Kompromitacja Państwa. To już jest Koniec Platformy Obywatelskiej.

/ 38 odpowiedzi

To co się dzieje w naszym kraju od kilku dni to jakiś koszmar.

Afera podsłuchowa wybuchła po publikacji kompromitujących nagrań przez tygodnik "Wprost". Słychać na nich m.in. Sławomira Nowaka, Bartłomieja Sienkiewicza i Marka Belkę, którzy w wulgarny sposób rozmawiali o istotnych dla państwa kwestiach. Wczoraj w redakcji "Wprost" prokuratura i ABW dokonały przeszukania.

Co o tym myślicie? Moim zdaniem to napad na wolność słowa i największa kpina z demokracji od 89 roku.  

Premier po wczorajszym napadzie na redakcję „Wprost” oświadczył, że to on sam zapłaci politycznie za wydarzenia związane z publikacją przez tygodnik "Wprost" i ma racje już dawno powinien to zrobić:

 - Nie wykluczam, że tą ceną będzie surowa ocena niektórych obywateli w wyborach, które być może odbędą się za kilka czy kilkanaście tygodni, jeśli okaże się, że ta wewnętrzna blokada polityczna jest nie do odblokowania - mówił Tusk.

- Jeśli okaże się, że instytucje życia publicznego, media, prokuratura,  rząd, parlament, nie są w stanie ustalić modelu współpracy, który pozwoli ujawnić wszystko, co w tej sprawie jest do ujawnienia i pozwoli ochronić takie prawa, jak prawo do wolności słowa, to być może jedynym rozstrzygnięciem będą wcześniejsze wybory - stwierdził premier. Jego zdaniem "kryzys zaufania" do rządu jest "głęboki".

Wczoraj napad w redakcji "Wprost" pokazał prawdziwą twarz PO. WSTYD i HAŃBA!! Jedno jest pewne te oszołomy do wczoraj myśleli, że wszystko im wolno.  

ROZLICZĄ WAS WYBORCY NA SOCHACZEWSKIEJ ZIEMI !!!!


złodzieje,jak wszędzie jeden wielki burdel.

(2014/06/19 12:14)

Lipaburmistrz masz racje w wyborach pokarzemy tej władzy gdzie jest ich miejsce!!!

(2014/06/19 12:32)
A mnie ciągle zastanawia komu zależało najbardziej na obaleniu obecnego rządu.
Kto zlecił podsłuchiwanie najważniejszych osób w państwie?

Z jednej strony mamy grupę osób która w sumie rozmawia jak uleczyć państwo.
Fakt faktem przekraczając uprawnienia i upolityczniając lekko instytucje z definicji apolityczną. (bycie apolitycznym to mrzonka tak ogólnie).

Z drugiej strony kogoś kto świadomie destabilizuje państwo.
I zamachem nie jest według mnie to co było na taśmach, ale to że te taśmy powstały i to co robią teraz zjednoczone media.
To media destabilizują kraj.

(2014/06/19 12:36)

Nowe tłumaczenie skrótu PO w Sochaczewie to teraz Prawo Osieckiego !!!

(2014/06/19 12:37)
Proszę moderatorów o interwencje w sprawie użytkownika tadeusz. To już staje się irytujące jak w każdym temacie pisze to samo obojętnie czego temat by nie dotyczył. Permanentny off topic i spam.

(2014/06/19 13:08)
Grzech mylisz się porównanie bezwzględności władzy w tym przypadku jest jak najbardziej na miejscu !!!

(2014/06/19 13:21)
Może Grzech pragniesz takiej nikczemnej interwencji jak miała miejsce w ''Wprost''? aby uciszyć niewygodnych i dociekliwych obywateli?

(2014/06/19 13:35)
Nikczemnej?

A powiedz mi czemu Wprost chowa te materiały?
Przecież jeżeli są obciążające to powinni je udostępnić prokuraturze.
Czemu nie chcą się z nimi podzielić?
Przecież mogą zrobić sobie kopie.

To jest chore w polskich mediach. Zbierają sobie haki ale tylko po to aby sprzedać gazety. Nie po to aby rzeczywiście coś poprawić.

(2014/06/19 14:28)

Dzisiaj dowiedziałem się, że podobno PO TEJ AFERZE PAN GAIK, wieloletni szef sochaczewskich struktur PO i "aktywny" działacz Platformy Obywatelskiej będzie kandydował na fotel burmistrza z jakiegoś innego stowarzyszenia. Takie szybkie farbowanie przed wyborami.Oto lista osób związanych z PO SOCHACZEW:

ZARZĄD POWIATU SOCHACZEWSKIEGO

Przewodniczący -  Przemysław Gaik

Wiceprzewodnicząca - Jolanta Kulpa-Szczepaniak

Wiceprzewodnicząca - Marianna Tomasik

Sekretarz- Piotr Gaik

Skarbnik -  Anna Świętochowska-Binienda

Członek Zarządu -  Aneta Ligner

Członek Zarządu -  Jakub Brodowski

 

Kto tam jeszcze należy do PO proszę się wpisywać. 

(2014/06/19 14:29)
Podsumowanie całej akcji - słowa Moniki Olejnik - odpowiedz Premiera Tuska:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/olejnik-do-tuska-cale-srodowisko-jest-przeciwko-panu/4lgbn

(2014/06/19 15:23)
Proszę wkleić do wyszukiwarki:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/olejnik-do-tuska-cale-srodowisko-jest-przeciwko-panu/4lgbn

(2014/06/19 15:26)
WAM TO TRZEBA ŁOPATĄ DO ŁBA WŁOŻYĆ-AFERA PODSŁUCHOWA TO GOOWNO,ZASŁONA DYMNA,nasz powalony sejm i reszta tej bandy właśnie uchwaliła że 50 tysięcy Izraelczyków dostanie emerytury po 100 euro miesięcznie (za holokaust),a jak nie dozyli to dostaną ich dzieci !! 50 tysięcy biorców i 100 euro jest tak na razie,bo liczby poszybują w kosmos,podali to gdzieś w TV ?specjalnie zmienia się prawo,ustawy i zapisy aby tego dokonać,a plebs łyka tylko jak przeklinał minister czy prezes NBP tak na marginesie-NARODOWY BANK POLSKI-a coraz częściej nazywają go NARODOWY BANK CENTRALNY,zdejmijcie klapki z oczu i rozglądajcie się dookoła,więcej widać,bez odbioru

(2014/06/19 16:53)

urzędowym w Polsce?
Wiktor Ferfecki publikacja: 04.07.2012 aktualizacja: 14:27 wyślijdrukuj
Symbolem organizacji jest połączenie polskiego orła z izraelską gwiazdą Dawida (Fot. http://www.jrmip.org)

W Berlinie odbył się pierwszy kongres Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce, organizacji, która postuluje powrót do Polski trzech milionów Żydów i ustanowienie hebrajskiego drugim językiem urzędowym. Ruch powstał w ramach działalności izraelskiej artystki Yael Bartana, zaczyna jednak wykraczać w sferę realnej polityki – ustalił portal tvp.info.

Reżyserka Yael Bartana nakręciła cykl trzech krótkich filmów dotyczących Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce. W pierwszej części Sławomir Sierakowski, redaktor lewicowej „Krytyki Politycznej”, przemawia do pustych trybun zdewastowanego Stadionu Dziesięciolecia i zachęca Żydów do powrotu do Polski. W drugim Żydzi przyjeżdżają do Warszawy i stawiają kibuc na terenie dawnego getta. W trzecim Sierakowski ginie w zamachu. Filmową trylogię można było zobaczyć w galeriach artystycznych na całym świecie.

Okazuje się, że artystyczna fikcja może jednak przeistoczyć się w realną działalność. Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce uruchomił swoją stronę internetową, na której można przeczytać jego postulaty. Jego członkowie chcą, by powrót Żydów do Polski był sfinansowany przez podniesienie podatków, Senat został przekształcony w Izbę Mniejszości, a Polska zerwała konkordat z Watykanem. Chcą też ustanowienia hebrajskiego drugim językiem urzędowym. Symbolem organizacji jest logo, które powstało z połączenia polskiego godła z gwiazdą Dawida.

Za pośrednictwem strony internetowej można było też zgłaszać chęć udziału w pierwszym międzynarodowym kongresie organizacji. Odbył się w połowie maja w przy okazji jednej z imprez artystycznych w Berlinie.

– Kongres był pomysłem na eksperyment demokratyczny. Chodzi o to, by ludzie się spotkali i spróbowali wymyślić inny świat – mówi Sławomir Sierakowski, który sam w kongresie jednak nie uczestniczył. – Spotkanie trwało trzy dni. Uczestniczyło w nim wielu intelektualistów z całego świata. Dyskutowali o Polsce, Unii Europejskiej i Izraelu – dodaje Sierakowski.

Podczas kongresu nie podjęto żadnych działań charakterystycznych dla tworzących się organizacji. Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce nie przyjął swojego statutu, ani nie wybrał władz. Mimo to jego twórcy nie ukrywają, że chcą, by artystyczna działalność przełożyła się na politykę. – Uważamy, że nie ma sensu tworzyć sztucznej granicy między światem sztuki i polityki. Polskie społeczeństwo jest obecnie homogeniczne, jak żadne inne w Europie. W naszym społeczeństwie jest rodzaj luki po przeszłości, którą należałoby zapełnić – mówi Sierakowski.

Były ambasador Izraela w Polsce prof. Szewach Weiss przyszłość stojącą przed organizacją ocenia jednak sceptycznie. – Obiektywnie mówiąc, to jest fantazja. Co nie wyklucza faktu, że motywacja do tej fantazji może być pozytywna – mówi portalowi tvp.info. – Niektóre postulaty tej organizacji są dosyć zaskakujące. Przykładowo ten o nadaniu językowi hebrajskiemu rangi urzędowego. Przed wojną Żydzi w Polsce nie mówili przecież po hebrajsku, tylko w jidysz, a elity po polsku – zauważa

przekleństwa polityków was interesują?,drzewa wyrąbane po nie wiadomo po co? amen

(2014/06/19 17:03)

(2014/06/19 17:22)
Robroy woli jasności bo jeśli umknęło twojej uwadze
 Proces Przepoczwarzania:
 PZPR> SLD
\> KLD-> UW->PO, zakładam że następny szyld lemingów to będzie KM skrót od Karły Moralne,

 no i sorry gdzieś tam jeszcze po drodze wmieszała się Solidarność,AWS i ZCHN
, a w międzyczasie Porozumienie Centrum przekształciło się w PIS, czyli wychodzi na jedno że wszyscy mają ten sam rodowód i pochodzą z małżeństwa PZPR z Solidarnością zawartego przy Okrągłym Stole!

(2014/06/19 17:48)
do -metro--gwoli jasności-proces tych rent i reparacji rozpoczął się w 2006 roku i zainicjował go prezydent Lech Kaczyński

(2014/06/19 18:12)
 Czy ja piszę że to źle, swoje zobowiązania trzeba płacić, np. Fundusz Polsko-Niemieckie Pojednanie gdzie Polacy dostawali odszkodowania z Niemiec za  tzw. Przymusowe Roboty. ŚP.Prezydent Lech Kaczyński robił różne rzeczy, jedna mi się podobały, inne mniej.

(2014/06/19 22:38)
Redakcja "WPROST" pozwoliła przeszukać lokal. Policja odstąpiła od interwencji. Ciekawe... Sprzedaż "WPROST" czeka wzrost.
O godzinie 0.42 jakaś prezenterka TVN24 kończy rozmowę z p.Kazimierzem Marcinkiewiczem: "To, w takim razie,, panie Premierze, jaka patia polityczna nie jest obciachowa dla młodych ludzi?" I natychmiast: "Tylko niech Pan nie mówi, że partia Janusza Korwin-Mikkego...?" Znów ułamek sekundy: "...nie ma takiej partii?"
P.Marcinkiewicz: "Nie ma takiej partii..."
Ufff....
Ostatni sondaż (Milward Brown, dla "Faktów", po "aferze taśmowej" - p.Ryszard Bugaj miał rację... ) daje KNP 8%. To chyba 90% głosów młodych mężczyzn w wieku 18-27 lat. Plus trochę starszych mężczyzn. I kobiet...

(2014/06/19 22:54)
jaka kompromitacja? wy tacy naiwni na prawde czy szukacie po prostu sensacji? rozmowy tego typu prowadzone sa od dziesiatek lat tylko nie wszyscy daja sie zlapac.
wy na prawde myslicie ze politycy sa super tylko ooo ci sa tacy zli???? ale wy jestescie naiwni.

(2014/06/20 15:14)
 Kacpersky,  nie o to chodzi żeby się pastwić jak niektórzy nad Kaczyńskim czy Tuskiem, wszyscy robią to bo obrali taka drogę, są różne programy, jest rywalizacja. Prawda że takie sytuacje były są i będą na całym świecie, tylko że na zachodzie już to przerobili dawno temu, my przerabiamy teraz. Heh, chwała Tuskowi, w końcu to jakiś postęp w tej naszej demokracji. :))
  Sienkiewicz podsłuchiwał wszystkich aż w końcu jego podsłuchali, niezłe jaja.

(2014/06/20 19:07)
 Każdy kryzys jest motorem postępu - już teraz dobrze widać   jak nieprofesjonalne są działania prokuratury  i to tłumaczy też  jej negatywną rolę w dezorientowaniu opini publicznej w sprawie Smoleńska. Ustawa o niezależności prokuratury jest do poprawki. Widać też jak histeryczne jest zachowanie dziennikarzy, zwłaszcza tych prawicowych i jak niska jest ich edukacja prawna. Ich odesłałabym do szkół a Monikę Olejnik dodatkowo na terapię radzenia sobie z emocjami. Rację ma Sienkiewicz mówiąc, że państwo działa w poszczególnych segmentach ale jako całość ciągle kuleje. Wysłuchałam całe nagranie z podsłuchu rozmowy Belka- Sienkiewicz i szczerze mówiąc nabrałam do nich szacunku za propaństwową postawę. A język?- w końcu są z nas.

(2014/06/21 07:28)
To kolejny dowód na to że płemieł którego większość z was popiera jest idiotą.
 Prawdą jest że przysłowiowy  Kowalski ma w tyłku autostrady, Orliki czy tam jakieś wskaźniki PKB, bo przeciętny Kowalski zagłosuje na PO wtedy  kiedy będzie miał więcej w kieszeni dzięki Nim. I Ryży popełnił karygodny błąd wysyłając Sienkiewicza do Belki w  sprawie dodrukowywania pieniędzy, a wystarczyło by  najzwyczajniej w świecie obniżyć podatki i przeciętny Kowalski czy inny za kilka miesięcy odczuje znaczącą poprawę w swojej kieszeni. Uważam że Premier powinien  natychmiast odwołać Sienkiewicza po wybuchu tej afery a sam udać się na urlop i nie sterować sprawą ręcznie, bo teraz to wygląda tak że władza próbuje przy pomocy podległej prokuratury tuszować całą sprawę.  I nie pitolcie o niezależności bo niby ona jest ale tylko teoretycznie, zgadzam się że prawo w tej kwestii powinno być poprawione.

Powinna powstać Sejmowa Komisja Śledcza w sprawie zbadania tej afery

(2014/06/21 11:49)
Sejmowa Komisja Śledcza???

Po pierwsze to przy każdej aferze jest powoływana komisja śledcza i czy któraś wniosła coś do sprawy? Dostali tylko kasę ekstra za udział w komisji.

Po drugie, nie wiedziałem że w sejmie są tacy specjaliści, żeby rozstrzygać takie problemy. A z tego co widać to politycy nie grzeszą inteligencją. A są i tacy, którym do zdrowego rozsądku też dużo brakuje.

Kiedyś chyba była moda na Sejmową Komisję Śledczą, która to przekształciła się w jakąś tradycję. Biedne Państwo nie poradzi sobie pewnie bez niej. Na pierwszym posiedzeniu uchwalają sobie wynagrodzenie i budżet jaki będzie im potrzebny. A później tylko przeciągają sprawę, żeby wyciągnąć więcej kasy. Bo tylko o to chodzi w tych komisjach.

Dziwię się, że dużo osób jest strasznie oburzonych nową aferą. Tak jakby nikt nie znał polityków. Czy premierem jest Tusk czy Kaczyński to dzieją się takie same rzeczy. I tak będzie się działo dopóki politykami będą osoby związane (koleżeństwem, rodziną czy swoją przeszłością) z PZPRem, Solidarnością i resztą działaczy tamtych lat.

Nie ma co się odgrażać, że społeczeństwo pokaże Rządowi co o nim myśli. Bo co zrobi? Jak pokaże? Zagłosuje na opozycję? I co? Społeczeństwo będzie wtedy zadowolone? Będzie inna władza, a te same afery.

(2014/06/21 16:07)
 No tak tak było, w komisji śledczej w sprawie afery Rywina kabaret w wykonaniu pana Ziobry i Rokity zadających kretyńskie pytania i prześcigających się nawzajem w udowadnianiu który z nich jest większym antykomunistą. A opinia publiczna została zmanipulowana. Wg. przekazu medialnego największym pokrzywdzonym tej afery był A.Michnik, a dobrze  mu tak pomyślał przeciętny zjadacz chleba bo niewielu jest zwolennikami jego plugawej gazety. Rywin  stał się kozłem ofiarnym tej afery, 2 lata wielkiej krzywdy mu nie wyrządzili bo raczej dostał luksusowa celę a klawisze bardziej  pełnili funkcję lokai niż strażników. Komisja zmanipulowała całą sprawę do rzeczy sprawy próby osiągnięcia prywatnej korzyści majątkowej i nie raczyła nawet poinformować społeczeństwa iż chodziło o miliardowe łapówki  na konto sld od Amerykańskiego Giganta Cox  Communicate Corporate co kwalifikowało by tę partię jako Zorganizowana Grupę \przestępcza i podlegała by delegalizacji, a tak naprawdę do kicia powinien trafić ówczesny Premier Miller . Ale w tym kraju kruk krukowi oka nie wykolę. Obecny układ Parlamentu  nie dawał by  możliwości utworzenia bezstronnej komisji nawet.
 Śmieszą mnie twoje słowa o kosztach komisji, raczej nie rozumiesz jakimi gigantycznymi kwotami się tam obraca, jakie intratne interesy się tam robi. Politycy by zapewne się roześmieli z tego co piszesz dla nich to tzw. drobne.

To koniec PO. Jej kłamstwa o obywatelskim państwie, o cudach właśnie ubrały się w brunatny mundur. Dogorywanie będzie jednak długie. Zawsze jednak się znajdą dyżurni, pożyteczni idioci chwalący reżim.
 
O co w tym chodzi?

(2014/06/22 11:00)