Lekomyślna zmiana czasu na letni

/ 14 odpowiedzi

Robroy ponownie będzie niezadowolony. Dzisiaj w nocy zmiana czasu  z zimowego na letni. Godzina do przodu. Krócej śpimy.

@Jakub Grabiec -no bo lekkomyślna,jak napisałem w poście o zmianie,Rząd B. Szydło zamierzał to zmienić,przełożyli to na następny rok,(następne lata) żeby nie być posądzonym o współpracę z Putinem który parę lat temu tę zmianę czasy zaorał,a jak z tekstu powieści który zacytowałem na innym poście-to nie oświetlenie nam nabija liczniki-ciemno czy widno-mamy lodówki,pralki zmywarki,prasujemy (no, może żony),piekarniki,kuchnie mikrofalowe,indukcyjne,komputery,ładujemy telefony ,i tutaj nie ważne czy ciemno czy widno,największą bolączkę mają właściciele psów,taki budzi się dwa razy w roku i nikt mu nie wytłumaczy że za wcześnie czy za późno na spacer higieniczny i szczanie,pozdrawiam

(2017/03/25 13:30)
Jeśli ma nie być zmiany czasu to zostańmy przy czasie letnim. Jest bardziej praktyczny.

(2017/03/26 00:37)
rząd pierdzieli się z jakimiś lex szyszko, syryjuszami i innymi dziadami a to co powinno byc zalatwione, juz dawno to maja w dupie razem z opozycja ktora potrafi tylko skladac projekty ktore i tak wszyscy maja w dupie. dwie sprawy ktore powinny byc natychmiast załatwione to: 1. zaprzestac zmiany czasu - nie ma ona zadnego pozytywnego wplywu ani na ekonomie ani na spoleczenstwo. 2. zlikwidowac jazdę na swiatlach w dzien przy dobrych warunkach pogodowych - wszyscy w koło smogiem sie dusza, projekty zeby do centrów miast nie wiezdzac, likwidacja dizli... a nikt nie patrzy ile to setnych procenta jeden samochod pakuje syfu do atmosfery wiecej przez jazde na swiatlach caly rok. Taka jazda nie ma rowniez uzasadnienia w bezpieczeństwie. Kazdy zdrowy kierowca zobaczy samochod bez właczonych swiatel z wystarczajacej odleglosci zeby jechac bezpiecznie. poza tym jesli argumentem jest to ze jazda na swiatlach poprawia bezpieczenstwo i powoduje lepsza widocznosc pojazdu to czemu z tyłu auta nie swiecą sie swiatla? skoro ludzie nie widza samochodu bez swiatel i trzeba jezdzic caly rok z włączonymi to czemu znaki na drodze nie sa podswietlane w dzien skoro kierowca nie widzi samochodu to zobaczy taki znak? bezsens wymyslony przez debili nie ma pokrycia w zadnych statystykach ani doswiadczeniach ze poprawia to bezpieczenstwo. czy samochod jest widoczny lepiej? jest z odleglosci 2 km... po chu.. komus widziec samochod z odleglosci 2 km? powiem wiecej.. jazda na swiatlach pogarsza bezpieczenstwo. kiedys jak cos jechalo na swiatlach to wiedziales ze masz zwracac na to uwage. byly to pojazdy uprzywilejowane, na autostradzie np auto jadace ze znaczną predkoscia czy chocby motocyklisci.. od razu widziales ze masz na to zwracac baczna uwage. a teraz??? ilu motocyklistow zginelo przez to ze wszyscy jezdza na swiatlach.. takich statystyk nie da sie zrobic...

(2017/03/27 08:13)
@kacperskyy-kiedyś jazda na światłach obowiązywała poza miastem w pogarszającej się widoczności-(zła pogoda)- i wystarczyło,teraz ,w mieście,czy to Warszawa czy Sochaczew tłuczesz się na światłach ,stoisz w korkach i koreczkach,spalasz niewiele więcej ,ale pomnożone to przez ilość samochodów i wpływ na środowisko-szkodliwe,jedyne co się poprawiło to roczna sprzedaż żarówek +++30 %,o kasie za wizytę u mechanika dla wymiany nie liczę(duża część samochodów),i tak się steruje miliardami ludzi ,mać !!

(2017/03/27 16:22)
Ściągnijcie i przeczytajcie Dyrektywę unijną UE 2000/84/EC

(2017/03/27 17:42)
"Latem standardowy czas geograficzny jest przesuwany o godzinę do przodu więc czas aktywności człowieka jest lepiej dopasowany do godzin, w których jest najwięcej światła słonecznego" 1. Jaki jest koszt biologiczny tej zmiany? Ludzie przez całe tygodnie nie mogą się przestawić, jest więcej wypadków w godzinach porannych. 2. Zakłady pracujące w systemie 24 godzinnym - komplikuje to zmianę nocną 3. PKP - pociągi stojące godzinę w polu bez sensu lub przyjeżdzające godzinę za wcześniej. 4. Co powoduje światło słoneczne w tym kontekście? A no to, że co najwyżej nie musimy zaświecać żarówek, które w większości domów już są energooszczędne. Reszta pożeraczy prądu tj. żelazka, lodówki, TV, termy chodzi niezależnie od tego czy Unia zmienia czas czy też nie. Oszczedności są marginalne i niewspółmierne do negatywów jakie przynosi zmiana czasu.

(2017/03/28 08:24)
Największym pochłaniaczem energii jest przemysł, który pracuje 24 godz./dobę. Oświetlenie w domach jest na ogół energooszczędne. Wydaje mi się , że nie ma aż tak dużej różnicy w poborze energii, a może się mylę. Energetyka musiałaby się wypowiedzieć. Tylko żebyśmy nie wylali dziecka z kąpielą, ponieważ brak zmiany czasu, czyli cały rok na czasie zimowym moim zdaniem to jeszcze gorszy pomysł. W czerwcu widno będzie robiła się o 3:00 a ciemno o 20:00. Światło słoneczne nie jest wtedy dostateczne wykorzystane.

(2017/03/28 10:00)
Daniel, Wykorzystane w jakim sensie? Tak jak piszemy urządzenia prądo-żerne pracują niezależnie od zmiany czasu. A czy milej jest gapić się w telewizor i oglądać modę na sukces albo inny chłam o 20:00 przy świetle dziennym czy sztucznym to nie ma żadnej róznicy. Idąc tym tropem, trzeba by się zasatnowić nad czasem obowiązującym w zimie. Może by go przestawiać co miesiąc w ten sposób, żeby zawsze było widno do 21:00 skoro to takie istotne.

(2017/03/28 10:48)
Jest to bardzo istotne, między innymi na zdrowie. Światło słoneczne pozytywnie wpływa na zdrowie. Żadne sztuczne światło go nie zastąpi. Mało kto wstaje o 3 rano, i mało kto się kładzie o 20-tej spać. Latem o 20-tej jest mnóstwo ludzi na dworze. Wiec życie w ciemnościach ma jeszcze gorszy wpływ na nasze zdrowie niż zmiany czasu. Więc uważam, że zmiana czasu jak ma być to na letni cały rok.

(2017/03/28 12:58)
Faktycznie, to jakiś argument jest.

(2017/03/28 13:39)
Ale za to dzień jest dłuższy. Myślę, że to wyrzeczenie warte jest swojej ceny.

(2017/03/28 13:49)
Powiem szczerze, że też mnie to rozbija.

(2017/03/28 14:46)
@ pop,jesienią dzień Tobie się skróci,czy to wyrzeczenie warte swojej ceny? baczność,spocznij,baczność,spocznij

(2017/03/29 15:13)
takie cóś to jak z oszukańcami w sklepach z materiałami,ucinają metrówkę na 10 cm,odcinają 5 cm.,sklejają i metr ma 95 cm. zamiast 100

(2017/03/29 15:19)