Kosmiczny czynsz!

/ 45 odpowiedzi
Witam, przelewam na forum swój ostatni czynsz, byście mi drodzy forumowicze napisali, czy to czasem nie jest przegięcie. Napiszcie, czy to są normalne ceny, czy może wzięte z kosmosu? Osiedle victoria... metraż ponad 70 m2, czynsz 1000 zł, miesiąc lipiec.
wywóz śmieci - 8,80 x ilość osób w gospodarstwie
Ciepła woda - 29,41/ 1m3
Ciepła woda koszty stałe - 0,33 x metraż
Eksploatacja - 1,40 x metraż (od września 1,60 - podwyżka)
Przedpłata Centralne Ogrzewanie - 4,51 x metraż
Energia elektryczna - 1,61 x ilość osób w gospodarstwie
Zimna woda - 13,06/ 1m3
Fundusz remontowy - 1 zł x metraż
dopłata zimna woda - 14,59
i teraz:
wywóz śmieci - ok.ciepła woda - moim zdaniem skandalciepła woda koszty stałe - nie wiem nawet co to ...eksploatacja - ?? mieszkanie własnościowe, fundusz remontowy osobno, co to za eksploatacja?! Ja rozumiem, jeśli mieszkanie jest spółdzielni... ale płacę eksploatację za korzystanie z własnego m?!przedpłata C.O. - kosmos.... stanowi 35% czynszu!energia elektryczna - domyślam się, że chodzi o światło na klatce i w piwnicy...zimna woda - skandal równieżfundusz remontowy - ok, ale w takim razie czym jest eksploatacja?dopłata zimna woda - w piwnicy nie ma pralni ani żadnego nieprzypisanego do mieszkania kranu, więc ta sama sytuacja, co w przypadku "kosztów stałych ciepłej wody"...skąd to?
Ps. Rozliczenie z METRONY za zimę... ponad 4000 zł za ogrzewanie. Skala od 1 do 5 na grzejnikach: dwa pokoje są na "3" cały czas, wieczorami na "5". Salon okazjonalnie (goście, rodzina) na "3". I 4 koła?!?! Rozumiem, gdyby wszystkie grzejniki w każdym pomieszczeniu doginały na maximum, czyli pozycji 5 przez całą zimę. Ale przy grzaniu na absolutne minimum komfortu w domu taka cena??
Napiszcie, czy to groteska czy może Sochaczewska "normalność"...?

Ceny wody zawdzięczamy Osieckiemu...
Ogrzewanie jego poprzednikom... 

A jeśli chodzi o resztę to nie jesteś osamotniony i mnie poczucie bólu tyłka nie opuszcza od kilku lat za takie rachunki... 
Jak Qrwa żyć w tym drogim mieście urzędniczym :/ 

(2014/09/08 13:19)
Cenę za ciepłą wodę to i tak masz niską - u nas na warszawskiej jest prawie 50 zł za podgrzanie plus 13 za zimną więc to jest skandal.
 Niedługo nasi mieszkańcy nie będą się myli bo taniej jest kupić chleb jak umyć zęby. Tym powinien się ktoś zająć!!! Ceny wody w Polsce np. Mazury to 2,50 zł za metr(zimnej) więc skąd takie ceny w Sochaczewie ???
 Też mówię , że to skandal i złodziejstwo! Ktoś nas jawnie okrada !!!

(2014/09/08 13:55)
Proponuję rajd rowerowy "Śladami sochaczewskich urzędów"-będzie trochę kilometrów. I zobaczycie na co idą te pieniądze. Trzeba prostować kosy, albo ginąć!!

(2014/09/08 14:31)
Sorrki wydałam wszystko na wodę więc nie stać mnie już  na rower ;-) Więc nie mam możliwości na wycieczkę rowerową ;-)

(2014/09/08 15:09)
Nie wszędzie są takie kosmiczne opłaty. Bywam u znajomych, którzy przeprowadzili się właśnie z Victorii na sąsiednie osiedle i tam ... miłe zaskoczenie opłatami za mieszkanie, a jakość nieporównywalna. Z tego co wiem - podgrzanie wody 31zł, ogrzewanie całym rokiem po 3zł z metra, a opłaty na eksploatacje 4,7zł. Śmieci i zimna woda ze ściekami wiadomo wszędzie tak samo. I to wszystko.......

(2014/09/08 15:41)
zauważyliście jak wiele osób oszczędza na wodzie lub najzwyczajniej w świecie nie stać ich na higienę... tu wiele do powiedzenia mogły by mieć kasjerki z marketów... 
choć wystarczy przejażdżka autobusem miejskim aby poczuć zapach powolnego rozkładu społeczeństwa którego katem finansowym jest obecna władza magistracka z bezRadnymi kolesiami którym uwierzyliśmy 4ry lata temu a którzy zdradzili nas mieszkańców podwyższając stawki opłat ...   

(2014/09/08 15:48)
 Nie ma być tanio, bo tanio to jedzą psy, mężczyzna powinien zarabiać a nie oszczędzać. Miej pretensje  do swojego jaśnie Pana że w Polsce zarabia się najmniej wśród krajów UE, a ceny w sklepach są wyższe, wiem bo często robię zakupy   np. w Niemczech.

Druga sprawa to policz sobie ile kosztuje budowa własnego domu i utrzymywanie go, wszystkie koszty to i tak wyjdzie ci że masz taniej.

A to co piszesz  nawet nie jest zgodne z prawdą tylko zwykła hucpa polityczna

(2014/09/08 16:15)

Subara jak zawsze niemerytoryczny . Średnie ceny w Polsce stanowią około 65% średnich cen w UE ( elektronika, samochody, jedzenie i napoje bezalkoholowe są najtańsze) Średnia płaca w Polsce jest wyższa od płacy w Bułgarii, Rumunii, Litwie, Łotwie, Węgrzech i Słowacji a więc nie najniższa w UE. Jasne, że siła nabywcza naszych pensji jest dużo niższa niż w krajach takich jak Niemcy czy W. Brytania ale przy porównywaniu trzeba pamiętać z jakiego pułapu startowaliśmy.

Takie czarno- białe widzenie świata jest mało konstruktywne

(2014/09/08 17:03)
 Najlepiej nie widzieć niczego bo pewnie ci ktoś załatwił dobrze płatna pracę , a  jak wiesz ja uważam że: "Volenti non fit iniuria" i z tym masz rację że w porównaniu do słabszych wypadamy nieźle, ale chyba masz klapki na oczach  albo nie widzisz tego jak ludzie żyją w biedniejszych regionach Polski.
 A w ogóle skąd taki pomysł, to zwykła manipulacja lewackich środowisk że  ma być taniej, dlaczego ty masz mieć tańsze koszty utrzymania od właścicieli domków jednorodzinnych?

Przyzwyczailiście się że miasto do Was dopłaca, niestety w chwili obecnej Sochaczewa na to nie stać.

Nad tym ubolewam od wielu lat że Socjalizm skończył się w Naszym Kraju jako Ustrój ale niestety nie skończył się w głowach, w mentalności Polaków

(2014/09/09 10:04)
Miasto do nas dopłaca? Ale głupoty wypisujesz.

To MY dopłacamy do miasta i powiatu.
MY karmimy przerost zatrudnienia w spółkach miejskich.
MY karmimy nieefektywną administracje i mierne zarządzanie.

ONI się ratują przed plajtą zrzucając na NAS odpowiedzialność podnosząc nam koszty życia.

(2014/09/09 10:17)
 No właśnie teraz nie dopłaca i stąd wynikają Wasze pretensje

(2014/09/09 11:01)
 Jeśli w dzisiejszych czasach ktoś pisze o przeroście zatrudnienia to domniemywam że albo jest niedorozwinięty albo przemawia przez niego zwykła ludzka zawiść bo komuś się udało znaleźć  jakąś fajna i ciekawa pracę z której jest zadowolony.

(2014/09/09 11:07)
''Subara'' jeśli nie widzisz niczego złego w zatrudnieniu na stanowisku np... naczelnika lub referenta osoby o kompetencjach dziadka klozetowego który na domiar złego udaje fachowca to gratuluje myślenia Novoosieckiego. 
To tak jak byś poprosił o wycięcie woreczka robaczkowego sąsiadkę z bloku która cały dzień siedzi w oknie komentując ubiór wszystkich sąsiadów...

(2014/09/09 11:26)
albo wie jak powinny być zarządzane duże firmy, a państwo jest bardzo dużą firmą.

Ale ty uwielbiasz obrażać wszystkich którzy nie zgadzają się z twoim światopoglądem. Skąd tyle nienawiści w tobie?

(2014/09/09 11:26)
tadeusz ma ciekawy światopogląd ,jeżeli taki jest rzeczywiście ten człowiek to jaki piękny byłby świat jak by rozumowali wszyscy jego tropem,uczciwość ,zero korupcji,samo dobro zła nie ma ,miło i tanio normalnie bajka by była,tyle że w obecnym realnym świecie tak nie ma nie było i nie będzie,sami wszyscy wiemy dlaczego ,na każdym kroku oszustwo,co byś nie robił czy kupował to drugi cię dyma ,to że tadeusz udowadnia i chce pokazać jak jest to wiadomo nie od dziś ,tyle że on para nienawiścią do jednego organu a na naszym terenie takich jest więcej i powinien jak już to pisać na inne osoby ,instytucje ,czy zakłady gdzie ręka rękę myje ,wujek ,ciotka ,itd....,tak funkcjonuje cała Polska i nie zmieni tego tadeusz czy inny zenek.

(2014/09/09 11:37)
Szanowny ''Dragon36'' żyjemy... to życie jest nasze... życie wydaje się tylko skomplikowane zmieni się wtedy kiedy sami będziemy tego chcieli... 

od naszych czynów i postawy zależy nasza przyszłość i będzie taka jaką sami wykreujemy... walczmy o przywrócenie godności obywatelom naszego miasta... Obywatelskość nakazuje aby palcem wytykać niesprawiedliwość architektury politycznej Novoosieckich

Obecnym rajcom novoosieckim co pokazali przez ostatnie 4ry lata wydaje się że to mieszkańcy są dla nich aby im służyć wyłącznie wyłącznie po to aby oddać im głos ... przez nich moje rachunki są wysokie... 

Uczciwy burmistrz i uczciwy radny powinien dbać  o to aby mieszkańcy nie czuli się wyzyskiwani wysokimi opłatami!!!! Mieszkaniec ma płacić podatki a w zamian ma czuć się bezpiecznie finansowo!!!  Ta Novoosiecka władza śmierdzi mi czyszczeniem mojego portfela... niczym innym  

(2014/09/09 12:02)
żyjemy... to życie jest nasze... życie wydaje się tylko skomplikowane zmieni się wtedy kiedy sami będziemy tego chcieli... 

Dowcip dnia - dziękuję za rozweselenie :)

(2014/09/09 12:34)
Proszę :)

(2014/09/09 12:53)
Facepalm.... Moi drodzy, dyskusja miała się odbywać na nieco inny temat - czynszów w Sochaczewie, cen wody i... może ktoś mi w końcu wyjaśni: czym do cholery jest opłata eksploatacyjna? ;)

(2014/09/09 14:41)
Sztucznym tworem mającym na celu zamydlenie oczu odbiorcy. ;)
Najlepiej chyba zapytać o to w administracji.

(2014/09/09 15:15)
no, docelowo taki mam zamiar, ale myślałem, że może ktoś jeszcze ma takową w Sochaczewie... a okazuje się, że tylko Victoriańczyki ;)

(2014/09/10 10:32)
 Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej po wygranych  wyborach przez ekipę która wreszcie zaprowadza normalność w tym mieście

(2014/09/10 11:49)
Facet który przebiera się w internetową twarz ''subara'' mający kilka wyśmiewanych przez wszystkich profili robiąc z siebie notorycznego idiotę znów pokazuje swoje przywiązanie do Osieckiego i małolepszego!!! trollując wszędzie tam gdzie mieszkańcy wytykają Novoosiecką obłudę i paskudztwo politycznych gierek nastawione na zatrudnianie ROSZCZENIOWCÓW!!!!

(2014/09/10 12:08)
idiota to ty jesteś gościu śmieszny, ja nosze długie włosy i mogę sobie ustawić jaki chce avatar, gucio ci do tego. Nic nie trolluje kretynie tylko obiektywnie oceniam dobra władzę w mieście, co kuźwa urwało się złodziejom koryto i nie macie za co się panoszyć?

(2014/09/10 17:20)
W pierwszych tygodniach wypowiadałeś się jak kobietka rozstrzęsiona hehehe więc wybacz ale nie jesteś stroną którą można brać poważnie... tym bardziej partnerem do rozmów >>>mam obrzydzenie<<< >>> wstręt<<< do takich osób:/

(2014/09/10 17:50)