Księża z Sochaczewa - TRAGEDIA!

/ 223 odpowiedzi / 2 zdjęć
Wczoraj razem z narzeczonym pojechaliśmy do parafii św. Wawrzyńca po metrykę chrztu potrzebną nam do sporządzenia protokołu przedmałżeńskiego i zostaliśmy potraktowani przez księdza fatalnie. Otóż na powitanie narzeczony wyciagnął ręke do księdza, a ten na to, że jak uiścimy konkretną ofiarę za wypisanie zaświadczenia to dopiero poda rękę i dodał- tu cytuję :  "Nie wiedzieliście, ze życie jest brutalne?" i to ma byc ksiądz? Wiedzieliśmy, że w tej parafii jest kolokwialnie mówiąc dziadostwo, ale żeby do tego stopnia? Ksiądz, który nas "obsługiwał" był w wieku max.30 lat i jak szybko wkręcił sie w ten biznes? I oni zastanawiają sie dlaczego młodzi ludzie do Koscioła nie chodzą? Jakieś brednie! Pomodlic można się w domu i nie trzeba patrzec na twarze tych ksieży łgaczy! A za, to jak nas potraktował,rzucilismy mu ofiarę w wysokosci 5zł :) Ofiara to ofiara :)
     Z jednej strony Cię rozumiem i popieram ale z drugiej zastanawiam się po co Ci w takim razie ten ślub...? Może weź go w domu "pod chmurką", tak jak twierdzisz że można się pomodlić w domu i nie trzeba ogladać księży... Ciekawy temat poruszyłaś, z pewnością pokazałaś obłudę ludzi, którzy mimo tego że wiedzą co się dzieje sami to napędzają nie wierząc już nawet w instytucję kościoła.

(2011/07/10 12:33)
Zgadzam się z BeHaPe. Skoro wg ciebie modlić się można w domu, bez księży to na co ci ślub? Wziąć ślub kościelny dla samej zasady czy dlatego żeby ludzie nie gadali i omijać potem kościół szerokim łukiem aż do czasu kolejnej formalności (chrzest, Komunia dziecka czy pogrzeb), jaki jest w tym sens? Nie podoba mi się rowniez uogólnianie "księża z Sochaczewa", tak jakby każdy z nich to był złodziej i oszust. Księża to tylko ludzie i bywa, ze nie kazdy jest mily, kulturalny etc. ale nie wrzucajmy ich wszystkich do jednego wora...

(2011/07/10 12:53)
Zgadzam się z BeHaPe. Skoro wg ciebie modlić się można w domu, bez księży to na co ci ślub? Wziąć ślub kościelny dla samej zasady czy dlatego żeby ludzie nie gadali i omijać potem kościół szerokim łukiem aż do czasu kolejnej formalności (chrzest, Komunia dziecka czy pogrzeb), jaki jest w tym sens? Nie podoba mi się rowniez uogólnianie "księża z Sochaczewa", tak jakby każdy z nich to był złodziej i oszust. Księża to tylko ludzie i bywa, ze nie kazdy jest mily, kulturalny etc. ale nie wrzucajmy ich wszystkich do jednego wora...

Skoro takim katolikiem jesteś poczytaj trochę Pismo święte.Gdy proboszczowi w/w parafii powiedziałam, że Bóg jest wszędzie kazał mi zap*****lać na komendę.

Mateusz 6,5-6Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulicy wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

(2011/07/10 14:04)

Popieram maleństwo w/g poisma świetego Bóg jest wszędzie i modlić się można wszędzie...ślub też można wziąść wszędzie, tylko trzeba stworzyć odpowiednie warunki...:)

Czego się czepiacie detali, że chce brać ślub.... fakt jest faktem ksiądz jest dla nas a nie odwrotnie. Jego postępowanie wzbudza u parafian zniechęcenie a często złość i oburzenie.

Potem liczą swoje owieczki i dziwią się, że tak mało osób uczęszcza na mszę św. ...ale życie jest brutalne drodzy księża...jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie...

Karol

(2011/07/10 14:35)

Skoro takim katolikiem jesteś poczytaj trochę Pismo święte.Gdy proboszczowi w/w parafii powiedziałam, że Bóg jest wszędzie kazał mi zap*****lać na komendę.

Mateusz 6,5-6Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulicy wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

Akurat ja jestem agnostyczką, nie podpisuję się pod żadną religią. Pismo Święte czytałam nie raz i nie dwa, więc nie potrzebuję rzucania blockquoteami. Skoro Bóg jest wszędzie, po co idziesz do kościoła wziąć ślub? Skoro ksiądz źle cię potraktował, czemu nie pójdziesz do innego?

(2011/07/10 15:06)
Izka Ty ta historyjkę  typu seance fiction sama wymyśliłaś czy zasłyszałaś w kolejce na rynku?
 No z drugiej strony to jeśli masz brac ślub tylko dla ludzi na pokaz toż to czysta głupota. Nie wierze w ani jej jedno słowo. Nawet nie będę wspominał jakie historyjki ludzie wymyślają o księżach. To ciekawe dlaczego mi a byłem już załatwiac różne sprawy  wielokrotnie ksiądz powiedział co łaska a jeżeli sa trudnosci to gratis odprawimy

(2011/07/10 15:22)
Dobry,nie przeginaj,wielokrotnie to znaczy ile?za ślub zapłacisz,masz kasę,za chrzest i komunię też,najwyżej oddasz po zebraniu kasy od uczestników,jedynym problemem jest nagły zgon członka rodziny,ale to też ZUS wypłaci i ksiądz poczeka

(2011/07/10 16:54)
robroy, popieram to co piszesz. Moim zdaniem księża traktują kościół jak maszynkę do zarabiania pieniędzy... Ja rozumiem, że trzeba wspierać parafię, księży itp, bo przecież z czegoś muszą żyć, ale dlaczego ponad stan??? Wielu wiernych takiego życia nigdy nie zasmakuje ale mimo tego nie obowiązuje ich taryfa ulgowa, bo przecież księdzu trzeba dać/zapłacić. Ja się pytam, czy nawet w kościele wszystko musi kręcić się wokół pieniędzy? Kilka przykładów: Aby "zdobyć" miejsce na grób na cmentarzu przy ul. Traugutta trzeba zabezpieczyć kwotę minimum 6-7 tys. zł. płatne w gotówce proboszczowi, za postawienie pomnika 10% jego wartości płatne gotówką, wjazd na cmentarz w celu wykonania np. pomnika ok 200-500 zł płatne gotówką oczywiście... Aby co niektórzy za chwilę nie pisali, że nie można uogólniać.... Parafia Kąty i ks. proboszcz wszystkim znany... Wydanie zaświadczenia - 50 zł, ślub 1100zł, pogrzeb podobnie.... wszystko rzecz jasna płatne gotówką. To że ksiądz poczeka...niestety w Kątach nie poczeka... i zapewne nie tylko tu... Uważam, że dzieje się tak  z powodu samych wiernych, którzy ulegają takiemu traktowaniu...

(2011/07/10 18:27)

Wierzę że to wymyślona historyjka. Dlaczego mnie się takie sytuacje nie zdarzają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zbyt łatwo przychodzi większości opluwanie kościoła a ten z was co jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem.  

Dla tych którzy jeszcze nie czytali polecam link.

NIE BAGATELIZUJCIE TEGO!!!!!!!   http://dzieckonmp.wordpress.com/2011/07/07/nie-dopuszczajcie-by-ludzkie-slabosci-mojego-kosciola-odwrocily-was-ode-mnie/

Jeśli uważnie przeczytacie dowiecie się dlaczego tyle zła jest w Kościele.

Proszę przeczytajcie czerwony tekst do końca!!!

(2011/07/10 20:27)

Szatan nas opętał a kler jest dobry i może popełniać błędy. Biedne owieczki muszą iść za słowem kapłana i czynić dobro nie bacząc na zło jakie życie pokazuje. Ich wszystko usprawiedliwi tylko nie prawda...

Karol

(2011/07/10 21:12)

Akurat ja jestem agnostyczką, nie podpisuję się pod żadną religią. Pismo Święte czytałam nie raz i nie dwa, więc nie potrzebuję rzucania blockquoteami. Skoro Bóg jest wszędzie, po co idziesz do kościoła wziąć ślub? Skoro ksiądz źle cię potraktował, czemu nie pójdziesz do innego? 
Lady. Kto powiedział, że ja chodzę do kościoła? Ty agnostyczką ja sceptykiem. 

(2011/07/10 21:36)
Dobry,nie przeginaj,wielokrotnie to znaczy ile?za ślub zapłacisz,masz kasę,za chrzest i komunię też,najwyżej oddasz po zebraniu kasy od uczestników,jedynym problemem jest nagły zgon członka rodziny,ale to też ZUS wypłaci i ksiądz poczeka

Jakoś rok temu nie chciał poczekać. Usłyszeliśmy, że skoro nie ma pieniędzy to należy pożyczyć.

(2011/07/10 21:38)

Szkoda się rozpisywać i dyskutować ponieważ nic to nie zmieni w ich postępowaniu.

Mnie osobiście śmieszy tekst " co łaska, ale nie mniej niż..."

Pozdrawiam

(2011/07/10 22:45)
a ja wierzę w to co czytam bo sama się z tym spotkałam tyle że w parafi w Boryszewie gdy szłam po odpis aktu chrztu, czekaliśmy w kolejce ksiądz wyszedł na chwile po coś i już miał wracać ale cofnął się i spojrzał na nas "a wy po co?" mówie że po akt chrztu "a to 10 złoty będzie", a za chwile "a to do ślubu tak? A to 20".... ja myślałam że to żart jednak ksiądz nie żartował skoro już w ogóle nie stwarzają pozorów ofiarności to niech cennik wywieszą będzie łatwiej dla wszystkich. Dodał jeszcze po tym gdy się okazało że mąż należał do więcej niż 2 parafii bo często się przeprowadzał w dzieciństwie że ona na zapowiedzi to by nam kazał dać do każdej z nich jakbyśmy brali ślub w Boryszewie, odetchnęłam z ulgą że tak nie jest. No i na mojej liscie "najlepszych księży" jest ksiądz z Kozłowa Szlacheckiego, za aktem chrztu jeżdziliśmy tam przez tydzień raz nam w ogóle drzwi nie otworzył choć światło się paliło na plebanii, raz jak poszliśmy po mszy zaraz na której się wymarzliśmy bo ksiądz oszczędza na ogrzewaniu kościoła w zimę przy minusowych temp, to nas odprawił z kwitkiem mówiąc żeby na tablicy sobie zobaczyć w jakich godzinach otwarta jest kancelaria, gdy powiedziałam że sprawdzałam na stronie internetowej którą parafia posiada i wypada na dziś to odwrócił się bez słowa i wyszedł, następnego dnia znów partyzantka na księdza była i tym razem nas przyjął ale wielce urażony, mówi do nas proszę usiąść, nie wiedziałam gdzie bo syf jak cholera a on z krzykiem "powiedziałem żeby siadać !", po czym nie mógł znaleźć w księdze adnotacji po chrzcinach męża i stwierdził że on na pewno nie był tu chrzczony po pół godzinnej dyskusji raczył spojrzeć jeszcze raz i okazało się że wszystko jest bez słowa zaczął wypisywać druk i dał nam go, ja się pytam ile się należy a on do mnie "a ile pani przygotowała?", patrzę na niego i sobie myślę co, mam dać wszystko co mam w portfelu czy co?, mówię że nie wiem, że np ksiądz w Boryszewie wziął 20 zł a on z krzykiem znów do mnie "ale ja się nie pytam ile ksiądz wziął tylko ile pani przygotowała !" dałam 20 i wyszłam bez słowa... Także wierzcie lub nie drodzy parafianie ale takie rzeczy się zdarzają na co dzień i to nie żadne wymyślone historie. Ale zgadzam się że nie każdy ksiądz to zło u mnie w parafii jest świetny ksiądz i cieszę się że tam brałam ślub.

(2011/07/10 22:46)
Takie sprawy jak chrzest , komunia czy ślub są planowane i chyba każdy liczy się z pewnymi wydatkami. A jeśli chodzi o nagły przypadek to uwazam iż powinny byc odłożone tzw. pieniądze na czarną, kryzysową godzinę , jak ci ZUS zwróci to potem znowu jestes do przodu.  A o ile dobrze się orientuję ty jesteś chyba z innej parafii.

(2011/07/10 22:56)
Tak było zawsze że księża pobierali pewne opłaty. Niby skąd to zdziwienie z choinki żeście się urwali czy z Marsa. A co to jest dzisiaj 10 zł-paczka papierosów. 20 -flaszka wódki. Ludzie tak żałujecie tych grosinów i podniecacie się jakby was ze skóry obdzierali. Z drugiej strony zadam wam pytanie , znajdzcie mi chociaż jeden urząd , instytucję czy cokolwiek innego gdzie dostaniecie cokolwiek za darmo.? Z tego co wiem  w ostoi św. Dominika  w dolnej częsci kościoła są wydawane posiłki i dary dla potrzebujacych . Jeśli wam tak brakuje kasy możecie skorzystac. Jest tylko jeden warunek musicie byc trzeźwi.

(2011/07/10 23:08)
Dobry, ale ty się podniecasz tu nie chodzi o kasę bo każdy, jak wspomniałeś przy takich okazjach jest przygotowany na wydatki chodzi o sposób, o zachawonie się księży w tych kwestiach i o ich obłudność "co łaska", i o brak szacunku w odnoszeniu się do parafian bo oni dobrze wiedzą że bez tych dokumentów nic człowiek nie załatwi i czują się górą nad człowiekiem odnosząc się po chamsku, ja powiedziałam niech wywieszą cennik wszystkim to zaoszczędzi zażenowania, nerw i takich sytuacji jak wyżej i to nie jest ironia ja piszę poważnie.

(2011/07/10 23:12)
 LECZCIE SWOJE KOMPLEKSY . Nie spotkałem się z chamstwem ze strony księży w Sochaczewie tudzież w innych parafiach jak Brochów czy Kamion tak ale to już nie jest w tym temacie. A jaka to róznica czy ksiądz ci wystawi cenniki czy ci powie ile masz dac? Z tego co czytam to chodzi tutaj tylko o kase  , i zawsze jak jest jakiś temat zwiazany z kościołem to tylko czytam ile to księża zdzieraja. Kochani jeśli to dla was za dużo to naprawdę sakramenty nie są przymusowe i róbta co chceta. To naprawdę wygląda tak jak napisał Karol , chodzicie do kościoła na pokaz i chrzest , komunia czy ślub jest dla ludzi na pokaz , bo co by powiedzieli o was?
Szczerze mówiąc to mnie jako katolika krew zalewa jak widzę , jest niby rodzina ateistyczna, po rozwodzie i mieszkają bez slubu ale jaki sens i czemu służy chrzest czy komunia dziecka w kościele? Odpowiem sobie sam , dziecko jak dorośnie to sobie zdecyduje co dalej z ta wiarą , ale czy ma dobre wzorce?

(2011/07/10 23:54)
Dobry, to że ty się nie spotkałeś nie znaczy że takich sytuacji nie ma i nie rób z ludzi wariatów bo ty czegoś nie doświadczyłeś, mówisz po co cennik skoro sam mi mówi ile chce, jak widzę to jedynie tobie po głowie tylko kasa lata bo nie w tym rzecz, na rzeczy jest to jak to robi i jak się odnosi do człowieka po chamsku i z góry, na rzeczy jest to ich "co łaska" skoro mają ustalone stawki a bawią się z nami w ciuciubabkę... nie wszyscy jeszcze raz zaznacze ale zdarzają się i tacy i nie ma co wykręcać że takie rzeczy się nie dzieją i olewać temat. Dzieją się i ludzie nie chce się na to godzić a do wspólnoty kościoła chcą należeć i być traktowani z godnością, tak trudno to pojąć? Zresztą nie odniosłeś się do żadnego innego problemu tu poruszonego ale tylko do KASY się przyczepiłeś więc wiesz jak to jest, głodnemu chleb na myśli...

(2011/07/11 00:37)

Dobry każdy tu wypowiadając się zwraca uwagę na stosunek księży z różnych parafii, przytaczając swoje lub znajomych doświadczenia w tym temacie. Wiemy doskonale, że utrzymanie kościoła, plebanii i życie księży kosztuje jak wszystko na tym świecie. Chcemy jednak by sprwaywy finansowe czy za ślub, chrzest, pogrzeb miejsce na cmentarzu były uregulowane jakimiś w miarę normalnymi stawkami. Nie wymagamy darmowych usług, nie chcemy brać śubów na raty...:), chcemy być przygotowania na określoną kwotę. Dlatego każdego boli takie z góry traktowanie parafian. Wciskanie im pospolitego kitu za przeproszeniem...co łaska. Już nie tylko kler ma dostęp do wiedzy jak kiedyś, dziś mamy wykształcone, myślące społeczeństwo. Ludzie zwiedzają inne kraje, inne kultury i obyczaje. To dzięki między innymi wierze jesteśmy postrzegani jako kraj zaściankowy i ciemny. W krajach bardziej ucywilizowanych w kościołach wisi kartka z ceną za świecę którą chcemy zapalić w jakiejś intencji. Tak jest też już w niektórych bazylikach w Polsce. Pytam więc dlaczego nie można tego uregulować w innych kwestiach(ślub, pogrzeb, chrzciny, miejsce pochówku)? Pamiętam księdza Kaczmarczyka z Chodakowa który jako jeden z pierwszych zakupił sobie antene satelitarną i przykrył ją kocem bo co powiedzą parafianie. Będąc osobiście na wielu mszach zamiast się wyciszyć i z radością wracać do domu jestem wściekły. Na kazaniach słyszę jaki to grzech oglądać TV a szczególnie TVN, jak to w krajach zachodnich są zamykane kościoły...gdzie w tym wszystkim jest modlitwa?...szczytem było, iż do parafian uczęszczających na mszę świętą ksiądz KRZYCZAŁ nie chodzicie do kościoła...!!!Czy tak ma wyglądać modlitwa w kościele po której wracasz zdenerwowany i zadajesz sobie pytanie gdzie ja byłem na manifestacji partyjnej???, czy na mszy świętej???

Wiele razy zastanawiałem się nad sprawą wiary i kościoła, dziś jako dorosły, odpowiedzialny człowiek powiem...odzielam wiarę od kościoła i kleru...ponieważ nie potrafię pogodzić instytucji kościóła z wiarą.

Karol

(2011/07/11 00:55)
Izka25nie Ciebie jedyna tak potraktował księża z WAWRZYŃCA!ja jak poszedłem zamawiać ślub w październiku na lipiec to wyleciał mi ksiądz że mam do dyspozycji 13-21 godz. jak się zapytałem jak to skoro na tablicy ogłoszeń jest napasanie ze termin ślubu ustala sie na pół roku wcześniej to mi odpowiedzial kto ma kasę ten rządzi przemilczałem przemilczałem to grzecznie bo stwierdziłem że z klechą kłócić się nie będę jak juz wybrałem inny termin przystępna godz to sie pytam o opłate to mi mówi co łaska ale nie mniej niz 1000zł to co to jest co łaska jak jest cennik + 200zł za rozłożenie dywanu mowie  ze tyle nie dam bo co łaska to łaska a nie cennik od w góre, to steirdził że na wesele mnie stac to i na oplaty to mu burknałem że po 1 na 1200 cały miesiąc muszę prawie zapier a on za odwalanie jednej mszy ma a po 2 na weselu to 1200 5 osob nakarmie a tu do jedengo brzucha wrzuce to sie ksiadz zagotowal po tym i tez wylecial mi z tekstem tka jak tu niektorzy na forum broniac ksiedza - to po co bierzesz slub koscielny na pokaz?- to mu odpowedzialem ze nie nie na pokaz a w imie mojej religi tylko ze ksiedza religia rozni sie od moje  bo w mojej bylo powiedziane ze ksieza maja sluzyc ludzia i nie zabranaic dziecia przychodzic do  Jezusa, a niestey u nas w kosciele to za przyprowadzenia dziecka - czyt. chrzest tez sobie duzo licza. i wyszllo na to ze w Wawrzyncu slubu nie bedzie  i sie ciesze! a swoja droga jak juz o oplaty chodzi katolickie to za pogrzeb licza sobie tez kupe kasy a to za msze a to organiscie a to koscielnemu - za niesienie krzyz- a to za miejsce na cmentarzu i tutaj sie pojawia problem biora kupe kasy a pojdzie na cmientarz na skarpe i zobaczycie czesci po trumnach jeden wieli burdel jak zwrocilem uwage ksiedzy tez na to to mi odpwowiedzial ze to nie moja sprawa ale sorry na tym cmentarzu parafialnym lezy moja mama i wiele osob bliskch innych i co o godnum pochowku ? nie wiem oni chyba maja wlasna religie!!!

(2011/07/11 07:05)
Jak brałem ślub parę lat temu, poszliśmy z żoną do Wawrzyńca o papierek, dzięki któremu nasz ślub mógłby odbyć się w innej parafi, jasne da się załatwić.....opłata: połowę tego co za ślub....500pln, za jeden papierek. Potem okazało się, że żona ma błąd w nazwisku, w księgach kościelnych....słowa księdza: ,,dajcie 5 dych i się załatwi''......i po co tu komentarz, gorzej niż w skarbowym!

(2011/07/11 08:03)

mks

Zaczynam rozumiec jedną rzecz, kościół wprowadza naturalną selekcje swoich owieczek "jak mie masz kasy to ślub pod chmurką, albo wcale" .

I jeszcze do DOBRY  - dlaczego porównujesz kościoł do instytucji?????? Z tego co pamietam jak w innym wątku ja porównałam kościół do instytucji, Ty uznałeś ze jestem nienormalna!!!!! Czyżbyś zmienił pogląd?

Karolu, jestem osobą wierzącą i praktykującą w miarę moich możliwości i myslę ze o tych osobach tez powinienes nadmienić w swoich postach, bo "śluby na pokaz" biorą wszyscy, nawet ci krórzy do kościoła chodzą i niestety nie mają RABATU na usługę, każdy płaci tak samo. Chyba że czegoś nie zrozumiałam w Twoich wypowiedziach.

(2011/07/11 08:04)

Z jednej strony Cię rozumiem i popieram ale z drugiej zastanawiam się po co Ci w takim razie ten ślub...? Może weź go w domu "pod chmurką", tak jak twierdzisz że można się pomodlić w domu i nie trzeba ogladać księży... Ciekawy temat poruszyłaś, z pewnością pokazałaś obłudę ludzi, którzy mimo tego że wiedzą co się dzieje sami to napędzają nie wierząc już nawet w instytucję kościoła.

Obłudę to pokazują księża. W niektórych parafiach nie ma takiego problemu, a w Wawrzyńcu niestety jest. Ofiara? Co łaska? Niestety tak nie ma. Ksiądz podaje określoną kwotę.

A ślub kościelny bierze się z wiary w Boga a nie w księży!!!!!

I to jest właśnie myślenie "mądrych" ludzi. Ślub kościelny? Nie, bo nie lubię księży... gratulacje za pomysłowość.

(2011/07/11 09:45)

Izka Ty ta historyjkę  typu seance fiction sama wymyśliłaś czy zasłyszałaś w kolejce na rynku?
 No z drugiej strony to jeśli masz brac ślub tylko dla ludzi na pokaz toż to czysta głupota. Nie wierze w ani jej jedno słowo. Nawet nie będę wspominał jakie historyjki ludzie wymyślają o księżach. To ciekawe dlaczego mi a byłem już załatwiac różne sprawy  wielokrotnie ksiądz powiedział co łaska a jeżeli sa trudnosci to gratis odprawimy

Hahaha! Zabawne. Chyba musisz mieć znajomości.

Kiedy umarł mój dziadek babcia chciała godnie go pochować jednak nie miała wystarczająco dużo pieniędzy. Poszła do księdza z Wawrzyńca, a ten jej powiedział, że "jak nie ma pieniędzy niech jej mąż leży w kostnicy aż uzbiera" i to nie jest wymyślona historyjka.

Niestety oni tacy są - nie liczy się Bóg tylko kasa!

(2011/07/11 09:50)