Kolejne lotnisko na Mazowszu !!

....  za 4 lata możemy mieć w okolicach Warszawy aż 3 duże lotniska: Chopina, Modlin (gdzie wciąż jedynym przewoźnikiem będzie Ryanair) oraz… lotnisko, które powstanie w ramach Duoportu z Chopinem. Mają być tam przeniesione z Warszawy operacje czarterowe, a także przewoźnicy niskokosztowi. I już na starcie ma to być bardzo duże lotnisko, bo gdy zostanie otwarte w okolicach 2021 roku, to według Szpikowskiego, musi być gotowe na przyjęcie aż 6 mln pasażerów z Warszawy! Według rządu i PPL taka inwestycja jest niezbędna z powodu braku przepustowości na Lotnisku Chopina i jednocześnie wielkich planów rozwoju snutych przez LOT. Problem ma rozwiązać dopiero oddanie do użytku Centralnego Portu Komunikacyjnego, jednak stanie się to najwcześniej w 2027 roku. Tyle tylko, że do tej pory wydawało się, że „tanie” lotnisko na dużą skalę powstanie w Modlinie.

Gdzie powstanie trzecie lotnisko, ile będzie kosztowało i czemu nie udało się dogadać z Modlinem? Na te i inne pytania odpowiada w rozmowie z nami dyrektor naczelny PPL i Lotniska Chopina.

 

https://www.fly4free.pl/tylko-u-nas-za-4-lata-beda-az-3-duze-lotniska-w-centrum-polski-ppl-ma-dosc-chce-sprzedac-udzialy-w-modlinie/