Kongres Nowej Prawicy

/ 18 odpowiedzi

• konto usunięte

KONGRES NOWEJ PRAWICY

Do czego będziemy dążyć i co chcemy osiągnąć w przyszłym parlamencie?

1. Dość grabieży podatkowej. Obniżymy i uprościmy podatki, zniesiemy PIT i wprowadzimy dobrowolne ubezpieczenia emerytalne oparte na skutecznym i uczciwym systemie kapitałowym.

2. Wzmocnienie i ochrona rodziny. Uznajemy rodzinę, rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny, za podstawę życia społecznego. Nie pozwolimy na ingerencję biurokracji w wychowanie dzieci, przywrócimy rodzicom możliwość decydowania o ich edukacji.

3. Urzędy dla ludzi, nie dla urzędników. Uprościmy procedury i radykalnie ograniczymy biurokrację. Postawimy na niewielki lecz profesjonalny korpus przyjaznych urzędników. Ograniczymy liczbę ministerstw, agencji rządowych, posłów i senatorów. Wprowadzimy rzeczywistą odpowiedzialność urzędników za podejmowane decyzje.

4. Uwolnimy energię obywateli. Zniesiemy zakazy i koncesje duszące przedsiębiorczość, zadbamy o stabilność i jednoznaczną interpretację przepisów podatkowych.

5. Zrównoważymy budżet. Nie pozwolimy na dalsze zadłużanie państwa, nie pozwolimy by nasze
dzieci i wnuki odziedziczyły po nas jedynie długi.

6. Wolny internet, wolne stadiony, wolny obywatel.
Nie godzimy się na cenzurę sieci, zamykanie stadionów, traktowanie wszystkich jak potencjalnych przestępców. Swobodę krytyki władzy uznajemy za fundamentalne prawo obywateli.

7. Zapewnimy ochronę praw nabytych obywateli, w szczególności emerytów. Środki pozyskane z uczciwej prywatyzacji majątku narodowego przeznaczymy w całości na finansowanie zobowiązań systemu emerytalnego. Dokonamy jak najszybciej sprawiedliwej reprywatyzacji i uregulujemy stosunki własnościowe.

8. W polityce zagranicznej będziemy się kierowali rachunkiem korzyści i strat a nie sympatiami i antypatiami. Skończymy z bezmyślnym podporządkowaniem naszego kraju brukselskim biurokratom. Będziemy dążyć do przywrócenia Unii Europejskiej jej pierwotnego sensu jako obszaru wolnego handlu i swobodnego przemieszczania się obywateli, bez instytucjonalnej nadbudowy i biurokratycznych absurdów.

9. Zwiększymy rolę samorządów lokalnych, zapewnimy prawdziwą autonomię wszystkich regionów, upraszczając jednocześnie strukturę samorządową. Nie dopuścimy jednak, by przepisy ustanawiane przez samorządy miały pierwszeństwo przed prawem państwowym. Autonomia nie oznacza suwerenności. Wszelkie próby kwestionowania jedności państwa będą ostro zwalczane.

10. Zadbamy o bezpieczeństwo obywateli. Zracjonalizujemy system kar za przestępstwa - kary będą adekwatne do czynu, będą przede wszystkim uwzględniać interes pokrzywdzonego. Będziemy dążyć do przywrócenia kary śmierci dla morderców. Zadbamy o właściwe finansowanie policji. Służby specjalne, zamiast prześladować kibiców i krytyków władzy, będą służyły walce z terroryzmem i ochronie żywotnych interesów państwa.

Masz wybór! Istnieją w Polsce inne partie, niż te, które oglądasz w telewizji!

wszystko ładnie jak teraz ,a później bedzie jak jest ,naiwny to nie jestem i z bajek już wyrosłem.

(2013/11/24 10:22)

kd4
11. Jak będziemy rządzić, wszystkie intratne stanowiska obsadzimy swoimi ludźmi.

12. Każdy państwowy dokument będzie musiał mieć akceptację Prymasa.

14. Matura z religii będzie obowiązkowa.

15. Karę śmierci na skazanych będzie osobiście wykonywał nasz Przewodniczący.

16. Wszystkich nie-katolików zamkniemy w obozach pracy.

17. Zlikwidujemy Policję, porządku będą pilnować kibole.

18. Księża będą mogli swobodnie molestować dzieci i młodzież.

19. Stworzymy nową Berezę, w której będziemy torturować inaczej myślących.

20. Itd., itp.

(2013/11/24 11:19)
Jeśli chcecie mieć siłę w rządzie to musicie wyłożyć na to sporą kasę. Kto Wam tą kasę da? Renciści, bezrobotni, samotne matki? Niee tą kasę dadzą Wam biznesmeni, ludzie mający kasę. Tacy ustawieni w życiu to nie są frajerzy. Oni muszą mieć gwarancję, że jak się dobierzecie do władzy to będziecie załatwiać ich interesy, że wkład w Wasz sukces im się zwróci. Nie mówcie więc, że zrobicie lepiej dla przeciętnego obywatela :) będziecie robili tak jak sponsorzy Wam podyktują.

(2013/11/24 11:39)
dlatego router dobrze napisał że nie wierzy w bajki.

(2013/11/24 12:07)

Panowie a gdzie realia?

Kara śmierci może i słuszna, ale Unia Europejska się nie zgodzi. A z unii nie wyjdziemy.

Podatki to samo. Itd....

Daniel 

(2013/11/24 12:10)
Korwin-Mikke i realia? przecież ten facet żyje w swoim własnym, wyimaginowanym świecie.

(2013/11/24 12:15)
 To zależy, Korwin Mikke w przeciwieństwie do tych wszystkich głodnych gołodupców ma swoją firmę i ma z czego żyć , to gwarantuje że nie wejdzie w te same buty, ludzi którzy zmieniają poglądy częściej niż skarpetki tylko po to  aby osiągnąć swój cel jakim jest dorwanie się do władzy- koryta.

Wystarczy pomyśleć logicznie, jeśli taki ktoś bez polityki bez urzędowego stołka byłby nikim ważnym , jeżeli jego sposobem na życie jest ślizganie się po stołkach to czy tacy ludzie mogą zapewnić  dynamiczny rozwój kraju? Jak na razie J.K.Mikke jest jedynym politykiem który robi  to co robi w zgodzie ze sobą samym, nie zaprzedał się , nie głosi populistycznych haseł żeby wejść po władzę. Prawda jest taka to ludzie muszą sami zdecydować czy chcą żyć w lepszym, wolnym i dynamicznie rozwijającym się kraju, czy nadal wybierać nieudaczników których jedynym celem jest władza. Powiem tak gdyby była teraz II RP to  te całe polityki z tzw. "bandy czworga" gęsi i owce by paśli bo tylko do tego się nadają a nie sięgali po szczyty władzy. J.K. Mikke   do  władzy na siłę się nie pcha, ludzie muszą sami zdecydować czy chcą lepszej Polski, czy odpowiada im marazm  gospodarczy, nepotyzm, korupcja itd.

Ja raczej poprę ich w wyborach, mając na uwadze przede wszystkim  dobro  młodego pokolenia.

(2013/11/24 13:12)
Bajki i marzenia to dobre dla młodych i nieświadomych jeszcze realiów politycznych.

Karol

(2013/11/25 00:16)
 No jakoś uwierzyliście i nadal wierzycie mimo totalnej porażki w bajki Tuska.

Akurat Nowa Prawica nie opowiada bajek tylko przedstawia realia!

(2013/11/25 08:36)
Olaf  podejmij męską decyzję  i występuj  tylko pod jednym nickiem.

(2013/11/25 09:05)
 Ja zawsze występuje pod swoim jednym w przeciwieństwie do was!

(2013/11/25 09:23)
Po pierwsze Olaf to nie wy. Ja zawsze występowałem i będę występować pod własnym nazwiskiem bo prawdziwa cnota krytyk się nie boi. W tym wątku uzywasz dwóch nicków . I po co.

(2013/11/25 11:10)
 No jeżeli Olaf to nie Olaf to kto?. Ja mam aktualne badania z których wynika jasno że jestem zdrowy na ciele i umyśle, natomiast nad   zdrowiem psychicznym niektórych z was należało by się głęboko zastanowić i czym prędzej wysłać do lekarza. Padały tu różna opcje kim jest Olaf , niestety nigdy nie były trafne, ale to mój najmniejszy problem.

(2013/11/25 11:25)
Nie ma Olaf ludzi zdrowych, są tylko słabo przebadani.Chyba byłeś badany nienowoczesnymi metodami. W dalszym ciągu brak u ciebie honoru i tkwisz w uprawianiu złej socjotechniki.

(2013/11/25 14:15)
No tak  może jesteś tym lekarzem który twierdzi iż na pacjenta oddziału psychiatrycznego każdy się nadaje, zależy tylko od metod badania i postawionej diagnozy przez lekarza. Nie żartuj z poważnych ludzi.

(2013/11/25 16:31)
Olaf, głodnemu chleb na myśli, brak logicznego  analizowania i czytania tekstów ze zrozumieniem. Nie odwracaj kota ogonem, bo zabraknie biednych kotów w Sochaczewie do twojego procederu. Tobie wszystko kojarzy się z jednym. Z czym? Sam sobie powiedz.

(2013/11/25 17:37)
 Może wróćmy do tematu.
 Czy  można coś w tym kraju zmienić wybierając innych polityków niź tych którzy już byli i się nie sprawdzili, czy możemy być kowalami swojego losu i zbudować lepsza Polskę. Nie przychodzi ci na myśl że im właśnie o to chodzi żebyśmy tak myśleli że niema innych możliwości poza bandą czworga.

Kaczyński będzie Tuska  karcił za bezrobocie, wysokie podatki , korupcję, nepotyzm  Miller Kaczyńskiego a Tusk Millera i tak w kółko.
Ja np. wybieram KNP, nota bene nie będę agitował bo sa jeszcze inni np. Polska Partia Pracy i inne

(2013/11/25 17:59)