Lodowisko 2014 opinie

/ 10 odpowiedzi
Chodzicie czasem na lodowisko? Ja już dawno nie byłem. Jednak odwiedziła mnie rodzina i chciał nie chciał musiałem iść. Wybrałem się ostatnio z dwunastoletnią dziewczyną z mojej rodziny i prawie trzyletnim synem. Wraz z nimi na lodowisku śmigało wiele osób w tym w przeważającej liczbie dzieci w różnym wieku. Dzieciaki śmigają w rytm muzyki raz w jedną, raz w drugą stronę choć akurat facet od pilnowania i wydawania komend dotyczących zmiany kierunku jazdy grzał się w wypożyczalni łyżew i rzadko zaglądał do namiotu. Nie dziwie się. Termometr wskazywał chyba -15 stopni. Tylko głupi by stał i sprawdzał czy wszystko jest w porządku na tafli pewnie za marne grosze. Z głośników jak zwykle na lodowisku i nie tylko w naszym mieście od wielu lat leci sobie discopolo. Muza jak muza jak ktoś nie lubi niech się wyłączy i jeździ nie słuchając albo włoży słuchawki w uszy i słucha swojej muzyki. Nie każdy jednak ma ze sobą akurat odtwarzacz mp3 i nie każdy może się wyłączyć. Mam zatem pytanie głównie do władz MOSiRu czy ktoś z Państwa odpowiedzialny za to co leci z głośników na lodowisku słucha czasem tekstów, które serwuje się tu użytkownikom lodowiska?
Zespół Akcent. Stara dobra discopolowa kapela z różnymi przebojami na koncie a wśród nich niejaki „Pszczółka Maja”.

Kto nie zna ten może posłuchać tu http://www.youtube.com/watch?v=wo7c_6tDbNI
tekst wiadomo o czym, ale dzieciak niekoniecznie musi wyłapać o co tu chodzi. Jednak jak usłyszy to http://www.youtube.com/watch?v=wo7c_6tDbNI&feature=youtu.be&t=3m13s , to już może co nieco zrozumieć. Mój syn zaczął powtarzać „w dupę, w dupę, w dupę” ale już dwunastoletnia dziewczyna wiedziała co znaczy „zerżnąć Maję w dupę”. Przypomnę, że nie byliśmy tam sami.
Czy naprawdę dzieciaki a i dorośli muszą tego słuchać?
 No to racja muzyka discopolo jest taka prymitywna i trochę sprośna. Być może ten koleś co zarządza muzyką na lodowisku jest jej zagorzałym zwolennikiem, nota bene w  celu przyciągnięcia klientów nie gra się dla siebie tylko dla klientów czy to sklep, bar czy nawet lodowisko. A i taż takie kawałki discopolo jest rytmiczne ale też już wolał bym np. kawałek:

Szczęśliwa Gwiazda

(2014/01/27 18:17)

iks
Tak sobie można strzelić w kolano właśnie. Też już wymiotuję na samą myśl jakie moje dziecko utworów musi słuchać co tydzień na lodowisku. Na szczęście często jesteśmy w Warszawie i korzystamy z Narodowego, muza rewelacyjnie dobrana, super. A tu oczywiście trzeba wioche robić.

(2014/01/27 19:12)

iks
nie no, fascynaci muzyki klasycznej sie znalezli - zdecydujcie czy chcecie delektowac sie muzyka czy jezdzic na lyzwach? jak to pierwsze to pomyliliscie lodowisko z filharmonia.

ja mam gdzies co leci z glosnikow - jezdze i tyle ale z jednym sie zgodze ze wzgledu na dzieci to trzeba uwazac na slowa w niektorych piosenkach jak puszcza sie je publinicze (nie tylko polskich) bo "fak fak ye ye" tez da sie uslyszec.

martwi mnie tylko ze z potoku slow w tej piosence akurat twoje dzieci wychwycily "zerznac maje w dupe" 

(2014/01/28 09:09)
 No akurat statystycznie Polak chodzi do Filharmonii 0,001  razy w roku, także powinny być jakieś fajne rytmiczne piosenki, ale  ten dj jakoś nie zabłysnął, tyle teraz nowych fajnych piosenek. Jak pamiętam zawsze pierwsza dziesiątka listy Przebojów Królowała, czy to na dyskach czy prywatkach czy gdziekolwiek. A tu jakieś piosenki z dupy, to się nie każdemu ma prawo podobać.

(2014/01/28 10:06)
ej ej ej tu nie chodzi o to co leci z głośników, w sensie jaki rodzaj muzyki. To, że leci discopolo to jak napisałem klasyka w naszym mieście a właściwie w naszej wiosce. Mi nie przeszkadza to, że leci discopolo tylko jak już leci to niech ktoś się wsłucha najpierw w teksty nim to puści ludziom. Nie rozpisywałem się też o tym, że wcześniej mój syn słyszał Gucio, mrówki, Maja, śniadanie itp. bo skupiłem się na tym jednym żenującym fragmencie. Tak jak pisałem możesz się wyłączyć i tego nie słuchać. Dziecko jednak usłyszy zawsze to czego nie powinno więc kacperskyy jak będziesz miał dziecko to zobaczysz jakie słowa potrafi maluch wyłapywać :)
Pomijając jednak te dzieci, które wyłapały słowa "dupa" to nie oszukujmy się takie teksty nie powinny lecieć z głośników w miejscu publicznym.

(2014/01/28 10:28)
 No akurat statystycznie Polak chodzi do Filharmonii 0,001  razy w roku, także powinny być jakieś fajne rytmiczne piosenki, ale  ten dj jakoś nie zabłysnął, tyle teraz nowych fajnych piosenek. Jak pamiętam zawsze pierwsza dziesiątka listy Przebojów Królowała, czy to na dyskach czy prywatkach czy gdziekolwiek. A tu jakieś piosenki z dupy, to się nie każdemu ma prawo podobać.

i kto to pisze?? przypomniec ci twoje wywody o sylwestrze i zaiksie? jak to grzmiales jak to dj moze puszczac piosenki bez zaplacenia kasy zaiksowi??? tu obowiazuje ta sama zasada olafku. nie chca placic za nowosci to puszczaja lata 80 bo sa tansze. proste?

(2014/01/28 11:25)
Heh , to niech puszczają muzykę instrumentalna wolną od opłat albo jak mówi Szczawiu niech ktoś się najpierw zastanowi jakie teksty lecą z głośników, a z drugiej strony  swego czasu na basenie była puszczana muzyka i najpierw zdecydowano na odtwarzanie radia za zgodą bo  oczywiście nie posiadano jeszcze wtedy zgody na odtwarzanie publiczne muzy z płyt, na wszystko sa różne sposoby tylko trzeba wiedzieć oraz mieć trochę taktu i smaku. A co robią gimbusy, siedzą w internecie i się rajcują  pełnymi bluźnierstw filmikami na youtubie, to może chodziło o przyciągnięcie takiej grupy.
 Kacpersky ale nie porównuj bo co innego sa imprezy zamknięte typu Sylwester, wesele czy też Studniówka dla określonych gości, na łyżwy moga przyjść wszyscy którzy  to lubią więc i muzyka powinna być odpowiednio dobrana.

(2014/01/28 14:03)
A swoją drogą kacperskyy to ja bym chętnie pojeździł na łyżwach do muzyki instrumentalnej.
Bardziej do ruchu na łyżwach taka pasuje.

(2014/01/28 14:16)
 Nie wiem ilu z was pamięta lata 80 te i lodowisko koło szkoły 3 jki czy jedynki, to właśnie z tamtąd się wywodzi moda grania muzyki na lodowisku. Wielkie Pozdrowienia dla propagatora tej idei wychowawcy,WFisty Hipolita Osińskiego

(2014/01/28 16:31)
nnnnnnnnnnnnmmmmmmmmmmmmmmm

(2014/01/30 12:35)