja winą jest to, że pociągi Kolei Mazowieckich się spóźniają? Ludzi czy nie ludzi?

(2015/08/18 12:57)
Witam dawno nieobecnego ''subara'' vel ''olaf'' Nowa kiecka??? raczej nie pomoże hehehe   

taaaaa :) albo ten drugi gagatek - przyjaciel olafka :)

(2015/08/19 15:06)
dlatego ze poniedzialek: pociag opozniony 25 min, ch? wie dlaczego, wtorek pociag stoi przed teresinem 10 min ch&& wie dlaczego, sroda - brak klimatyzacji a do tego kibel nie dziala, czwartek - OK, piatek pociag opozniony 15 min... 

i jak kolejny raz przychodzisz do kasy i kolejny raz pociag jest opozniony to kur&& cie trafia normalnie!

ludzie juz sa sflustrowani tym wszystkim. ten kraj to nawet 100 lat za murzynami nie jest bo tam pociagi przy 50C jezdza normalnie, tylko tu -15 po 350 min poopozniane, +35 po godzinie opoznione

ludzie maja tego dosyc.

A ja tam w 100% popieram Kacperskiego i podpisuję się pod tym co napisał obiema rękami :-)

Też dojeżdżam codziennie do pracy do Warszawy i tak samo nie powiem co mnie trafia, na to co się dzieje z pociągami.

Troszkę wyższa temperatura - pociągi opóźnione. Minimalny mróz i śnieg - pociągi opóźnione.
Mocniej zawieje wiaterek  i też nic nie jeździ o czasie.

Tak więc ja nie dziwię się reakcji ludzi, bo ile można to znosić.

A bilety coraz droższe.

(2015/08/20 14:50)
 ludzie nie rozumiecie to że sie pociągi opóżniają nie jest wina ludzi którzy je wysyłają ani tych którzy je naprawiają. bo nie ich wina że sa one w takim stanie że sie psują. i nie jest ich wina że warunki atmosferyczne są jakie są. najlepiej zwalic na kogoś chociaż nie ma się o tym zielonego pojęcia tylko narzekać że sie pociąg opóznił. za popsucie samochodu masz do siebie pretensje? o przecież nim jeżdzisz wszystko sie zużywa tak samo i pociągi,

Katarzyno 9006.
Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że pociągiem jeździsz od wielkiego dzwonu, a codzienne dojazdy nimi do pracy znasz tylko z opowiadań albo pracujesz na kolei, a jak nie, to ktoś z Twoich bliskich.

Jeśli tak jak twierdzisz, za opóźnienia pociągów nie odpowiadają ludzie, to kto według Ciebie jest za to odpowiedzialny? Może Wodnik Szuwarek?
Ktoś te pociągi naprawia, a ktoś inny kontroluje tę naprawę. Jeszcze ktoś inny dopuszcza je do użytku i podpisuje się pod tym że są sprawne i nadają się do przewożenia ludzi. I za tym wszystkim stoją konkretne osoby, wiec nie pisz że to nie jest wina ludzi, bo to ludzie je naprawiają.

Piszesz także o tym że warunki atmosferyczne są jakie są i tutaj się całkowicie z Tobą zgadzam. Żyjemy w klimacie gdzie zima jest co roku, więc ujemne temperatury oraz śnieg nie powinny być żadnym zaskoczeniem dla kolejarzy.
A tymczasem co się dzieje jak pojawi się kilka centymetrów śniegu, a słupek na termometrze spadnie poniżej zera? Otóż następuje wtedy totalny paraliż polskiej kolei. 
Nie wiem czy pamiętasz, ale na początku 2013 r., kiedy to zima była taka jak ją pamiętam z dzieciństwa (mogłaś sobie wtedy na na Wielkanoc ulepić zajączka ze śniegu) opóźnienia pociągów były liczone nie w minutach, ale w godzinach i bardzo wiele z nich było odwołanych. I kiedy u nas na kolei panował totalny chaos, to całkiem blisko nas, bo tuż za Odrą, Deutche Bahn wydało komunikat w którym przepraszało swoich pasażerów, że z uwagi na bardzo trudne warunki atmosferyczne prędkości pociągów zostaną ograniczone do 200 km/h.
Czy widzisz różnicę? U nas niemal nic nie jeździło, a za miedzą ograniczyli prędkość do 200 km/h. Więc klimat w którym żyjemy nie jest żadną wymówką, bo można to ogarnąć

Porównujesz awarie pociągów do awarii samochodu. Fakt że zarówno pociąg jak i samochód to urządzenie mechaniczne i może się popsuć, ale weź proszę pod uwagę to, że nasze samochody nie psują się codziennie. Bo gdyby tak było, to by już dawno poszły na złom i zamienilibyśmy je na nowsze modele.
A tymczasem dzień bez awarii i opóźnienia pociągu to dzień stracony.

(2015/08/20 22:44)

Po 1 pociagiem jeżdże codziennie nie jak to stwierdziłeś/aś od wielkiego dzwonu, po 2 nie pracuje na kolei po 3 nie mam tam rodziny. Tylko mam chodz troche zrozumienia dla tych ludzi, jesli sądzisz że to że pociagi sie opóżniają, spóżniają, psują i co jeszcze sobie nam wymyślisz jest to wina ludzie którzy je wysyłają itd to jesteś w grubym błedzie. Bo jeśli nawet nie wiem jak by sie ktos starał to i tak z malucha nie zrobi ferrari. Takie maja pociągi na stanie i nie zarzucaj tym osobom że robią za mało albo sie nie nadają do tego, żeby sie ktoś mógł pod tym podpisać i pociąg mógł wyjechać przechodzi szereg testów bo ta osoba co go wysyła wie że jest za ten pociag i za ludzi odpowiedzialna. A że podrodze coś się stanie to juz nie jej wina Zaraz pewnie spytasz dlaczego jestem taka zorjentowana bo czytam troche i wiem. Zatrudnij sie tam i ciekawe czy będzie ci tak miło jeśli ktos by na tobie wieszał psy bo się pociąg spóżnił !!!! ...

(2015/08/21 13:11)
Zgadzam się z Katarzyną, nie wiecie o co chodzi a tylko narzekacie, zresztą co sie tylko psuje idzie nie tak tylko narzekanie. A wy napewno super wykonujecie swoją prace i nikt do was nie ma o nic pretensji :) pozazdrościć...

(2015/08/21 13:20)

(...) nie wiecie o co chodzi a tylko narzekacie (..)

@McKarollll

Skoro Ty wiesz, a my nie - to nam wytłumacz.

Może mając taką wiedzę jak Ty, też przestaniemy narzekać.

(2015/08/24 12:36)
marcpro
prawdopodobnie to parka wzajemnej adoracji.. nie ma co dyskutowac :)
to nie wina ludzi ze pociagi sie psuja i chu*** :D i co im powiesz? :D
jak tak slysze wypowiedzi takie jak na forum i przypominaja mi sie wypowiedzi pani rzecznik PKP lub KM to jestem przekonany ze to te same osoby... to na forum to mozna sie tylko posmiac ale wypowiedzi tego typu z ust rzecznikow to juz o pomste woła

(2015/08/24 18:55)
 PKP ma widocznie taka nową promocję:" Za tą sama cenę jedziesz dwa razy dłużej",  niestety można tylko współczuć dojeżdżającym.

(2015/09/03 22:37)