Zaloguj się do konta

KORONAWIRUS - uwagi mieszkańców Sochaczewa

utworzono: 2020/03/25 11:18
ViTo64

Proszę mieszkańców Sochaczewa o wpisywanie uwag dotyczące życia bieżącego w dobie KORONAWIRUSA! Proszę o uwagi i spotrzeżenia dotyczące ograniczeń i respektowania prawa! [2020-03-25 11:18]

ViTo64

Dzisiaj rano chciałem kupić chleb w Sochaczewie. Niestety, osiedlowy sklepik na ul. Fabrycznej, niestety zamknięty, nie wiadomo z jakiego powodu. Musiałem więc pojechać do Biedronki na Boryszewie. Przeżyłem szok. Czynne były tylko 2 kasy. Zapytałem personel, czy mogą otworzyć jeszcze kilka kas, ponieważ w sklepie było bardzo dużo kupujących. Niestety, powiedziano mi, że nie mogą otworzyć więcej kas, ponieważ teraz robią zamówienia. Kolejki miały około 20 m każda. Do sklepu były wpuszczane nieograniczone ilości kupujących. Odległości między regałami bardzo wąskie, więc ludzie wchodzili na siebie. Aby kupić chleb, stałem w kolejce 30 minut. Szok! W Biedronce nie ma żadnych norm, jeśli chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców Sochaczewa. Powiedziano mi, że od soboty w Biedronce będzie czynna tylko jedna kasa. Na razie odpuszczam zakupy w Biedronce. Jest bardzo niebezpiecznie. [2020-03-25 11:26]

wysy

Witam,
w weekend mam zaplanowana przeprowadzke, poniewaz na moje miejsce wprowadzaja sie nowi lokatorzy, ktorzy podpisali umowe oraz zaplacili z gory za 1 miesiac. Czy w zwiazku z ograniczeniami moge poprosic znajomych o pomoc? W tej chwili nie mam wyjscia i musze sie wyprowadzic. Dodatkowo moja noga jest w gipsie, wiec sam nie jestem w stanie tego zrobic. [2020-03-25 11:49]

ViTo64

Proponuję renegocjować umowę i odroczyć przeprowadzkę o minimum dwa miesiące, o ile to jest możliwe! Zdrowie ważniejsze .... [2020-03-25 12:48]

Mar16

Ja jeżdzę raz na tydzień do tej Biedronki. Potwierdzam - żadnych norm. Żadnych płynów dezynfekujących dla klientów, jedynie zauważyłam przy kasie dla kasjerek.
W dużo mniejszych sklepach czuje się większe poczucie odpowiedzialności za siebie i innych bo oprócz płynów odkażających spotkałam szyby ochraniające dla kasjerek.
Jaki wniosek: liczą się tylko zyski, żadnych sentymentów.
[2020-03-27 10:42]

zdzichu

Dzisiaj w żabce na Piłsudkiego bardzo ok. rękawiczki przy wejściu, stanowisko kasjerki zabezpieczone , wchodzi się pojedynczo do sklepu. Szkoda tylko, że się zamykają. Może wspomóżmy naszych lokalnych przedsiębiorców i zróbmy u nich zakupy, choćby drobne. Polecam żabkę na Piłsudkiego. Taki gest "na odchodne" byłby miły z naszej strony. Dodam, że nie jestem ani właścicielem, ani spokrewnioną czy zaprzyjaźnioną osobą. Klientka, i też raczej sporadycznie. A żałuję, bo zazwyczaj markety dorabiam. [2020-03-27 22:11]

ja28

Dwa dni temu byłam w Biedronce przy Al.600 lecia, był płyn do dezynfekcji i rękawiczki jednorazowe przed wejściem na halę sklepową. [2020-03-28 09:44]

ViTo64

Zmiany na PLUS, bardzo dobrze. Mieszkańcy powinni reagować jak zasady nie są przestrzegane, inaczej wszyscy będziemy zarażać się od siebie ... [2020-03-28 20:50]

boniek

Takie pytanie mnie nurtuje, skoro w pierwotnych informacjach z Chin było podane, że wirus pochodzi od dzikich zwierząt, to jakim cudem zwierzęta domowe go nie przenoszą i się nim nie zarażają? [2020-03-30 04:23]

mucha71

KORONAWIRUS PRZESZEDŁ NA CZŁOWIEKA ZE ZWIERZĘCIA TAK SAMO JAK WCZEŚNIEJ SARS, ZIKA CZY PTASIA GRYPA.......DLACZEGO NIE ZARAZIMY SIĘ OD KOTA CZY PSA?......BO MAJĄ INNY MATERIAŁ GENETYCZNY. BO TO ZWIERZETA DOMOWE A NIE DZIKIE!! NIE ZARAŻAJĄ SIĘ BO TRZEBA BY BYŁO JEŚĆ PRZEZ LATA JAK CHIŃCZYCY WSZYSTKO CO SIE RUSZA I LATA SZCZEGÓLNIE NIETOPERZE , WISUS ZOSTAŁ PRZENIESIONY WŁAŚNIE PRZEZ NIETOPERZA PRAWDOPODOBNIE 20-70 LAT TEMU!!! A ORGANIZM POSREDNI KTÓREGO NIE ZIDENTYFIKOWANO JESZCZE PRZEKAZAŁ WIRUSA CZŁOWIEKOWI......TU KŁANIA SIE ZASADA WIEM CO JEM...... POZATYM RADZE NIE JEŚC PSA CZY KOTA ALBO INNYCH ŻYWYCH I WOLNO ZYJĄCYCH ZWIERZĄT JAK W PRZYPADKU CHIN PRZEZ LATA TO NIE BEDZIE PROBLEMU W KOLEJNYM POKOLENIU
LUDZE LITOŚCI MACIE OD LAT PSY KOTY I JE WYRZUCACIE BO WIRUS?.......PRZECIEŻ POWINNIŚCIE BYĆ W TAKIM WYPADKU CHORZY OD LAT CZY NAWET POKOLEŃ.... TEN WIRUS TO NIE ŁADUNEK ELEKTRYCZNY KTÓRY AKTYWUJE NAGLE WSZYSTKIE ZWIERZETA DOMOWE JAKO POTENCJALNYCH NOSICIELI .......A TU SIE OKAZUJE ŻE OBJAWIA SIE INNA CHOROBA ALE U LUDZI [2020-03-30 06:16]

robbo2k

Nie ma technicznej mozliwosci zarażenia się od dobrego gotowanego nietoperza [2020-03-30 10:01]

linu

Nie ma technicznej mozliwosci zarażenia się od dobrego gotowanego nietoperza
jasne, GOTOWANEGO... !!
[2020-03-30 10:39]

robroy

już się gubie,jedni grożą zaostrzeniem i ograniczeniem swobód ,inni zakazują badań [2020-03-30 10:46]

szarma

szarma

PiS nie pomoże nikomu aby realizować swoje chore ambicje . Poczytajcie jak Orkiestra Owsiaka kupiła w Chinach sprzęt ochronny przed koronowirusem a o transport poprosiła MON . Najpierw zgoda a potem warunek ,że sprzęt rozdysponuje rząd pod hasłem to Nasz zakup . Hańba , a wy głosujecie na tych nie ludzi . Brak mi słów (2020-03-30 22:24) [2020-03-30 22:28]

robroy

. [2020-03-31 13:42]

ViTo64

KORONAWIRUS A WYBORY 10 MAJA? Chory pomysł. Tylko samobujcy mogą zgłaszać się do komisji wyborczych, a barany iść na wybory w takich warunkach. Nawet jak Dudę mają wybrać tylko sami wierni żołnierze wodza, to niech sobie go wybiorą. Ja w tej telenoweli nie zamierzam brać udziału. Moim zdaniem, ani testy 8 klasistów, ani matury raczej nie powinny się odbyć. Wspólczuję młodzieży, gdzie za miesiąc egzaminy, a dalej nie ma żadnej informacji co i jak! Co o tym myślicie? Wybieracie się na wybory? [2020-03-31 17:09]

robroy

nie smućmy się tą epidemią,,doczekamy jej końca,choć nie wszyscy [2020-03-31 20:29]

pawel-24

Zwyczajowo karzdy powinien ocenić w jakiej sytuacji się znajdujemy, codzienne tylko po chlebek to nie rozważna decyzja. Ja robię zakupy raz na tydzień i tego się trzymam ,sytuacja jest taka a nie inna należy się więc dostosować a nie walczyć. Rozpisywać się na forum. [2020-03-31 21:38]