Kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie dróg?

/ 11 odpowiedzi
Czy ludzie odpowiedzialni za odśnieżanie miejskich dróg w naszym mieście zapadły w sen zimowy czy stwierdzili, że nie ma sensu nic robić bo na wiosnę i tak wszystko stopnieje? Drogi powiatowe już dzisiaj zostały posypane (błyskawiczna reakcja po 3 dniach). Natomiast na miejskich nadal nic się nie dzieje!
Wszystkich wywiało nawet tych którzy powinni odśnieżać chodniki!
Jednym słowem SKANDAL!!!

(2009/12/19 17:08)
Odpowiedzialnych za chodniki masz bliżej niż tych od dróg. Obowiązek odśnieżania chodnika spoczywa na właścicielu działki, wzdłuż której chodnik biegnie.

(2009/12/19 19:53)
Załóżmy że mieszkam przy ulicy która jest(będzie)strefą płatnego parkowania.Ja odśnieżę chodnik,ty zaparkujesz auto i zapłacisz a miasto zgarnie kasę(60% firma obsługująca).Czy to jest ta demokracja za którą ginęli ludzie w stoczniach i kopalniach?

(2009/12/20 10:57)
Przecież ja tego nie wymyśliłam - przekazuję informację tylko. Dyskusja na temat słuszności tego przepisu będzie wieczna...

(2009/12/20 11:09)
Ja znam ten przepis i oczywiście nie mam do Ciebie pretensji że on istnienie,pytałem tylko po to żeby dowiedzieć się ile jeszcze obciążeń władze nam zafundują.Nie ma komu odśnieżać a pieniądze chcą od nas wyciągać za wszystko co się da,mojej ulicy (trojanowska) nie sprzątali od 2 lat.

(2009/12/20 13:25)
Patrycjo, przepisy są nam znane ale co ma zrobić mieszkaniec bloku? Odśnieżać sobie sam, jeśli płaci za wszystko! A może w czynie społeczny? Wezmą się do roboty jak stanie się wypadek i sypną się pozwy o odszkodowanie.
Pozdrawiam serdecznie Karol

(2009/12/20 17:35)
Mieszkaniec bloku ma wspólnotę lub spółdzielnię - chociaż wiem, że czasami (jeśli nie zazwyczaj, jeśli chodzi o sochaczewską Cegiełkę) to walka z wiatrakami. Moim szczęściem jest mieszkanie w bloku spółdzielni, gdzie kwestie organizacyjne są rozwiązywane po mistrzowsku, a pretensje można mieć ewentualnie do upartych lokatorów. Więc miejmy nadzieję, że może być lepiej...

(2009/12/20 18:16)
Patrycjo droga, wiem kto odpowiada za odśnieżanie ale co z tego jeśli efekt interwencji żaden ;P
Pozdrawiam serdecznie i ciepło Karol

(2009/12/20 19:14)
Słyszłem że cała Europa jest sparaliżowana więc co się dziwić takiej mieścinie jak Sochaczew...aby do wiosny :)

(2009/12/20 19:17)
Mefisto mnie zaskoczył (pozytywnie!) zadając pytanie-jęzeli odśnieży część chodnika (ulicy ),leżącej przed jego posesją będącą w strefie płatnego parkowania to czy będzie miał udział we wpływach? czy zostanie ukarany za nieodśnieżenie i brak wpływów z postoju?

(2009/12/21 16:18)
W Sochaczewie ruch kołowy jest sparaliżowany nawet jak nie ma śniegu to o czym tu mówić.

(2009/12/21 21:18)