Kolejny marsz Komitetu Obrony Demokracji

/ 112 odpowiedzi / 16 zdjęć

Jakby ktoś z Sochaczewa miał ochotę wziąć udział prośba o kontakt. Możemy wybrać się razem. Ja będę napewno.

MARSZ W DNIU 23.01.2016 - INFORMACJE.

Hasło główne:

W OBRONIE TWOJEJ WOLNOŚCI !!!

Przed hasłem możemy dopisać nazwę miasta.

Tematy, których będzie dotyczyć :

Ochrona obywateli przed działaniem ustaw naruszających ich wolność:

- nowelizacja ustawy o Policji, (podsłuchy i bilingi)

- nowelizacja procedury karnej, (ograniczenie prawa do obrony w procesie)

- Wsparcie dla TK – organu dbającego o przestrzeganie naszych Konstytucyjnych praw.

-----------------------------------------------------------------
W Warszawie zbieramy się o 12.00 w Alejach Ujazdowskich 1/3, pod siedzibą KPRM. Serdecznie prosimy o gromadzenie się od strony ulicy Belwederskiej. Po serii przemówień (około 45 minut ) ruszamy trasą -Plac na Rozdrożu, Al. Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży, Rondo De Gaulle'a, Nowy Świat, Krakowskie Pdzedmieście. Kończymy muzyką i przemowami pod Pałacem Prezydenckim około 16:00. Po drodze planujemy dwa krótkie postoje.

Na razie wygląda na to ze pogoda będzie sprzyjająca. Dziś jeszcze pojawi się wydarzenie promujące Marsz na portalach społecznościowych. Proszę wszystkich o jak najszersze udostępnianie wydarzenia, także poza FB.

POKAŻMY ILU NAS JEST. OBRONIMY DEMOKRACJĘ! MASZERUJĄC !!

jacek wytlumacz mi prosze w obronie czego dokladnie? bo na razie widze puste hasla populistyczne. nie wiem czy dobrze rozumiem, popraw mnie jesli nie. w obronie demokracji czyli zakladam tego co bylo przed pazdziernikiem 2015? tak?

czy nazywasz demokracja to kiedy szef rzadu namawia po raz pierwszy do bojkotu referendum (sprawa w ratuszu w Warszawie)?
czy nazywasz demokracja kiedy go prezydent i rzad namawiaja po raz drugi do bojkotu kolejnego referendum (sprawa jow)?

Konstytucjia stwierdza, że państwo jest własnością wszystkich obywateli. Art. 4. gwarantuje nam sprawowanie władzy nie tylko przez przedstawicieli, ale też bezpośrednio.

Referendum – czyli głosowanie powszechne – to podstawowe narzędzie bezpośredniego sprawowania władzy przez obywateli, a także najskuteczniejsza forma nadzoru właścicielskiego. Mimo to, instytucja referendum została w polskim prawie poważnie ograniczona. Uważamy to za naruszenie fundamentalnych praw obywatelskich, niszczące poczucie związku z państwem, odpowiedzialności za to państwo, i hamujące rozwój społeczeństwa obywatelskiego.

O OBRODNIE JAKIEJ DEMOKRCJI TY MOWISZ?

(2016/01/15 08:12)

Namawianie do bojkotu referendum akurat dla mnie nie jest łamaniem demokracji. Nie jest to czyn godny pochwały ale nie jest to jakaś rzecz przeciwko wyszedłbym na ulicę protestować.

Powiem ci przeciwko czemu ja protestuję i czego się obawiam. Otóż obawiam się powrotu państwa totalitarnego, w którym nie przestrzega się konstytucji, panuje cenzura i inwigiluje się obywateli. Dlatego protestuję przeciwko łamaniu konstytucji przez prezydenta (wszystkie środowiska prawnicze w kraju są zgodne, że zrobił to już conajmniej trzykrotnie), protestuję przeciwko niezgodnemu z prawem gmeraniu przy Trybunale Konstytucyjnym, protestuję przeciwko zrobieniu z telewizji publicznej kolejnej tuby propagandowej PiS (takie TV Republika 2), protestuję przeciwko ustawie inwigilacyjnej (podsłuchy to chyba ulubiona broń PiS przeciwko swoim przeciwnikom).

Jak my ślisz dlaczego PiS odrazu na początku swojej kadencji rozpoczął walkę przeciwko TK? Robią wszystko aby "władzy raz zdobytej nie oddać już nigdy". Doskonale zdają sobie sprawę, że nie mają szans na ponowną wygraną w następnych wyborach dlatego tak będą kombinować przy prawie aby następne wybory nie były już wolne i demokratyczne. Tego właśnie się boję, że za 4 lata nie będzie już wolnych i demokratycznych wyborów.

(2016/01/15 09:24)

przy inwigilacji cie popieram - tu troche lipa jest.

wiesz jaki byl poprzedni sklad TK? jeden sedzia PSL i reszta PO. pis robi dokladnie to samo wiec nic dziwnego sie nie dzieje. dodam ze nie popieram ani PIS ani PO, analizuje tylko fakty.

a jesli chodzi o TV? co powiesz o kraśko, lis i reszta bandy? zaluguja na to zeby zostac w TV publicznej? nie wspomne o olejnikowej.

(2016/01/15 09:31)

hahahah komitet obrony ,chyba wlasnej dupy,a ludzi to tumanią i wyciągają na ulice ,normalna paranoja ,kto mądry to wcale nie idzie na te głupawe zbiorki. 

(2016/01/15 10:16)

Tak, tak, dragon 36... "komuniści i złodzieje... świnie oderwane od koryta... dzieci ZOMOwców... obrońcy starego układu... lemmingi... wykształciuchy..." ciekawe co jeszcze ta prawicowa propaganda wymyśli? :) Mogliby się w końcu na coś zdecydować bo już sam nie wiem kim jestem ;)

(2016/01/15 10:44)

głęboko pielęgnowana przez PO strategia "strachu przed PISem" zbiera żniwo, a dokladnie rysiek swetru robi żniwa. wiesz wogole co to za czlowiek? jak on smie bronić demokracji.

wiem ze pis odpier.. maniane ze smolenskiem, kosciolem itd.. z tym walczcie a nie walczycie z tym co kazda partia robila do tej pory.. dlaczego KODów nie zakladaliscie jak rzadzilo PO, SLD i inni? przeiez dokladnie robili to samo: czystki w kazdej instytucji panstwowej i wstawianie swojakow. wtedy to bylo zgodne z demokracja? a jak robi to pis to jest juz nie zgodne?

(2016/01/15 10:50)

wiesz jaki byl poprzedni sklad TK? jeden sedzia PSL i reszta PO. pis robi dokladnie to samo wiec nic dziwnego sie nie dzieje. dodam ze nie popieram ani PIS ani PO, analizuje tylko fakty.

a jesli chodzi o TV? co powiesz o kraśko, lis i reszta bandy? zaluguja na to zeby zostac w TV publicznej? nie wspomne o olejnikowej.

kaceprskyy, a którzy to sędziowie są konkretnie PO, a kórzy PSL? :) Jesteś w stanie powiedzieć dlaczego oni są akurat PO? Powtarzasz niestety to kłamstwo, które mówi już wielu nie mając racji albo po porstu niewiedzy. To nieprawda, że w TK są sędziowie PO i sędziowie PSL, bo po pierwsze sędzia nie jest czyjś. Owszem może mieć takie a nie inne poglądy, bo kto ich nie ma, ale nie są to podstawiani ludzie z powiązaniami z daną parrtią. Najbardziej o powiazanie mozna by oskarżać obecnego sędziego Pszczółkowskiego, wybranego 2 grudnia ub.r., który był po porstu posłem PiSu :) Gdyby w TK byli ludzie PO jak mówisz to czy TK uwaliłiby ustawę mówiącą o niepłaceniu emerytury tym, którzy jeszcze pracowali? Raczej nie. Moja mama dzięki takiemu wyrokowi TK dostała spory zwrot z ZUSu a wraz z nią wiele innych osób w tym kraju, którym emeryturę chciano zabrać. Raczej wszystkie ustawy PO i PSLu by uznawali za zgodne z Konstytucją RP. Przesledź sobie 8 lat TK i zobaczysz jak to wygląda. Po drugie polecam byś prześledził głosowania w sprawie sędziów TK w ciągu ostatnich 8 lat. Tam jest kilku sędziów na których PiS głosowało ZA razem z PO, ba jest nawet chyba taki, który dostał więcej głosów od PIS niż od PO. Tam jest sędzia, który został zgłoszony przez SLD. Nieprawdą zatem jest co piszesz, że cały TK to PO i PSL. Inna sprawa, że chyba ze trzy co najmniej razy PiS jako kandydatkę na sędzię TK zgłaszało panią posłankę Krystynę Pawłowicz i głosowanie było między nią a innym kandydatem/ką. Jak się domyślasz zapewne na panią Pawłowicz głosowało PiS, Solidarna Polska i nikt więcej. Reszta na kontrkandydata. Czy to oznacza, że ten kontrkandydat jest człowiekiem PO?
Nie jest, ale powtarzane kłamstwo sto razy staje sie prawdą, dlatego PiS tak bardzo broni się przed tym co robi powtarzając wszystkim, że TK jest w niemalże w całości PO, nie dodając jakże istotnych szczegółów. Przecież tam chyba są jeszcze sędziowie wybrani za premiera Jarosława wybrani w 2007 roku.
Zgadzam sie, że PiS robi to samo co robiła PO. Choć wydaje mi się, że bardziej jedzie po bandzie. Różnica jest tylko taka, że PO robiła to po cichu i w niekórych sprawach tylko udawała zachowywanie standardów demokratycznych, Za rządów PO też zwalniano ludzi z TV publicznej, też zmieniano skład, ale były konkursy na dyrektorów. Te konkursy zapewne były ustawiane, ale sęk w tym, że teraz PiS takie ustawianie konkursów chce niemalże do ustawy wpisać. Wszystko to co PO robiła niedemokartycznego PiS chce zalegalizować.
Krzyczeli, że PO podsłuchiwała kogo tylko chciała. PiS chce podsłuchiwać legalnie, bo taką wymyślą sobie ustawę. Będziesz miał zatarg z kimś z policji to Ci przez pół roku będą kompa inwigilować, rozmowy jeśli policjant będzie miał taki kaprys. Wszystko to zrobią LEGALNIE. Nie będziesz mógł się wtedy bronić, bo wszystko będzie zgodne z obowiazującym prawem.
Tego trzeba bronić na tę chwilę może choć trochę się opamietają. Chociaż wiadomo kto tym wszystkim rządzi, kto wydaje polecenia a ten niebezpieczny psychopata nie odpuści.
Wmawiają teraz ludziom pluralizm w TV a do programu są zapraszani goście tylko z jednej strony. Przykład ostatni program "Minęła 20", w studiu 4 gości,
1. Gazeta Polska
2. Niezalezna.pl czyli Gazeta Polska
3. Radio Zet
4. Wprost, Kulisy24.com
No pluralizm pełną gęba :D a to na razie tylko mała ustawa o mediach publicznych. Będzie jeszcze kolejna.

Uważam, że zarówno Lis jak i Krasko i jak to nazwałeś reszta bandy zasługują na pozostanie z TV publicznej. pluralizm polega na dopuszczeniu każdej strony do głosu.
Wywalenie ludzi o danych poglądach a zastapienie ich ludźmi o poglądach "naszych" i cała reszta o czym tu napisałem TO NIE JEST DOBRA ZMIANA.

PS. Monika Olejnik nie jest w TV publicznej, więc na razie nie wiele mogą jej zrobić, ale jestem przekonany, że i na to coś kurdupel wymyśli.

(2016/01/15 10:54)

jacek jedni drugich warci,sam wiesz co jest ,kto ma dobrze a kto nie ,jak dla mnie to nic dobrego nie zrobili przez ostatnie osiem lat ,a juz nie wspomne o 25 lat wolnosci,i co jeszcze mam jechac na parade hihihihi po co? paranoja dla mnie i tyle ,a kto jak chce niech robi co mu dusza mowi .

(2016/01/15 11:03)

czyli jak zawsze,wypromować siebie

(2016/01/15 11:15)

dragon36, zrobili bardzo dużo przez te 8 lat. M. in. jako jedyne państwo w Europie uniknęliśmy recesji w największym kryzysie gospodarczym świata od lat 30-tych XX wieku. Polska była najszybciej rozwijającym się krajem z byłego bloku wschodniego. Fakt, że brakuje nam jeszcze do gospodarek zachodnich ale kraje południowe (Hiszpania, Włochy, Grecja) już przeskoczyliśmy. Zawsze kiedy słyszę "a co oni zrobili" (o dziwo zawsze słyszę to od ludzi będących pod silnym wpływem PiSowskiej propagandy typu TV Republika, niezalezna.pl, doRzeczy, wPolityce itd. itp.) opowiadam do znudzenia swoje osobiste doświadczenia: mam rodzinę we Włoszech. Kiedy pojechałem tam pierwszy raz 15 lat temu czułem się jak krewny z ubogiego kraju, widać było różnicę cywilizacyjną (oczywiście na naszą niekorzyść). W tej chwili sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Kiedy przyjeżdża rodzina do nas jest w szoku na jakim poziomie żyje się w Polsce. U nich przez te 15 lat nie zmieniło się kompletnie nic, stali w miejscu, a my przeskoczyliśmy kilka epok do przodu. Dlatego nie KUPUJĘ tej PiSowskiej propagandy pod tytułem "Polska w runie".

Runa to dopiero teraz idzie. Krąży już po sieci dowcip, że "Polska w ruinie" to nie było stwierdzenie faktu obecnego tylko obietnica wyborcza, chyba jedyna którą PiS spełni ;) W ciągu trzech miesięcy zrujnowali demokrację, zrujnowali nasz wizerunek za granicą, teraz pewnie zabiorą się za ruinowanie gospodarki. Najbardziej z rządów PiS cieszy się chyba Putin. Rosyjskie dzienniki już piszą, że "Polska wróciła na wschód". Bo PiS prowadzi styl polityki, który panuje właśnie w Rosji, na Białorusi, Korei Północnej itd.

(2016/01/15 11:35)

" Fakt, że brakuje nam jeszcze do gospodarek zachodnich ale kraje południowe (Hiszpania, Włochy, Grecja) już przeskoczyliśmy." - Jacek smutne jest to że ktoś tak inteligentny jak Ty pisze takie głupoty. O czym to swiadczy?

(2016/01/15 12:21)

glodny,

jacek nie pisze glupot, ma swoje poglady i ma do tego prawo. mimo ze akurat w tej sprawie sie z nim nie zgadzam to szanuje ludzi ktorzy w dyskusj popieraja sie konkretnymi argumentami a nie sieja populistyczne hasla i drą ryje a jak sie o cos zapytasz to powtarzaja w kolo to samo jak mantre.

(2016/01/15 14:02)

niestety po raz kolejny edytuj nie dziala

podsluchy np.... to juz dawno sie dzialo tylko nikt o tym na glos nie mowil. fakt pis chce doprowadzic zeby bylo to "zgodne z prawem" i z tym w całej rozciaglosci sie nie zgadzam ale jak patrze na to wszystko jak "tamta strona" za wszelka cene chce przywrocic "stan wladzy" sprzed wyborow pazdziernikowych, jakim srodkami to robi, jak manipuluje ludzmi gloszac ze to dla ich dobra a w rzeczywistosci chodzi tylko i wylacznie o prywatny interes pewnej grupy... to mnie mierzi tak ze az niepotrzebnie sie denerwuje :)

(2016/01/15 14:07)

kacpersky, źle to wszystko interpretujesz. Nikt nie walczy o przywrócenie poprzednich władz czy o czyjkolwiek prywatny interes. Wszyscy ci protestujący boją się powrotu do Polski systemu totalitarnego i przeciw temu protestują. NSDAP też doszła do władzy w sposób legalny i demokratyczny a co potem zrobili to chyba nikomu nie muszę tłumaczyć. Sposób dochodzenia do władzy przez PiS i teraz jej umacnianie jest właśnie bardzo zbliżony do tamtych metod.

(2016/01/15 14:48)

Za gospodarkę już się wzięli. Nowe podatki

Sama szydło potwierdziła, że podatek od marketów ma na celu zrównanie szans małych sklepików z dużymi sklepami. Ludzie mniej zamożni już skaczą do góry.

Równanie w dół przerabialiśmy to już do 89r.

Pocieszające jest to że Polacy to nie Węgrzy czy Rosjanie, w kasze nie dają sobie dmuchać.

(2016/01/15 15:11)

Panie Jacku, a czy 'nie moherowe' babcie też moga jechać, protestować dla swoich wnuków? Czy zabierze Pan tylko swoch rówieśników? Kaczyński nie ma dzieci ani wnuków, więc dla niego choćby potop.  My walczyliśmy o demokrację, o wolność słowa, o wyjazdy do innych państw w Europie. Cieszyliśmy się tym 26 lat. Teraz człowiek, któremu nie zależy na życiu wszystko niszczy.

(2016/01/15 17:09)

Dragon36 i Kasperskyy - jeżeli nie czujecie jak duszna, chaotyczna i nieprofesjonalna jest rzeczywistość pisowska to żaden argument polityczny Was nie przekona. Może trafi do Was argument gospodarczy-  w ratingu długów ( dane dzisiejsze) Polska spadła  właśnie z pozycji A- doBBB+. Giełda dołuje, kapitał obcy  już odpływa, euro kosztuje już 4,48. 

Z ciekawości obejrzałam wczoraj Wiadomości w TVP i Fakty w TVN. Wiadomości zacytowały tylko te słowa Schultza, które mówią o tym, że lubi Polaków a jego żona jest polką, tvn podał również te o tym, że żadna partia, która wygywa wybory nie może uzurpować sobie prawa do narzucania całemu społeczeństwu swojej woli ( w tym właśnie celu PiS sparaliżował TK)

(2016/01/15 18:38)

metasekwoja, oczywiście wszyscy są mile widziani, bez względu na wiek, płeć czy orientację... to nie portal randkowy ;) Próbujemy z kolegą zorganizować grupę sochaczewską aby pokazać, że nie wszyscy w tym zagłębiu PiSowskim są "zmieleni" przez niezalezna.pl i TV Republika/TV Trwam :P

(2016/01/15 21:12)

kacperskyy a jakimi argumentami posługuje sie Jacek odnośnie blockquoteu który wstawiłem??????

(2016/01/16 01:11)

W tym dniu ma być -17 st. C*,  zatem podziwiam determinację uczestników marszu w obronie  niewiem czego zwołanego  przez Rysia  Petru w Garniaczu od Gucciego za 12 tysięcy, brońcie oligarchów bo za mało mają. A swoja drogą Demokracja w Polsce jest w świetnej kondycji jak nigdy dotąd. Nikt nie wysyła Policji z pałami na manifestantów,  ani przebranych w czarne kominiarki kolesi prowokatorów jak za czasów PO, nikt też nie strzela do tłumu gumowymi kulami  ani nie wypycha siłowo iak za SLD. MARSZE PROTESTY ,WIECE moga odbywać się do woli i zgodnie z prawem. Jacek o czym ty tam bredzisz, sposób dochodzenia do władzy PIS jest normalny i demokratyczny, demokratyczną wolą narodu. No i jakie te niby zagrożenia demokracji  się tu komuś uroiły? Oczywiście wielu ma prawo  nie pochwalać programu realizowanego  przez PIS bo mają inne poglady i to jest normalne ale mówienie o zagrożeniu \demokracji to jest co najmniej przegięcie!!!

(2016/01/16 02:16)

jacus sie za polityke bierze hihihih,max-ton mądrze napisane.Jak juz jedziecie wezcie Pana P.M.

(2016/01/16 11:03)

Uważajcie na Mariana!

http://www.wykop.pl/link/2951921/marian-kowalski-o-kod-i-wolnych-mediach-09-01-2015/

(2016/01/16 11:49)

... sposób dochodzenia do władzy PIS jest normalny i demokratyczny, demokratyczną wolą narodu. 

6 czy 7 tys. ludzi to nie jest wola narodu, więc trochę śmiesznie brzmi jak zarzucasz Jackowi bredzenie :)

Sposób dojścia do władzy jest jak najbardziej demokratyczny natomiast sposób zagarnięcia wszystkiego co tylko mozliwe i próba zmiany ustroju już nie a napewno nie jest zgodny z prawem o czym mówią nie tylko opozycja czy uczestnicy marszu KOD. 

Reszty nie ma nawet co komentować. Porównywanie zachowań uczestników marszu KOD i Marszu Nie[podległości a dokładniej reakcji służb porządkowych na to zachowanie jest delikatnie mówiąc lekkim nadużyciem :D

(2016/01/16 12:49)

6 czy 7 tys. ludzi to nie jest wola narodu

Oczywiście miałem na myśli 6 czy 7 mln a nie tys.

(2016/01/16 13:14)

zaczyna się niewinnie,słowo może zabić?

(2016/01/16 14:38)