Kramnice

/ 25 odpowiedzi / 2 zdjęć
I czemu to służy Panie Kwiatkowski to napuszczanie jednego narodu na drugi.Pisze Pan, ze dwoje Żydów zostało i mogą upomnieć się o kramnice.Szkoda, można ich było ubić co do jednego. Jak to się stało, że ocaleli?.Teoretycznie nie powinni. Czytamy, przecież wydanej niedawno  księdze o sochaczewskich Żydach, że byli i już ich nie ma. Ja przeczytałam tylko kilkanaście stron, więcej nie byłam w stanie.Zbyt okrutne.O losie Żydów w Sochaczewie opowiadał mi mój ojciec i jego siostra, bo byli rodowitymi sochaczewianami. Opowiadali, że był to naród pracowity, że na swoich plecach nosili z nad Bzury worki z mąką, solą itp. do swoich sklepików. Polacy zaś bardzo lubili im dokuczać. Ojciec sam, jako nastolatek często im broił. Wstyd mu było później za to.Jak przyszła wojna to tym bardziej można się było na nich wyżywać, wszak pomagali w tym Niemcy. Wspominał, jak Niemcy zebrali Żydów na sochaczewskim rynku, wezwali polskiego muzykanta, kazali  mu grać a Żydom tańczyć. O jaką mieli Polacy radochę z tego upodlenia innych.Z takiego napuszczania Panie Kwiatkowski nic dobrego nie wychodzi. A strach budzi w ludziach najgorsze instynkty.Podejrzewam, że nie chodzi Panu o te kramnice, ale żeby podsycać antysemickie nastroje.Dlaczego wyłączył Pan dyskusję na swoim blogu. Dowiedziałby się Pan jak bardzo podgrzał Pan atmosferę wzajemnych uprzedzeń. Co Pan ma z  tego?
Myślę że zmiana zagospodarowania parku może przyczynić że nie tylko Krarmnice wrócą do swoich właścicieli ale i teren Parku w Sochaczewie... Swoją  drogą spadkobiercy pochodzenia Żydowskiego zrzekli się podobno tych posesji mówię o parku a zrobili to dla dobra społecznego gdyż nie chcieli podobno odbierać mieszkańcom Sochaczewa jego zielonego zakątka lecz teraz kiedy burmistrz wpadł na poroniony pomysł aby przebudować to miejsce to roszczenia spadkobierców nawet sąd może uznać za uzasadniony... no niestety tak gospodarują się Novoosieccy...

(2014/08/31 19:52)
Symbolem organizacji jest połączenie polskiego orła z izraelską gwiazdą Dawida (Fot. http://www.jrmip.org)

W Berlinie odbył się pierwszy kongres Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce, organizacji, która postuluje powrót do Polski trzech milionów Żydów i ustanowienie hebrajskiego drugim językiem urzędowym. Ruch powstał w ramach działalności izraelskiej artystki Yael Bartana, zaczyna jednak wykraczać w sferę realnej polityki – ustalił portal tvp.info.

Reżyserka Yael Bartana nakręciła cykl trzech krótkich filmów dotyczących Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce. W pierwszej części Sławomir Sierakowski, redaktor lewicowej „Krytyki Politycznej”, przemawia do pustych trybun zdewastowanego Stadionu Dziesięciolecia i zachęca Żydów do powrotu do Polski. W drugim Żydzi przyjeżdżają do Warszawy i stawiają kibuc na terenie dawnego getta. W trzecim Sierakowski ginie w zamachu. Filmową trylogię można było zobaczyć w galeriach artystycznych na całym świecie.

Okazuje się, że artystyczna fikcja może jednak przeistoczyć się w realną działalność. Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce uruchomił swoją stronę internetową, na której można przeczytać jego postulaty. Jego członkowie chcą, by powrót Żydów do Polski był sfinansowany przez podniesienie podatków, Senat został przekształcony w Izbę Mniejszości, a Polska zerwała konkordat z Watykanem. Chcą też ustanowienia hebrajskiego drugim językiem urzędowym. Symbolem organizacji jest logo, które powstało z połączenia polskiego godła z gwiazdą Dawida.

Za pośrednictwem strony internetowej można było też zgłaszać chęć udziału w pierwszym międzynarodowym kongresie organizacji. Odbył się w połowie maja w przy okazji jednej z imprez artystycznych w Berlinie.

– Kongres był pomysłem na eksperyment demokratyczny. Chodzi o to, by ludzie się spotkali i spróbowali wymyślić inny świat – mówi Sławomir Sierakowski, który sam w kongresie jednak nie uczestniczył. – Spotkanie trwało trzy dni. Uczestniczyło w nim wielu intelektualistów z całego świata. Dyskutowali o Polsce, Unii Europejskiej i Izraelu – dodaje Sierakowski.

Podczas kongresu nie podjęto żadnych działań charakterystycznych dla tworzących się organizacji. Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce nie przyjął swojego statutu, ani nie wybrał władz. Mimo to jego twórcy nie ukrywają, że chcą, by artystyczna działalność przełożyła się na politykę. – Uważamy, że nie ma sensu tworzyć sztucznej granicy między światem sztuki i polityki. Polskie społeczeństwo jest obecnie homogeniczne, jak żadne inne w Europie. W naszym społeczeństwie jest rodzaj luki po przeszłości, którą należałoby zapełnić – mówi Sierakowski.

Były ambasador Izraela w Polsce prof. Szewach Weiss przyszłość stojącą przed organizacją ocenia jednak sceptycznie. – Obiektywnie mówiąc, to jest fantazja. Co nie wyklucza faktu, że motywacja do tej fantazji może być pozytywna mówi portalowi tvp.info. – Niektóre postulaty tej organizacji są dosyć zaskakujące. Przykładowo ten o nadaniu językowi hebrajskiemu rangi urzędowego. Przed wojną Żydzi w Polsce nie mówili przecież po hebrajsku, tylko w jidysz, a elity po polsku – zauważa.

OSADNIK ŻYDOWSKI NA ZIEMIACH ZAGARNIĘTYCH PALESTYŃCZYKOM,NA PYTANIE CO POWIEDZIAŁBY WYRZUCONEMU Z TEGO MIEJSCA PALESTYŃCZYKOWI-MÓWI-TO JEST JUŻ MOJA ZIEMIA,JA TUTAJ MIESZKAM OD PONAD 20 LAT !!

parlament przyjął ustawę,że 50 tys. Izraelczyków dostanie z Polski emeryturę (100 euro), 60 mln euro-250 mln zł ROCZNIE Z PIENIĘDZY ZUS !! --i to nie jest ostatnie słowo!! liczba biorców jak i wysokość emerytury skoczą w kosmos-uprawnieni są nie tylko ocaleli z holokaustu ale ich żony a także DZIECI-DZISIAJ 60-70 LETNIE OSOBY które w Polsce nigdy nie były i nie żyły

Sejm uchwalił: będziemy płacić emerytury 50 tysiącom żydów - ofiarom Holocaustu i stalinizmu

Polak z żydem sztamę trzyma ,a  i tak go żyd wydyma.

(2014/09/01 07:10)
dokladnie. do izralea a nie po kramnice!

(2014/09/01 07:48)
Nie chciałbym się powtarzać, dlatego przytoczę to, co niegdyś pisałem w innym miejscu. 
http://andrzejgasiorowski.natemat.pl/58559,chlopiec-w-pasiastej-pidzamie

(2014/09/01 07:56)
Żydzi to naród przebiegły, pazerny i zakłamany w swoim postępowaniu. Antysemitą nie jest ten , który nie lubi Żydów, ale ten którego Żydzi nie lubią. A nas nie lubią i to bardzo.Byliśmy i jesteśmy dla nich tylko wołami do roboty. Tylko dlaczego, skoro tak na nas nie lubią chcą tu wrócić.

(2014/09/01 12:06)
Niemcy to naród przebiegły, pazerny i zakłamany w swoim postępowaniu...
Rosjanie to naród przebiegły, pazerny i zakłamany w swoim postępowaniu...
Polacy to naród przebiegły, pazerny i zakłamany w swoim postępowaniu...
...
...

Jak my kochamy nienawidzić wszystkich którzy lepiej sobie w życiu radzą.
Jak my kochamy patrzeć jak komuś się podwinie noga.
Kiedy my czekaliśmy aż nam coś da państwo to oni po prostu ciężko pracowali i zbijali majątki.
Też mogliśmy to robić, ale nam się nie chciało bośmy szlachta.

(2014/09/01 12:39)

Jak patrioci polscy krótko tłumaczą i uzasadniają dominację Żydów we władzach?
"W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy.
Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy". 
Rządy żydokomuny w Polsce to żydowska głowa nałożona na polski tułów. 
Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące." 
"Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to choroba umysłowa, to buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie.
Żydzi są głową Polaków, a Polacy to ręce i nogi. 
Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy" ...

Z kpiną i cynizmem polityków, lekceważeniem narodu przez władzę spotykamy się często, dlatego w kolejnych wyborach należy uważać kogo wybieramy.  Tą żydowską głowę hydry trzeba w końcu odciąć...  

(2014/09/01 13:16)
 Grzech ciekawostką jest to iż na kogo byś nie zagłosował, obojętnie na jaką frakcję polityczną to szefem jej jest Żyd, sprawdź to na tej liście

(2014/09/01 13:22)
A myślisz że mnie to obchodzi?
Tak chwalony przez narodowców Piłsudski też był żydem.

(2014/09/01 14:06)
 Na temat Piłsudskiego to w ogóle mam inny pogląd, za Niepodległość chwała mu, ale był Socjalistą a to już  jak wiesz nielubiane przezemnie klimaty. I trudno to ocenić, historycy się spierają bo jest wielce prawdopodobne że Piłsudski popełnił wiele błędów np.  z Narutowiczem i w polityce międzynarodowej, konsekwencje wiecie jakie były!
Narodowcy ,heh, większość z nich traktuje to bardziej jak przynależność do jakiejś grupy, czy sub kultury nie znając idei tego ruchu.

(2014/09/01 16:36)
dwie minuty grozy,oto czego nauczyli się żydzihttps://www.youtube.com/watch?v=5enzXo1wLfQ  szkoda tylko że na emisję takich ""kwiatków"" stać Niemiecką ARD,ogólnie polecam dostępny kanał "Planette" sponsorowany przez Francuzów,tam można dowiedzieć się wielu ciekawych komentarzy,naprawdę obiektywnych

(2014/09/01 17:09)
Skoro przed wojna w IIRP w Sejmie znajdowały się różne frakcje w tym ok 30 % stanowili Żydzi to teraz jeśli tylko 2 posłów głosowało przeciwko wypłatom bezpodstawnych odszkodowań to Sejm jest w ponad 98% zdominowany przez nich i  zaczynam wątpić w naszą demokrację, skoro to monolit to po prostu tak wynika jesteśmy pod Dyktatura Żydowską!

(2014/09/01 20:51)
 Mam pytanie - czy w Polsce żyją jacyś " prawdziwi polacy"?

(2014/09/01 20:56)
Zdefiniuj pojęcie "prawdziwy polak".

(2014/09/01 21:16)

(2014/09/01 23:54)

" Prawdziwy polak" oczywiście nie ma korzeni żydowskich. Jeżeli przyjmiemy , że posłowie są emanacją narodu a tylko 2% z nich nie jest " żydostwem" ( w.g subary) to pytam kto jest ? Przez to forum przewija się w kółko około 10 osób - na bank 9 z nich to żydzi. Ja nie więc wynika z tego, że to Wy.  Takie absurdalne i jatrzące myślenie serwują właśnie " prawdziwi polacy"

A ja jestem dumna z wyboru D. Tuska na szefa RE i kocham mój kraj ze wszystkimi jego obywatelami. 

(2014/09/02 07:07)
Tak, bądź dumna bo w końcu ktoś się z nami liczy, nieważne mówią o Nas źle czy dobrze ważne aby mówili. I co ty będziesz miała z tego?

(2014/09/02 09:02)
Zagadka dla lemingów:
Jak nazywał się poprzedni szef RE i jakie są jego osiągnięcia? Z jakiego kraju pochodzi? Jak wygląda? Cokolwiek o nim wiecie? To teraz sobie odpowiedzcie jak ważne jest to stanowisko.

(2014/09/02 09:28)
Ale jest się czym pochwalić :)
A tak serio - może przeciera szlaki - przecież łatwiej jest coś rozwalić od góry niż tym maluczkim na dole :))

(2014/09/10 23:14)
Tak ''Rozumny'' ma racje Angole pięknie to wymyślili szacun... wysłali naszego aby rozpitolić jeszcze większy bałagan hehehe...  Wyobraźcie sobie jak by Kaczorka wysłali oj...III światowa PISOWSKA Unijka Europejska wyglądała by finansowo jak nasze miasto czyli zadłużona na wiele wiele lat...

(2014/09/10 23:58)
A dlaczego wybrano Polaka na szefa najbardziej złodziejskiej, najbardziej skorumpowanej organizacji, bo jest  najbardziej sprzedajny, he he

(2014/09/11 08:25)