Które okna plastikowe są najlepsze

/ 14 odpowiedzi
hej! Jakiej firmy najlepiej zakupić okna i w którym sklepie w Sochaczewie, itp??
Proszę o opinie. będę wdzięczna. Pozdrawiam.
Stawiasz trudne pytanie... Przede wszystkim większość zainteresowanych przechodzi wymianę okien jednorazowo bądź raz na kilkanaście lat. Jeśli się komuś uda - będzie zadowolony, jeśli trafi gorzej - będzie niezadowolony. A wszystko u tego samego dostawcy (akurat z Błonia - dwie roboty w tym samym czasie, "za jednym przyjazdem").

Ja mam to "szczęście", że asystowałem wymianie okien u paru osób z grona rodziny i znajomych. Bywało tak, że u pana X wszystko było idealnie, więc w następnym roku polecam komuś innemu - i porażka na całej linii: problemy z dostawą, montażem i oknem a naprawa ciągnie się w nieskończoność. (Firma z Chodakowa, może już nie istnieje?)

Ostatnie doświadczenia mam z ekipą działającą przy myjni obok Biedronki (Biedronka przy 600lecia). Wygląda na to, że mają istotne problemy z dotrzymaniem terminów, trudno się do nich dodzwonić, kontaktują się różne osoby, z różnych numerów, a odpowiedzialność za "zadanie" rozprasza się między różnych pracowników a jak przyjdzie co do czego, to nikt nic nie wie - tamten z tym numerem telefonu już nie pracuje, notatka w zeszycie była, ale teraz jest już nowy zeszyt bez notatki i tak dalej... Wprawdzie jednej osobie wykonali naprawę pogwarancyjną okna, której nie podjął się nikt w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, za co mają u mnie dużego plusa, ale całość działań zamknęła się w 12 (dwunastu) miesiącach (!!!) a to już takie dobre nie jest. Innej znanej mi osobie zamontowali okno ze sporym poślizgiem czasowym i przez ponad rok nie mogą naprawić wady fabrycznej (jakby coś to wina fabryki, ale co to obchodzi klienta?).

Chyba mógłbym ostrożnie polecić firmę ze Staszica, która mieści się przy światłach w Trojanowie. Rozmawia się konkretnie i choć bez problemów się nie obyło, to szef wie, co trzeba wtedy zrobić. Terminy w sumie dotrzymane, a ekipa okna wstawić potrafi. Z kontaktem nie ma problemów a wszystko idzie przez szefa, który jakby nie odebrał to potrafi oddzwonić. Na dziś JA szedłbym do nich.

(2011/10/10 15:58)

eff

Nie podam Cie konkretnej firmy okien, ale na chwile pbecną najlesze są okno ośmiokomorowe :)

a co do Dystrybutoro to polecam Kowalski-Synowie ( boryszew za cegielnią )

(2011/10/10 16:06)

Nie podam Cie konkretnej firmy okien, ale na chwile pbecną najlesze są okno ośmiokomorowe

Ta... A aparat fotograficzny cyfrowy jest tym lepszy im więcej ma megapikseli. :/ (w to już chyba tylko małe dzieci wierzą) Komora w tę, czy tamtą stronę nie ma takiego znaczenia jak ich układ oraz położenie i przekrój... uszczelek. Proponuję pytać o straty przez ramę (większość sprzedawców podaje tylko dla szyb) albo dla okna jako całości i w tym przypadku traktuj jedynkę jako dużo za dużo. Jeśli szukasz okna ciepłego, wybierz pakiet trzyszybowy z ciepłą (plastikową) ramką dystansową i dużymi odstępami międzyszybowymi (zdaje się po 14mm). Możesz próbować zamówić ramy usztywniane tworzywem a nie stalą, z piankowym (ciepłym) wypełnieniem profilu usztywniającego, ale na mój gust to ostatnie jest trochę mało opłacalne.

(2011/10/11 06:31)

eff

A co do ośmiokomorowych okien to nie możesz porównywac tego do aparatu, bo to akurat nie ma nic wspolnego z większą ilością pikseli ( okna więcej komor - plus, aparat więcej pikseli - nie zawsze idzie na plus).

(2011/10/11 09:21)
Nie wiem ile czasu pozostalo Ci do terminu wymiany, lecz najlepiej moim zdaniem jesli wybrac firme sochaczewska, to chodakow tuz przy moscie w strone Zukowa. Co prawda nie wiem czy jeszcze dzialaja, lecz mam najlepsze z nimi doswiadczenie jesli chodzi o wymiane.
Jednak jesli termin Twoj jest bardziej odlegly, proponuje skontaktowac sie z firma OKNO z Łodzi, okolice Tesco na Włókniarzy (elektocieplowni, gustpolu, jyska, agaty meble...).
1. uzyskasz na pewno cene o ok 20% nizsza niz u nas w miescie, co zapewni Ci zwrot kosztow transportu.
2. masz gwarancje na okna, okucia i montaz, a nie tylko okna
3. bardzo czesto termin realizacji jest krotszy o okolo 1-3 dni niz w Sochaczewie

Ponadto usluga obejmuje wykonczenie. Jesli nic sie nie zmienilo w Sochaczeiwe, to niestety musisz pomyslec o tym sama.

(2011/10/11 09:38)
plastikowe

(2011/10/11 22:59)
Interesuje mnie który producent ma najlepsze okna plastikowe.
Pozdrawiam.

(2011/10/12 18:33)
ja kupowałem na Staszica  jak się jedzie od Trojanowa to po prawej stronie , są dobre  a czy są jakieś inne lepsze to nie wiem

(2011/10/13 00:27)
Ja kupowałem okna Dobroplastu od dilera, tanie i sie trzymaja porządnie, zadowolonym

(2012/08/28 21:07)

Witam,

składaczy  plastiku - jest wielu  , ale cena zależy od  systemu jaki oferują a wybór też jest duży:

- SCHUCO

-Deceuning

-REHAU

-GELAN

-SALAMANDER

-THYSSEN

-KBE

-ALUPLAST

-VEKA

-BRUGMANN

Ważny jest też pakiet szklany   no i okucia.

Co do plastiku , to im mniej Pb  tym lepiej , a ilość 5 komór w zupełności wystarczy .

(2012/08/29 08:47)
Wymieniałem wiele okien w czasie kilkunastu lat i najlepsze w ogóle są okna  Deceuning za to nie polecam Aluplast-u chociaż są to okna bardzo tanie jednak nigdy ich już nie kupię a deceuning po ok 10l jest jak nowy (wygląd i działanie).

(2012/08/29 13:11)
Z doświadczenia zarówno od strony technicznej jak i eksploatacyjnej polecam okna firmy M&S Pomorska Fabryka Okien Sp. z o.o. Wiem, że są dostępne w firmie Darmar w Sochaczewiwe (ul. Kochanowskiego - tzw. "Mercury"), a czy gdzie indziej w okolicach Sochaczewa to musisz poszukać.

(2012/08/29 15:44)
Nie polecam drutexu, aluplasta, vetrexu, maja tanie okna ale też kiepskiej jakości. Sama popełniłam ten błąd, zasugerowałam się ceną i kupiłam drutexu. Juz na starcie zepsuły sie hamulce w drzwiach balkonowych i same okna są bardzo nieszczelne. Potem miałam okazje pracować w firmie produkujacą profile okienne i tam własnie sie dowiedziałam ze wyżej wymienione firmy kupuja te najtańsze i najcieńsze profile stalowe. Najlepszy towar bierze oknoplast z krakowa i wiele moich znajomych zakupiło te okna i bardzo sobie chwalą. Dodam jeszcze że nie każda firma chce wyprodukować okna balkonowe bez poprzeczki, ja takie własnie chciałam i w paru sklepach mi odmówiono ze wzgjędu na ich niestabilność, to juz mi dalo do myslenia że to kiepskie okna.

(2012/08/29 17:28)
Ja wybrałam okna z materiału PCV ponieważ drewniane były dla nas trochę za drogie. I tak remont kosztował nas masę kasy tak wiec postanowiliśmy troche oszczędzić przynajmniej na tym. Okna zamawialiśmy w Ekoplaście:https://ekoplast-group.com/pl/okna/

Mieszkanie jest narożne i dodatkowo budynek nieocieplony tak więc przez stare okna uciekało bardzo dużo ciepła. Z tych jesteśmy o wiele bardziej zadowoleni. Bardzo praktyczne, nie przepuszczają zimna oraz hałasu. Mieszkanko jest o wiele, wiele cieplejsze niż było wcześniej. Dodatkowo zadowolona jestem z montażu. Wszystko w jednym dniu. Przyjechali i zamontowali.

(2020/01/23 12:11)