Księża z Sochaczewa - TRAGEDIA!

/ 223 odpowiedzi / 2 zdjęć
I właśnie jeżeli jest co łaska ale nie mniej niż xxx to powinna być też i kasa fiskalna i rachunek, bo to już nie jest dobrowolny datek ale normalna opłata za usługę.

Fajnie że tak księża wysyłają aby wziąć ślub pod chmurką. tylko że rzadko który chce takiego ślubu tam udzielić. Sam bym oczywiście wolał taką opcje. W sumie może jakby z którymś prywatnie pogadać to by coś takiego na boku zrobił. :)

(2011/07/11 10:51)

Witam

Niestety nie zgodze sie z WAMI ,modlic mozna sie w domu ,poniewaz od zawsze nas uczono ze Bóg jest wszedzie . A co do Slubów,i zaswiadczen to  maja racje poprzednicy wypowiadajacy sie .Niestety nasza wiara jest jest troche zakłamana, spotkałam sie z przypadkiem kiedy to kobieta ,ktora jest w drugim  zwiazku małzenskim :cywilnym"nie dostała zaswiadczenia na bycie chrzestna matka tylko dlatego ze poprzedni zwiazek był nieudany.Czy ma ponosic wine za to ze jej pierwszy maz był DUPKIEM?

Ilu ksiezy ma kochanki ??I odprawiaja msze ,przyjmuja "ciało chrystusa"???maja odpuszczone winy???

LUDZIE TO WY ZYJECIE W OBŁUDZIE .

(2011/07/11 10:58)
Dobry gdybym wymysliła tą historyjkę to uwierz, że nie robiłabym z siebie idiotki i nie opisywałabym czegoś nieprawdziwego! Napisałam o tym, bo zostalismy potraktowani jak klienci np. w sklepie spożywczym. Co do uogólnienia stwierdzenia w temacie "Księża z Sochaczewa" miałam na mysli, jak zresztą można wywnioskowac z mojej dalszej wypowiedzi, o parafię św.Wawrzyńca. Wystarczy tylko czytac ze zrozumieniem! Na palcach jednej ręki można policzyc księży, którzy slużą Bogu z powołania. Reszta widzi w tym świetny zarobek. Jaki jest wniosek? Ksiądz to zawód jak każdy inny, zatem jeżeli reszta społeczeństwa jest opodatkowana, to czemu nie Kosciól? Idziemy po jakiekolwiek zaświadczenie, płacimy (co nas już wtedy nie dziwi)dostajemy rachunek i wszyscy są zadowoleni, a nie ksiądz kasę chwyci i się cieszy. Żeby jeszce załatwił sprawę w kulturalny sposób, to nie bo po co? Przecież on jest księdzem i wszystko mu  wolno. Ktos wspomniał czemu nie poszlismy do innego księdza skoro ten nas tak potraktował? Proszę wybaczyc, ale to bylo bardzo głupie pytanie. Skoro to jest parafia narzeczonego to dokąd mieliśmy się udac po stosowne zaświadczenie??? Moim zdaniem pytanie retoryczne, ale widocznie niektórzy nie potrafią czytac między wierszami.

(2011/07/11 11:03)

To co pisze jakaś ponoć pani pedagog ze szkoły podstawowej jest to bardzo wątpliwe. Na forum mamy tylko relację jednostronną. Nie wiadomo co mogło (o ile to wogule prawda) aż tak zdenerwować księdza że nie chciał się przywitać z jej absztyfikantem. Trudno ocenić czy pani jest osobą nie zaradną życiowo i nie posiada przebicia czy też załatwiła formalności związane ze ślubem za pięć złotych które na dodatek rzuciła księdzu jak psu kość. Nie pisze o tak ważnej sprawie dotyczącej jej sedna czy po złożonej ofierze ksiądz raczył się przywitać. Ciekawe czy rzucając urzędnikowi pięć złotych załatwiła by wyciąg jakiegoś dokumentu w U.S.C. Jeżeli mi by się przytrafiła niezręczna sytuacja z wikarym to najpierw udał bym się ze skargą do proboszcza na jego zachowanie zanim wylewał bym żale na forum. Zmanipulowany już jest tytuł tematu ,,Księża z Sochaczewa - TRAGEDIA!’’. Tematem podnosi pani opinię że wszyscy księża w Sochaczewie są tragiczni.

To jest tak jak ja bym na przykładzie pani Izy B. budował opinię że wszyscy nauczyciele w Sochaczewie są tragiczni i ze są tak skąpi że chcą podcierać-Rów Mariański- szkłem.

Nie twierdzę że wszyscy księża są idealni a stawki za poszczególne usługi są niskie.

Osobiście spotkałem się z różnymi sytuacjami nawet z takimi że ksiądz chodząc po kolędzie wiedząc że mam chwilowo ciężką sytuację materialną nie przyjął ode mnie składanej dobrowolnie ofiary.

Dżentelmeni unikają rozmowy o pieniądzach. Taki zazwyczaj charakter rozmowy dotyczący opłaty za usługę ma rozmowa z księdzem. Pada słowo co łaska. Dalej ze suma kształtuje się od przyjętej tradycji. Dalej jeżeli ktoś jest mało zorientowany w temacie to pada że ludzie dają w granicach od do. Nie uważam żeby niemożna było się dogadać z księdzem co do sumy usługi. Nie uważam że jako pracownicę oświaty stać panią było jedynie na pięć złotych.

Ostatnio na forach obserwuje się zmasowany atak na kościół i księży. Wysuwa się nawet głupie niczym nie poparte ak ten argumenty i odzywają się liczni pokrzywdzeni i niezadowoleni. Odzywają się niezadowoleni opłatni i partyjni avatarzy nawet niezadowoleni z tego że za głośno biją dzwony w kościele. Takiego zachowania nie obserwowało się ani w czasach komuny ani w okupację. Prawda jest taka że wzrasta świadomość społeczna że ponad 90% to katolicy i że w powiecie porażkę poniosła liberalna platforma że trzeba społeczeństwu

POrządnie namącić w głowach aby wygrać wybory..

(2011/07/11 11:10)
Jak brałem ślub parę lat temu, poszliśmy z żoną do Wawrzyńca o papierek, dzięki któremu nasz ślub mógłby odbyć się w innej parafi, jasne da się załatwić.....opłata: połowę tego co za ślub....500pln, za jeden papierek. Potem okazało się, że żona ma błąd w nazwisku, w księgach kościelnych....słowa księdza: ,,dajcie 5 dych i się załatwi''......i po co tu komentarz, gorzej niż w skarbowym!

Za poprzedniego proboszcza jeszcze brałem dokument do parafii, w której miał być udzielony ślub i były tu głoszone zapowiedzi - J:"Ile się należy?", X:"Nie pobieramy opłaty", J:"No to proszę co łaska na kościół".

Albo miałem szczęście, albo x. Żądło prowadzi parafię w złym kierunku...

(2011/07/11 11:47)
Sochaczew to naprawdę siedlisko os.

Kobieta podzieliła się z nami swoim negatywnym przeżyciem i potwierdziła wiele historii dotyczących parafii św. Wawrzyńca.
A tu, posłużę się słowami ulubionej partii osób atakujących, brutalne ataki i agresywna retoryka.
Czy osoby będące blisko instytucji kościoła na prawdę nie potrafią przyjmować krytyki? Czy kościół jest na prawdę nieomylny? Fanatyzm to na prawdę najgorsze ze zjawisk.

(2011/07/11 12:02)
Zgadzam się z BeHaPe. Skoro wg ciebie modlić się można w domu, bez księży to na co ci ślub? Wziąć ślub kościelny dla samej zasady czy dlatego żeby ludzie nie gadali i omijać potem kościół szerokim łukiem aż do czasu kolejnej formalności (chrzest, Komunia dziecka czy pogrzeb), jaki jest w tym sens? Nie podoba mi się rowniez uogólnianie "księża z Sochaczewa", tak jakby każdy z nich to był złodziej i oszust. Księża to tylko ludzie i bywa, ze nie kazdy jest mily, kulturalny etc. ale nie wrzucajmy ich wszystkich do jednego wora...

Całkowicie się pod tymi słowami podpisuję.
Jednak trzeba też czytać treść a nie tylko tytuł. Treść już jaśniej mówi, że nie chodzi o wszystkich księży, bo Izka25 pisze o konkretnym przypadku a nie widzę w jej poscie podsumowania, że wszyscy księża są tacy sami. Tak jak w gazecie. Nie czyta się tytułu tylko artykuł.

I to jest właśnie myślenie "mądrych" ludzi. Ślub kościelny? Nie, bo nie lubię księży... gratulacje za pomysłowość.

Nie widzę w tym nic dziwnego. Kościół rzymskokatolicki to księża rzymskokatoliccy, więc jeśli nie podoba mi się to co robi Krk co robią księża Krk to dlaczego mam brać ślub w tymże właśnie Kościele? Biorąc ślub, będąc w tym kościele, uczestnicząc w jego obrzędach przyjmując sakramenty itd. itd. daje informację zgadzam się z tym wszystkim i daję przyzwolenie na takie a nie inne zagrywki? Przecież Bóg Ojciec to nie Kościół rzymskokatolicki. Jest wiele innych wyznań w tym kraju a ponoć Bóg jest jeden. Nawet biorąc ślub pod tak zwaną chmurką możesz być osobą wierzącą i wziąć ten ślub przed Bogiem. Przyrzeczenie możesz mu złożyć patrzeć w niebo czy na drzewo gdzie chcesz. Czy wtedy Cie nie wysłucha?
Co do brania kaski to ja znam taką sytuację:
Umarł mój dziadek, który miał być pochowany w miejscu gdzie leżeli już jego rodzice. Poszła babcia z moim ojcem do proboszcza po to by wydal zezwolenie na otwarcie grobu. koleś wyjął zeszyt z 16 kartkami w kratkę, wyrwał pół kartki napisał na niej, że zezwala, dał ją ojcu i rzekł
- 50zł
Babcia sięgnęła już do portfela na szczęście była z ojcem, który serdecznie podziękował za pozwolenie i wyszli.
Za co 50zł się pytam?
Ciekawe ile by wziął jakby mu przynieśli pismo tylko do podpisu. 35zł? :)

AgataPro1
z tego co piszesz odpis cena za odpis aktu chrztu uzależniona jest od potrzeby go pobrania?

Wtrynianie tutaj swoim sympatii lub antypatii politycznych jest z poziomu piaskownicy.
90% katolicy :))) dobre sobie. 90% ochrzczonych tak brzmi lepiej.

(2011/07/11 12:03)
Do Jansoch: BRAK UMIEJĘTNOŚCI CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM!  Nie wiem czy tak trudno zrozumiec te kilka zdań, które napisałam, dotyczacych tego, ze ksiądz nie podał ręki na powitanie, zanim powiedzielismy po co przychodzimy. Moze jak w ten sposób napisałam do niektórych dotrze o co chodzi w całej tej dyskusji! A nasza "wysoka" ofiara była za to, ze w taki sposób nas potraktował! Matko ludzie czytajcie ze miedzy wierszami! To naprawde nie jest takie trudne! Skąpstwo tu nie ma nic do rzeczy, po prostu chamstwo i obłudę trzeba tępic. Ksiadz powinien byc dla ludzi, a nie ludzie dla księdza!

(2011/07/11 12:08)

,,Do Jansoch: BRAK UMIEJĘTNOŚCI CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM!  Nie wiem czy tak trudno zrozumiec te kilka zdań, które napisałam, dotyczacych tego, ze ksiądz nie podał ręki na powitanie, zanim powiedzielismy po co przychodzimy''

Trudno zrozumieć że zrozumieniem że ksiądz nie wiedział po co przychodzicie a niedopał wam ręki dopóki mu nie sypniecie kasiorą za to poco przychodzicie.

(2011/07/11 12:22)

mks, chyba jednak czegoś nie zrozumiałeś, przeczytaj jeszcze raz.

Witaj Szczawiu tylko ciebie brakowało w tej dyskusji...nareszcie będzie się działo...:)

Działania jednej "słusznej" partii zamykają nam usta twierdząc, że ataki na krk są atakami na tę partię.... Nie, to życie zmusza nas do takich reakcji i wypowiedzi.

Karol

(2011/07/11 12:28)
Izka:
po prostu chamstwo i obłudę trzeba tępic. Ksiadz powinien byc dla ludzi, a nie ludzie dla księdza!
Ksiądz właśnie to zrobił.
 Czytam i czytam. Nawet nikomu tu nie przyszło do głowy , a tak się wysoko nosicie wykształceni niby" kulturalni, heh że wyciagnięcie ręki do księdza było co najmniej nietaktem jeśli nie pogardą lub zwykłym brakiem kultury i wychowania. Mnie uczono na lekcjach religi że widząc osobę duchowną mówi się "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus"
 Zreszta znając tylko  wersję jednej strony nie możemy nawet obiektywnie spojrzeć na zaistniałą sytuację którą przedstawiła Izka.

Jeszcze odnośnie tego co napisał szczawiu. Oczywiście  nikt nie musi brać ślubu w kościele , a może też wziąć go w kościele innego wyznania. W KRK obowiązują pewne zasady i  nie pisz takich głupot że można ślubu udzielić samemu sobie pod gołym niebem ? nie szerz pogaństwa/  przed rokiem 996 zanim polska przyjęła chrzest były praktyki gdzie modlono się i składano dary dziękczynne pod drzewami. szczawiu nie propaguj ciemnoty., bo albo ktoś bierze ślub Katolicki albo go nie bierze . Innej opcji niema.

(2011/07/11 12:29)

Tragedią jest że nauczyciele z takim przekazem informacji zrozumienia ich przez innych uczą dzieci w szkołach.

(2011/07/11 12:32)

Widzisz Dobry i tu jesteś w błędzie...ślub katolicki można brać pod chmurką...tak jak odbywały się msze święte na Placu Konstytucji w W-wie, na Błoniach w Krakowie...trzeba tylko odpowiedniej oprawy...chyba czegoś nie zrozumiałeś..to tego nie trzeba czerwonego dywanu tylko ołtarz.

karol

(2011/07/11 12:36)

Jest w Sochaczewie były POwiec co daje śluby w parkach

(2011/07/11 12:38)
Totalna bzdura. Taki ślub byłby ślubem pogańskim i nie miał by  dla  żadnej formuły ani prawnej ani katolickiej.Przecież możecie jak zwierzatka kopulować się każdy z każdym. Wkońcu poglądy liberalne są bardzo zbliżone do praw dżungli.

(2011/07/11 12:43)

Zasady dobrego wychowania polegają na tym, że właśnie podanie dłoni jest przywitaniem...tylko w tym konkretnym przypadku to starszy wyciąga dłoń i się wita, widać ów ksiądz jeśli był starszy bo tak zakładam to od początku był negatywnie nastawiony do swoich owieczek...:)

Karol

(2011/07/11 12:44)
Toż to czysta demagogia....a dzieje się tak,bo jako Naród jeszcze na to zezwalamy.U naszych zachodnich sąsiadów zadeklarowani członkowie kultur wyznaniowych płacą podatek na swój Kościół.Kapłani z tych pieniędzy otrzymują comiesięczną pensję,taryfikator usług jest jasny....a księża z pewnością nie wybierają tego zawodu żeby się dorobić...... kasa fiskalna to bardzo dobry pomysł :)

(2011/07/11 12:47)

Teraz to poleciałeś Dobry albo nic nie rozumiesz albo tylko udajesz takiego hmmmm....

To te msze święte odprawiane przez św.Jana Pawła II też były pogańskie i nie miały żadnej formuły, nawet katolickiej???

Bzdury to ty teraz piszesz... ale pisaliśmy o księżach więc trzymajmy się tematu.

Karol

(2011/07/11 12:50)
a Ty Dobry jak zwykle nie zrozumiałeś, ale niemiły być musisz nie?

Odniosłem się do tego co napisano wcześniej, że ślub jest przed Bogiem a nie dla księży.
Jeśli ktoś wierzy w Boga to musi brać ślub w Krk? Nie. Może go wziąć w każdym innym kościele a nawet i przed urzędnikiem z USC a przysięgę swemu Bogu złoży własną. Ślub ma? Ma. Czy ten w którego wierzy wysłucha go? Wysłucha, bo Bóg, w którego wierzysz to nie kościół katolicki.

W czasach przed chrześcijaństwem robiono bardzo podobne a właściwie te same rzeczy, które Ty teraz robisz w święta czy na procesji w Boże Ciało pod krzyżem niezależnie czy on z drewna czy betonu tylko wszystko jest pod innym szyldem. ja tu żadnej ciemnoty nie szerzę :)))
Tylko pliz nie rozmywaj tematu obyczajami i wierzeniami naszych przodków Słowian.

(2011/07/11 12:55)
Karol ty niczego nie rozumiesz, to się zgadza ślub może być udzielony w różnych miejscach ale nie zgodzę się ze bez obecności Kapłana. Msze JPII były odprawiane w różnych miejscach na dużych placach bo   nie było by możliwości pomieścić wiernych  w żadnym kościele . Nawet Licheń wszystkich by nie zmieścił. Pamiętam jak dziś te tłumy w Niepokalanowie gdzie też była msza  pod chmurką jednak  wtedy jest ołtarz i wszystko odbywa się tak jak w Kościele.

(2011/07/11 12:57)
ślub może być udzielony w różnych miejscach ale nie zgodzę się ze bez obecności Kapłana.

no wtedy to nie byłby ślub katolicki :) ale może byc przed Bogiem taki slub?

(2011/07/11 13:03)

Izka dlaczego nie poszłaś z tym do proboszcza??? Po co opluwasz człowieka na forum???

Łatwo przychodzi krytyka nie wysłuchawszy drugiej strony. Oj jestem ciekaw co w tym temacie miałby do powiedzenia tenże ksiądz.

Może skonfrontujemy strony,żeby było sprawiedliwie a oskarżony mógłby się wytłumaczyć???? 

(2011/07/11 13:12)
Niby tak , w krk byłby jednak nie ważny i wręcz profanacją.
 Krk ma strukturę dogmatyczną i hierarchiczną jeśli jesteśmy katolikami musimy się podporządkować. Nie rozumiem o co tyle szumu, dla mnie oczywiste jest ktoś bierze ślub kościelny robi to w kościele a  ale nie musi może wziać Ślub cywilny w USC.

(2011/07/11 13:12)

Zozumiem ale Szczawiu Ci to jaśniej wyjaśnił...:) Nie tylko ksiądz może udzielić ślubu. Mam jeszcze jedeną sprawę odnośnie tego chrztu, ksiądz nie ma prawa nie wydać takiego zaświadczenia wiem to od księży z którymi mam kontakt...kapłan nawet jeśli wie, że dana osoba żyje w związku nieformalnym ma obowiązek udzielić jej komunii świętej na mszy...jest jeszcze wiele takich spraw w których to my mamy większe prawa od księdza ale o tym mało kto wie i tak jesteśmy zdani na ich łaskę lub niełaskę.

Karol

(2011/07/11 13:17)
Betti chyba pomyliłaś watki o opodatkowaniu księży pisaliśmy w innym temacie

(2011/07/11 13:18)