KORTY-APEL DO RADNYCH !!!!!

/ 2 odpowiedzi


We wtorek, 10 września 2002 roku o godzinie 9.00 odbędzie się sesja Rady Miejskiej, podczas której ma nastąpić ostateczne rozpatrzenie protestu Sympatyków Tenisa Ziemnego dotyczącego kortów tenisowych przy ul. Warszawskiej.
Protest dotyczy zmiany przeznaczenia działki (na której obecnie znajdują się korty tenisowe) z przeznaczenia rekreacyjnego na działkę pod działalność komercyjną. Przekształcenie dawało by możliwość sprzedaży działki (nawet w przypadku braku konkretnej inwestycji) co automatycznie wiązałby się z likwidacją kortów tenisowych.
Protest wcześniej trafił do Zarządu Miasta i został przez niego odrzucony. Zarząd Miasta nie odpowiedział konkretnie na zarzuty stawiane w proteście, a udzielił jedynie wymijającej odpowiedzi w której podtrzymał swoje stanowisko o kontynuacji przekształcenia działki.
Obecna sesją jest ostatnią szansą na zatrzymanie procesu przekształceniowego, a co się z tym wiąże na zachowanie jedynych kortów publicznych w Sochaczewie. Korty udowodniły bezdyskusyjnie swoją przydatność:
 rozegranych 8 turniejów tenisowych w tym roku + dodatkowo 2 planowane pod koniec września;
 dwie szkółki tenisowe, kształcące blisko 40 młodych adeptów sztuki tenisowej;
 blisko 40 osób, które regularnie opłacają składki tenisowe;
 kolejna grupa blisko 40 dzieci i młodzieży, która bezpłatnie korzysta z kortów;
 całe masy widzów i obserwatorów, którzy śledzą zmagania tenisistów.

Korty spełniają swoją rolę i nie można dopuścić by obiekt o tak długiej tradycji, o tak ogromnej przydatności społecznej zniknął nagle z sochaczewskiego krajobrazu.

Panie i Panowie Radni!
Apel do Was - zatrzymajcie proces, który nie przyniesie pożytku miastu i jego mieszkańcom (wciąż nie ma ani inwestora, ani firm zainteresowanych inwestycją, a przekształcenie nie służy żadnemu konkretnemu celowi prócz otwarcia furtki do cichej sprzedaży działki), a może zniszczyć wspaniały obiekt, który tak wspaniale służy lokalnej społeczności.

szkoda kortów!!!!!!!!!

(2002/09/06 12:36)
Ubolewam nad tymi radnymi i szkoda mi przede wszystkim młodzieży, która chciałaby grać w tenisa.

PS
Z tego co wiem to nie tylko młodzież,starsi również.
Burmistrzów tam chyba nie widzieliście. Oni jeżdżą do stolicy, tam widocznie graja w tenisa stać ich na to.

(2002/09/06 23:03)