Kolejne potrącenie na pasach w Chodakowie...

/ 4 odpowiedzi
Znów miał miejsce wypadak natotalnie nie oświetlonym przejściu dla pieszychna terenie Chodakowa (koło ul.Toplowej)
Może skoro piewcy pomagania od Osieckiego (PIS) i innych mędrców z PO, zrobią coś w końcu z tym ptzejściem, bo panuje tam totalny mrok. Sam przechodząc tym przejściem rozglądam się, jak bym przechodził przez miejsce nie oznakowane. Kiedyś postanowiłem przejść w miejscu oświetlonym (stare "pasy" vis`a vi przychodni) to dostałem mandat.
Gdzie tu qwa logika w tym mieście ?
Zgadzam się w 100%
Jadąc samochodem szczególnie gdy jedzie ktoś z naprzeciwka totalnie nic nie widać.

(2018/11/10 15:07)
Tu nie polityka ma znaczenie lecz zasady ruchu drogowego. Każdy uczestnik ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Po za tym przed wejściem na pasy należy spojrzeć w lewo->prawo->i jeszcze raz w lewo (edukacja wczesnoszkolna). Co do słabej widoczności z punktu widzenia kierowcy, to kierowca powinien dostosować prędkość do warunków drogowych do których zalicza się widoczność. Kierowca poruszał się w terenie zabudowanym więc powinien brać pod uwagę, że w każdej chwili ktoś może wejść na jezdnię nawet w miejscu niewyznaczonym do tego. Według przepisów winny jest kierowca, a w mojej ocenie pieszy/a ma to na co zasłużył. Ja wchodząc na przejście nawet z sygnalizacją świetlną zawsze upewniam się, czy kierowcy zauważyli zmianę świateł. W starciu pieszego i samochodu to zawsze ten drugi ma pierwszeństwo. Żadne przepisy ruchu drogowego nie zastąpią nam zdrowego rozsądku.

(2018/11/10 15:54)
Tu jarl masz ode mnie wielkie brawa , szczególnie za koniec wypowiedzi , - kierowca będzie winien , ale ty pieszy szczególnie będziesz poszkodowany . Nic nie zwalnia od myślenia .

(2018/11/11 09:27)
Pojęczcie sobie .... generalnie przejście jest ciemne, jak dupa węża ... i ani kierowcy ani piesi nie są temu winni.

(2018/11/13 04:20)

Sochaczew wiadomości - TOP5