Konkurs na stanowisko Dyrektora Sochaczewskiego Centrum Kultury do powtórki

/ 9 odpowiedzi
W dniu 24 lipca 2015 roku burmistrz Osiecki unieważnił swoje zarządzenie Nr 122/15 z 30 czerwca b.r. w sprawie ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko Dyrektora Sochaczewskiego Centrum Kultury. 

W tym samym dniu burmistrz Osiecki wydał kolejne (identyczne) zarządzenie Nr 166/15 z dnia 24 lipca 2015 r. w sprawie ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko Dyrektora Sochaczewskiego Centrum Kultury.

Nie ma nawet słowa uzasadnienia przyczyny. Czy ktoś z Urzędu Miejskiego może wyjaśnić o co chodzi?

Zła podstawa prawna konkursu? Właściwy kandydat się spóźnił na pierwsze podejście? Czy jeszcze coś?
Odpowiedź znalazłem w newsletterze Fundacji Autonomia, która interweniowała w sprawie.Dobrze, że są obywatele mający poczucie odpowiedzialności za swoją gminę czy miasto. 
http://fundacjaautonomia.org/aktualnosc,Nasz-Watchdog-kontrola-spoleczna-jest-konieczna-8211-my-to-udowadniamy,107.html

(2015/08/07 19:08)

Przepraszam, że wtrącę zaczynając blockquoteem : "Dobrze, że są obywatele mający poczucie odpowiedzialności za swoją gminę czy miasto."

Panie Jerzy istotnie bardzo dobrze, że są ! Szkoda tylko, że jak co niektórzy byli we władzach miasta troszczyli się tylko o swoich, dziś szkalując innych. Mówi się , że przysłowia są mądrością narodu, jedno z nich mówi o ocenianiu innych swoimi kryteriami czyż nie prawda. Mam dość tak szczerze mówiąc czytania oskarżeń i szykan jednego bądź drugiego, jak Panu zależy szczerze na boru miasta i jego mieszkańców to anse i żale na bok i do współpracy z każdym !!! dla dobra w/w, jak tylko szkalowanie to nie oszukiwać nas proszę, że zależy komuś na ludziach i mieście ! Niby inteligentni ludzie a próbują robić z nas idiotów. Dla dobra Mazowsza MWS się pod Ruch Kukiza podczepia ?  Skoczyłem i jak ma nam cały czas podrzucać jadzik i szczuć przeciw dzisiejszym samorządom to niech już Pan przestanie. Dostał Pan czerwoną kartkę od wyborców i nie może przeboleć - Naród podziękował za wysiłek. Sorry taki mamy klimacik. Dobranoc

(2015/08/07 23:12)
''Niezależny jak z koziej d*py trąbka'' to dzięki pracy między innymi Jerzyka obecna władza mogła dokończyć wszelkie inwestycje wykonane do tej pory w Sochaczewie... sami obecni samorządowcy koalicji SFS / PiS po za kilkoma szkodliwymi uchwałami i wieloma przetargami nie wykazali się niczym ciekawym... Kiedy Pan Jerzy miał wpływ na władzę w Sochaczewie nie parał się fałszywą propagandą... to w perspektywie czasu okazało się zgubne... nawet podczas ostatnich wyborów... ale jedno trzeba podkreślić... kiedy Żelichowski z Czubackim zarządzali Sochaczewem zagwarantowali mieszkańcom prawdziwy rozwój ich miasta dzięki w pełni demokratycznej postawie politycznej w Radzie Miejskiej no i najważniejsze, to to że zabezpieczyli dla miasta tłusty portfel wypchany unijnymi złotówkami... Zawdzięczasz im jako mieszkaniec Sochaczewa jego obecny wygląd... 
Bez pracy ludzi Żelichowskiego i Czubackiego wizualnie i namacalnie Sochaczew teraz nie był by taki jaki go teraz masz okazję widzieć... 
SFS wraz z PiS wyłącznie zdziałali tyle co zatrudnienie w urzędach ludzi którzy są związani z tymi ugrupowaniami... co stanowi wyłącznie ogromny koszt dla nas jako mieszkańców... 

(2015/08/08 09:03)
@niezależny
Faktycznie klimacik ostatnio może doskwierać. Czy zadał Pan sobie trud odwiedzin załączonego przeze mnie linka? Pańskie konkluzje nijak się mają do poruszonego tematu. :( Zapewne gryzie Pan teraz wargi, że sprowokował ripostę p.Tadeusza. @tadeusz
Bardzo dziękuję za życzliwą ocenę naszej pracy na rzecz miasta. Tym przyjemniej, że dobre słowo pochodzi od surowego cenzora życia publicznego w Sochaczewie. :)

(2015/08/08 19:38)
@niezależny
Faktycznie klimacik ostatnio może doskwierać. Czy zadał Pan sobie trud odwiedzin załączonego przeze mnie linka? Pańskie konkluzje nijak się mają do poruszonego tematu. :( Zapewne gryzie Pan teraz wargi, że sprowokował ripostę p.Tadeusza. 
Panie Jerzy, BARDZO MI PRZYKRO :(, ale opinią niejakiego "Tadeusza" nawet nie chciałbym sobie butów wytrzeć by bardziej ich nie uświnić. Dziwne jest jak można być obłudnym nazywając jednych anonimowych "trollami" innych - tych którzy nagle Panu schlebiają nawet tytułować np. "p.Tadeusz". Moja ocena poprzednich władz dla wielu nie jest bezzasadna dla innych za pewne jest, każdy ma PRAWO do swojej oceny. Tchórzliwy "tadeuszek" także, choć wg Pana Panie Jerzy to przecież anonimowa osoba czyli "troll", no chyba że Panu znany jest osobnik ukrywający się pod nickiem "tadeusz", a wtedy to już kolega nie "troll"

(2015/08/17 21:50)

''Niezależny jak z koziej d*py trąbka''

Onlinowy tchórzu, szczurku, podający się za nadludzko inteligentnego sochaczewianina - pomyśl, przeczytaj, a później ewentualnie warcz i szczekaj ! Boisz się czegoś ? Ponoć przysłowia są mądrością narodów, ty ciągle na ludzi o odmiennych poglądach szczekasz, a wiesz kiedy pies szczeka ? gdy się boi ! Czego się boisz ? gnębi cię coś ? Masz coś na sumieniu ? Nie znasz form grzecznościowych ? Może myślisz, że warcząc, szczekając i ubliżając wystraszysz ludzi ? BŁĄD !!! Wielki błąd chłopie, nie masz odwagi stanąć twarzą w twarz już przed kilkoma osobami, a udajesz jeden Bóg wie kogo. Najpierw każdy nick był bilonem czy jakoś tak, teraz próbujesz nazwy forumowiczów kwestionować ? Pokaż się to porozmawiamy twarzą w twarz o zależności lub niezależności OK, czy brak ci odwagi? a w ogóle wiesz co to odwaga? Pozostało ci jedynie szczekanie online :) !!! Przegrało się to posączymy jadzik. To jest dbałość o miasto i mieszkańców - ZAMIAST STARAĆ SIĘ POROZUMIEĆ I WSPOLNIE DZIALAĆ POMIMO PRZEGRANEJ TO TYLKO JĄTRZYCIE - wy to nazywacie dbałością ? o co ?

(2015/08/17 22:10)

OSTATNI NA JAIKKIŚ CZAS WPIS:

W kwestii dbałości o miasto i mieszkańców poruszonej przez Pana Jerzego mam pytanie na które szczerze to nie spodziewam się wyczerpującej i szczerej odpowiedzi - Czy to ze względu na dbałość o nasz region w tym miasto i mieszkańców regionu w tym mieszkańców naszego miasta pańskie ugrupowanie Panie Jerzy podczepia się pod Ruch Kukiza, czy może ważniejsze są inne względy ?

Jeżeli nasze dobro to ja oczekuję od Pana, jakże zacnego i wykształconego samorządowca, kierującego się tylko dobrą wolą oraz mającego w sercu tylko dobro miasta i jego mieszkańców, że przestanie Pan szczuć, jątrzyć, a będzie Pan robił WSZYSTKO by dla dobra w/w porozumieć się z każdą władzą (nie tylko dla Pana wygodną) szanując wolę większości WYBORCÓW i współdziałał tylko w dobrej wierze dla dobra nas wszystkich !!! Mniej krytyki publicznej więcej pracy i współpracy - da się tak dla wspólnej sprawy ?

(2015/08/17 22:28)

Kiedy np. nie tylko ''Jerzyk'' ale i inni nieanonimowi forumowicze piszą o trollach to właśnie mają na myśli takie właśnie trollowanie niezależne jak z koziej dupy trąbka.... brawo przejąłeś złoty medal po Olafie... Szczerze gratuluję... :)

Jestem więcej niż pewien że w końcu doczekasz się i zobaczysz moją twarz i nazwisko dopisane do imienia... do tego czasu poćwicz... kulturę... opanowanie... i spokojną pewność siebie... :) uwaga na serce i silne emocje... :) 

(2015/08/18 00:17)
@niezależny
Panie jp b, odpowiem szczerze na poruszone wyżej wątki:
"Dziwne jest jak można być obłudnym nazywając jednych anonimowych "trollami" innych - tych którzy nagle Panu schlebiają nawet tytułować np. "p.Tadeusz".Tytułuję Internautów tak jak sobie życzą w swoich profilach. Nie ma w tym niczego obłudnego. Natomiast nie wszyscy anonimowo piszący są trollami. Jest Pan w błędzie stawiając znak równości pomiędzy anonimowością i trollowaniem. Odsyłam Pana do definicji, aby mógł Pan zrozumieć dlaczego kogoś incydentalnie nazwałem trollem.
"Czy to ze względu na dbałość o nasz region w tym miasto i mieszkańców regionu w tym mieszkańców naszego miasta pańskie ugrupowanie Panie Jerzy podczepia się pod Ruch Kukiza, czy może ważniejsze są inne względy ?"Mazowiecka Wspólnota Samorządowa istnieje od 2001 roku. Jednomandatowe Okręgi Wyborcze MWS popiera od dawna, jeszcze kiedy żył prof. Jerzy Przystawa - niestrudzony propagator JOW. Z Pawłem Kukizem MWS wspólpracowała już podczas referendum warszawskiego, a teraz JOW są wspólnym celem. MWS pomaga Pawłowi Kukizowi na Mazowszu, ale zachowuje swoją odrębność i nie podczepia się pod Ruch Kukiza. MWS jest stowarzyszeniem i nie zabrania swoim członkom ewentualnej współpracy z ugrupowaniami politycznymi, stąd są powiaty gdzie członkowie MWS współpracują z PO, PiS, PSL czy Ruchem Kukiza. Zależy od ludzi. MWS angażuje się w wybory samorządowe wszystkich szczebli.
".... ja oczekuję od Pana, jakże zacnego i wykształconego samorządowca, kierującego się tylko dobrą wolą oraz mającego w sercu tylko dobro miasta i jego mieszkańców, że przestanie Pan szczuć, jątrzyć, a będzie Pan robił WSZYSTKO by dla dobra w/w porozumieć się z każdą władzą...." Jeśli rzeczywiście docenia Pan wykształcenie, to u mnie ma Pan za to duży plus. Ale reagując na pozostałą Pańską fałszywą konkluzję, zapytam gdzie Pan był przez ostatnie 5 lat? Nie dostrzegł Pan ile hejtu płynęło z magistratu pod moim adresem? Poprzedni rzecznik burmistrza to urzędnik opłacany z pieniędzy publicznych, który wykorzystywał wszystkie opłacane media do dyskredytowania mnie. Podobnie postępowali internetowi anonimowi poplecznicy obecnej władzy. Rozumiem, że robili to w duchu pojednania i dla dobra miasta? Kiedyś wybrałem się na posiedzenie Rady Miasta, aby podzielić się z radnymi wiedzą i doświadczeniem z innego samorządu na temat wprowadzanej właśnie rewolucji śmieciowej. Kilku lokalnych "mędrców" nie chciało być pouczanych, nie dopuszczono mnie więc do głosu. Portal internetowy jest wolnym medium, gdzie władza miejska ma takie same prawa, bez uprzywilejowania. Zabieram więc głos na portalu społecznościowym w sprawach miejskich. Krytykuję brak rzetelności i wszechobecne picowanie propagandowe, nie koncentrując się na osobach, a na merytorycznych problemach. Ludzi z obecnych władz miejskich i powiatowych znam z ich działalności od dawna, nie są w stanie mnie zaskoczyć swoją postawą.

(2015/08/18 12:53)