Kolejny pies na ulicy - szukamy właściciela

/ 15 odpowiedzi

Od kilku dni suczka błąka się po osiedlu w Chodakowie. Jeśli ktoś rozpoznaje psiaka bardzo proszę o informację. Może się komuś zgubiła? A może ktoś chce się nią zaopiekować?

Widziałam te sunię. Jest młoda, siega do pół łydki i bardzo przyjazna.

(2017/10/27 21:55)

dziś rano na Topolowej jakaś łachudra wyrzucił (-ła) około sześcio-miesięcznego kociaka. 

Czarny, białe skarpety. Kot wychowywał się z ludźmi, ponieważ zaczepiał kazdego, kto przechodził, łasił się i szedł koło nogi jak psiak. 

Porzucony za pewne dziś rano, ok 7, bo zwarzywszy na pogodę, kot nawet nie zdążył się jeszcze umorusać.  

Co zrobić z takim pop**ierdoleńcem; obcinać palce za każde porzucenie ?

(2017/10/28 08:39)

Dodano bo przecież edycja nie działa na tym zas**ranym portalu

Porzucony zapewne dziś rano, ok 7, bo zważywszy na pogodę, kot nawet nie zdążył się jeszcze umorusać.  

(2017/10/28 08:56)

Żałują parę groszy na sterylizację i mnożą te zwierzęta, a potem podrzucają na orgódki działkowe, lub gdzie kolwiek.

(2017/10/28 10:43)

muszą wiedzieć że coś takiego istnieje.

Njagorzej że świadomością młodych, wychowanych po wsiach, nadal  pokutuje przekoanie że kot to sobie da rade , zawsze.

A qwa szkoły niby pokończyli, a słoma i wychowanie pozostaje bez zmian.

(2017/10/28 12:29)

Bo szkoła nie edukuje. Nie słyszałam, żeby w maszym mieście zaproszono do szkoły  ludzi, którzy pomagają bezdomnym zwierzętom. A domu, to zależy od rodziców. I tak idzie ku lepszemu. Pamietam jak przed laty opowiadali mi sąsiedziz Ul. Topolowej, jak jedna z ich sąsiadek włozyła kotka do worka i tłukła na ich oczach w ten worek az kotka zatłukła. Myślę, że teraz byłoby to niemożliwe.

(2017/10/28 15:32)

Szczęśliwie sunia znalazła dom z dużym ogrodem. 

(2017/10/28 21:23)

Ta wiadomość bardzo mnie ucieszyła - jedna bida mniej na ulicy. Niestety,telefon nie milknie - kolejne psiaki i kociaki czekają na pomoc. Ludzie, rozglądajcie się i nie zostawiajcie ich na deszczy, w błocie i łodzie. Tak niewiele potrzebują a tak dużo potrafią oddać.Metasekwoja - dziękuję.

I taka jeszcze informacja - nie prawda że szkoły nie edukują w kierunku postępowania ze zwierzakami. Każdego roku jesteśny ( Fundacja Nero) zapraszani do szkół i przedszkoli. Są tam organizowane spotkania ze zwierzakiem, rozmawiamy o tym że czują, że trzeba się nimi opiekować itd itp. Szkoły i przedszkola organizują zbiórki karmy, kocyków .... dla naszych zwierzaków i zwierzaków schronisk. 

I jeszcze jedna informacja w temacie - wszystko wskazuje na to, że wygramy konkurs Tesco. Będzie można wysterylizować ok 30 kotek. O sposobie zgłaszania zwierzaków będziemy informować.

(2017/10/29 00:21)

Ja też dziękuję NERO za współpracę.

Niestety nie wszystkie szkoły edukują.

Ja wczoraj  z tego co miałam zbudowałam domek dla  kotów na działce. Ociepliłam go  styropianem i mam nadzieję, że zimę  jakiś przetrwa. Niestety są  i tacy działkowicze, że zabiją każdą szczelinę w swoich domkach i altankach, żeby  nie wcisnął się żaden kociak. 

(2017/10/29 09:43)

Sunia w nocy wróciłą. Skomlała, przmoczona az jeden z mieszkańców  sie zlitował i wpuścił do swego mieszkania. Ponieważ nie  sam ma juz pieska nie może jej przygarnąć. Nie wiadomo czy piesek znalazł jakąs dziurę w ogrodzeniu i uciekł czy  został porzucony.

(2017/10/29 12:39)

Czyli nadal szukamy domu?

(2017/10/30 07:16)

Niestety. Nadal szukamy. Skoro nie przyszli zapytać czy sunia wróciła to im  chyba na niej noe zależy.

(2017/10/30 09:09)

Sunia już w solidnych rękach.

(2017/10/30 17:01)

W ogłoszeniach na portalu jest ogłoszenie o poszukiwaniu tego kotk nr kontaktowy 514748579

(2017/11/03 01:50)

Chodzi o kotka  znalezionego na l. Topolowej. 

Linu wejdź w ogłoszenia tam jest  fotka tego kotka .

(2017/11/03 02:00)