Ksiądz z Boryszewa

/ 58 odpowiedzi

To, że Krk nie kręci się razem ze światem powoduje tylko tyle, że ludzie od niego odchodzą. Wybierają inne wyznania i inne kierunki w życiu.

oczywiscie bo najtrudniej dac cos z siebie, ludzie ida na latwizne , chcieliby zeby bylo tak jak im jest najwygodniej a Chrzescijanstwo nie jest latwa religia.To religia ktora wiele wymaga ale i duzo wjecej daje.

(2011/02/19 19:56)
Ks. Powtórzonego Prawa 5:8-10
Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi.
Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą,
a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.

Jak to się ma do stawiania krzyży, do czczenia obrazów, stawiania pomników Jezusa?

Ks. Wyjścia 20:25-26

A jeśli uczynisz Mi ołtarz z kamieni, to nie buduj go z kamieni ciosowych, bo zbezcześcisz go, gdy przyłożysz do niego swoje dłuto.
Nie będziesz wstępował po stopniach do mojego ołtarza, żeby się nie odkryła nagość twoja.

Jak to się ma do zbierania pieniędzy na tacę na budowę kościołów takich jak np. Świątynia Opatrzności Bożej i innych wielkich budowli w tym kraju i na całym świecie?

1 list do Tymoteusza 4:1-3
Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów.
[Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane.
Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę.

Jak to się ma do celibatu?

Znów Ks. Wyjścia 20:8-11
Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić.
Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia.
Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram.
W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.

Ten dzień szabatu to przecież nie jest niedziela tylko sobota.

Ew. wg Św. Marka 10:23-27
Wówczas Jezus spojrzał wokoło i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego».
Uczniowie zdumieli się na Jego słowa, lecz Jezus powtórnie rzekł im: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego.
Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego».
A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może się zbawić?»
Jezus spojrzał na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

To już co prawda nie nauka Kościoła, ale jak to się ma do tych wszystkich bogactw jakie posiada Kościół? Do tych wszystkich złotych kielichów, bursztynowych ołtarzy itd.?

jak widac czytac wszyscy potrafia szkoda tylko ze nie pokusza sie,  nie zadadza sobie trudu zeby odnalesc wytlumaczenie tego co czytaja. dla przyomnienia to jest Stary Testament, ale mamy tez Nowy Testament prawda?

(2011/02/19 20:00)
Ło ciul temat odżył :))))
Rysiu warto czasem przeczytać wszystkie posty :]

a co do pytania to czy Stary Testament nie jest uznawany przez Krk tylko Nowy?

(2011/02/20 00:26)
Szczawiu owszem przeczytalam Twoje pytania powiedzmy hmm... po krotce  dokladnie dwa pierwsze . " Ks. Powtórzonego Prawa 5:8-10 i ks. Wyjścia 20:25-26"

Dlatego tez napisalam ze czepiasz sie ST. bo fakt te dwa przyklady pochodzily ze ST.
Owszem Krk uznaje uznaje ST .Jednak nie zapominajmy ze Stary Testament powstał nie tylko dla nas, ale PRZEDE WSZYSTKIM dla Izraela bo wtedy Chrzescijanstwa nie bylo.

Czytajac te,  a teraz  i reszte twych pytan odnioslam i nadal odnosze wrazenie ze nie wiesz co czytasz.

Dyskusja na forum jednak do niczego nie doprowadzi . St i NT nie jest bowiem prosty ewangelie lacza sie ze soba uzupelniaja. To nie jest temat na wymiane kilku zdan.

(2011/02/20 21:56)
Ależ Rysiu nic nie stoi na przeszkodzie wytłumaczyć mi i odpowiedzieć na moje pytania tak bym zrozumiał jak z jednej strony Krk naucza że Biblia jest najważniejszą księgą w życiu chrześcijan a z drugiej strony robi coś co się nijak ma do słów w niej zawartych i nie wiem jakie ma znaczenie czy to słowa ze Starego czy Nowego Testamentu.
Nie wiem co czytam? A może po prostu interpretuję to po swojemu jak podpowiada mi mój rozum a nie ksiądz proboszcz? To, ze to niezgodne myślenie z Twoim nie od razu znaczy, że to ja nie mam racji.

Swoją drogą gdzie jest hyakintos który tenże "spór" zaczął :)

(2011/02/21 09:50)
Kapitalne są te przerzucania się biblijnymi blockquoteami. Prawie 5 000 stron tekstu (w wersji BIBLII TYSIĄCLECIA), pozwala udowodnić dokładnie każdą tezę, bo jest z czego wybierać. Ale faktem jest, że gdyby kler przejął się tym, co jest napisane w Nowym Testamencie, to w ułamku sekundy zapadłby się ze wstydu pod ziemię. Na szczęście nasi księża mają się dobrze, a nawet - jak popatrzeć na furki - to można powiedzieć, że coraz lepiej. ;-) Znamienne jest, iż Kościół praktycznie obywa się bez Pisma Świętego, bo to odklepywanie na mszach trudno uznać za jakąś obecność Biblii w jego życiu.

(2011/02/21 10:25)
Przepraszam, przesadziłam - 1 500 stron ;) 

(2011/02/21 10:26)
Przepraszam, przesadziłam - 1 500 stron ;) 

nnnno 750 niech zostanie ;)

(2011/02/21 13:19)