kupno mieszkania a wynajem

/ 44 odpowiedzi
Witam,

Czy uważacie , że warto kupić mieszkanie w Sochaczewie na kredyt hipoteczny , aby je wynająć czy to ma jakiś sens? Czy w ogóle jest popyt na wynajem mieszkań i ma prawo się to udać? Proszę o opinie. Rozważam kupno mieszkania i chciałbym znać zdanie innych.

Powiem ci tak. Czy widziałeś nowe osiedle apartamentowców np. ogródka jordanowskiego? Większość mieszkań stoi pustych bo się nie sprzedały z braku popytu. Ktoś mówi bo drogie, ale wybuduj mieszkania tanie dla biedaków, nie będą ci płacić,zalegać  za czynsz, dewastować sprawy sądy eksmisje, kto ma ochotę się w to pierniczyć?

Wracając do pytania czy zdecydowany jesteś tu mieszkać na stałe jeśli tak to tak, a jeśli nie to potem może być problem ze sprzedażą w tym mieście, raczej ludzie stąd uciekają. Jeśli masz tu pracę dobrą to  będziesz miał blisko, ale osobiście wolałbym wybudować domek gdzieś poza miastem lub na obrzeżach

(2013/10/09 16:16)
Nie sprzedały się bo 5000,00 za metr mieszkania do wykończenia to bardzo drogo.
Metr mieszkania na rynku wtórnym to ok 3500,00 tys.
Kupując mieszkanie na wynajem trzeba najlepiej kupić mieszkanie już wykończone (ważna jest łazienka i kuchnia), tak aby nie dokładać - ewentualnie odświeżyć ściany. Wygląd mieszkania nie może odstraszać przy wejściu.Ważny jest też czynsz - (wysoki zmniejsza zyski, albo zwiększa kwotę którą trzeba dolożyć).
Najlepiej wynajmują się mieszkania nieduże, ale 2 pokojowe (można je wynająć za około 1000,00 zł). Generalnie ważne jest miejsce gdzie się wynajmuje np. Chadaków jak dla mnie odpada.
No i nie wynajmować pierwszej lepszej osobie, lepiej poczekać i znaleźć kogoś odpowiedniego i na dłużej. Zawsze pobierać kaucje.

(2013/10/09 17:21)
Ja chce kupić mieszkanie 46m na 1 piętrze okolice szkoły 80tki. Chodzi mi o to czy ludzi w ogóle chętnie wynajmują mieszkania. I czy taka inwestycja się opłaca patrząc w przyszłość.

(2013/10/09 20:21)
ja wynajmując miałam sporo telefonów. Czyli zainteresowanie jest. Kwestia jeszcze ceny.

(2013/10/09 21:21)
 Była swego czasu taka sprawa która interesowała się Prokuratura, podczas prywatyzacji przedsiębiorstw sprzedawano mieszkania pracownicze razem z lokatorami, czyli czysty zysk, żyć nie umierać a kasa leci co miesiąc. Nie wiem co z tego wyszło finalnie ale przekręt był. Najlepiej było by takie kupić, albo w centrum gdzie można wynająć cos pod działalność. Co do tych nowych apartamentów to faktycznie trochę drogo, ja bym wolał domek pobudować lub kupić, ale gdzie masz taniej chyba  tylko w starym obskurnym budownictwie.

(2013/10/09 22:57)
No biorąc kredyt chciałbym żeby wynajem pokrył koszty raty więc wynajem to ok 800zł plus wiadomo(czynsz w tym przypadku 170zł, oplata za wodę zimną +prąd (w tym terma w łazience)+centralne 300zł w sezonie grzewczym. Jakie są ceny na wynajem żeby wiadomo nie było drogo a żeby mieć najemców i oczywiście najlepiej na dłuższy okres czasu. Czy to dobry pomysł by kupić mieszkanie , żeby było dobrą inwestycją i mieć świadomość , że się ma coś swojego.

(2013/10/09 23:57)

oko
Trzeba być dobrym czub... aby wydać 200000 tylko po to "mieć świadomość , że się ma coś swojego" i jeszcze w tym nie mieszkać. Litości!!!!!!!! Myślisz że na tym jeszcze zarobisz? Masz gotówkę ok, ale w kredo..... Porażka i w ogóle takie pytanie na forum. Po prostu Żenada

(2013/10/10 08:13)
Mając 20 patyków to trochę  mało aby zbić z tego kapitał, zwłaszcza podczas recesji i niskiego popytu na cokolwiek. Praktycznie to możesz ino otworzyć handel obwoźny i handlować gdzieś po targowiskach. A już zupełnie mało prawdopodobne jest aby zarabiać na tym prawie nie wychodząc z domu, chyba że masz łeb jak sklep to proponuję na Forex www.dibre.pl

(2013/10/10 09:11)

buniola ja napisze cos o rynku. kto wynajmuje najczesciej mieszkania?
studenci - u nas takich praktycznie nie ma. wszystko w wawie siedzi
dojezdzajacy do pracy - wiekszosc pracuje w wawie

- pozostaje nieliczna grupa mlodzierzy ktora chce jakos oderwac sie od rodzicow ale nie za daleko bo krucho z kasa. (pod warunkiem ze nie pracuja w wawie) ci bogatsi po prostu dostaja mieszkania od rodzicow.
- czesc mlodych narzeczonych chcacych pomieszkac razem rok czy dwa zanim wladuja sie w kredo na 30 lat (pod warunkiem ze nie pracuja w wawie tylko w socho)
- osoby ktore sprzedaly mieszkanie bo potrzebna kasa na budowe i wynajmuja przez rok taki czas przejsciowy do zakonczenia budowy.
- zolnierze z naszej nowej jednostki rakietowej w bielicach no i moze w przyszlosci piloci ktorzy beda tu relokowani na szkolenia.

moim zdaniem rynek jest slaby ale jesli masz dobra miejscowke z pkt widzenia wynajmujacego (odnosnie komentarza do chodakowa) a nie twojego to mozna jakis interes na tym zrobic.

(2013/10/10 11:31)
Za 20 tyś, no jak proponowałem inwestycje na giełdzie, lub sprowadzasz fajne autko z Niemiec z tym że raczej dla siebie bo interes handlowy to raczej tak średnio. policzyć 2 tyś do 2 litrów pojemności koszty rejestracji przy sprowadzeniu plus paliwo, tablice przywozowe to zarobek nie byłby wielki.
 na giełdzie wystarczyło za 20 tyś kupić akcje PGE we wtorek po 16.80 i sprzedać w środę po 19.99 i czysty zysk - podatek, zarobiła byś jednego dnia 227 zł , niezła dniówka, jak za pracę w domu przy kompie,  na stronie którą podałem możesz założyć sobie konto w domu maklerskim www.dibre.pl

(2013/10/10 12:13)
a tak na marginesie-kupiłem zakładowe mieszkanie i dlaczego płacę czynsz do Spółdzielni?światło woda ogrzewanie OK. plus fundusz remontowy(wspólnota mieszkaniowa-z tego opłaca się remonty naprawy,modernizację) a na jakiej podstawie spółdzielnia jeszcze pobiera haracz?,miastu płacimy podatek gruntowy,jest jakaś podstawa prawna żeby Spółdzielni pokazać fuck you? to jest 150-250 zł miesięcznie,zależy jakie mieszkanie

(2013/10/10 14:14)
Podatek od nieruchomości płaci każdy miastu kto posiada jakiś lokal, wszystko zależy od tego czyja własnością jest mieszkanie które kupiłeś, czy kupiłeś na własność czy  zrobiłeś tzw. wkład spółdzielczy

(2013/10/10 14:28)

co za durne pytanie
milionerem sie staniesz na pewno
gratuluję

(2013/10/10 14:28)
no kupiłem mieszkanie,płacę miastu podatek od nieruchomości(tak jak każdy właściciel domku jednorodzinnego- ale czy mam płaić jakiś haracz na spółdzielnię?-a tak ogólnie piszcie komu odpowiadacie- bo dla mnie np, post ""dorotaka" jest niezrozumiały-jest do mnie czy nie do mnie?czy ona mnie od durni wyzywa czyn nie? -chodzi o to że jak napiszę-'TY DZIWKO'-żeby wiadomo było kogo się tyczy

(2013/10/10 14:41)
Są różne sposoby, bogacenia się i pomnażania kapitału a każdy powinien wybrać co dla niego najlepsze. Takie pytania  typu mam trochę gotówki i nie wiem co z tym zrobić oznacza że ta osoba nie jest osobą przedsiębiorcza lub chciała by być ale brakuje jej tego tzw. genu przedsiębiorczości, w takim razie najlepiej wydaj na ciuchy, będziesz kolejną Gwiazdą Sochaczewa lub inwestuj w siebie kształcąc się.

(2013/10/10 16:19)
w związku z brakiem zbytu na nowe mieszkania,lobby deweloperskie (oni mają siłę)przepchnęło projekt że deweloperzy mogą wynajmować nowo zbudowane stojące puste lokale (do tej pory nie mogli)ale wiąże się to z ich wykończeniem i zabudowaniem(gotowe do zamieszkania).tak że PW Developers jak obłoży ściany sufity i zrobi podłogi oraz wyposaży lokale w niezbędne do zamieszkania sprzęty może zacząć wynajmować pustostany na osiedlu Polna

(2013/10/10 17:58)
Ludzie tu chodziło mi o wątek , żeby kupić mieszkanie na rynku wtórnym na kredyt hipoteczny i wynająć żeby samo się spłacało. Ale oczywiście ile ludzi tyle opinii, zdań.

(2013/10/10 18:16)
do- kwiatuszek25- ludzie rozumieją o co Tobie chodzi,myślisz że kupno i wynajem to dobry pomysł? kupisz 2 pokoje za 120-140 tys. za ile je wynajmiesz(weź pod uwagę że najmujący jeszcze ma czynsz(czy fundusz remontowy) i ,media zapłacić),kiedyś były proste zasady-czynsz 450 zł- ja właścicielowi płaciłem tyle samo czyli kosztowało mnie to 900 + pozostałe światło,gaz ogrzewanie),a ty chcesz 800-1000 co miesiąc na czysto?,nie znajdziesz takiego bogacza wolałbym wziąć kredyt kupić i spłacać,po 10 latach miałbym swoje,zresztą taka inwestycja zwróciłaby się Tobie po 12 latach,co innego jak masz mieszkanie po rodzicach,dziadkach,ale kupno i wynajem? nie wróżę dobrze

(2013/10/10 18:47)
Większość nie zrozumiała pytania a szczególnie Olaf on wiecznie nie na temat.Co do twojego pytania bardzo łatwo to policzyć kwota jaką musisz wydać na mieszkanie moim zdaniem nie więcej jak 180 do 200 tyś albo duża kawalerka albo dwa pokoje metraż max do 50 metrów takie najlepiej się wynajmują.Najlepiej w blokach ze wspólnotą w ocieplonym bloku.Całkowity koszt kredytu ok.270 tyś.podzielić na np.20 lat kredytu hipotycznego tj.240 miesięcy spłacania co daje ok.1125 zł miesięcznej raty.Za mieszkanie na rękę dostaniesz max 800zł od wynajmującego więc musiałabyś do tego interesu dokładać jakieś 325zł miesięcznie.Oczywiście pod warunkiem,że przez całe 20 lat będziesz miała na mieszkanie klienta.

(2013/10/10 18:47)
 Nie masz głowy do interesów to próbujesz odwrócić że nie zrozumiałem wątku, a ja od początku pisałem że to skórka za wyprawkę, wystarczy policzyć i pomyśleć jaki jest lokalny rynek mieszkaniowy, po prostu nie opłaci ci się to.

(2013/10/10 22:23)

Witam

Ja wynajmuje mieszkanie koło kauflandu za 350 zł + wszystkie opłaty. Zimą jest to 1000zł czyli razem wychodzi około 1350zł co miesiąc. Dodam że nie jest to po znajomości.

Chyba skończyły się czasy że na wynajmie zarabiało się kokosy.

Tym bardziej ze sochaczew jest bardzo drogi jeśli chodzi o media.

Za kilka miesięcy sie wyprowadzam więc bedzie wolne.

Pozd.

Daniel

(2013/10/11 08:33)
do janeczka

Wg mnie przy kredycie na 200tyś zł całkowity jego koszt będzie prędzej 340tyś zł, niż 270tyś zł.
Więc inwestycja jest jeszcze mniej opłacalna.

(2013/10/11 10:57)
spokojnie
mój post tyczył się wątku i pomysłu a nie osób komentujących

(2013/10/11 19:39)
ja nie chce zostać milionerem tylko kupic mieszkanie zęby samo się spłacało a w przyszłości będzie dla dziecka.

(2013/10/11 20:22)
 W przyszłości dziecko wyjedzie za granicę z powodu braku perspektyw życiowych, od kąd pamiętam nigdy ich w Polsce nie było i nie zanosi się na zmianę, chyba że zostaniesz milionerem.

(2013/10/11 22:03)