Kurs na wózki widłowe wysoki skład

/ 9 odpowiedzi
Witam,
czy ktoś się orientuje gdzie w Sochaczewie lub okolicach można zrobić kurs na wózki widłowe wysoki skład.

Witam. Ja robię kurs u Pawła Jarosza w Sochaczewie http://www.jarosz.org/ . Ja płaciłem 650zł na kategorię IIWJO. W tej kategorii masz wysoki skład. W cenie egzamin przed UDT. Za 500zł bez UDT. Pozdrawiam

(2014/01/08 17:44)

A co z wózkami unoszącymi? Kat IIWJO to: "Wózki Jezdniowe Podnośnikowe" a gdzie wózki unoszące?

Po uprawnienia na "wysoki skład" zapraszam do mnie.

(2014/01/09 15:56)
A czy można trenować u Pana wózkiem na wysoki skład?

(2014/01/15 16:26)
Opowiadałem na konkretne pytanie, jeżeli już. Kategoria II WJO, Wózki jezdniowe podnośnikowe z wyłączeniem specjalizowanych, nie obejmuje wózków wysięgnikiem oraz, wózków w których kabina unosi się wraz z podnoszonym towarem. Te wyjątki zawarte są w kategorii WJO I. Czy tak panie BeHaPe?

(2014/01/18 09:12)
Te o których piszesz to tak, ale nadal nie dowiedziałem się w jakiej kategorii robisz uprawnienia na wózki unoszące...

(2014/01/18 21:03)
Z tego co się orientuję Kat. II WJO obejmuje wózki unoszące, podnośnikowe, naładowne, ciągnikowe. Czy tak?

(2014/01/20 09:41)
A jak mówi nazwa kategorii IIWJO? KAT. II WJO - wózki jezdniowe PODNOŚNIKOWE z wyłączeniem specjalizowanych. Sam sobie odpowiedz na własne pytanie.
Przepraszam, ale dyskusję na forum uważam za zakończoną.

(2014/01/20 11:43)
@BeHaPe Wózki podnośnikowe obejmują unoszące :) Brak kompetencji Pana BeHaPe. Każda kategoria UDT ma w nazwie podnośnikowe. Zwykły paleciak czy elektryk (takie co mają Lidl czy Biedronka) jest wózkiem unoszący (wysokość podnoszenia ładunku do 30 cm) i na takie nie trzeba mieć uprawnień ;)

(2014/03/14 17:49)
Witam Pan BeHaPe ma racje kategoria III WJO nie obejmuje wózków unoszących gdyż one nie podlegają pod dozór techniczny tylko pod rozporzadzenie dz u nr 70 poz 650 

pozdrawiam :) i polecam bloga o tematyce urzadzen transportu bliskiego http://wozek-instruktor.blogspot.com/

(2015/09/30 21:24)