Księża z Sochaczewa - TRAGEDIA!

/ 223 odpowiedzi / 2 zdjęć
Jansoch normalnie jakbym Rydzyka słyszała czytając twoje wplątywania polityczne w temat religii co ma piernik do wiatraka?? żal...

Dobry ty chyba w ogóle nie masz pojęcia czym jest wiara, wpadłeś w jakiś trans i wypisujesz takie brednie że się czytać tego nie da i ja pasuje...

(2011/07/11 13:28)

Szczwaiu

Jeśli ktoś wierzy w Boga to musi brać ślub w Krk? Nie. Może go wziąć w każdym innym kościele a nawet i przed urzędnikiem z USC a przysięgę swemu Bogu złoży własną. Ślub ma? Ma. Czy ten w którego wierzy wysłucha go? Wysłucha, bo Bóg, w którego wierzysz to nie kościół katolicki.

Uważaj co piszesz!

Tylko ślub przed Bogiem z rąk kapłana (a nie przed urzędnikiem) jest Sakramentem Świętym, a jeśli jesteś wierzącym to powinieneś wiedzieć, że to jest najważniejsze w całej tej ceremonii - jeśli mówimy  o przysięganiu Jemu Samemu.

(2011/07/11 13:33)
didon a przysięganie jemu bez kapłana jest nieważne? On już nie posłucha? Uzna takiego delikwenta za niegodnego czy jak?

(2011/07/11 14:21)
I co miałeś na myśli ostrzegając mnie bym uważał na to co piszę?

(2011/07/11 14:24)

Szczawiu

Zawsze Cię wysłucha :)

tylko dla ludzi  wierzących powinien być  ważny  SAKRAMENT -uświęcenie duszy,a nie przysięga w USC.

(2011/07/11 14:31)

Wczoraj razem z narzeczonym pojechaliśmy do parafii św. Wawrzyńca po metrykę chrztu potrzebną nam do sporządzenia protokołu przedmałżeńskiego i zostaliśmy potraktowani przez księdza fatalnie. Otóż na powitanie narzeczony wyciagnął ręke do księdza, a ten na to, że jak uiścimy konkretną ofiarę za wypisanie zaświadczenia to dopiero poda rękę i dodał- tu cytuję :  "Nie wiedzieliście, ze życie jest brutalne?" i to ma byc ksiądz? Wiedzieliśmy, że w tej parafii jest kolokwialnie mówiąc dziadostwo, ale żeby do tego stopnia? Ksiądz, który nas "obsługiwał" był w wieku max.30 lat i jak szybko wkręcił sie w ten biznes? I oni zastanawiają sie dlaczego młodzi ludzie do Koscioła nie chodzą? Jakieś brednie! Pomodlic można się w domu i nie trzeba patrzec na twarze tych ksieży łgaczy! A za, to jak nas potraktował,rzucilismy mu ofiarę w wysokosci 5zł :) Ofiara to ofiara :)

coś mi tu prowokacją troszku pachnie  (??), może to jakiś księżulo  sam to napisał?    ale zdarzają się takie sytuacje,  i administrujący instytucją kościoła powinni zmienić  swój system,  bo  następne pokolenie nie będzie pokornie  prosić  o ślub czy chrzest , bo  sprawią je sobie  w innym państwie.

(2011/07/11 15:02)

Warto dwa razy pomyśleć zanim coś raz się palnie...:)))

Karol

(2011/07/11 15:17)
Dobry,

Co do ważności ślubów w plenerze to zapewniam że są one ważne i wykonywane w kościele katolickim. Rzadko bo rzadko, ale są.
Moja ślubna robiła już kilka opraw kwiatowych do takich uroczystości i dla księdza wystarczyło że był zrobiony ołtarz polowy i miał wszelkie potrzebne księgi.
Nie musi się to odbywać w kościele.

(2011/07/11 15:39)

Jeszcze odnośnie tego co napisał szczawiu. Oczywiście  nikt nie musi brać ślubu w kościele , a może też wziąć go w kościele innego wyznania. W KRK obowiązują pewne zasady i  nie pisz takich głupot że można ślubu udzielić samemu sobie pod gołym niebem ? nie szerz pogaństwa/  przed rokiem 996 zanim polska przyjęła chrzest były praktyki gdzie modlono się i składano dary dziękczynne pod drzewami. szczawiu nie propaguj ciemnoty., bo albo ktoś bierze ślub Katolicki albo go nie bierze . Innej opcji niema.

DOBRY - Ty czytaj spokojniej co ludzie piszą..... Szczawiu napisal, że jest możliwość wzięcia ślubu poza kościołem i ślubu takiego udziela ksiądż. I jest to prawda, jest taka możliwość.

(2011/07/11 21:17)

Didon do proboszcza sie nie udaliśmy bo jest jeszcze "lepszy". Skoro wikariusz potrafił sie tak "elegancko" zachowac to chyba uczen zaczyna przerastac mistrza. I na pewno zostanie proboszczem zaraz po księdzu Ż. ze swoimi umiejetnosciami taktownego obsługiwania interesantów. 

Do Jansoch: Jeśli masz jakieś "ale" do nauczycieli i teraz na mnie się odgrywasz to wcale się nie dziwię. Rozgoryczony jesteś bo widdac Ciebie kompletnie niczego nie nauczyli. Naprawdę przykra sytuacja, a i taka rada na przyszłośc bo widzę, że w Twoim przypadku najlepszą obroną jest atak, wyluzuj bo jeszcze się zamkniesz w sobie. 

P.S. Pisząc wypowiedzi radzę korzystac ze słownika ortograficznego.

(2011/07/11 21:38)
Tak jesteście  sławnymi aktorami , piosenkarzami lub innymi celebrytami. Słyszałem  że jedna taka para wzieła ślub w balonie. Możecie wziąc na morzu czy np na Giewoncie tylko zapytajcie najpierw ile ksiądz liczy z kilometra :)

(2011/07/11 22:46)
   Proponowałbym zastanowic się zanim do mnie rozmawiacie, ślub poza kościołem owszem, ale ktoś tu sugruje  że może się odbyc bez obecności księży

Z jednej strony Cię rozumiem i popieram ale z drugiej zastanawiam się po co Ci w takim razie ten ślub...? Może weź go w domu "pod chmurką", tak jak twierdzisz że można się pomodlić w domu i nie trzeba ogladać księży... Ciekawy temat poruszyłaś, z pewnością pokazałaś obłudę ludzi, którzy mimo tego że wiedzą co się dzieje sami to napędzają nie wierząc już nawet w instytucję kościoła.

(2011/07/11 22:51)
didion  zacytował szczawia  Szczawiu co ty pier...czysz

Szczwaiu

Jeśli ktoś wierzy w Boga to musi brać ślub w Krk? Nie. Może go wziąć w każdym innym kościele a nawet i przed urzędnikiem z USC a przysięgę swemu Bogu złoży własną. Ślub ma? Ma. Czy ten w którego wierzy wysłucha go? Wysłucha, bo Bóg, w którego wierzysz to nie kościół katolicki.

Uważaj co piszesz!

Tylko ślub przed Bogiem z rąk kapłana (a nie przed urzędnikiem) jest Sakramentem Świętym, a jeśli jesteś wierzącym to powinieneś wiedzieć, że to jest najważniejsze w całej tej ceremonii - jeśli mówimy  o przysięganiu Jemu Samemu.

Wiesz co szczawiu zgodnie z tym co napisałeś pójde sobie na vive do rybna wyrwe jakąs fajną dupeczke i zanim jej sciągne majteczki , mógłbym  sam nam udzielic ślubu  przed Bogiem?, heh no ludzie dajcie życ nie róbcie se jaj

(2011/07/11 22:58)
Wiesz co szczawiu zgodnie z tym co napisałeś pójde sobie na vive do rybna wyrwe jakąs fajną dupeczke i zanim jej sciągne majteczki , mógłbym sam nam udzielic ślubu przed Bogiem?, heh no ludzie dajcie życ nie róbcie se jaj
to zupełnie nie jest zgodne z tym co napisałem, ale podejrzewam, że coś pomyliłeś z blockquoteami po prostu. Nie wnikam. Odpowiadając na Twoją historię o Rybnie majteczkach i Bogu powiem tak: taki ślub będzie na pewno nieważny od strony prawa, na pewno nie będzie to ślub katolicki, bo będzie niezgodny z prawem kanonicznym, ale jeśli się Twemu Bogu te okoliczności spodobają to będzie to na pewno ślub religijny i przed nim. Według Twojej wiary i tak rozliczy Cię po śmierci. Albo powie Ci synu dałeś dupy z tym ślubem albo podziękuje za to że w niego wierzyłeś i przysięgałeś mu wierność tejże panience z dyskoteki. Przecież to jest wszystko jasne i logiczne i nie wiem po kiego grzyba ta dyskusja? Tak jak urzędnikowi USC udzielającemu ślubu w plenerze potrzebne są pewne atrybuty by ślub był ważny i by mógł on tego ślubu udzielić tak samo zapewne księdzu zarówno z Kościoła rzymskokatolickiego jak i protestanckiego i każdego innego są one potrzebne by ślub ten był ważny i godny. Problem w dyskusji polega na tym, że niektórzy nie widzą innej możliwości jak tylko ślub w Krk. Ślub poza, bez księdza rzymskokatolickiego to dla nich nie ślub.

(2011/07/12 07:44)
:> Uwielbiam Was.

(2011/07/12 09:12)
Wyjąłeś mi to z ust, właśnie o tym cały czas piszę:

Tak jak urzędnikowi USC udzielającemu ślubu w plenerze potrzebne są pewne atrybuty by ślub był ważny i by mógł on tego ślubu udzielić tak samo zapewne księdzu zarówno z Kościoła rzymskokatolickiego jak i protestanckiego i każdego innego są one potrzebne by ślub ten był ważny i godny. Problem w dyskusji polega na tym, że niektórzy nie widzą innej możliwości jak tylko ślub w Krk. Ślub poza, bez księdza rzymskokatolickiego to dla nich nie ślub.

(2011/07/12 10:12)

To się nareszcie dogadaliście...:) jeden drugiemu wyjmuje słowa z ust a tyle czasu minęło by mogli dojść do porozumienia...:))))

Karol

(2011/07/12 10:30)
Szczawiu problem em nie jest mentalnośc ludzi. W świetle prawa kanonicznego taki ślub bez księdza byłby nie ważny i nie godny. Widzisz może należałoby zwrócic uwagę najpierw na to czym jest sakrament małżeństwa. Unieważnienia małżeństwa są udzielane właśnie na takiej podstawie kiedy  są przesłanki że podczas ślubu sakrament małżeństwa nie zaistniał a ślub był tylko bałwochwalczą ceremonią , poprostu wzieli ślub na odwal bo tak wypadało. czasami ksiadz ma problem z ocenieniem sytuacji np , popełnienia grzechu itp. Mówi czesto tak : Niech Bóg rozstrzygnie i osądzi " W tej sytuacji nie wiemy czy Bóg uznałby taki ślub jako obietnica składana przed Nim.

(2011/07/12 10:39)

Zozumiem ale Szczawiu Ci to jaśniej wyjaśnił...:) Nie tylko ksiądz może udzielić ślubu. Mam jeszcze jedeną sprawę odnośnie tego chrztu, ksiądz nie ma prawa nie wydać takiego zaświadczenia wiem to od księży z którymi mam kontakt...kapłan nawet jeśli wie, że dana osoba żyje w związku nieformalnym ma obowiązek udzielić jej komunii świętej na mszy...jest jeszcze wiele takich spraw w których to my mamy większe prawa od księdza ale o tym mało kto wie i tak jesteśmy zdani na ich łaskę lub niełaskę.

Karol

Dla ścisłości ksiądz nie udziela sakramentu małżeństwa! To jedyny sakrament którego nie udziela ksiądz. On tylko powagą kościoła potwierdza. "Małżeństwo przez was zawarte, ja powagą Kościoła potwierdzam i błogosławię"Nie zagłębiałam się w większość wypowiedzi w tym wątku, ale zadziwia mnie fakt aktywności forumowiczów. Jednak sprawy wiary są dla mieszkańców Sochaczewa ważniejsze jak sprawy miasta. 

(2011/07/13 07:33)

Izka:
po prostu chamstwo i obłudę trzeba tępic. Ksiadz powinien byc dla ludzi, a nie ludzie dla księdza!
Ksiądz właśnie to zrobił.
 Czytam i czytam. Nawet nikomu tu nie przyszło do głowy , a tak się wysoko nosicie wykształceni niby" kulturalni, heh że wyciagnięcie ręki do księdza było co najmniej nietaktem jeśli nie pogardą lub zwykłym brakiem kultury i wychowania. Mnie uczono na lekcjach religi że widząc osobę duchowną mówi się "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus"
 Zreszta znając tylko  wersję jednej strony nie możemy nawet obiektywnie spojrzeć na zaistniałą sytuację którą przedstawiła Izka.

"Niby wykształceni" - i kto to mówi...

Ksiądz powinien być dla ludzi przykładem - dobrym, jeśli nie najlepszym przykładem.

Który ksiądz ma dziecko? Który ksiądz rozbił rodzinę z dwojgiem dzieci i wyjechał z kobietą, która zostawiła męża? Podać przykład z Wawrzyńca? Chyba nie trzeba.

I jak ja mam iść do spowiedzi do księdza, który grzeszy bardziej niż ja? Jak mam praktykować swoją wiarę skoro ksiądz, który powinien być dla mnie przykładem, daje zły przykład? Nie lubię kiedy umoralnia mnie ktoś, kto ma więcej na sumieniu niż ja. Powiedzcie mi jak zaufać komuś, kto oszukuje?

Moja wiara to moja sprawa, ale powiem, krótko: w Boga wierzę, ale szczerze nienawidzę kleru - i tak uogólniam - bo prawdziwego księdza z powołaniem można znaleźć raz na sto!

(2011/07/13 11:28)

mks

monaliza - ja jestem ZA. Napisałaś tak jak mysle.

Uwazam ze podanie ręki ksiedzu na dzień dobry jest gestem wysokiej kultury. To co może mamy klękać i w ręke całowac?????

Troche zmieniła sie mentalnośc, i społeczeństwo to nie ciemnogród, gdzie ksiądz reprezenuje wysoki poziom wiedzy w stosunku do "ludu". A ze "w dup.... sie poprzewracało" to juz inny temat. Nie zmienia to faktu ze prafianin, katolik, człowiek ma przez kościół byc "obsłuzony" z godnością i szacunkiem a nie traktowany jak pies. Kwestia finansów pozostanie kwestią niewyjasnioną. Każdy ma prawo zyc na odpiednim poziomie, bez względu na to kim jest, księdzem, kierowca PKS-u, sprzedawcą w monopolowym, ale zeby kosztem biednych ludzi opływac w luksusy, to juz napewno etyczne i moralne nie jest.

(2011/07/13 11:43)
 A co moze jeszcze podejdzie do księdza i wyciagnie rękę i powie szufla , jakby to był jego kolega albo jak. Nie chodzi o poddaństwo wobec księży mks ale o jakiś takt. Izka no jaka to z niej katoliczka jesli nie rozumie że podstawową cevhą katolika jest pokora. Domniemywam iż mogła to też być celowa zagrywka księdza aby sprawdzić ten stan ducha. Buta , zarozumiałość i arogancja , typowe dla Sochaczewian i typowe dla  bardzo młodych ludzi. Każdy wyżej mh niż :) MA. Jak to mówią: Byle śmędak a bez kija nie podchodź.  No ale jeżeli katolicy nie wiedzą jak się w  kościele i na plebani zachować no to o czym my tu rozmawiamy? Ta jakby se pozwolili to niedługo byście zaczęli gwizdać na nich na ulicy.

(2011/07/13 12:01)
znaczy się ten ksiądz, który uczył mnie w IV klasie technikum religii i Ci, którzy jeździli z nami i dzieciakami z rodzin patologicznych na mecze ekstraklasy też nie mieli taktu, bo podawali rękę a nie czekali na moje szczęść boże.
Jak trzeba usprawiedliwić pazerność to pada "ksiądz też człowiek" jak już ktoś tu chciał podać temu człowiekowi rękę to już nietakt. No coś tu jest nie tak.

(2011/07/13 12:10)
Szczawiu no to zupełnie inna sytuacja. Ksiądz jako opiekun piłkarskich siódemek spotykał się z wami często i traktował was po koleżeńsku. zapewne chciał tez bardziej zintegrować się z grupą. Inna sytuacja jest kiedy wchodzi się do kościoła i na plebanię. Widzisz jeszcze inna sytuacja jest podczas pielgrzymek . Tam mówi się bracie - siostro i wszyscy się tak traktują.

(2011/07/13 12:23)