koszt wylewania fundamentów dla domu 120m2

/ 25 odpowiedzi
Ostatnio przeglądając projekty domów o powierzchni 120m2 , oglądając kosztorys zdębiałam przeczytawszy, że koszt wylania fundamentów wynoszą 60 tyś. zł netto. Ponieważ kompletnie się na tym nie znam, mam pytanie do osób orientujących się w temacie budowy, czy takie są faktyczne koszty zrobienia fundamentów dla domu o takiej powierzchni? Bo jak dla mnie to raczej wygórowane koszty...
zaznaczam, że dom jest z użytkowym poddaszem więc wymiary domu to 10x12

(2011/05/24 12:16)

eff

mój brat wylewał fundament w 2010 ( dom parterowy 150m2 ) zapłacił za wszystko ok. 10 tys. zł. To są fakty, nie biorę tego z sufitu. Chociaż musze dodać, że materiały miał z rabatem.

te wyceny przy projektach są bardzo wysokie. Tylko, że tam się liczy prawie po najwyższych kosztach ( czyli jak lany cement jest z gruchy, masz wynajęta do tego drogą firmę itd). My zapłaciliśmy tak mało bo wszytsko robiliśmy sami ( wykopanie dołów, wyrobienie cementu i zalanie fundamentu). na samej robociźnie sporo zaoszczędziliśmy.

(2011/05/24 13:39)
 Akurat jestem na bieżąco z budową domu parterowego. Miesiąc temu zalewałam fundamenty z gruszki. Mój dom ma 130 m2 potrzebowałam 36 m3 betonu który w sumie wraz z praca pompy kosztował mnie 12 tys zł.

(2011/05/24 19:05)

orientacyjne wyliczenie:

- wykop : 500 zł

- beton : 35 m3 x 350 m3 = 12250,00 zł (jezeli beton jest z betoniarni)

- zbrojenie : ok. 50 kg na 1m3 = 1750, 0 kg x 2,5 zł/kg = 4375,0 zł

- robocizna : 7000 zł

RAZEM: 24.125,00 ZŁ - to tylko orientacyjna kalkulacja kosztów, w praktyce można to zrobić taniej

(2011/05/24 21:06)
Na Twoje fundamenty powinno wystarczyć 21-26m3 betonu.Beton towarowy(z gruszki) kosztuje ok.240-270zł/m3(B15).Jedynym producentem w Sochaczewie jest PW, ale konkurencja dowozi często taniej. Praca pompy to ponad 300zł/godz. a obejmuje ona rozstawienie , mycie i często dojazd. Beton o parametrach zbliżonych do B15(?) produkowany metodą domową to koszt ok.120-160zł/m3 i jak masz sprzęt i ludzi to nie potrzeba gruszki. Kalkuluj sama, -gruszka to koszty ale też szybkość i porządek, betoniarka to oszczędność ale też bałagan na działce.

(2011/05/24 23:02)

eff

z tym bałaganem po betoniarce to się nie zgodzę. Fakt trochę z niej wyleciało betonu ( ale to naprawdę była śladowa ilość) no chyba, że ktoś nie umie urabiać betonu w betoniarce :)

(2011/05/25 08:27)
Pod pojęciem-bałagan-miałem na myśli konieczność zgromadzenia na działce dużej ilości kruszyw-ok 20m3-i cementu-ok.5ton-czyli 200 worków po cemencie+ok 1000 litrów wody. Trzeba być akrobatą aby uniknąć bałaganu, bo jeszcze parę osób musi rozwozić ten beton do dołów. Powodzenia.

(2011/05/25 12:04)
Praktycznie stawiając domek na chwilę obecną wychodzi około 80tysięcy w surowym stanie pod blachę. Bez robocizny.
Pracuję w pewnej hurtownii i praktycznie tyle wychodzi każdemu.
Oczywiście kwestia dyskusji kilku tysięcy.

Handlujemy również betonem z gruszki, wiadomo że jak ma się swoją siłę roboczą z rodziny, to wyjdzie taniej, wylewać z gruszki ale jak się robi z ekipą, która na zapłacone od całości, to można przedyskutować.
Samym faktem że z betoniarki nie urobisz betonu B7 , a teraz praktycznie pod fundamenty wszyscy stosują B20.

Przy okazji ;D jakby ktoś chciał, jakieś materiały bud. to można pisać.
Spróbujemy ogarnąć przyzwoite ceny ;)

(2011/05/25 22:10)
cześć, 
podaj mi do siebie numer telefonu lub maila, będzie mi troszkę potrzeba mat.bud.

(2011/05/25 22:26)
46 8632803 Biuro.

Maila mogę zapodać priw. bo na firmowy mało wchodzę.
Wyślę ci na pw. jak będziesz chciał skorzystać z maila.

(2011/05/25 23:10)

mks
Tak dokładnie to nie sprecyzowałes tego fundamentu, bo tu nie chodzi o wymiar urzytkowy budynku tylko o rozmiary fundamentów, czyli w zależności od typu muru, szerokość fundamentu, w zalęzności od gruntu - jego głębokośc i oczywiście czy część naziemna ma być z bloczków czy róznież z betonu, no i oczywiście długość fundamentu najważniejsza, napisze Ci jak było u mnie na budowie. Mój fundament ma 1,2 głębokości, szerokośc 0,45 (ściana trójwarstwowa) i 110 m długości co dało razem 49 m3 betonu B20 - 12000 PLN , do tego wykopy - reczne robotników 800 PLN (nie dało rady koparką - ale koszt mniej wiecej podobny) - zbrojenie ok 1500 (prety + strzemiona) - razem koszty czesci w ziemi - 14300. Cześć naziemna - beton B20 - 12 m3 - 3000, deski do szalunków - 700 PLN (do odzyskania - wiec koszt żaden), praca robotników  - 800 PLN (szlaowanie + pilnowanie guchy i pompy+równanie). Tak wiec razem koszty fundamentu gotowego pod budynek - 15400 PLN. Zbrojenie robiliśmy sami, rozszalowywanie fundamentów sami. Robliśmy wnikliwe analizy i przelicznie kosztorysu dla równych opcji (bloczki murowane, wylewanie z betoniarki) i wybraliśmy beton z gruszki. Jednak ma to swoje zalety jezeli chodzi o porównie z betonem z betoniarki. Przy tak duzej ilości funademntów jakie są u mnie ciezko było by urabiac to betoniarką, po za tym właściwości betonu z gruszki - nieporównywalne do tego z betoniarki. Koszty bloczków cześci naziemniej w naszym przypadku oscylowały w granicach 7000 PLN (bloczki ok 900 szt  - 3000 PLN, praca murarza - 3000 PLN + cement, piach etc) wiec sie nie opłacało finansowo. Ale moja rada - sam oblicz sobie metraż sześcienny fundanentów, podzwon po betoniarniach i zrób sobie kalkulacje na rózne opcje, bo to 60 tys PLN to lekkie przegięcie jezeli chodzi o taki budynek. Nie wspomiałam tu jeszcze o kwesti izolacji i ocieplenia, ale to juz zupełnie inny etap budowy.

(2011/05/26 07:57)
mam pytanie dotyczące kosztu wylania betonu. chodzi o to że mam od następnego poniedziałku zacząć wylewać beton, posiadam takie dane fundamentu 147m( nie wiem czy to mają być metry kwadratowe czy sześcienne nie znam się na tym) betonu, 290m szalunek z denek i szerokość 30m. ile powinienem wziąć za taką robotę ????????? pomoże ktoś ? byłbym wdzięczny prosze o kontakt

(2012/06/25 16:33)
Ja wprawdzie nie wylewalam fundamentów. a zalewałam strop. za 10 m2 pełna betoniarka  zapłaciłam 3500,00 zl. Nie płaciłam za godzinę pracy wysięgnika, tylko stalą cenę. Wodę mieli swoją do płukania. Wszystko było sprawnie i czysto. To co zostało z podajnika wyleli nam na folię, warto sobie ja przygotować. Polecam wylewania fundamentów z betonu towarowego. Jest jednolity. ręcznie takiego nie urobisz. Fundamenty to podstawa. Ciężko w nich coś poprawić jak będzie coś nie tak.

(2012/06/26 14:27)
witam!! Ja robiłam całość fundamenty do stanu zerowego i z robocizną mnie wyniosło 32000 tyś zł.dla domu 185m2.

(2012/09/20 19:25)

witam!! Ja robiłam całość fundamenty do stanu zerowego i z robocizną mnie wyniosło 32000 tyś zł.dla domu 185m2.

drogo coś wyszło ,   ok 7000 za dużo

(2012/09/20 20:28)
to się tylko tak mówi ale niestety wszystko kosztuje? ale ja pisałam z robocizną przez firmę tz. górale mi budują dom.Tak wyjdzie jeszcze też zależy w jakim regionie zamieszkujemy.

(2012/09/21 09:09)
Ja bym polecał Ci żebyś skonsultował się z fachowcami z tej branży z topowych firm z branży betonowej i wiedząc ile to kosztuje, możesz szukać czegoś innego. Ja zalewałem posadzkę i strop z cemexem http://www.betonnadom.pl Wybrali dla mnie odpowiednią mieszankę i wszystko ładnie wykonali. 

(2014/08/19 20:44)
ależy wszystko od rodzaju fundamentu, ich wielkości, materiałów. Wiadomo można tu rzucać kwotami 10- 15 tysięcy, ale każdy projekt jest indywidualny :-) Ja jestem aktualnie przed budową domu i dużo o tym czytam o fundamentach na glinianym grunciefundamentach na glinianym gruncie.  

(2014/10/08 21:07)
czy ktoś sie jeszcze bawi w robienie samemu wylewki czy teraz już standardem jest kupowanie gotowej mieszkanki? Jak byłam mała to obok nas budowano dom wielorodzinny i z kolegami z podstawówki zakradaliśmy się na budowę i obserwowaliśmy jak panowie robili wylewkę. Kiedyś pamiętałam te proporcje piachu,cementu i wody. Dom stoi już 20 lat więc takie ręczne robienie betonu chyba nie było złe

(2015/06/01 20:57)

teraz raczej zamawia się gotową mieszankę ...

do wylewki musi być więcej osób (urabianie, wylewanie, itd.) , a tu gruszka 9m3 wylewana w 40 min  i po zawodach. teraz "czas to pieniądz"

(2015/06/03 23:04)
Podstawowy błąd przy "domowej" produkcji betonu to użycie zbyt drobnych kruszyw (piasku). Pospółka lub dodatek żwiru gwarantują dobra jakość betonu, oczywiście pod warunkiem że nie przesadzi się z wodą. Beton nie może być zbyt płynny.

(2015/06/04 12:54)
i uwaga na glinę w pospółce... to mit ,że glinka lepiej zwiąże z cementem  . do produkcji betonów używa się kruszyw sortowanych  i o żadnej glinie nie może być mowy , ale majstrowie czasem twierdza inaczej.

(2015/06/05 10:50)
Ja zdecydowanie polecam z gruszki. Nie ma sensu samemu się męczyć i ryzykować niewłaściwej mieszanki. My się budujemy z gruszką, już zamówiliśmy beton na fundamenty: http://www.cemex.pl/produkty-beton.aspx.

(2015/11/24 15:03)

A materiały budowlane kupowaliście stacjonarnie w Sochaczewie czy przez internet? 

(2017/04/27 14:37)