Kolejne drzewa stracone

/ 7 odpowiedzi

No i po raz n-ty wycięto drzewa. Tym razem przy SCK Boryszew (dawny MOK) od strony Patio Color. Rozumiem, że jeszcze za mało tam praży za budynkiem więc trzeba było zrobić już absolutny brak cienia również z bocznej strony. Można wiedzieć po co to zrobiono?

Niedawno pisałeś pan że odpadające gałezie zabijaja a teraz się wymądrzasz. Stare trzeba wyciąć a nowe posadzić ale pan nie zrozumie. Czy to prawda że mają Panu zmniejszyć emeryturkę? i pewnie stąd te nerwy. Stracone czy wycięte ale dla pana to wsio rawno.... 

(2016/07/12 13:11)

Takie przecinki robi się w sezonie jesienno zimowym, a nie w srodku lata,

Panowie z Osieckiej ekipy celowo oszpecają Sochaczew, zgodnie z zasadą " Czym gorzej to dla nas lepiej"

(2016/07/13 07:51)

gaj

Stare trzeba wyciąć a nowe posadzić...

Nowe trzeba posadzić, stare dopiero wtedy wyciąć? :)

(2016/07/13 17:07)

iks

Niedawno pisałeś pan że odpadające gałezie zabijaja a teraz się wymądrzasz. Stare trzeba wyciąć a nowe posadzić ale pan nie zrozumie. Czy to prawda że mają Panu zmniejszyć emeryturkę? i pewnie stąd te nerwy. Stracone czy wycięte ale dla pana to wsio rawno.... 

Bardzo ciekawe co Pan napisał. Dla mnie odpadające gałęzie nigdy nie były problemem, bo wiem jak ważne są drzewa i mam w nosie samochody czy kogoś kto w wichurę łazi pod drzewami i później się dziwi, że mu spadło coś na głowę. A do emerytury mam jeszcze 25 lat niestety :-)

(2016/07/14 10:42)

1. Im mniej drzew tym silniejsze wiatry bo nie mają nic na czym mogłyby wychamować.

2. Im silniejsze wiatry tym częściej łamią te drzewa co pozostały.

3. Im częściej drzewa są łamane przez wiatrym tym cześciej ludzie chcą je wycinać.

4. Idź do punktu nr 1.

(2016/07/14 10:48)

Dodam pkt. 5

Drzewa są masakrowane przez obcinanie im konarów czyli grubych gałęzi oraz ścinanie czubków. Ludziom wydaje się, że drzewo się nie przewróci, jak będzie pozbawione czubka. Niestety. Właśnie ten poruszający się na wietrze czubek drzewa powoduje,że wzmacniają się jego korzenie.

Obcinane galęzi  wiosną jest szczególnie niekorzystnie dla drzewa, ponieważ o tej porze roku drzewa potrzebują dużej masy liściowej. Te zmasakrowane drzewa powoli próchnieją. Wypuszczają co prawda jeszcze trochę liści przez jakiś czas, niestety środek próchnieje.

Ludzie wierzą także w zabobon, że jak drzewo przerośnie dom, to mieszkaniec domu umrze. Myślę, że z takiego powodu straciły czubki piękne, dorodne świerki wokól bloku, w którym mieszkam. Pozdrawiam wszystkich, którzy nie przechodzą obojętnie wobec niszczenia przyrody.

(2016/07/14 19:35)

iks

A za chwilę przy rewitalizacji dwóch parków na Traugutta i przy Muzycznej poleci pewnie wiele kolejnych niestety. Szczególnie będzie żal parku przy muzycznej i symbolu tego miejsca tzn. przewróconego drzewa. No chyba, że stanie się cud i ktoś weźmie pod uwagę że nie warto tego niszczyć.

(2016/07/15 23:22)