kupno mieszkania a wynajem

/ 44 odpowiedzi

Hej,

pomysł realny, wart zastanowienia . zamrożona kasa  , a mieszkanko  poczeka na potomka.

tak jak pisali  wcześniej , zysku na tym nie zrobisz ale i nie o to Ci chodzi :)

Ja bym za tą kasę   bym kupił  spoooro  gruntu  rolnego   pod Sochaczewem za 12 -15 zł/m2

nasadziłbym  brzozy  albo chojaków  .. niech rosną 10 lat , potem zrobisz wyprzedaż  ,  a do tego czasu  cena gruntu  wzrośnie (lub na pewno nie spadnie :)

a potem robisz  działki budowlane , wtedy koniunktura będzie do przodu i  sprzedajesz Takim Olafom  co marzą  o domku  pod Sochaczewem  i masz zysk :)

powodzenia

(2013/10/11 22:30)
do fraterr- była okazja,burmistrz sprzedał jedne 12 ha po 5 zł /m,a drugie 12 ha po 10 zł/m,poczekaj może jeszcze coś wystawi

(2013/10/12 07:29)
raczej do  Kwiatuszek25 :)

(2013/10/12 07:42)
kurka wodna,coś z linkiem,ale jak się skopiuje i wklei to wchodzi,teren jest obok UM,stary młyn i wokoło,fraterr,nie masz 4.5 miliona? no z kim ja muszę rozmawiać,no!

(2013/10/12 11:35)
Czy ma sens? Jeśli masz małe dzieci, to możesz spróbować. Jednak nie licz, że z wynajmu będziesz miał na ratę kredytu. Takie są realia. Osobiście bałabym się bawić w kredyt hipoteczny, na dziesiąt lat. Czasy mamy takie, że jednego dnia masz prace pewną, na stałe, super zarabiasz, a w następnym tygodniu - firmy nie ma, a Ty lądujesz na bruku. My mieliśmy to szczęście, że wykupiliśmy mieszkanie za 1% i w chwili obecnej puściliśmy je w wynajem. Kokosów z tego nie ma, ale traktujemy je jako lokatę dla córki. Jak dorośnie może będzie chciała tam zamieszkać, a jak nie - to sprzeda i kupi sobie gdzie będzie chciała.

(2013/10/12 13:21)
Tak to się zgadza co pisze Katunia.
 Wielu moich znajomych korzystało z kredytu hipotecznego pod budowę domu, no to tak ale chodzi o dom, mieszkanie dla siebie to jeżeli ktoś stawia to jako cel życiowy to jak najbardziej ale w sytuacji kupna mieszkania na wynajem sprawa nie wygląda już kolorowo. Jak zrobisz bilans kosztów i ew. zysków to po prostu nie wychodzi na plus, ryzykowne przedsięwzięcie.

Nawiazując jeszcze do postu Katuni, mieszkanie dla córki, pod warunkiem że będzie w przyszłości zainteresowana. No ja np. zostałem obdarowany czyms w rodzaju złotej klatki bo mam świetny dom i mieszkam w nim ale moim marzeniem byłoby mieszkać w Krakowie ew. w Warszawie  , no chociaż nie wiem bo  bo rużne miasta lokalnie się nie lubią pomiędzy sobą ale Warszawy i Warszawiaków nie lubi cała Polska,ale Kraków najbardziej bo po prostu kochaam to miastoo. To urocze ich przeciąganie samogłosek.:)

(2013/10/12 15:50)
Olaf, różne masz pomysły na życie, jedno tylko powiem omnibus z ciebie żaden..:)

Co do tematu to odradzam tego rodzaju inwestycję lata spłat a zysk żaden.

Karol

(2013/10/12 16:19)
Olaf, będzie się chciała wynieść do Krakowa to sprzeda mieszkanie i na jakiś start tam ma. Młodszej też planujemy kupić podobne mieszkanko i jak dorośnie też będzie miała coś na początek.

Kredytom, nie tylko hipotecznym stanowcze NIE :)

(2013/10/12 19:31)
Karol co ty możesz wiedzieć o moich pomysłach i moim życiu podróżnika?

(2013/10/12 21:50)
HEJ,TO FAKT-NIE STRACISZ A ZYSKASZ TYLKO ALBO AZ TO ZE TWOJE DZIECKO BEDZIE MIALO MIESZKANIE ZA FREE.POD WARUNKIEM ZE TRAFISZ NA DOBRYCH NAJEMCÓW

(2013/10/13 12:58)
Kupno mieszkania to jak najbardziej trafny pomysł, jeśli ma się gotówkę - tylko takie, które spokojnie doczeka na naszego potomka, nie rozwalając się po drodze :D A jeśli szukacie mieszkania to polecam ciekawą rzecz, zobaczcie - http://www.klikmapa.pl/mieszkania-na-sprzedaz-mazowieckie-sochaczewski-sochaczew,p1,d3,s84823

(2013/11/05 09:48)
to jest dobry pomysł, ale nie sądzę, że uda się to w naszym mieście. Myślę, że z taką inwestycją należy uderzać w większe miasta, z potencjałem. A najlepiej jak jeszcze spotkasz się z jakimiś doradcami ds. inwestowania w nieruchomości i oni ci pomogą z tym temat, bo możesz się wpakować w coś z czego później będzie się trudno wyplątać

(2013/12/19 10:55)

bieżesz kredyt 155 tys zł  na 20 lat

A. koszty do poniesienia:

1. spłata kredytu : 240 m-cy x 900 zł/m-c = 216.000,00 zł

2. polisa na życie : 1000 zł/rok x 20 lat = 20.000,00 zł

3. ubezpieczenie mieszkania : 20 lat x 150 zł/rok = 3.000,00 zł

RAZEM koszty : 239.000,00 zł

B. zyski

1. z wynajęcia mieszkania  po opłatach  masz 350 zł / m-c na "czysto"

240 m-cy x 350 zł/m-c = 84.000,00 zł

C. BILANS:

koszty - zyski= 239.000,00 zł -84.000,00 zł = 155.000,00zł

WYCHODZISZ  NA  "0" 

(2013/12/19 13:54)
Po 30 latach musisz wyremontować zdewastowane mieszkanie do czego dokładasz jakieś 100000 aby je przepisać na dzieci lub sprzedać także to interes nieopłacalny :(

(2013/12/19 15:58)

"WYCHODZISZ  NA  "0" "

Nie do końca. Jeszcze musisz policzyć ewentualne podatki, koszty obsługi, swój cenny czas. Podatek, czas obsługi i względnie koszty można chociażby zmniejszyć poprzez aplikacje do zarządzania i rozliczania nieruchumościami np. aplikacja Sofora www.rozliczwynajem.pl

Musisz także uwględnić, że ceny wynajmu i ceny mieszkań będą z czasem rosły.

(2014/02/13 01:03)
A moze nie Sochaczew tylko Warszawa? Jeśli ma być to dodatkowe mieszkanie to polecam zainteresować się lokum w dzielnicy oferującej dobry dojazd do innych części Warszawy .Nie musi być to ścisłe centrum z uwagi na to,że mieszkania tam są drogie oraz jest głośno. Przyjemnie mieszka się na Ochocie. Jest tam dobra komunikacja i powstaje wiele ciekawych inwestycji deweloperskich. Na przyklad ta na Niemcewicza:
http://niemcewicza19.pl/

Na miejscu niedawno wystartowała sprzedaż mieszkań.

(2020/01/13 11:05)