Księża z Sochaczewa - TRAGEDIA!

/ 223 odpowiedzi / 2 zdjęć
Trochę dziwi mnie jednak fakt że mając już nie mało lat bo jakby nie było ludzie którzy zamierzają wejść w związek małżeński to zazwyczaj dojrzali ludzie a jednak  doznają szoku w takiej sytuacji. Piszesz Karol gdzie tu sprawiedliwość?
 Wiesz z moich doświadczeń wiem że zazwyczaj to już w wieku 11 lat człowiek styka się z brutalną rzeczywistością " Masz już parę lat , wiesz już w co się gra" -Kombii
 Niestety to tylko naiwność tak samo jak ktoś wierzy że  przyjdzie inna partia , ot mądrzy ludzie , ci to bęą rządzić i mlekiem i miodem kraj popłynie będzie cacy a potem okazuje się że to zwykłe pazerne hieny jak wszystkie inne opcje.  Na pocieszenie jest tylko to że mamy wolny kraj , wolną wolę i możemy wybierać. Nie podoba się komuś KRK to se może wziąć ślub gdzie indziej albo tylko cywilny lub nawet nie brać wcale byle by tylko udało się wesele i życie dwojga ludzi.
 spuentuje to tak
 Wymagając od innych zacznijmy najpierw wymagać od siebie"

(2011/07/14 07:01)
Nie podoba się komuś KRK to se może wziąć ślub gdzie indziej albo tylko cywilny lub nawet nie brać wcale byle by tylko udało się wesele i życie dwojga ludzi.

No i podpisuje się pod tym obiema rękami. O to mi właśnie chodziło eff. Zupełnie nie rozumiem ludzi, którym nie podoba się to co robi Krk, co robią jego przedstawiciele księża itp. itd., a mimo to sakramenty traktują jak tradycję. Ślub koniecznie i tylko i wyłącznie w Kościele, dziecko koniecznie musi być ochrzczone. Nie rozumiem jak można do Kościoła uczęszczać raz na rok jak się trafi jakiś ślub znajomych, ale przed ołtarzem przyrzekać Bogu, że się będzie żyło zgodnie z wiarą chrześcijańską i będzie się w tej wierze wychowywać swoje potomstwo. Albo narzekać jak to księża biorą za to za tamto tyle pieniędzy a za chwilę samemu iść i te pieniądze za to czy za tamto dawać. Tak postępując daje się przyzwolenie na to by mogli ci pazerni robić tak dalej. "Nie podoba mi się to, ale się na to godzę" taki absurd.

Opisany tu ksiądz przez lukaszka_socho jak i wielu innych kapłanów gdzieś porozrzucanych po całym świecie gdzie za zupełną darmochę pomagają innym ludziom tego potrzebującym to idealny przykład na to jaki powinien być Kościół i jego przedstawiciele. Nie jest się księdzem dla pieniędzy tylko dla Boga i ludzi. Ksiądz to nie zawód tylko sługa boży.

Bo to nie jest tak, że oni wyjechali uprawiać sobie kościelny survival, a my tu mamy swoje własne poważne i istotne problemy. Mówiąc szczerze nie jestem w stanie zrozumieć, jak można dajmy na to budować sobie tutaj kościół i na każdej mszy przypominać, że trzeba dać grubsze koperty na ładną kopułę, podczas gdy tam nasi bracia sprawują Eucharystię w outstation, które z zewnątrz przypomina stodółkę w stanie na tydzień przed zawaleniem.

więcej na http://religia.tv/wpis,142-manifest_pierwszokomunistyczny.html

Sprawy opodatkowania Kościoła to już inny temat, więc nie ma się co tutaj tego rozwijać

(2011/07/14 08:32)
Nie podoba się komuś KRK to se może wziąć ślub gdzie indziej albo tylko cywilny lub nawet nie brać wcale byle by tylko udało się wesele i życie dwojga ludzi.

No i podpisuje się pod tym obiema rękami. O to mi właśnie chodziło eff. Zupełnie nie rozumiem ludzi, którym nie podoba się to co robi Krk, co robią jego przedstawiciele księża itp. itd., a mimo to sakramenty traktują jak tradycję. Ślub koniecznie i tylko i wyłącznie w Kościele, dziecko koniecznie musi być ochrzczone. Nie rozumiem jak można do Kościoła uczęszczać raz na rok jak się trafi jakiś ślub znajomych, ale przed ołtarzem przyrzekać Bogu, że się będzie żyło zgodnie z wiarą chrześcijańską i będzie się w tej wierze wychowywać swoje potomstwo. Albo narzekać jak to księża biorą za to za tamto tyle pieniędzy a za chwilę samemu iść i te pieniądze za to czy za tamto dawać. Tak postępując daje się przyzwolenie na to by mogli ci pazerni robić tak dalej. "Nie podoba mi się to, ale się na to godzę" taki absurd.

Opisany tu ksiądz przez lukaszka_socho jak i wielu innych kapłanów gdzieś porozrzucanych po całym świecie gdzie za zupełną darmochę pomagają innym ludziom tego potrzebującym to idealny przykład na to jaki powinien być Kościół i jego przedstawiciele. Nie jest się księdzem dla pieniędzy tylko dla Boga i ludzi. Ksiądz to nie zawód tylko sługa boży.

Bo to nie jest tak, że oni wyjechali uprawiać sobie kościelny survival, a my tu mamy swoje własne poważne i istotne problemy. Mówiąc szczerze nie jestem w stanie zrozumieć, jak można dajmy na to budować sobie tutaj kościół i na każdej mszy przypominać, że trzeba dać grubsze koperty na ładną kopułę, podczas gdy tam nasi bracia sprawują Eucharystię w outstation, które z zewnątrz przypomina stodółkę w stanie na tydzień przed zawaleniem.

więcej na http://religia.tv/wpis,142-manifest_pierwszokomunistyczny.html

Sprawy opodatkowania Kościoła to już inny temat, więc nie ma się co tutaj tego rozwijać

Szczawiu dokładnie tak. tylko że  ja bym zwrócił uwagę na to czym jest ślub katolicki dla katolików. Przede wszystkim nie tylko jako dla  katolika ale człowieka honoru przysięga  w której jest mowa o miłości , wienosci i nie rozerwalności związku jest  bardzo istotną  .        Czesto tu na forum ludzie właśnie  pytają , jaki , zespół , jaka wokalistka , jakie auto do ś. lubu, suknia itd. I tu właśnie pokazuja co jest dla nich tak naprawdę ważne. Notabene tylko dla nich.  Bo nie sadze aby goscie na weselu przykładali do tej otoczki tak wielka wagę. No  w najgorszym wypadku moze być tak że ich oplotkują jeśli coś nie wypali

Ja jednak nie rozumiem pewnych kwestii. Dlaczego to ludzie a przede wszystkim katolicy  nie rozumieja struktóry kościoła. Wierni nie będą rządzić kościołem. KRK  jest hierarchiczny i wierni muszą się podporządkować.A co niby miałby zrobić ksiądz, zrzucić sutanne i udać się do pracy?  Bo nawiasem mówiąc mnie czy innego prowadzącego działalność gucio obchodzi czy kogoś stać czy nie stać na moje towary i usługi. I chociaż nie robię tego tylko i wyłącznie dla kasy aczkolwiek również z wielu innych powodów ceny muszą pokrywać koszty i przynosić zysk. Sorry że tak przeskakuję podczas pisania. Mam nadzieję że czytąjacy się w tym połapią.

Nie wiem  dlaczego ale młodzi ludzie wyobrażaja sobie chyba że te pieniadze ktore wydaja na ślub i wesele są tak ogromne / jakieś 20 do 35 tyś zł /5 letnie auto że inni powinni ich po piętach całować. Mamy ceny w kraju takie jakie mamy , w ostatnich latach wszystko sporo podrożało. Efekt wejścia do UE , sami tego chcieliście.
 Z drugiej strony ktoś tu proponował aby ksiądz wywiesił cennik na plebani. Myślę że to byłby całkiem dobry pomysł i pozwoliłby uniknąć wielu niezręcznych sytuacji.
Izka i jej  narzeczony zachowali się jak dzieci w piaskownicy którym zabrano łopatkę. Bo zamiast piszac o tym na forum należało iść do Proboszcza i porozmawiać z  nim i wogóle starać się wyjasnić zaistniała sytuację. bo w końcu sam już nie wiem czy Izce chodziło o sumę jakie ksiądz zażądał czy samo zachowanie księdza. Powiem tak , ja osobiście staram się zawsze wszelkie formalności załatwiać u Proboszcza bo wiem jak podchodzi do tych spraw.
Heh  wkońcu dali temu księdzu ofiarę w wysokości 5 zł.  W dzisiejszych czasach wszędzie tak jest że jak ktoś chce mieć więcej klientów i więcej zarabiać powinien być miły. Widocznie tamten ksiądz tego nie rozumie.

(2011/07/14 10:08)

Czyli temat powraca... a już myślałem, że wszystko sobie wyjaśniliśmy...o ceniku też było i o kasie fiskalnej i o stosunku, zachowaniu tego księdza. Podany był przykład księdza z powołania, uczynnego...

Dobry niech każdy robi jak uważa, jak chce... a ksiądz niech nie stawia się ponad ludzi...:)) a będzie dobrze nawet z tym cennikiem jaki mają...:)))

Karol

(2011/07/14 10:34)

Czyli temat powraca... a już myślałem, że wszystko sobie wyjaśniliśmy...o ceniku też było i o kasie fiskalnej i o stosunku, zachowaniu tego księdza. Podany był przykład księdza z powołania, uczynnego...

Dobry niech każdy robi jak uważa, jak chce... a ksiądz niech nie stawia się ponad ludzi...:)) a będzie dobrze nawet z tym cennikiem jaki mają...:)))

Karol

Karol ale pisałem ci już przecież ze w KRk jest hierarchia , na czele jest Papiez  potem kardynałowie , Biskupi,Kapłani , wikariusze i wierni. czy chcesz czy nie chcesz ksiądz jest ponad wiernymi w kwestiach zwiazanych z kościołem i ani ty ani ja tego nie zmienimy.
 Karol pisałem też o tym że mimo powołania ksiądz nie będzie dokładał do parafii bo i z czego?
 A to samo odnosi się do innych profesji, polityków , lekarzy itd. Czy ktoś coś robi za darmo?

z innej beczki , gdy ktoś by założył że jego związek nie przetrwa próby czasu to byłoby bezsensem brać ślub w kościele . A i nalezałoby się zastanowić czy tego młodego stać na żonę tudzież zwaną luksusem skoro już na początku dał ciała i okazał się sknerą?
 Pewnie wielu nie podzieli mojego zdania i powie że to ksiądz dał ciała. ale czy na pewno?
 Ja  brałem ślub w innej parafii i na  a sprawę uregulowania należności wymyśliłem pewien plan , co było wielkim zaskoczeniem dla księdza że nie śmiał wydusić słowa
 Pogratulował nam a mojej wybrance i rzekł:"Sądząc po sprycie  wybranka  i was obojgu pieniędzy raczej wam nie będzie brakowało"

(2011/07/14 12:01)

Co mnie to wszystko obchodzi, że w krk jest hierarchia. Wszędzie jest ale ksiądz jest dla ludzi a nie ponad nimi...Jeszcze nie słyszałem by ksiądz dopłacał do swojej parafii....to jak gospodarz jeśli potrafi dogadać się z ludźmi to ma i pieniądze na wszystko.

Ja uważam temat za wyczerpany i żadnych kazań już komentować nie będę...:)

Ciągle się cutujecie, ciągle podejmujecie te same argumenty i chyba tego już starczy... nawet dureń zrozumiał już wszystko w tym temacie....Amen.

Karol

(2011/07/14 13:30)
Temat powraca ponieważ Ty Karol nadal nie rozumiesz. Jak księża dla ludzi a nie ponad nimi ?. W kościele nie obowiązuje świeckie prawo tylko kanoniczne , tak trudno ci to pojąć?
 Watykan jest państwem w Państwie od tego trzeba zacząć. Tylko jak już  pisałem i wielu innych też do żadnego kościoła niema przymusu jak ktoś nie akceptuje zasad panujących  w danym  kościele to niech spada na szczaw.

(2011/07/14 15:17)

Zdziwisz się jeśli Ci powiem, że znam to od wewnątrz i naprawdę nie musisz się wysilać na zbędne tłumaczenia. Człowieka-księdza też obowiązują zasady grzeczności i to państwo w państwie tak szybko nie pozbywa się swoich owieczek, wręcz przeciwnie robią wszystko by przyciągnąć do siebie jak najwięcej ludzi. Wszystko już przerobiliśmy więc po co dalej ciągnąć wątek? Czego jeszcze nie wiem i nie rozumię? Przyjmij łaskawie to, że mydlenie ludziom oczu dziś już nie przechodzi bez echa. Nawet Wielcy tego Świata mają w sobie pokorę, a co dopiero taki zwykły księżulek. On dziś jest tu na parafii a jutro może wylądować na takim zadupiu, gdzie będzie musiał zmienić taktykę i cennik...:)))

Męczy mnie już ten wątek...Alleluja i do przodu...:))) zatrzymałeś się w poprzednim wieku...:)

Karol

(2011/07/14 16:12)
A kogo to obchodzi że ciebie to nie obchodzi?
 Nie bój się o to idę z duchem czasów. Tyle tylko że sobie pogadacie na forum a jak chcesz ślub to całuj rękę i płać.:)

(2011/07/14 17:38)

Zdziwisz się jeśli Ci powiem, że znam to od wewnątrz i naprawdę nie musisz się wysilać na zbędne tłumaczenia. 

Czyżby tatuś cię tego nauczył?

(2011/07/14 17:55)

Maleństwo, wścibstwo nie popłaca...:) ale powiem, księża mnie tego nauczyli czytaj ze zrozumieniem. W przytoczonym cytacie dokładnie jest napisane ZNAM TO OD WEWNĄTRZ...:)

Dobry już wiele osób próbowało zakończyć ten wątek dając wyraźne znaki ...Kurtyna...:) jeśli jeszcze tego nie rozumiesz to wybacz nie pogadamy...ubijaj sam piankę...nigdy nie całowałem księdza i nie będę...:) wolę swoją żonkę...:)

Zanudzisz wszystkich...:)

Karol

(2011/07/14 19:17)
Wszystko można by ująć w jednym zdaniu listu do Koryntaian " Gdybym mówił językami ludzi a miłości bym nie miał był bym jak miedź brzęcząca albo cymbał grzmiący"

(2011/07/14 22:59)
Karol,napisałem K U R T Y N A bo te wasze pogaduszki i przekomarzanie się to przypomina guano kręcące się w przeręblu,ja słyszałem,ja widzialem,a nikrt nie napisze np. paszkwila że Proboszcz Wawrzyniec ma np. dwoje dzieci albo że z bratem pobił się o lekarkę ginekologiczną,tylko jakieś oślizłe insynuacje,walić krótko po pysku i nazwisku,120 wpisów bylejakich

(2011/07/15 19:56)

Ptaszku, jeśli ta Kurtyna wyrażałała guano krążące w przeręblu tzn. że byłeś znudziny niekonkretymi wypowiedziam i chciałeś je zakończyć, Czy tak??? Czy się pomyliłem i chcesz teraz Ty prowadzić guanową dyskusję z Dobrym, powodzenia. Widzę, że posiadasz więcej informacji w tym temacie. Dawaj śmiało, poczytamy jaka jest Twoja wiedza na temat księzy w socho.....

No teraz wykazałeś się przebłyskiem, a po ilu pywach jesteś jeśli można wiedzieć???

Karol

(2011/07/15 23:17)

Maleństwo, wścibstwo nie popłaca...:) ale powiem, księża mnie tego nauczyli czytaj ze zrozumieniem. 

Dlatego się pytam czy tata cie tego nauczył. Dla mnie ta Twoja dyskusja z Dobrym jest do bani. Wiesz chociaż o tym, że po naszym probostwie biegają nagie prostytutki?

(2011/07/16 00:39)

Maleństwo ja niczyjej d...y nie pilnuje i nie jestem materacem, więc powiedz to Dobremu może zmieni stosunek do kleru...:))) Swój jasno określiłem odzielam wiarę od kleru...:)))

Karol 

(2011/07/16 09:15)
Karol to wieśniackiego  newsa zapodałeś , heh. Mój stosunek do kleru się nie zmieni. Jestem katiolikiem ale nie fanatykiem religijnym wierzącym księdza . Wierzę w Boga a nie w kler. Tylko w odróżnieniu do ciebie jestem myślacym człowiekiem i nie powtarzam jak głupie gęsi  po innych: na stos na stos na stos , bo jakiś kretyn rzucił takie hasło

(2011/07/16 13:22)

To widać dobry, więc po co tak nachalnie przekonujesz wszystkich do swoich wierzeń...o tak, myślący i kumaty to jesteś, jak babcia mojego sąsiada, kilka razy jej trzeba mówić, by coś zrozumiała.

Kaczki tak krzyczą a ty im wtórujesz...co widać, słychać i czuć.

Zmień płytę ta się zdarła, przynudzasz. Więcej niewieśniackich info napisze pewnie maleństwo...:) widać jest dobrze poinformowana...:)))

Karol

(2011/07/16 16:29)
Babcia po kilku powtórzeniach zrozumie a tobie tłumaczyc jak ksiądz Magdzie i w deche nic nie kumasz . Wyraź wreszcie do chusteczki o co ci właściwie chodzi?
Bo to gadanie jak przekupek na jarmarku niczemu nie służy , a może chcecie razem ze szczawiem zrobic pospolite ruszenie przeciwko klerowi. Mnie tam oni nie przeszkadzają , ja mam swoje, Oni swoje i niech tak pozostanie.
Tłumok zrozumie że są różni ludzie i każda jakaś opcja polityczna reprezentuje dane środowisko ,grupę ludzi. Przestań może wyszydzac z  Kaczyńskich bo swoja głupota niejednokrotnie udowodniłeś że im do pięt nie dorastasz. Nie każe ci ich popierac, ale proponował bym szanowac ludzi którzy maja  nieco inne poglądy.

(2011/07/16 18:22)

Łubu-dubu, łubu dubu....hahaha trafiłem w czuły punkt...:)))

Pogadaj se do słupa, słup jak d...a to cie wysłucha....ja nie muszę hej...:))))

Karol

(2011/07/16 19:30)
 Karol " ble , ble , ble... i tak wkółko.:))
Jak nie masz nic ciekawego do napisania to po co zaśmiecasz forum . Wychodzisz z założenia że im więcej napiszesz tym lepiej?

(2011/07/16 19:49)

Potrzebujesz okularów... a co ty ciekawego napisałeś??? Szczekasz i szczujesz durnowatymi wypowiedziami a ja poczekam, aż się wypalisz...:)))

Karol

(2011/07/16 20:39)
Karol ty to taki pieniacz chyba jesteś , czekasz aż ja coś napiszę i prędko chyc coś piszesz żeby twój post był na końcu. A pisz ja to i tak rzadziej tu wchodzę, po prostu nie mam na to tyle czasu.

(2011/07/16 23:18)
 Karol
Moje były na temat i z sensem , ty powtarzasz w kółko:" Na stos , na stos , na stos"

(2011/07/16 23:19)

Dla uszęśliwienia ciebie,... piszesz bzdury, motasz się w tematach, już nawet nie wiesz gdzie się wypowiadałeś i w jaki sposób, pomijam błędy ortograficzne jakie robisz. Twoje wypowiedzi nie są merytoryczne a na tym forum masz wiecej własnych wpisów niż kto inny, dodam bzdurnych wypowiedzi. Kumasz tylko to co ci przesłali sms-em byś nadawał, masz zrytą czachę i musisz chyba zmienić klimat. Zalecam urlop w plenerze, trochę kontaktu kaczek z naturą wpłynie zapewne pozytywnie na postrzeganie prawdziwego a nie wirtualnego życia.

Wciskanie ludziom kitu o klerze miało sens w poprzedniej epoce ale nie dziś....rozumiesz czy dalej tłumaczyć...

Karol

(2011/07/17 00:24)